Kingsman: Tajná služba

• Česko Kingsman: Tajná služba (viac)

Kingsman je nadnárodná špionážna organizácia pracujúca v prísnom utajení. Jej agenti sú skutočnými gentlemanmi a novodobými rytiermi. Na vykonávanie svojich misií využívajú najmodernejšie technológie a nebezpečné hračky, ktoré by im mohol závidieť aj James Bond. Jedného dňa naverbuje táto elitná tajná služba do svojho vzdelávacieho programu mladého Garyho Eggsyho Unwina (Taron Egerton). Eggsy má obrovský talent a intelekt, ktorým však doteraz mrhal na špinavých uliciach. Zo sveta drog, gangov a pouličných bitiek ho vytiahne superagent Harry Hart (Colin Firth). Z chlapca sa pokúsi vychovať skutočného muža a stane sa jeho mentorom. Agenti britskej supertajnej špionážnej služby Kingsman majú novú úlohu. Šialený miliardár, bojovník za ekológiu a zvrátený technologický génius Richmond Valentine (Samuel L. Jackson) sa rozhodol zachrániť planétu Zem, najprv však plánuje vyhubiť ľudstvo, ktoré ju devastuje. Harry a Eggsy musia odhaliť jeho dômyselný diabolský plán a zastaviť ho skôr, než ho dokáže zrealizovať so svojím tímom na čele s Gazelle (Sofia Boutellaová), inteligentnou krásavicou s amputovanými nohami, namiesto ktorých má smrtiace bežecké čepele. (TV JOJ)

RAFT

Režisér Matthew Vaughn natočil ,zase další film do sbírky.A ejhle ,film mě zklamal na plné čáře.Herecky je film parádně obsazen ,to je asi vše co mě zaujalo.Takový bond pro dětičky.Sice herec Colin Firth jeho role ve filmu parádně sedla,ten deštník byl dosti dobrý .Samuel jako záporák dejme tomu že,ušel .A herec Mark Hamil konečně sem ho po dlouhé době po star wars 4-6 konečně viděl.No málo scén sním bylo, alespon že ,tak.To se zpraví až bude ve star wars 7.Co mě ve filmu asi nejvíc bavilo ,tak asi ten konec a nějaké ty bitky na konci stou záporáckou mrchou s meči místo nohou, nebo co to vlastně bylo.Promě zklamání začátkem roku 2015.Možná až ,film vyjde v hd ,tak možná navýším hodnocení nebo možná ,také ne.Sem rád ,že roli ve filmu odmítli herci Leonardo Dicaprio a Tom Cruise.Ti přesně vědí ,že mají na víc.Za mě 60% víc ani noha. ()

hamir0

Když se slije dohromady Bond z šedesátých let, Austin Powers, Jason Bourne a Kill Bill, vše se protřepe, velmi zjemna zamíchá a jako ozdoba se přidá Colin Firth, je z toho koktejl, na který jen tak nezapomenu. ()

IEO10

Matthew je génius o tom žádná, do každýho filmu dokáže nacpat něco, co v žádnym jinym filmu neuvidíte. A Kingsman je toho zářným příkladem, příběh není nějak zvlášt originální vlastně vůbec, ale příběh je v tomhle případě druhořadej, tady jde hlavně o kulervoucí akční scény ala Kick- Ass, o trefný hlášky a v neposlední řadě skvěle zahraný postavy, který si to díky hravosti Matthewa neskutečně užívaj. Když už film začne být trochu stereotypní, přijde na řadu scéna v kostele, která strká do kapsy 90 % akčních scén, který jsou k vidění v dnešním Hollywoodu, jde vidět, že Matthew měl naprosto volnou ruku při natáčení. Kdybych měl hledat chyby, tak by to možná byla zbytečná linka s Markem Hamillem a celkem málo princezny, která byla prostě "boží" . Každopádně film splnil to co jsem od něho očekával, ulítlou adaptaci na bondovky a všechny ty špionážní filmy, který se berou až moc vážně. Opravdu skvěle odvedená práce, dvojku bych si nechal líbit. 7.5 z 10. ()

El Patron

V chůzi se dobře přemýšlí a já jsem přemýšlel, co filmu chybí na dokonalosti. A až jsem dorazil, zjistil jsem že nic. Kingsman je něco, co si i ten největší pesimista a nepřítel humoru zapamatuje a zůstane mu v hlavě jako Čip v Michael Caineově krku. Rozvíjení bere nenudící dynamický spád, energie z filmu by prorazila i ty super neprůstřelné deštníky co jsem si oblíbil. Ze začátku jsem se rozhodoval jestli čtyři nebo pět ale po zadku švédské princezny a ohňostroje jsem tam těch pět prostě musel dát. Krásná šablona pro další filmy. ()

misar3

Jako v mnoha filmech, mentor, absolutní frajer, kterému fandíte od počátku, musí umřít... Sakra proč, jednou by taky mohl umřít namyšlenej mladej frajírek :D... Bitku v kostele považuji za absolutně nejlepší scénu z filmu. ()

Bastinka

Kdybych mohla dat 3,5* tak je dam...samotnej dej..nic moc...jediny co se mi tam libilo tak byly ty zkousky co jim davali...obcas sem se i zasmala ale zaverecna scena s tema hlavama....TO SNAD NEEEEE :-/ ()

D.awi.d

Matthew Vaughn upevňuje svou pozici nejzajímavějšího režiséra současnosti. Kingsmani jsou opět drzí, originální, zábavní, přesně tak, jak jsme zvyklí. K tomu je přítomna obrovská dávka anglického gentlemanství, šarmu a stylu. Colin Firth je naprosto úžasný elegantní agent, Mark Strong je perfektní mentor a Samuel L. Jackson jako výstřední miliardář/technologický vizionář by se mohl rozebírat klidně v disertační práci. Oproti Stardust, X-menům a především Kick-Ass zde však těch zábavných nápadů není 1 000 000, ale řekněme jen 700 000. To je důsledkem stylizace do bondovek a snahy odvyprávět v případě hlavního hrdiny i jeho malé rodinné drama a nejde o výtku vůči filmu, spíše upozornění pro ty, kdo čekají "Kik-Es se špijónama". Kdybych měl něco vytknout - taky jste čekali nějaké zábavné scény s onou "vyvolenou světovou elitou", různá camea a vtípky na adresu světoznámých osobností? A nic z toho nebylo... Ale to je jen malá výtka pro další výtečný film od nekompromisního režiséra. ()

Maniik88

Keď už tak v Hollywoode hovadia Jamesa Bonda, povedali si Briti, že natočia niečo na jeho štýl, s Anglickým humorom a nadhľadom. A výsledok? Viac než podarený. Slušný dej, bojové scény, tréning, výborní herci a najmä zábava. Na nervy mi liezol trochu hlavný hrdina, mladý hiphoperko, tak trochu slizniak, ale všetci ostatní boli super a chválim najmä skvelého záporáka v podaní L. Jacksona a jeho parťáčky, slávnej tanečnici. Občas to kazila horšia logika, nezmyselný záverečný test a tak trochu netrafiteľnot a nepriestrelnoť mladého agenta. Záver so švédskou princeznou super, hihi. ()

karlospr

Po dlouhé době peckový snímek, který lze označit za prvotřídní komedii. Ano uznávám, že některé scény jsou přehnané (pukající hlavy), ale mě to k tomu prostě sedí - člověk ví, že se má hlavně zasmát. Má to náboj a děj už od začátku a finišuje to vyšperkovaným koncem ("skloubení takové tragédie s tou písní... velkolepé finále"). ()

-henry-

Scéna v kostele pěkná - de facto vrchol akce ve filmu - a explodující závěr zase slušně klimatický. Jinak celkově to připomíná čtení mírně nekonvenčního komiksu - poctivě odvedená práce s občas překvapivě nekorektním obsahem (viz třeba komiksy Fables nebo předchozí Kick Ass). U tohoto filmu se emoce přepínají trošku zběsileji, takže než odeznělo překvapení, už jsem se měl smát něčemu jinému. Na začátku je to taky zmatečně časově narychlený, kdy po velmi brutálním vymlácení mladistvých tepláků Colinem Firthem jsou v zápětí všichni u hrdinova bytu jakoby se jim nic nestalo. A tak no. ()

boo-boo

Najzábavnejší film, čo som videl od...Kick-Assa? Ako odmenu za záchranu sveta si predsa správny agent zaslúži análny sex so škandinávskou šľachtičnou. Alebo inak - Zack Snyder po nociach tajne sníva, že sa mu raz podarí zhmotniť aspoň zlomok teenagerského sna v takom štýle ako Vaughnovi. ()

J.e.r.e.c

„Son of a bitch!“ Matthew Vaughn je král zábavného násilí. Jeho muži (a jedna dívenka) mi v předchozích dvou filmech prvotřídně nakopali prdel a v Kingsmanovi Matthew přihodil pod svůj žánrový „meltig pot“ ještě pár polínek navíc. Outsidera ze „skutečného světa“ s duší comicsového hrdiny tentokrát oděl do na míru ušitého obleku špióna v nejlepších tradicích britského impéria a stvořil formát, který je unikátem sám o sobě. A jakmile se dá celý ten cirkus na kolečkách do pohybu, je třeba pevně se chytit sedačky, jinak vás to vystřelí až na oběžnou dráhu. Po úvodním nátěru přijde místy krapet zdlouhavý úvod do děje, který zhruba od půlky začne pozvolna gradovat, aby po nejvíc cool vyvražďovačce v dějinách kinematografie akceleroval jako Bugatti Veyron a čtyřstovkou prolétl cílovou rovinkou. Stvořitel hýří nápady v chrámu Páně i mimo něj a jeho apoštolové se předhánějí, kdo vystřihne zabijáčtější kreaci - Firth! Strong!! L.Jackson!!! Největším překvapením je, že všechny protřelé mazáky válcuje fungl nový herecký rekrut Taron Egerton, jehož angažování do titulní role bylo trefou přímo do negra. Objev (minimálně) roku! Kromě talentu servírovat zabíjení jako zábavu pro celou rodinu má Vaughn ještě jednu superschopnost, která jeho filmy zásadně odlišuje od ptákovin podobného druhu. Ve vší té vřavě komediálních a ze všech stran přepálených scén dokáže vybudovat vztah k postavám, s jeho hrdiny budete všechna dobrodružství prožívat, fandit jim... a možná sáhnete i po kapesníčku. K absolutní spokojenosti mi chybělo či přebývalo pár drobnosti, jako místy zbytečné dovysvětlování, a finální planetární chaos mohl být přece jen vynalézavější ve výběru lokací. (Ulice, stadión, pláž, nic moc. Co třeba poslanecká sněmovna nebo základní škola?) Kšiltovku dolů, lepší a vtipnější akční film tu nebyl léta. 85 % ()

speedy7929

Vtipná, drsná, teenagerská akčná komédia, ktorá zabaví nie len mladých. Veľmi dobrá práca s kamerou doplňujúca netradičný dej aj so štipkou "anglického" alebo teda "gentlemanského" humoru. Ale čo iné sme vlastne mohli čakať od Matthewa Vaughna?! ()

Wolfinas

Díky za to, že existují jiné filmy s mými britskými fešáky, protože zrovna Kingsman nebyl něco co mě přesvědčilo o tom, že to chci vidět znova. Pochybuji, že budu mít v budoucnu náladu přehodnotit svoje hodnocení po tom co jsem se dvě hodiny nudila a přemýšlela nad tím zda-li je celá ta šaškaráda opravdu nutná. Pubertální výrostci tohoto věku mě odpuzují a příčí se mi, že ze sebe ostatní nechají dělat blázny. No a je to čistě jen můj osobní názor a odpor takže nic osobního. ()

Axela

Tešila som sa a nakoniec som sa aj dočkala. Film je úplne úžasný, hlavne s takým pekným chlapcom v obleku, ktorý je ešte aj tajný agent s dobrým srdom. No komu by sa nepáčil? :D Ale Colin Firth mal tiež niečo do seba. Táto rola mu neskutočne sadla. Najviac sa mi páčilo, že to bolo také ľahké, veľa vtipov a zároveň dobrý "akčňák". Dúfam, že urobia aj ďalšiu časť (ale samozrejme, možno bude lepšie ak aj neurobia, ľahko by to mohli pokaziť.) ()

dannyd14

Niečo na štýl Kick-ass s typickým anglickým humorom, fúrou bitiek, brutality, záverečný backtracking fajn. Škoda len, že to postráda originalitu. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.… (viac)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu