Kingsman: Tajná služba

• Česko Kingsman: Tajná služba (viac)

Kingsman je nadnárodná špionážna organizácia pracujúca v prísnom utajení. Jej agenti sú skutočnými gentlemanmi a novodobými rytiermi. Na vykonávanie svojich misií využívajú najmodernejšie technológie a nebezpečné hračky, ktoré by im mohol závidieť aj James Bond. Jedného dňa naverbuje táto elitná tajná služba do svojho vzdelávacieho programu mladého Garyho Eggsyho Unwina (Taron Egerton). Eggsy má obrovský talent a intelekt, ktorým však doteraz mrhal na špinavých uliciach. Zo sveta drog, gangov a pouličných bitiek ho vytiahne superagent Harry Hart (Colin Firth). Z chlapca sa pokúsi vychovať skutočného muža a stane sa jeho mentorom. Agenti britskej supertajnej špionážnej služby Kingsman majú novú úlohu. Šialený miliardár, bojovník za ekológiu a zvrátený technologický génius Richmond Valentine (Samuel L. Jackson) sa rozhodol zachrániť planétu Zem, najprv však plánuje vyhubiť ľudstvo, ktoré ju devastuje. Harry a Eggsy musia odhaliť jeho dômyselný diabolský plán a zastaviť ho skôr, než ho dokáže zrealizovať so svojím tímom na čele s Gazelle (Sofia Boutellaová), inteligentnou krásavicou s amputovanými nohami, namiesto ktorých má smrtiace bežecké čepele. (TV JOJ)

Gaaron

Od prvních tónů Money For Nothing jsem to žral i s navijákem. U Free Bird jsem se definitivně zamiloval! (or Oops, Vaughn did it again!) ()

carly

Nečakala som také farebné R-ko a napriek tomu, alebo možno práve preto, som sa naozaj dobre zabavila. Skvelo vizuálne zvládnutá akcia, hláškovalo sa o dušu, malo to aj pár potrebných emocionálnych momentov, z ktorých ale vždy veľmi pekne vykorčuľovali. Nikdy by som si nepomyslela, že vybuchujúce hlavy môžu byť takým umeleckým zážitkom. Taronovi to išlo, aj keď na mňa nepôsobil ako niekto, kto už stihol vysokú školu aj nevydarenú kariéru v armáde. Vyzerá skôr, že ešte nedokončil strednú školu. Ale inak, fakt dobré. Jedina vycitka, ktoru mam, je k tomu, ako strasne biely ten film je. ()

campix

Vaughn se naprosto vymyká všemu co filmový průmysl momentálně nabízí a každý jeho nový film je pro mě velice očekávaným počinem a Vaughn je pro mě takovou definicí moderní zábavy. Každá jeho novinka je naprostou bombou a nesmírně sympatické je, že nikdy nedělá pokračování, ale snaží se zpracovat pokaždé novou látku a za to ho velice uznávám. Kingsman je taková menší bomba, kterou jsem neprávem podceňoval a nakonec jsem rád, že jsem se pletl. Pocta britským špionážním filmům a zároveň menší utahování z USA, ale všechno v rámci mezí a ve skvělém tempu. Firth a Samuel L. Jackson naprosto dokonalí. Takhle si prostě představuji moderní zábavu. Vynalézavé, zábavné a vkusné. ()

Martrix

Hodnocení na CSFD svádí k názoru, že většina lidí považuje vybuchování hlav za děsně cool. Snad ty sklony k násilí, zůstanou u většiny místních pětihvězdičkářů pouze v latentní formě. I když budu vybočovat z davu, tak já hodnotím Kingsmana jako velmi dobře natočený film, který je svým obsahem hnusný a zvráceně debilní. A protože obsahuje i spoustu kvalitních momentů, je o to perverznější. Od první minuty jsem se nebavil a ty tři hlášky, které za celý film zazněly, neopravňují distributory řadit Kingsmana mezi komedie (tedy pokud nemělo být vtipné, třeba rozdělení chlápka na dvě poloviny. Nebo že by to mělo být odsekávání různých částí těla?) Psal jsem i o kvalitách. Vedle výborného režiséra a vcelku solidních triků, je to i bezva herecké obsazení, kterému vévodí především Taron Egerton. Při prvním pohledu jsem si nemohl nevybavit mladičkého Leonarda DiCapria. Mladých talentovaných herců není nikdy dost a je vcelku jedno, jestli se zviditelní v pornu, nebo sekané a la Kingsman. Výjimku co se kvality herců týká, tvoří postava šišlajícího záporáka, kterého rozhodně neměl hrát Samuel L. Jackson. Mizerný herec, hrajícího mizerného záporáka... . Ale vraťme se zpět k filmu. Bondovka mixnutá nejhoršími Tarantinovskými výtvory je paskvil u kterého se v kině nikdo nesmál, ale přesto ho tady na CSFD většina lidí hodnotí jako zábavnou blbinu. Možná by se místní experti měli zamyslet, jestli si tahle prasečina opravdu zaslouží stejně vysoké hodnocení, jako např. Bournův mýtus nebo Batman začíná. A pokud by jste chtěli argumentovat, že Kingsman je přece parodie...tak třeba Žhavé výstřely 2, tady dostaly 85%. I když je to téměř archiv...vždycky dám raději přednost scéně, kde chlapa zastřelí slepicí, než pohledu na chlápka, kterému někdo usekne obě ruce a pak propíchne hlavu. ()

epicek

Rozhodně horší jak Kick-Ass , ale to neznamená že mě to nebavilo ! Sakra suprovně zpracováno, včetně Kingsmanských gadgetu ( ty boty chci , myslím že na jistou menšinu by to byla ideální ochrana). Vaughnův styl mě prostě baví a tohle není vyjímka. Navíc anální věta ve finále , byla hrozně top :D ! ()

necisty

Tohle je tak vyspělý film, že tomu nejde naprosto nic vytknout... od téhle sebranky v čele s Vaughnem se ani nedalo nic jiného čekat. Kostel nebo závěrečný boj jsou důkazem toho, že tenhle pán naprosto předbíhá dobu a kdyby z režisérského křesla při filmování jednodušších scén stíhal ještě píchat švédskou princeznu do zadku, tak bych se tomu vůbec nedivil. ... Enšpígl ()

pufina

Naprostá akční a špiónská bomba! Navíc se rozhodně nemusíte obávat, že by v té nejlepší zábavě chyběl "ohňostroj" nebo ukázka, jak se zdraví v Německu. Jedna z nejlepších komedií, co jsem za poslední rok zhlédla. ()

PROCESOR

Už sem asi starej. I když rozumím nadsázce a odkazu bondovek, který sem teda nikdy nemusel, kromě těch posledních, tak film, co mě má bavit, by měl vypadat jinak. Nikdy sem nemusel filmy, který než si pustím, tak si vedle tv musím dát kýbl, aby ta krev měla kam odtejkat a nezasvinila mi koberec. To si můžu pustit playstation a hrát sniper elite 3. a budu mít při stejném množství krve větší zábavu. Nejsem cool a nepochopil sem to, jak je to úžasně geniálně pojatý, že se lidi mezi sebou masakrujou. Škoda, že toho čokla nezastřelil, to by bylo teprve ta správná zábavička. Nejdřív bych udělal pomalý záběr na ty jeho velký oči a roztomilý čumáček a pak bum! Co je, už to není taková zábava? ()

Flynn

Skvěle namíchaná akce a vtipný humor... a ten nejen v hláškách, ale i situacích. Skvělé obsazení a prostředí UK. Velice se těším na případné pokračování... vůbec nevím jak to dopadlo s tou princeznou :D ()

Pajky3

Kingsman bavil. Sice jsem si po prvním traileru říkal, že to bude šílenost, ale byla to šílenost v dobrém slova smyslu. Colin Firth nikdy nebyl takhle cool a mladej Taron Egerton je překvapivě velkej sympaťak. Angličanům se prostě zadařilo, skvělá "bondovka". ()

spygirl

Až 81 %, za co??? Zbytečné násilí, samoúčelné, nebavilo mě to. Výcvik agenta probíhájící stylem - "Zastřel pejska".Hrozné. A ještě tam šoupnou mou oblíbenou Slave to love, to je ale drzost! Tato píseň patří snímku Bitter Moon! ()

pakobylka

Na první pohled stylově líbivá, leč hned na ten druhý pozoruhodně odosobněná zápletka, reprezentovaná strojově přesnou, digitálně upravenou akcí a precizně odměřovanými, rádoby humornými vsuvkami ... vše dokonale vykastrované, prosté jakýchkoli emocí, které by mě snad mohli vtáhnout do děje. Výsledný produkt tak ve mě probouzí nanejvýš strojově umělý, zcela bezbarvý úsměv. ()

ic

Celá ta myšlenka s ochranou planety zredukováním počtu lidí v tomto případě selhává na tom, že vlastně přežijí ti nejsilnější… fyzicky nejsilnější. Jenže to už pro lidstvo dávno není to nejdůležitější, dneska je ta inteligence pro přežití lidstva mnohem důležitější. Tohle vyselektovat už bývá ale složitější. ()

Wormboy

Miestami deravy scenar nastastie nezraza k zemi tuto spionaznu lahodku, ktora tak ako ma chytila, tak ma pustila az po zaverecnych titulkoch. Tolko vychytavkovych akcnych scen si nepamatam ani v podstatne "vacsich" filmoch a celkovy feeling vychadzajuci z obrazovky mi brani co i len pomysleniu, dat menej ako poctive 4,5/5*. ()

Juto

Film je vyrobený štýlovo a odvážne, s uhladenými vizuálnymi efektmi, veľmi nápaditou kamerou a strihom akčných scén, čo dodáva filmu takmer opernú majestátnosť (ako v bojová scéna v kostole) a odvážny produkčný dizajn. Príbeh filmu je neúctivý, miestami šteklivý, neúprosne vulgárny a veľmi vtipný, s množstvom vtipných až veselých momentov. 8,5/10 ()

TomPrusik1

Do Kingsmana jsem vstupoval s ambicemi, že se budu strašně bavit (jako smát se). Ale to se mi tolik nesplnilo. Pořádně jsem se zasmál asi tak šestkrát (nejvíc na konci=Ohňostroj) a ani toho nebylo víc. Jasně ještě ten nápad, kde je záporákem (který chce opět zabít opravdu dost lidí) šišlající Samuel L. Jackson, co chodí v růžovém saku a má COOL čepici s rovným kšiltem (ještě víc COOL byl pak cilindr) a má strach z krve. To jsem dlouho neslyšel. Najde se i dost povedených akčních scén, kdy hrdina vyčistí RAMBO stylem místnost. Tyto scény jsou také dobře natočené a místy mi to připomínalo Wanted. Párkrát je film originální svými ,,převratnými" scénami ve špionážním žánru. Škoda jen, že těhle věcí není tolik, kolik bych si představoval. Dost často se snaží být film vážný a to mu moc nejde. Každopádně je to skvělý akční film, který se vám ale bude HODNĚ líbit, když od něj nic moc nečekáte. Pokud ale čekáte nějakou parodii na špióny, tak Kingsman není zrovna to po čem toužíte. Doporučuji spíš pro větší zábavu český film ,,Konec agenta W4C prostřednictvím psa pana Foustky". I tak je to dobré a zábavné 75% ()

Bane_Boss

U všech rohatejch. Von je ten Matthew Vón vskutku pěkně mazanej junák, jelikož každý jeho film je jak výtečný bonbón Junák, který potěší všechny smysly. Moje zvukovody byly polaskány skvěle vybranými písněmi. Má chuť byla ujebána lahodnými Chio Crispers z Tesca a silně perlivou Magnézkou, jejíž bublinky mi na jazyku dycky udělají řádné čoro-moro. Mému čichu uryl kouzelný odér kina, který mě vždy rozvalí jak listové těsto. Můj hmat nebyl až tak moc využit, ale po shlédnutí jsem se cítil jak strhaný borůvkový keř(čili sladce unaveně), že jsem ani bundu nemohl nahmatat, a to se počíce. A konečně mé oči byly těšeny skrz celý film, avšak nejvíce na konci při pohledu na královskou zadnici švédské princezny Tildy - oh mama!!! Takovou prcku by zcenil každý lulek, inteligent či ANÁLfabet. Milujem ťa Tilda, švédská křehotinka vznešená obdařená zadnicí perfektně zakulacenou jak ta nejšťavnatější broskev z babiččiny zahrady:**** ()

Icefist

Když se zamyslíte, díry najdete. To se musí v hodnocení zohlednit. Ale víte co? Nedělejte to. Zamýšlejte se co nejmíň. Užívejte podívanou, k níž se dá vztáhnout spousta superlativů- povedené obsazení, šlapající muzika, pohledná akce, jedinečné hlášky. To vše zde najdete a to jsem určitě ještě na něco zapomněl. 80 % Oblíbená část- motivace k záchraně světa po švédsku ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.… (viac)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu