Antické Grécko, 1 200 rokov pred Kristom: Kráľovná Alkména (Roxanne McKee) sa zúfalo pokúša nájsť spôsob, ako oslobodiť svoj ľud spod krutej a tyranskej nadvlády svojho pomstychtivého manžela, kráľa Amfitryóna (Scott Adkins). Najmocnejší zo všetkých bohov Zeus vypočuje jej prosby a daruje jej syna, ktorý dostane meno Herkules – poloboha, ktorého osudom je jedného dňa Amfitryóna zosadiť z trónu v krajine znovunastoliť mier. No obrovskou fyzickou silou požehnaný princ zatiaľ ani len netuší o svojom božskom pôvode či osude, ktorý mu bol daný do vienka... Prejde pár rokov a medzičasom už dospelý Herkules (Kellan Lutz) sa až po uši zaľúbi do krásnej krétskej princeznej Hébé (Gaia Weiss). Tá je však zasľúbená jeho bratovi Ifiklovi (Liam Garrigan), a tak mladým zaľúbencom neostáva nič iné, ako útek! Ten sa im, žiaľ, nepodarí – a Herkules za trest skončí v exile v brutálnom svete gladiátorov, kde sa má čo obracať, aby vôbec prežil... A práve na tomto Bohmi zabudnutom mieste konečne spozná svoju temer bezhraničnú silu i svoj osud. Odhodlaný pre svoje poslanie aj zomrieť sa vyberie späť do svojho rodiska, aby zvrhol Amfitryóna z trónu, zachránil milovanú Hébé z Ifiklovho područia a stal sa najväčším gréckym hrdinom všetkých čias! (TV Markíza)

noriaki

"Kdokoli se rozhodneš tento dramatický příběh vyprávěti, nikterak ho nešanuj. Nebude škoda, změníš-li ke své potřebě některé věty, některou perzónu, či celý děj. Především o myšlenku se jedná, ta aby zůstala. Pouze o jedno prosím, aby se věci nechopil břídil." Režiséra Smrtonosné pasti 2, Cliffhangeru a několika dalších vesměs průměrných akčňáků jako břídila označit sice nejde, ale film dopadl tak jak se klasik obával. Takže si to vezmeme popořádku. Herci mizerní, dialogy ještě horší, děj stupidní a akce slušná. Souboje jsou efektní, trochu připomínající Snyderův 300 a když už nic, tak alespoň pro ně se vyplatí si tuhle zhůvěřilost zapnout. Zbývá ještě představit krásku, jež nesmí chybět v žádném béčkovém filmu. Jejím obsazením se produkce obvykle pokouší kompenzovat krutou pravdu, že její kolegové jsou herecká dřeva bez charismatu a obličejové mimiky. Tuto roli si pro sebe zabrala Gaia Weiss. Ano, je to ta vysoká bloncka z Vikingů. ()

Santa666

Škoda, že se film bere vážně a místo toho se nedrží brakovitosti krásně reprezentované ohavným CGI lvem. V téhle podobě je snímek pouze neúspěšným pokusem o coolovost třístovky a choreografické hody Spartaka. To vám ale nevyjde, když hlavní hrdina v životě neviděl, jak má člověk správně běhat nebo házet kopí. Dvě hvězdy za to, že jsem se u filmu dost nasmál a chyběl mu jen kousek k pořádně guilty pleasure. ()

ywo666

Ou shit. Celý film som mal pocit, že Harlin si zo mňa robí srandu. Príbeh tupý. Herci slabý. Spomalovačky otrasné, úplne mimo. Lutz ako Herkules otrasná voľba. Dialógy sú patetické sračky. Otrepané repliky. Hrôza. Z celého filmu som cítil Twilight. Tá patetickosť sa dala skutočne krájať. Jediné, čo stojí za to, je záverečný súboj s Adkinsom. Inak je aj akcia extrémne zlá. Jednu hviezdu dávam za ten koniec (a tým skutočne myslím, iba tú rubačku Adkins vs Lutz). Celý čas som fandil záporákom. 20% ()

venison

Naprosto imbecilní herecké obsazení sestavené za samých nesympatických céčkových herců, ale to by se ještě překousnout dalo.. Nejde ani tak o herecký projev jako o vytváření obrazů (něco na způsob "300").. Trikově něco dobré (model města) a něco hodně špatné (lev).. Dějově naprosto příšerné.. Vycucané mýtické dějiny z prstu - to i seriály "Xena" a "Hercules" byly hodnotnější! První část filmu Hercules skáče mílovými skoky, ale jinak mu každej nafackuje, druhá část je fyzicky hodnotnější.. Ztráta času :-/ ()

majxik

Na rovinu, nic moc. Překvapivě akční pasáže jsou divné, a docela nudné... což u akčního filmu je dost naprd, co to ještě drží trošku nad vodou, jsou některé dialogy... ale tím to tak končí. Ve zkratce, pokuď se rozhodujete na co se podívat, tak si vyberte vždy něco jiného, a pokud náhodou nemáte na co jiného se podívat, tak si něco jiného najděte, a pokud nic nenajdete, koukejte se do zdi :) nebo z okna. Nejspíše tam uvidíte o dost lepší efekty a bude to mít lepší děj. :) ()

ivan bohatyr

Mělo to dobrý začátek, až jsem byl dost překvapen, že to zde má tak mizerné hodnocení, no ale v následujících minutách se to postupně pokazilo a konec už byl takový blbý. Jinak ale slušná akce, kupa bitek, nebylo to úplně zlé. Zbavit se těch nesmyslů jako blesky šlehající meč apod., doladit ten příběh a nedělat z toho bezduchou přehlídku v kulturistice a mohl to být dobrý film. ()

Pump

Zdálo se mi, že opálený Kellan působí hloupě, ale nevím zda to neměl ve scénáři. Mám rád fantasy a dobrodružné filmy a proto jsem se dokoukal do konce. Doufám, že oficiální text distributora je myšlen jako velký vtip. Protože více zranitelného Herkula by jeden pohledal. Mám pocit, že takovému typu filmu se říká šablonovitý, ale nejsem si tím jist. Shlédnutí doporučuji pokud máte po ruce jídlo a alkohol, případně dobrou partu a bavíte se při sledování o něčem jiném. ()

VanTom

Báje o Héraklovi si tedy vybavuji jinak, ale budiž, kdyby nová "interpretace" nebyla taková blbina sama o sobě. Vždyť ve svých nejlepších digitálních dokreslovačkách a soubojových zpomalovačkách stěží připomene seriálového Spartaka, trapně bez krve a nahoty, chudá nestylizovaná televizní výprava pak vypadá ještě o třídu hůř. A "tvajlajt" romantika titulního osvaleného polena tomu nasazuje bolestivou WTF korunu. ()

Trustme

Zmelírovaný blonďák z něhož by měl sochař Michelangelo Buonarotti vhodný model, ale většině heterosexuálně smýšlejícím divákům naskakují pásové opary při pohledu na co si tak roztomilého, co má představovat bájného Hérakla. Ale co taky chtít od Rennyho Harlina, který má své zlaté časy za sebou a klesl na hranici Bulgariawoodu a ukájením se nad svojí obrazovou formou. Název nebezpečně naznačuje další pokračování, neboť Herkules zde opravdu nevykonal skoro žádný ze svých Dvanácti úkolů. Vymetač bulharsko-amerických produkcí Scott Adkins sehrál příjemně usurpátora a tím se i vyčerpal casting pro možné, volné a svolné "herce" se svalovými objemy pro tuto pohádku. Naštěstí po Zemi chodí ještě jeden syn Diův. Je opravdu veliký, je svalově mohutný, má sílu a tak nějak si představuji filmového Hérakla. Jeho občanské jméno je Dwayne Douglas Johnson. ()

Mishqo odpad!

Zasraná pičovina. Fraška. Paródia na film. Bezduchá zbierka snímkov. Neviem do čoho sa skôr pustiť tak len pár vecí vypichnem. Nádherné slow-mo akčné sekvencie, ktoré boli tak zmáknuté, že vyzerali ako keby mi sekal film. Podrežem ti krk bez toho aby ti vytiekla kvapka krvi a iné scény s tým súvisiace (samozrejme všetko bez krvi, čo by mi nevadilo keby to bola nejaká romantická komédia a nie nejaký dobrodružný film plný bojov). A prenádherný cast na čele s Kellanom Lutzom. Čím to je, že každý film v ktorom hraje je desná sračka? Ťažká hádanka. Percentuálne sa radšej vyjadrovať nebudem. ()

Natabar odpad!

Tak by mě opravdu zajímalo, co na tomhle filmu stálo $70miliónů - tak triky to opravdu nebyly, scénář jak by dal ne, herecké výkony téměř herců asi taky ne, kompars taky žádný nebyl... No jedním slovem šílenost sama. A záhada: 1. Proč v jednom roce Amíci natočí najednou dva filmy o Herculovi? 2. Proč se vůbec pouštějí do řeckých bájí, když už tolikrát dokázali, že je vůbec nepochopili a jen je mrší a překrucují? ()

Roseinka

37%?? Vážně?? Fakt už nevím, co po filmech tohoto typu a žánru chcete. Všichni si tu hrajete na největší všeznalce a machry přes filmy, ale dobrý film nepoznáte. Nejste schopný si prostě sednout na zadek, film si užít a nemyslet na to, co asi tak napíšu chytrýho na čsfd, jak moooc to bylo trapný... Takže já. Film byl skvělý. O efektech nemá ani smysl mluvit, protože ty byly fantastické (v dnešní době to snad ani jinak nejde) a líbilo se mi, že to bylo "ve stylu" 300. Veškeré boje jsem si naprosto užila, jak boj Herkula jako člověka, tak boj Herkula jako poloboha. Příbě mě zaujal, to bylo asi jediné, čeho jsem se na začátku bála. Přiznávám, že Kellan se mi jako chlap nelíbí (jeho obličej je mi nesympatický), ale Herkules je role pro něj jako ušitá. Film byl plný emocí, což jsem si taky myslela, že mě v tomhle snímku nečeká, ale opak je pravdou. Taky musím pochválit soundtrack, ten tomu dodal správnou atmosféru. Ráda si to pustím kdykoli znovu. 8/10 ()

JohnSmith

Docela se divím tak nízkému hodnocení. Harlin natočil Herkula solidně, zbytečně nic nenatahoval a ukázal i slušnou akci. Mohl se vyhnout té romanci, nebo ji alespoň zmírnit, ale to by na to pak nešly partnerky, že? Filmu by sice rozhodně více slušelo Rko, ale i tak to šlo. Upřímně to je trochu vykradený Gladiátor a 300, ale když je to zábavný a nenudím se,tak to neřeším. ()

KASUGI

Po pixarovském lvíčkovi z Doby ledové jsem byl přesvědčen o odpadu! Během sledování se ale něco změnilo. Už jsem se u filmů smál, bál, brečel, křičel, ale pan Harlin ve mně vyvolal nové, dříve nepoznané emoce. Megastud. Byť v noci, sám a zatáhlé žaluzie- přec jsem se styděl za ty herce a potažmo celý film. Ráno při snídani jsem si před rodinou nasadil sluneční brýle, před domem oddělal víko od kanálu a v baloňáku a plynové masce jsem prolezl kanálem až pod obchod, kde jsem mřížkou protáhl drát s připevněnými penězi a seznamem požadovaných věcí na nákup... ()

kklepkaa

Kurva co to bylo? Na Lutze se celkem dobře dívá a tím celé potěšení z jeho přítomnosti končí. Dialogy jsou dementní, scénář je dementní, nepřesvědčivé herecké výkony... Sakra i na Twilight se dívalo líp, tam člověk věděl co má čekat. Tady? Čekáte historický velkofilm a dostanete tuhle rozplizlou nic neříkající sračku. Věta: ,,Věrím v tebe otče" mě bude strašit ještě dlouho... nebo dohánět k smíchu? Bleskovej meč už byl taková perlička. Doufám, že si spravím chuť na The Rockovi... ()

J-o-k-e-r

Celkově asi zbytečný film. Ale zase až taková tragédie (nedávno tu bylo 19%) to není. Největší chyba je určitě ve výběru hlavních herců - nechápu co se vidí na K. Lutzovi. Podle mě totálně prkenný, nevýrazný kopyto. G. Weiss mi taky úplně nesedla. Kritiku by zvládl max S. Adkins a R. Mckee jako král a královna (i když královna vypadala mlaději i lépe než princezna). Už to ale nasvědčuje, že hit to nebude. Film jako takový ale není nekoukatelný. Já prostě mám rád historické filmy tohoto typu (podobné nedávným, ale přece jen lepším Pompejím), bojové scény jsou dobré, příběh je také obstojný. Jen mi trochu ušla časová linka mezi Herculovým zajetím a návratem do Řecka. Přišlo mi to nějaké moc rychlé. Takže tak, slabší, ale dokoukat se to určitě dá. ()

Trapper33 odpad!

Film o ničem.. hlavní hrdina hrůza, efekty hrůza, samej slowmotion, prostě děs. Dlouho jsem to viděl na 2 hvězdy, ale konec celej "dojem" úplně zkazil. ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (viac)