Antické Grécko, 1 200 rokov pred Kristom: Kráľovná Alkména (Roxanne McKee) sa zúfalo pokúša nájsť spôsob, ako oslobodiť svoj ľud spod krutej a tyranskej nadvlády svojho pomstychtivého manžela, kráľa Amfitryóna (Scott Adkins). Najmocnejší zo všetkých bohov Zeus vypočuje jej prosby a daruje jej syna, ktorý dostane meno Herkules – poloboha, ktorého osudom je jedného dňa Amfitryóna zosadiť z trónu v krajine znovunastoliť mier. No obrovskou fyzickou silou požehnaný princ zatiaľ ani len netuší o svojom božskom pôvode či osude, ktorý mu bol daný do vienka... Prejde pár rokov a medzičasom už dospelý Herkules (Kellan Lutz) sa až po uši zaľúbi do krásnej krétskej princeznej Hébé (Gaia Weiss). Tá je však zasľúbená jeho bratovi Ifiklovi (Liam Garrigan), a tak mladým zaľúbencom neostáva nič iné, ako útek! Ten sa im, žiaľ, nepodarí – a Herkules za trest skončí v exile v brutálnom svete gladiátorov, kde sa má čo obracať, aby vôbec prežil... A práve na tomto Bohmi zabudnutom mieste konečne spozná svoju temer bezhraničnú silu i svoj osud. Odhodlaný pre svoje poslanie aj zomrieť sa vyberie späť do svojho rodiska, aby zvrhol Amfitryóna z trónu, zachránil milovanú Hébé z Ifiklovho područia a stal sa najväčším gréckym hrdinom všetkých čias! (TV Markíza)

Cervenak

Ľudoop z Twilightu, ten slabší Spartakus a kočka z Vikingov kontra Scott Adkins s prilepenou bradou v tak trochu guilty károvine s hroznými trikmi, bulharským komparzom, rýchlym tempom a relatívne zábavnými akčnými scénami. Ku koncu, keď sa hlavný geroj pokúša o vodcovskú polohu a prednáša hecováky pred bitkou, sa všetko definitívne zvrhne na nechcenú, ale o to väčšiu srandu. Renny ušiel od druhej Pasce dlhú cestu, a nie práve hore kopcom. ()

verbal

Další vepřový xicht z Tvajlajtu potřeboval hauptku, tak se paní Majerová chopila péra a na světě jsou nové blahoslavené láskyplné trampoty pro všechny ty vyzrálé fanynky, co přes obří pírsink v jazyku nazývají nejslavnější antický epos Homeův Ischias, v nichž se sveřepý ovarový krk Persy Homokles a jeho věrný druh Spartakus Buzniris vydávají bez bázně a hany na neohroženou výpravu, aby ze spárů fuj, fuj zlého krále Bukvotryona a jeho ještě zlejšího zlosyna Rektomnona vyrvali anál kreténské princezny Gáji. Divím se, že po tomhle zvěrstvu ještě Cojs nepřikoval Rennyho někde na Kavkaze, kde by mu ta najatá banda nehereckých polen musela každý den olizovat játro. Chybělo už jen rozhalené Lautnerovo fiži a smutný krvesaj s rozšlápnutým xichtem a růžovým boa kolem krku. BRAVO! Nezbývá než doufat, že se pan Dvejn Skála od podobně bezkrevné pubescentní buzniády oprostí a přiblíží slavného antického hrdinu i dospělému heterodivákovi, jenž si nemusí zakrývat oči, když rány krvácejí. ()

T2

Rozpočet $70miliónovTržby USA $18,848,538Tržby Celosvetovo $61,279,452 ▐ ako taká akčná béčkovina to újde, súboje sa dajú, príbeh rutina a triky kolísavé, len v poslednej dobe akosi tieto fantasy a historické spektákle strácajú iskru a náboj, sú bez duše /40%/ ()

Fr

,,NEJSI AMFITRYÓŮV SYN. PŘÍSAHÁM NA SVOU LÁSKU K TOBĚ. JSI HERKULES. DAR OD HÉRY. DIŮV SYN.“… /// Tak i Renny Harlinů už viděl 300. A taky Spartacuse – nakonec, ten mu mohl i radit. Když prej byl Hercules malej… kecám, to tady není. Začneme až ve dvaceti, kdy má vypracovaný tělo a mužnou tvář, takže digitální Nemejskej lev proti němu vypadá jako čurák. Vážně. To CGI je tragický…, ale co, na jednom čurákovi – soráč, lvovi, film nestojí. Je to prostě BÉČKO! Hnusně digitální, se spoustou akce, která je slaboduchá, stejně jako příběh, což se neuvěřitelně projeví v neuvěřitelným závěru. Taková sranda (fraška) ve stylu výše zmíněnejch, a třeba i Conana, či pokračování Třech kil, a kterou nejvíc srážej herecký (ne)výkony a (ne)charismatickej Zeusův výplodek. Ovšem kousnout se to dá. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju, když někdo přizpůsobuje mytologii k obrazu svýmu. 2.) Vždycky mě zajímalo, jak vypadá taková šukačka se Zeusem. (no co. Prostě ó Dio, ó Dio…) 3.) Z filmů mám nejradši intra k PC hrám. 4.) Thx za titule ,,Bac“ a ,,Clear“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ ne ()

Jara.Cimrman.jr

Rád bych se zeptal princezny Hébé, jak se učebnicově propíchnout tak, aby zemřel ten za mnou. Patrně se to nikdy nedozvím, stejně jako to, kterak si stylově zaházet s kamennými kvádry, protože jsem přesvědčen o tom, že ani s iontovým nápojem, namíchaným samotným Diusem, bych to asi nedokázal. Herkules je zkrátka plný záhad a já nemohu napsat, že by mne nudil, ale té akce jsem byl ochoten užít si o něco víc. ()

xxmartinxx

Film tak okázale a nepochybně špatný, že se jeho existence stává nezvratným důkazem neexistence boha. Protože pokud by na náš vesmír někdo dohlížel, ať už z Olympu, nebo jiného mráčku, tohle by nepřipustil. Dokážu pochopit, že studio chtělo dojit, ale že na dojení najalo Harlina a nechalo ho vyprodukovat tohle, to je nepochopitelné. Nejde vyloženě říct, čím je ten film extrémně nesnesitelný (krom toho že vším), jako spíš že je nezajímavý, nenápaditý a vůbec nevím, čím by zajímavý nebo nápaditý být měl. ()

Segrestor odpad!

Hloupý, až trapný obsah, který k filmu dodal Bontonfilm, mě velmi nalákal. Že ale dostanu filmařský moribundus nejhrubšího zrna, to jsem opravdu nečekal. Tvůrci věděli, že hlavní roli obsadilo herecké dřevo a to takové, že by si s ním nehrála ani Zápotockého Barunka, a tak ho přinejmenším do první poloviny filmu ani moc neukazují. No, přátelé, na to, že je to hlavní role, kurva, tak má docela málo prostoru. Když on například ani neumí plovat. On plove v řece, kde je voda po kotníky. No, těěě Zeus. Celé je to tak špatné, že Alcid, klidně to ale mohl být Charles nebo John, zvaný jinak Herkules, vůbec ničím nepřipomíná antického bájného hrdinu, ale kazí film ještě víc, než to svého času s grácií dělal Kevin "mám rybí oči" Sorbo. Zápletka, která je pochopitelně také špatná, plytká, trapná a strašně klišovitá, nezaujme ani tradiční divačky Tvajlajtové limonády. Vlastně nedovedu ani říct, komu je film určen a proč tvůrci vsadili na princip zvaný: Hamlet bez Hamleta. Herkules coby trapný upejpavý šašek s dobrou figurou (jeho jedinou devízou) se motá (pokud už je konečně v záběru) napříč špatně natočeným filmem ožralého scenáristy a nám divákům nezbývá, než odškrtnou další sračku v čekání na dokonalé zpracovaní klasické pověsti. Eduard Petiška musí dělat v hrobě ruletu. To není možný, tohleto. ()

Psema

Exemplární ukázka nekonzistence. Jednou je to jako knihovnička paní Rosamundy, o pět minut později jako přímočará akční bejko-spartako-vina a potom by to strašně chtělo být jako God of War. Jen tomu strašně chybí prachy, mozek a alespoň nějaký talent před kamerou. Harlin si to totiž minimálně v akční poloze stále celkem dává a dovedu pochopit, proč verboval hlavně kluky z arénovek. Jenže nějak zapomněl lepidlo, a tak má na kontě zase jenom rozbředlou, nesoudržnou hovadinu, která dovede bavit (orgáč s větrem rulez!!!), ale má daleko k něčemu, co by se mělo doporučovat jinak než jako důkaz kreativního selhání na příliš mnoha frontách. ()

TeeAge

|| Scenár: Daniel Giat, Giulio Steve, Renny Harlin, Sean Hood | Hudba: Tuomas Kantelinen | Distribúcia: Summit Entertainment | Štúdio: Millenium Films | Rozpočet: 70 miliónov $ | Tržby: 44,448,538 $ || Nakoľko si občas doprajem tupé záležitosti, akým bol napríklad seriál Spartacus, tak som sa celkom tešil i na nového Hercula, aj napriek tomu, že čsfd predpoveď hlásila modré pozadie. A urobil som dobre. Je to lacne, ale vypyplane vyzerajúca, z 50% zpomalená béčkovyna, u ktorej som sa však párkrát pristihol, že mi vôbec nevadí. Naviac sa tu objavil Liam McIntyre zo spomenutého Sparaca, ktorý by si zaslúžil viac možností vo velkoprojektoch, nakoľko v tomto filme je jednoznačne najlepším hercom a najsvetleším momentom celého projektu. Vlastne, nechápem, prečo nehral Hercula práve on. Nový Hercules mi nevadil až tak, jak to tu väčšina prednastavila, ale je tiež pravda, že v dnešnej konkurencii scenáristicky a psychologicky vypracovaných dobrodružných akčňákov toto naozaj divákovy nesmie stačiť. Raz, a basta. 40% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

genetique odpad!

Šípil som prúser, ale toto stopercentne určite predčilo temné očakávania aj tých najzarytejších pesimistov. Nemôžem pomenovať jedinú vec, ktorá by v tomto filme fungovala a mala pozitívny dopad na dojem z neho. Naozaj bieda! Ratnerov Hercules je voči tomuto ben-hurovský epos. 10%. ()

Ainy

Nevím, kolik tahle sranda stála, ale tvůrci zřejmě museli v ruce obracet každý dolar. A když nejsou prachy, nelze stavět zámky. Scénář pro kočku, obsazení pro psí štěk a celkový dojem na draka. Cením si snahu vyždímat z ničeho něco. Jakž takž se o řeckou mytologii opřeli, ale jak vidíte, že je matka stejně stará jako její děti, že se dá z propíchnutého srdce udělat nepatrná škrábanice a v pohodě si přežít (i když já jsem málem nepřežila ten příšerný dabing), pak jen nevěřícně kroutíte hlavou. Na druhou stranu nepodceňuji jisté konexe, které měl Herkules u svého božského otce. A když už mu propůjčil hromy a blesky, proč nezařídit i pokračování svého rodu, že ... ()

Spiker01

Jestliže si loni v souboji o Bílý dům vybral svého favorita každý sám, letos zřejmě byl a stále je favorit na filmového Herkula roku jasný. Ne fakt to není Kellan Lutz, ale když už nic jinýho, tak aspoň vypadá trošku drsnějš než v tom prokletým Twillightu. Čekal jsem opravdu velkou hovadinu a nezáživnou kravinu. Nebudu říkat, že jsem nic takového nedostal, především v závěru mě Zrození legendy utvrdilo v tom, že film vnikl jenom proto, aby uškodil pravému Herkulovi, což se mu doufám nepovede. Navíc ty spomalovačky ála třístovka rozhodně epicky nepůsobí. Nejvíc asi smutní fanoušci Scotta Adkinse, kterej se upsal takový hovadině, ať se mu daří...41% ()

castor

Renny Harlin měl úraz hlavy. Buď proto, že si nepohlídal základní stavební kameny svého dítka, nebo proto, že to ještě zkouší. Většinou neúspěšně. Koukáme na televizní výpravu, sledujeme herecká dřeva, musíme vytrpět i mizerné triky a mdlou mytologii. Choreografie působí jak z devadesátých let, film měl navíc známku PG-13, takže se něčeho ostřejšího nedočkáme. Navíc měl tenhle omyl v tuzemských kinech „potěšit“ hrstku diváků, kteří zřejmě chtěli vědět, kam se posunul někdejší akční specialista. Nechápu. Tvůrci si prostě jen půjčili známou značku, nabalili na ní nějaký příběh a bylo. Nicméně to kompletně bolelo, a to místy dost. Harlin padá opakovaně na bradu a měl by toho nechat. ()

Wacoslav1

Občas se rád oddám nějakému tomu extrémnímu dobrodružství a vyrazím do kina na opravdu špatný film. V tomto případě jsem to měl se slevou za 100 kč a tak v duchu hesla v životě příjdu o víc jsem sebral veškerou antickou odvahu a vyrazil na toto veledílo. No a nutno uznat, že ze začátku jsem se bavil tím jak nepokrytě stupidní to je už úvodní epická bitva je totální fail. Triky fakt působí neuvěřitelně levně a uměle, ale přistoupil jsem na to a ze začátku se opravdu tou nekonečnou záplavou hlouposti solidně bavil. Hlavně jsem vyprsknul smíchy když se Lutz objevil na scéně pravda viděl jsem ho už v traileru, ale stejně jsem si říkal kurva tahle naolejovaná bukvice, že je Herkules? Tohle že je polobůh?? Namakaný hovado??? ty vole vždyť ten má ruce jak já to už to můžu klidně příště zahrát taky! Ale dost srandiček prostě jsem mu tu roli neuvěřil ani minutu. Nejenom, že se na to naprosto nehodí typologicky, ale navrch je to ještě totální herecký poleno a kdykoliv má nasadit vážnou tvář a pronést něco seriozního jsem z něj dostával doslova výtlemy. Problémem je, že toto bavení se retardovaností filmu vydrží asi tak zhruba do půlky a pak už to začíná jenom pekelně nudit. I když se musím přiznat, že ve slabých chvilkách jsem si říkal sakra to je taková píčovina, že tomu snad dám i tři hvězdy, ale jsou tu věci který to nenávratně stahujou do pekel. Především to jsou neskutečně domrdaný souboje těma otřesnýma zpomalovačkama, který tu jsou stejně jenom proto aby si mohli tvůrci dělat reklama, že je to ve 3D Jak i vegetol.mp zmiňuje ve svým komentu, tak se přidávám k názoru, že ty dvě scény z kvádry a blesky metajícím mečem jsou fakt pekelně uhozený. Dále je tu vidět, že nebyl za krátkou délku prostor skoro na nic takže to celkově působí takovým odfláknutým dojmem. No a těch 70 miliónů fakt nevěřím, že to stálo a pokud ano tak 60 mega musel Harlin někde prochlastat a projebat devět padlo na honorář pro Lutze a Adkinse no a milión zůstal na ten zbytek. No a to se pak nemůžeme divit jak divizny, že to vypadá tak jak to vypadá. No a abych nezapomněl, tak samozřejmě přesně podle očekávání jako pěst na oko působí ten rating PG13 a absence byť sebemenší kapičky krve. Mě třeba zaujala scéna kdy Herkules dostane výprask bičem po kterým by měl rozsekaný celý záda a chcala by mu z nich krev, zatímco tady má jenom takový malý škrábance jak kdyby ho tak maximálně jenom polechtali. Takže takhle no, ale nicméně stejně podotknu, že i když to sračka je, tak černý čísla by asi přeci jenom byli trošku přehnaný místama je to i švanda. Jinak přesně jak jsem čekal největším držákem filmu je Adkins, kterej sice taky není žádnej extra herec, ale na tuhle zápornou roli nebylo ani nějakých výjimečných schopností potřeba a Adkins se jí zhostil se ctí a fakt to maximálně podržel i když se stejně nemůžu zbavit dojmu, že v podobných filmech jenom mrhá svým potenciálem. Takže finální resumé je takový, že jsem už asi vyměknul a neumím už ty filmy správně odjebávat no prostě to odpad nebude i když není pochyb o tom, že Harlin hodně klesnul a kapku mě mrzí sledovat co teď točí režisér takových klasik jako Die hard 2 nebo Cliffhanger, ale co už no asi se mu holt nabídky nehrnou a je rád, že vůbec může ještě něco točit. No nic nebudu už tuto lingvistickou exhibici věnovanou tomutu genitálnímu filmu nadále prodlužovat a mrdnu tam rovnou procenta a sice konkrétně v tomto případě nakonec v rámci možností a toho co jsem od filmu čekal udílím dá se říct slušných 30% () (menej) (viac)

Spooner

Jako kdyby stanice Syfy vzala béčkový scénář z osmdesátek, naverbovala známého režiséra z devadesátek, který však od té doby už nenatočil dobrý film a do hlavní role obsadilo tu nejlevnější hordu svalů posedávající po hollywoodských barech. Akorát z toho nevzniknul céčkový televizní film, ale otřesná břečka jdoucí naprostým omylem do kin. ()

pepo

Ako direct to DVD hovadina by to bolo skvelé ale ako 70 miliónový kinofilm je to takmer neakceptovateľné. Ešte horšie než Rattnerova verzia Hercula kvalitatívne podobná zhovadilostiam ako nový Conan, Pompeje alebo Hnev titanov. Smutný koniec jedného kedysi talentovaného režiséra. 3/10 P.S: koho preboha napadlo obsadiť Kellana Lutzza? - ten chalan je fakt ale fakt strašný ()

Tom_Lachtan

Majn gott, co to je za žalostné dřevo, co by bylo přehráno i hereckým výkonem uhnilé petrželové naťe s obrnou obličejových svalů? Vážně, tenhle... Osoba... Má sice dost svalů, ale charisma asi tolik, co králičí pacička pro štěstí na sjezdu ochránců zvířat a je to právě on, kdo sráží tuhle Herkulí verzi do stratosfér podprůměru, protože i bez něj by to bylo jen další průměrné fantasy béčko s ucházející akcí a hloupým scénářem s debilníma postavama. A jelikož jsem dneska viděl obě Herkulovské verze roku 2014, tak si dovolím říct, že obě chtějí být tímtéž, zábavnou hrdinkou žánrovkou, jenže u Zeussonna s Dwaynem Johnsonem to funguje, béčkově, ale funkčně. Tady nefunguje nic a ani kdyby to bylo s krví a odhalenejma ženštinama, tak by to lepší nebylo. ()

-bad-mad-wolf- odpad!

Mikrohvězdička z Twilight ságy se reinkarnovala do nového Herkula a zrodil se... Twilight Herkules. Renny Harlin se hrabe na žebříčku popularity z důkladně udusaného hnoje a je fakt, že to bude mít v budoucnu těžší než balík šprcek ve Vatikánu. Herkules má příšerný vizuál (televizní look, trapné CGI triky, nulová výprava, průhledné využívání zpomalovaček a třetího rozměru), tuctovou hudbu z ranku "sice nevím, co se na plátně děje, ale pořád dramaticky burácím nebo melancholicky pláču", zapomenutíhodné herce a příběh, jehož fragmenty jsme buď viděli jinde, nebo bychom je raději neviděli vůbec. Pozitivum: desetinu filmu tvoří závěrečné titulky. Doufám, že Dwayne Johnson v létě vynese tuhle volovinu v zubech. ()

darkrobyk

Tohoto Herkula by si dal Superman k snídani, tudíž by na Iron Mana a Hulka nezbylo nic. Tolik k obsahu distributora. Jelikož jsem očekával hrůzu, nebyl jsem nijak překvapen. Tvůrci si samozřejmě vycucali příběh z prstu, ovšem že by žárlivá Héra dohodila manželovi milenku, když Hérakla k smrti nenáviděla... Dobře, je to Herkules, ale toho měli Římané, tak proč je Řekem? To je ale binec... Trochu mi vadilo, že nebyl schopen podříznout tatíka na jeden šmik, zatraceně, byl polobůh, ne? Na druhou stranu jsem se příliš nenudil a na antické téma jsou větši hovadiny. Dokonce jsem se chystal dát tři hvězdy, když jsem si myslel, že všichni na konci zařvou...hm, nezařvali, tak jednu ubírám. K minusum bych ještě připočetl: stále se mi sekal obraz a zpomaloval se (aha, to byl záměr) a tvůrci si dali hodně záležet, aby ani ňadérko nevyklouzlo. A mohlo být víc krve. A mýtických postav, ne jen vypelichaný lev. Mizerné triky. Hlavní hrdina byl železobeton (beton místo mozku). A....nojo, tak snad příště.... ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (viac)