Prípady 1. oddelenia

• Česko Případy 1. oddělení (viac)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Recenzie používateľa topi k tomuto seriálu (9)

Tělo (2016) (S02E05)

U tohoto seriálu je opravdu důležité, kdo jednotlivé díly natáčí. Když se režie ujme Peter Bebjak, střelka napětí na tachometru vylítne na plnej kotel! ()

Season 3 (2022) (S03)

3. série je nejlepší z celé řady Případů 1. oddělení. Dlouho tady takový seriál nebyl. A to fakt hodně dlouho. Jednotlivé díly jsou z kriminalistického hlediska dokonale zpracovány, velkou zásluhu na tom určitě má Josef Mareš, který měl k případům velmi blízko, neboť jich většinu sám vyšetřoval. Perfektně se do příběhů prolínají i osobní vztahy mezi kolegy na pracovišti, což z toho dělá vytříbenou charakterovou mozaiku a každým dílem jejich peripetie gradují. Fakt mě to bavilo sledovat a musím říci, že tak dobře zahraný a uvěřitelně přirozený postavy jsem dlouho na televizní obrazovce neviděl. Zbytečný někoho jmenovat, všichni svoje role stvořili k dokonalosti. Mezi záplavou kriminálních seriálů na různých televizních stanicích nemají Případy 1. oddělení sebemenší konkurenci. ()

Veteráni (2022) (S03E03)

Miroslav Hanuš je čím dál lepší a jeho postavu si víc a víc vychutnávám. ()

Retiazka (2022) (S03E05)

Elizaveta Maximová mě překvapila, velmi přesvědčivý výkon. A dobrej byl nějakej výrostek z databáze trestaných v triku Cannibal Corpse 😀. ()

Rómeo a Júlia (2022) (S03E09)

Bez debat zatím nejlepší díl, jaký jsem od Případů viděl. Už jsem to jednou napsal a musím se opakovat, že opravdu moc záleží na tom, kterou epizodu a jaký režisér ji zrovna natáčí. V tomto případě Petr Bebjak opět kraluje! Obdivuji, jak dokáže mezi mrazivou, napínavou a brutální atmosféru napasovat humorné vsuvky, aniž by tím narušoval celkovou strukturu příběhu. Klobouk dolů! Vyloženě si vychutnávám i jednotlivé charaktery 1. oddělení, vedlejších postav včetně. Bolek Polívka v roli Plíška je fakt bezvadnej a určitě nejenom on. Fakt radost sledovat! Co mě vždycky dokáže vytočit, je naše obdivuhodná justice. Pachatel za dva brutálně drsné mordy dostane 25 let, odvolá se, přičemž mu je rozsudek snížen na 15! Co to kurva je???!!! ()

Smoliar (2022) (S03E10)

Že by Kozák udělal takovou zásadní chybu a nechal si přímo na svém pracovišti cizí osobou nafotit starý spis? Nebo že by Sršeň s Andělem pořádně neprověřili jeden byt? To je na takový kapacity teda pěkně divný.... ()

Spolubývajúca (2022) (S03E11)

Oldschooler Kozák, nechápající moderní výrazy je naprosto božskej a do mrazivého příběhu přináší vskutku výborný humor. Ale zase, zaráží mě, že hned v úvodu kriminalisté neprozkoumali jednu bytovou jednotku a vrátili se k ní až později. To by se asi stávat nemělo a scénář tímto docela trpí. ()

Lotéria (2022) (S03E12)

Sakramentsky vygradovaný díl, zejména hlavně co se týče lidí z 1. oddělení. Párkrát jsem se přistihnul, že ani nedýchám. ()

Trik (2022) (S03E13)

Zakončení třetí série, kde do sebe všechno krásně zapadne. Scéna, ve které Kozák s Plíškem rybaří a povídají si o policejní práci a následně kamera zabere Žďákovský most, je naprosto fascinující. Moc bych si přál, aby vznikla čtvrtá řada. Tenhle seriál by si to opravdu zasloužil. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD