Prípady 1. oddelenia

• Česko Případy 1. oddělení (viac)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

jan.patek

Detektivky jsou v českém podání velmi populární, viděl jsem jich už několik a můžu říct, že Případy prvního oddělení nyní řadím mezi špičku. Spojení známých pražských kriminálních případů se skvělými hereckými výkony. ()

Saxos

Hodnocení celé S01 - velmi kvalitně zpracováno a herecky dobře a vhodně obsazeno. Pár zjištěných zajímavostí k prvním dílům. 1. díl - Rozčtvrcená. Děj se drží skutečnosti. Části těl byly ale nalezeny na dvou místech Prahy 5. Pes byl poblíž místa nálezů také nalezen a byl opravdu dán do útulku. Vrah se policii sám přihlásil, že u ženy bydlel a vyšetřovatele vodil za nos. U soudu dostal nejprve 19 let a po odvolání trest snížen na 15 let. Jelikož se případ stal v roce 1997, tak už je mezi námi. 2. díl - Fantom z Jižáku. Rok 2000 a opravdu Jižní město. Běželo ve všech TV i v tisku. Velký rozdíl od skutečnosti - fotky pachatele byly opravdu zveřejněny a některé rekognice byly opravdu v háji. Největší pozitivum /asi vlivem medializace/ byla novelizace trestního zákona. Různé úchylnosti prováděné pachatelem je již možno postihovat jako znásilnění a ne jen jako vydírání. Sumasumárum dostal 11 a půl roku. V lednu 2016 začne S02. ()

sarkadc

civilní zpracování, příjemné herecké výkony a neklesající kvalita. První díl druhé řady vynikající. Prostě absolutní jednička v české tvorbě ! ()

Kakofon

Ale ano!! Tady se to konečně povedlo. Češi opět umí natočit dobrý seriál, který stojí na dobrém scénáři a skvělých hereckých výkonech Bolka Polívky, Ondřeje Vetchého, Miroslava Vladyky, Filipa Blažka, Miroslava Hanuše a jiných skvělých herců. Jedná se (společně s Labyrintem) o jeden z nejlepších seriálu této doby. 85% ()

Dementevna

Není to jeden ze seriálů kde si drbete hlavu jak kriminalista mohl přehlednout klicovy dukaz. Vse je logicke a dobre napsane. Obsazeni bezchybne, hlavni role predstavitelum sedi, jsou v nich prirozeni a vedlejsi taky skvele obsazene neokoukanymi herci. V druhe serii je videt vetsi rozpocet a tepani celospolecenskych nesvaru. Vice mi sedela syrova prvni serie. Rezie bezvadna, herci vi co maji hrat a dramaturgicky dobre vystavene. Moc povedeny serial. I Like :-) ()

Erico

Super... Až na 1-2 slabší díly mě případy naprosto pohltily od začátku dílu, do jeho konce. Myslím, že kromě skvělých hereckých výkonů a taháku v podobě "skutečných kriminálních případů", těží tahle kriminálka hlavně z přispění pana Mareše, mít jako spoluautora někoho, kdo se daným tématem zabývá celý život, je z celého seriálu vysloveně cítít- podařilo se skvělě zachytit atmosféru a postupy celého vyšetřování.. ČT se opravdu vytáhla :) ()

pds

Jeden z TOP českých seriálov novej doby. Vetchý, Polívka, Blažek, Stach a Vladyka super. Otrasná Remunodová. II. séria drží vysoko nastavenú laťku stále hore. Len tak ďalej... 80% ()

Goumen

Teď jsem dokoukal poslední díl druhé série a musím uznat, že tenhle seriál se hodně povedl a celou dobu neztratil na kvalitě. Nejsem moc fanda českých seriálů a o to víc jsem byl překvapený, jak poutavě a uvěřitelně byl seriál zpracovaný. Hodně tomu pomohlo i skvělé obsazení a tuhle mord partu si nejde neoblíbit. ()

vojaksvejk

Každý, kto aspoň trochu rozumie skutočnej detektívnej práci a vyšetrovateľskej praxi, musí tento seriál milovať pre jeho vernosť realite. Vhodne vybrané skutočné prípady ako podklad pre dej, realistické zobrazenie pomerov v elitných útvaroch i vzťahov medzi hlavnými postavami. Žiadna CSI, ale poctivá detektívna práca založená na intuícii, dôvtipe a schopnosti "prešťať" páchateľa. Kam sa na toto hrabú všetky ostatné "detektívky"... ()

PenelopaW

!!! POZOR SPOILERY !!! Když jsem zjistila, že autoři nemají v úmyslu pokračovat v natáčení dalších dílů, a že poslední epizoda druhé série se jmenuje "Poslední případ", očekávala jsem (přece jen si pamatuji, jak dopadl Cattani v Chobotnici!), že někdo z hlavních postav zemře a třásla se, kdo to bude. V tomto směru jsem si oddychla a mohu konstatovat, že celý seriál - a poslední díl mne v tom utvrdil - je v podstatě poctou postavě Václava Plíška. Protože kdykoli Plíšek řekl: "Myslím si, že by to mohlo být takhle...", tak se to vždycky splnilo, ačkoli ostatní vyšetřovatelé či nadřízený Korejs sledovali jinou hypotézu. Ke sledování seriálu mne přiměl manžel a já radostně souhlasila, neb kus prvního dílu, který jsem měla možnost vidět, byl plný Stanislava Majera. Žel, teprve později jsem zjistila, že jeho postava kapitána Hegnera byla pouze přizvána k vyšetřování, a že Majer hraje pouze ve dvou epizodách, a z toho v té druhé z něj udělali pitomce (protože neposlouchal Plíška!). Za to teda hvězda dolů! Vychutnávala jsem si hlavně kriminální zápletky a vztahy mezi postavami (které jsou nezbytné pro seriál, jehož díly lze sice sledovat samostatně, ale taky jako celek, takže jsou v seriálové tvorbě nezbytné) jsem dávala stranou. Zprvu mi tak nevadila postava nadřízeného Korejse, který sice mluvil sprostě, ale vše, co dělal, mělo nějaký základ. Ovšem pak zjistil, že mu Kozák dýchá na záda a začal se chovat jako mstivé hovado. V tomhle ohledu - a i s ohledem např. na postavu nebohého loosera oddělení Sršně - by mne zajímalo, nakolik byly postavy inspirovány skutečnými kolegy a vztahy mezi nimi. Protože pokud ano, museli se zaručeně poznat a ne každý stojí o podobnou dávku popularity... V tomhle ohledu jsem zapřemýšlela i nad epizodou vyšetřování napadeného pobodaného mladíka vyloveného z Vltavy, u něhož se přišlo na to, že si zranění způsobil sám... Pokud vyšetřující policista byl v reálu tak hodný, že jeho poklesek nerozmazával, tak televizní adaptaci se to muselo povést skvěle a všichni, kdo byli s případem obeznámeni, včetně kolegů i nadřízené, kterou oběť nešťastně milovala, si museli myslet své... a pobodaný měl rázem z ostudy kabát skoro větší než nebohý hlavní hrdina snímku Prci, Prci, Prcičky... ()

Scaevola

Možná je mé hodnocení nadhodnocené a musím říci, že po prvních několika dílech jsem seriálu příliš nedůvěřoval, protože na mne těžce dolehlo zjištění, že většina vrahů je ve skutečnosti politováníhodná směsice degenerujících individuí. Nicméně poté mě pečlivě budovaná atmosféra plynoucí z uvěřitelnosti, přiměřených hereckých výkonů i jednotlivých postaviček přesvědčila, že jsem lepší kriminálku (detetivku) už léta neviděl a že realistické pojetí je příjemným vánkem mezi nablýskanými specialisty a traumatizovanými opilci, kteří slouží jako detektivové jinde. ()

jjjerry

Na české poměry velmi dobrý seriál. Obzvláště ta věrohodnost na základě skutečných případů to hodně zvedá. Skvělý Vetchý a Polívka. Bohužel ostatní herci jsou někdy průměrní až podprůměrní. (jako kdybych slyšel VěRRRu Chytilovou, hlavně mně tu nepŘehrájev, nejsi na divadle). Hudební doprovod je bohužel taktéž zklamáním. Ale co nejvíc ničí celou serii, je snaha tam občas vecpat takové ty "trapné rádoby vtípku co tam prostě vůbec nepatří a jen to ztrapňují. PS: raději z toho nebudu dělat nějaké závěry o fungování české kriminálky, budu žít v naději, že tam jsou schopní lidé a jen pro seriál to bylo "zábavně" upraveno. ()

v.indruchova

Doufám že se doopravdy takhle k sobě hnusně nechovají policajti navzájem. Chápu potom efektivitu šetření některých věcí. Je to stres. Jinak případ to perla. Plno zajímavých herců, a je supr že je to podle reálu /nějaké případy jsme sami zažili /z novin/, díky bohu né na vlastní kůži/. Díky seriálu mám velký respekt k vyšetřovatelům. A když vidím URNU tak se dmu pýchou. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD