Prípady 1. oddelenia

• Česko Případy 1. oddělení (viac)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Recenzie používateľa KarlN k tomuto seriálu (6)

Podnájomníci (2022) (S03E01)

Jak psali jiní...zvyk je prostě železná košile a za mě, nesedí mi jak odbarvená kolegyně (vůbec nechápu, jak prošla castingem, mluví jak permanentně zfetlá), tak nový vyšetřovatel (ten přízvuk je děs, vážně), navíc ty jeho chytrácké poučky a mravokárání vzhledem k mizivé praxi a zkušenostem, je úplně k ničemu, prostě ne tohle ne. Škoda že to není jinak, ale nic s tím nenaděláme. Snad si zvyknu, ačkoliv jak bylo zmíněno přede mnou, bez Plíška je to citelně jiné a zatím, pro mě, horší. ()

Veteráni (2022) (S03E03)

Za sebe musím říct, bohužel...už to nemá tu atmosféru (změna sídla oddělení SKPV dle amerických vzorů tomu také neprospěla...sloup uprostřed některých záběrů z kanceláře je  průšvih), vztahovou dynamiku (nový vyšetřovatel je unylý, hraje to jako amatér z Hronova kterému se do toho vlastně ani moc nechce a absolutně neguje veškeré snahy "spoluherců" a to samé lze říci i o nové kolegyni), vážně průser. Připadá mi, jako by to poznamenalo celý prozatímní děj všech tří dílů. Snad jen od návratu plukovníka Korejse se dá slibovat nějaká další zábava a přesun pozornosti na napětí mezi ním a zbytkem týmu, což by mohlo pomoci navrátit trošku děje. Uvidíme, ale prozatím dle mého, těžký průměr. ()

Električka (2022) (S03E07)

Nejen celé vystavění příběhu, ale především pointa a poselství o náhodě, jakožto součásti vyšetřování na samotném konci, mě opravdu dostalo. Co víc, než souhlasit. Je to těžká a špatně placená práce a potlesk i uznání všem, kdo ji dělají dobře. Dramaturgie, scénář, kamera a především děj...smekám. A závěr u policejní dodávky je naprosto odzbrojující. Pokud jde o tip na nového ředitele...obávám se, aby to nakonec nebyla "krizová manažerka", čili dosavadní šéfka třetího oddělení. ()

Strihač (2022) (S03E08)

Tak dodatečně mě naštvalo, že jsem měl pravdu s novou ředitelkou oddělení a upřímně, tuhle herečku nemusím už od Soudce A. K. a tady se mi to o to hůře zvládá. No ale dál, ačkoliv pomalejším tempem, dorazila mordparta v součinnosti s "majetkáři" ke kýženému výsledku a o to zajímavější pro mě tenhle díl byl. Volnější tempo tomuto případu vůbec neuškodilo, ba naopak a za mě jednoznačně spokojenost. ()

Rómeo a Júlia (2022) (S03E09)

Tak tenhle díl mi dal psychicky hodně zabrat...nejenže ředitelka i reportérka jsou obě "made in empty heads", ale především ti dva problémoví a naprosto nesnesitelní spratci. Je strašné s čím se nejen policisté a naše justice musí potýkat, ale na druhou stranu skvělé, že alespoň tímto způsobem se k veřejnosti, jinak nepřístupné a většinou médii zkreslené, skutečnosti o nelehké práci vyšetřovatelů dostanou. Jen pro mě byly naprostým překvapením, nesmyslně nízké tresty, jak pro pachatele tak i nevlastní dceru, vzhledem k tomu, že byla jasným "návodcem". Ale jako většinou u tohoto seriálu, za mě pět hvězd a naprostá spokojenost i s tímto dílem. A závěrem, jasný souhlas s názorem na problém s novinářkou, jenž vyjádřil Enšpígl. ()

Lotéria (2022) (S03E12)

Natočeno jako vždy ve vysoké kvalitě nejen provedením, ale i vyprávěním a dalším krůčkem v přiblížení se mentalitě jednotlivých postav. A když jsme u nich, ředitelku opravdu nedávám a to ani její představitelku (velice dobrá volba a vůbec bych se nedivil, kdyby rozdíl mezi jí ztvárněnou postavou a osobním životem nebyl skoro žádný), nehledě k výměně herečky v roli dcery vyšetřovatele Kozáka, které jednak nerozumím a silně pochybuji o smysluplnosti tohoto kroku. Jen mne trošku začíná mrzet, že zaměření na případ a samotné vyšetřování už v téhle fázi lehce pokulhává za dramaty i intrikami mezi v hlavními představiteli a maličko začíná připomínat Nemocnici na kraji města. Za to jedna hvězda dolů, nemůžu si pomoct. Ale za rozhodně pozitivní přínos tohoto dílu, považuji především scénu s hláškou: "Pojďte vodsaď, nebo nás tady někdo znásilní cuketou." To mě málem zlomilo. :-D ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD