Prvých 100

USA, (2014–2020), 70 h 13 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

Jason Rothenberg

Predloha:

Kass Morgan (kniha)

Eliza Taylor, Bob Morley, Paige Turco, Henry Ian Cusick, Isaiah Washington, Marie Avgeropoulos, Lindsey Morgan, Christopher Larkin, Richard Harmon (viac)

Pred 97 rokmi nukleárna vojna zdecimovala Zem a zničila celú civilizáciu. Prežilo len 400 obyvateľov 12 medzinárodných vesmírnych staníc, ktoré boli v tom čase na obežnej dráhe. Odvtedy sa vo vesmíre narodili tri ďalšie generácie a celková populácia sa rozrástla na tisíce. Týchto 12 staníc sa navzájom prepojilo, vznikla akási "Archa", ktorej jediným účelom je, aby ľudstvo prežilo. Život na Arche je zložitý, obyvatelia sú prísne kontrolovaní, všetko je na prídel a za akýkoľvek zločin je tu možné uložiť trest smrti - ak nemáte menej ako 18 rokov. Život vo vesmíre je však čoraz ťažší a reálne hrozí, že Archa vymrie. V zúfalej snahe zabrániť vyhynutiu ľudstva, je skupina 100 mladistvých väzňov tajne vyslaná na Zem aby zistili, či je na planéte opäť možný život. Títo mladí ľudia doslova zdedili Zem a teraz musia čeliť náročným rozhodnutiam o živote, smrti a pokračovaní ľudského pokolenia... (TV Dajto)

Tristanian

Je opravdu neuvěřitelný jak se z teen krávoviny stal jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Od druhé série se zařadil vyšší rychlostní stupeň a já nestačím zírat... ()

Brodequin

Zajímavé a dobré téma, které je bohužel uchopeno poněkud laicky. Pár fakt, na které je nutno brát zřetel - efekty jsou nízkorozpočtové a jde to znát. CGI je průměrné a očividné. Herci jsou sice fajn a sympatičtí, ale občas jde vidět, že jim to herectví zas tak moc nejde. Hlavně k tomu přispívají laciné dialogy. Další jsou nelogické situace a chování postav, což mě asi na tomto seriálu vytáčí nejvíce. Nicméně, seriál jsem si oblíbil a celou první sérii jsem dal během pár dní. Je to chytlavé a zajímá mě, co se stane příště. Kdyby měl seriál lépe zpracovaný scénář a vyšší rozpočet a dal tomu lepší atmosféru a postapokalyptický feeling, bylo by to za 5*. Každopádně se těším na druhou sérii. ()

Malarkyy

Pilotní díl je vcelku nezajmavý ale doporučuju u seriálu vydržet, hodnotím po 2.řadách a sem nadmíru spokojen.... Hodně překvapilo že to není až tak TEEN jak to na první pohled působí za to velké +/ Aktualizace: Po 3.řadě - prvních 7 dílů je dost nudných, děj jenom přešlapuje na místě nicméně od 8. epizody se nám seriál vrací do zajetých kolejí a konečně je se na co dívat. Ze všech 3.serií je ta třetí nejdospělejší za to sem velice rád, dokonce i Jasper už není takový hňup jako v předešlých řadách a konečně se na něho dá dívat. Co se mě až tak nelíbilo v této řadě je že to až moc stojí na postavě Clark. Zatím si u mě seriál drží svojí kvalitu tak že **** ()

Jandovka

Už jsem chtěla dát 4 hvězdičky, ale normálně mě naštvali, že jim nesedí věci mezi epizodami, což je škoda. Mohli si dát víc záležet. Jinak zajímavý koncept, rozhodně zajímavé prvky, je to trošku takové ve stylu Hunger Games, are rozhodně koukatelné. Jako produkce Netflixu velice vydařené. ()

SuzieS

Prvni serie je zajimava, ale oproti konkurenci nic, co by vas posadilo na zadek. Druha serie se mi libila hodne. V nekterych dilech jsem doslova cekala, co bude dal. To se mi stava malokdy. Mala vytka asi jen to, ze krom Ballomyho (uz si presne nepamatuji, jak se to pise) me tam nikdo neprijde nejak zvlast charizmaticky, ze bych si k nemu udelala nejake pouto. U treti serie jsem se zastavila u prvniho dilu, ktery jsem behem pul roku videla uz asi trikrat a ne a ne se jim prekousat. ()

rEooo

Nečakal som nič od tohto serialu, len z nudy som ho zapol par holek a kluku na zemi myslel som ze to bude love story ale po druhej serii davam plnu palbu, dufam že ma nesklame, neviem prestať pozerať. ()

argo.smile

Teenegersky naivný seriál, ktorý pochoval zaujímavý scenár. Nesympatické postavy úradujú na Zemi a ich vodcovské schopnosti sú tak hlúpe, že si časom nespomeniete, že takýto seriál existoval. ()

Goumen

Hodnocení po 5.sérii : nečekaně poutavý seriál, který se v průběhu času dost výrazně mění. Určitě doporučuji přečkat prvních pár dílů, kdy to trochu připomíná průměrný teen seriál, ale pak se to rozjede v něco podstatně většího. I přestože nejsem fanda sci-fi, tak v tomhle podání mě to zaujalo. Najde se samozřejmě dost momentů a rozhodnutí, které působí stupidně a nědávají smysl, ale není to nic, co by kazilo výsledný dojem. Postavy si časem člověk oblíbí, akční scény jsou hodně slušné a nestalo se mi, že bych se nudil, což je dáno i tím, že prostředí a zápletka se s každou sériíí dost zásadně mění. ()

bmx6

Hodnotím to trochu zpětně,ale co se stalo s mým nejoblíbenějším seriálem? Upřímně nechápu. Trošku mi vypadávají jména,protože jsem to už dlouho neviděl,tak postavy vynechám.Stačí říct,že se nenašla jediná postava,která by mě nezklamala.Dobře,každá postava musí mít svůj vývoj ať už špatný či dobrý,ale aby tak často všichni měnili své postoje a názory,myšlenky,chovali se úplně nečekaně(někde to není na škodu),ale tohle není ten případ.Takže co se týká postav,byla to katastrofa.Tvářičky mají hezké,ale víc nic. No nic,pojďmě k první sérii,která mě uchvátila.První díl a vstup na Zem bylo něco fantastického.Byl jsem plný emocí a napjatý na další díly.A celá první se mi moc líbila,která končila perfektní poslední epizodou. Druhá série byla snad ještě lepší,napínavější a já hltal díl za dílem a opět jeden z nejlepších závěrečných dílů a já doufal v to nejlepší. Bohužel s třetí serií přišel konec radosti.Nechápal jsem co za kraviny a nesmysly si tvůrci vymysleli. A čtvrtá série už byla jen břečka,která se snad nemůže líbit nikomu. Další šanci seriálu nedám,takže na pátou sérii se asi nepodívám,ani nechci. ()

jjjerry

Pilot velmi slušný. První sezona s přimhouřením oka koukatelná. Druhá už je dost slabší, náhod je tam převelice. Jediné co se trošku blíží realitě, je ta brutalita, co si nebere servítky. Scénaristi měli na papíře asi několik konceptů a nápadů. Den před "schválním" s produkcí se asi děsně ožrali a už to nestihli vyškrtat a dali tam úplně vše co je napadlo. Bohužel výsledek je náhodně nereálný a fakt ujetý. Další sezony raději nesleduji. dobrý koment: Fony ()

Nugat

Asi spoiler: Myslím, že scénárista je velmi posedlý krví. Všichni jsou špinavý od krve, jak nejvíc to jde, zvracejí krev na cokoli, co mají po ruce a mohlo by se hodit třeba jako čistá přikrývka a nakonec to vykrvování? To fakt nejde... ()

bedn1

Po prvním (a pro mě posledním) dílu nechápu, jak něco tak hloupého a plného klišé může mít tak vysoké hodnocení. ()

SnOuWeX

Není mi "náct" proto mi nějaký scény připadaly tak strašně blbý, ale co. Nic nového tam není a vypadá to, že ani nebude. Všichni jsou mladí, krásní, neklidní a jen hrstka z nich má trochu toho rozumu. Zajímavější by bylo rozehrát hru mezi vztahy, ale nemyslím miluju ho - nemiluju ho. Myslím něco jako v Galactice jenže na to asi scénaristé nemají. Už v pilotu jsem několikrát kroutil hlavou a nadával. Uvidíme co dál, ale pilot mě zatím nepřesvědčil. ()

Allein4

Update v polovině druhé série: Z počátku relativně nadšení, ale zároveň strach z teenage vývoje. Který se pak naplno potvrdil a kvalita šla dolu, na úroveň blbého rodinného dramatu alá Terra Nova. Avšak závěr první série naznačil, že stovkaři dostali další sezónu nejspíše správně. A hned od prvních minut druhé série se to jen potvrdilo. Teenage rodinné drama se díky smíchání se starší generací už nekoná, seriál je naditý akcí, překvapivými momenty a dokonce silným příběhem, který má tendenci se rozvíjet do více stran. Tak jen doufejme, že to tu vysokou laťku udrží...nebo ještě lépe - že ji bude dále zvyšovat. 85 % ()

Noah07

Zatím jsem se nijak nebavil,ale odsuzovat seriál zatím nebudu,ale už dopředu je jasné,že to žádná pecka nebude. Uvidíme jak to bude pokračovat a jak se budou scénáristi držet knižní předlohy. ()

Askaneli

Pro české prostředí bych zvolil název "Fofrškola na výletě". Postavy se dělí do dvou skupin - v první jsou idioti, druhá je tvořena těmi, co se jako idioti chovají. Seriál je celkově poplatný konzumentům s nižšími volními schopnostmi, což je docela škoda, neboť samotný nápad není vyloženě špatný. Nicméně je pochopitelné, že pro diváka neznalého podobných témat, navíc s chudší duševní výbavou, může každý díl představovat pravidelnou idávku intelektuálních stimulů, masírujících atrofující cerebrální cortex, a vytvářejících tak dojem, že sledují něco duchaplného, kvalitního, nebo, jak jsem se dozvěděl z komentářů, srovnatelného s jedním velmi specifickým produktem světové literatury. Doplňující komentář: Po shlédnutí první řady musím připustit, že jsem tento seriál podcenil. Postavy se sice i nadále chovají jak s těžkou mentální indispozicí a scénáristé náhodně generují krizové situace, došlo však k několika překvapivě překvapivým zvratům. Nepředpokládám, že by můj zájem přežil druhou sérii, leč bych zde rád poznamenal, že tohle je naposledy, co jsem udílel hvězdy seriálu ještě před tím, než jsem jej viděl celý nebo než jsem se rozhodl jej nadále nesledovat. Předpokládám, že se tohle poučení bude vztahovat i na psaní komentářů. Celá první řada se i přesto sotva vytahuje na tři hvězdy, původní hodnocení bylo pořešeno jednou hvězdou. ()

Harroc

CW udělala opět to, co se od ní očekávalo. Vzala šablonu, změnila zápletku a postavy a vypustila to do světa. První díl se ještě snaží, aby jste neumřeli nudou, ba dokonce je i zajímavý, ale potom zábava jde strmě dolů až do stereotypu. Nehledě na absenci nějakých zajímavějších postav. ()