Úspešný právnik Hank Palmer (Robert Downey Jr.) dostane správu o tom, že zomrela jeho matka. Z veľkomesta sa preto vracia po dlhej dobe naspäť domov, kde prežil detstvo a kde dodnes žije aj jeho odcudzený otec, dlhoročný malomestský sudca Joseph Palmer (Robert Duvall). Ten je podozrivý zo spáchania vraždy. Palmer sa rozhodne, že aj napriek komplikovanému vzťahu s otcom zistí pravdu a v priebehu pátrania obnovuje spojenie s rodinou, od ktorej pred rokmi odišiel. (TV Markíza)

viperDavid

Robert Downey Jr. je opravdový superman. Je jedno jestli na sobě má nezničitelný oblek, nebo oblek právníka. Herecky zvládne všechno, včetně občasného vytírání sraček. Další jednička filmu byl Robert Duvall a i přes melodramatický konec skvěle zahrané ()

FaceMan

Ako milovník práva a filmov týkajúcich sa súdnej siene a tohoto prostredia to pre mňa bol skvelý výsledok. Do toho ešte riešené problémy v rodine. Čo si viac priať. Jedine čo môžem vytknúť je že to chcelo ešte viac súdnej siene ale inak skvelé. Robert nám dokazuje že nie len komixovky ale aj dráma mu nie je cudzia. Tá jeho charizma je neskutočná a vy mu veríte každé slovo čo v súdnej sieni povie. Pre mňa je Robert na vrchole svojej kariéry. ()

JimmyII

Od Dobkina bych takhle hořkosladký (s důrazem na hořký) film ze života nečekal. A ač já sám měl představu spíše komedie o vztahu otce a syna, výsledný produkt, kterým je víc hořké drama a o poslání člověka, jeho zásadách a smrtelnosti, jsem si nakonec víc než užil. Může za to především citlivý scénář Nicka Schenka a (debutujícího!) Billa Dubuqua, který umně střídá tíživé momenty s vkusně komickými prvky a výsledek skládá do uvěřitelného a civilního melodramatu, které by se mohlo přihodit leckomu z nás. Herecky samozřejmě dominuje titulní dvojice Duvall - Downey, ale i vedlejší role obsazené hvězdnými herci pomáhají ke skvělému výsledku. Trochu větší záhul, než byste čekali, který ale stojí za to. ()

ecceHOMMO

Downeyho som niekedy vôbec nemusel. Teraz ho mám stále viac a viac rád. V snímku The Judge si u mňa opäť šplhol. Filmu sa dá čo to vytknúť, ale niektoré situácie sú natoľko trefné a čo je dôležitejšie i milé, či úsmevné (a tým pádom je dráma ako taká odľahčená), že si ma film nevtieravo získal. ***/**** ()

Johnny.ARN

Konečne som sa k tomu dostal. A som spokojný. Downey Jr. si úlohu vychutnal. Nemohol hláškovať, ale poňal ju dramaticky a bolo to skvelé. Dej nie je nič moc, ale prevedenie sa vám pomaly dostáva pod kožu. Nečakajte nejaké extra vypäté scény, hádky a podobne ( čo mi tam trochu chýbalo, keby tam bola aspoň jedna ) ale dialógy a myšlienky ktoré sprostredkúvajú stoja za to, V samom závere buď ten film zatratíte alebo ho pochopíte. Vzťahy, rozbory postáv a ich vývoj, to je to, čo Vám ponúkne film. 4 z 5 ()

Mrkvič

V první řadě je to neskutečný doják, který se neštítí dojmout za každou cenu a v každé situaci. Opravdu z každého prdu se tu má divák dojmout až na půdu. Navíc kvůli dojímavosti musí ustoupit i realičnost některých scén. Budiž. Budiž. Na druhou stranu totiž film nabízí úžasné dialogy a herecké výkony a docela i zajímavý děj, která jakš takš udrží diváka v náladě po celých těch předlouhých 141 minut. Film má dvě roviny. Jednu v soudní síni a jednu v rodinném kruhu. Obě naštěstí stojí za to. ()

plechulka

I když je "poselství" filmu rozpoznatelné snad od první minuty (Downey Jr. prozří a pochopí PRAVÉ HODNOTY ŽIVOTA), zajímavé jsou hlavně peripetie (navrch mám prostě slabost pro filmy odehrávající se v soudní síni) a herecké výkony snad ve všech rolchí. Konec trochu protahovaný, ale celkově pro mne nadprůměrný divácký zážitek. ()

Dado

Filmy zo súdneho prostredia mám rád. Práve preto som sa rozhodol pozrieť si aj Sudcu, netušiac, že súd v prípade tejto snímky zohrá len úlohy kulisy pre rodinnú drámu. A hoci tak moje očakávania neboli v tomto smere naplnené, vo výsledku mi to ani príliš nevadilo. Bližší pohľad na zložitý vzťah otca so synom je totiž sám osebe dostatočne pútavou témou, ktorá oplýva silnými emóciami, vychádzajúcimi z príbehu prirodzene a nenútene, zásluhou čoho v porovnaní s podobnými prípadmi nepôsobia vôbec rušivo. Body navyše zároveň plynú z vynikajúcich hereckých výkonov Downeyho Jr. (nehneval by som sa, ak by si od predražených blockbusterov k civilnejším rolám odskočil častejšie) a predovšetkým Duvalla, ktorého mi je až ľúto, pretože o filmové ocenenia musel bojovať s neprekonateľným J.K. Simmonsom. Zamrzí asi iba príliš malý priestor pre postavu B.B. Thorntona a aj to, že celá línia s Verou Farmigou pôsobí zbytočným dojmom - myslím, že v 141 minútach by sa po menších úpravách scenára našlo na jej dôstojné rozvinutie času habadej. (80%) ()

marvan

Tradičně vystavěné soudní drama nejenže se zpracováním minulo dobou vzniku, takhle se točilo 20 let zpátky, ale selhává i v psychologii postav. Komplikované vztahy mezi hrdiny končí v nepřesvědčivém patosu, který před poctivým vypořádáním vztahů uhýbá do všeobjímajícího sentimentu. Film tak de facto rezignuje na to, co s definice svého žánru slibuje: žádné drama se zde doopravdy nekoná. ()

Pavlínka9

Byla jsem překvapena délkou filmu, také příjemně překvapena rolí Billyho Boba Thorntona ;) a taky tím, jak američané dokážou cpát svoje sentimentálnmí pindy i na půdu soudího dvora :D Je to skvělý příběh, bravurně natočený a do poslední minuty napínavé, co dalšího se tam objeví za informace a co všechno si "soudce" pamatuje...Chtěla jsem dát původně hvězdiček pět, ale poslední bláboly u soudy mě přesvědčily, že tím to zkazily...Exteriéry jsou skvělé a vždy se mi líbí, jak znázorní, když se někdo po tolika letech vrací do svého města, kde se jak často prohlásí "nic nezměnilo". Robert Downey Jr. se na tuhle roli skvěle hodil a chtěla bych ho jako vlastního právníka ;) Ale nejvíc mě zaujala postava jeho staršího bratra Glenna v podání Vincenta DOnofria. ()

venison

Po dlouhé době jsem viděla opravdu „wow“ film na plný počet hvězdiček ;-) Jedná se o vcelku „obyčejný“ film, ale vyzařuje naprosto skvělou atmosféru a vztahová napětí hlavních postav.. Zejména dvojice Robert Downey Jr. a Robert Duvall to herecky rozjíždějí naprosto výborně.. I když hlavní zápletka děje je sama o sobě zajímavá, vnímala jsem jí spíš okrajově a mnohem více jsem si užívala rozplétání komplikovaných vztahů otce a syna, úspěšného a neúspěšného bratra, dědečka a vnučky, bývalé lásky apod. Střih a hudba to celé skvěle dokreslovali.. Film má přes dvě hodiny a nejen, že jsem se nenudila, ale dokonce mi bylo líto, že končí.. ()

koxin

Příjemný film, který nejvíc těží z Roberta Downey Juniora a Billy Thorntona. Právnické prostředí mi celkově na obrazovce vyhovuje, takže jsem spokojen. ()

noriaki

Robert Downey Jr. + Robert Duvall + soudní drama + rodinné drama = výborně zahraný, trochu nedotažený a rozháraný film. Neukotvenost v žánru je hodně znát a chtělo by to opravdu brilantní scénář, nebo skvělého režiséra, aby nebyla na překážku. Ani jednoho se mu nedostalo a tak veškerá práce zůstala na velikánech v hlavních rolích a na těch několika náladových scénách podbarvených skvělou hudbou Thomase Newmana. Na hodinu a půl by to bylo skvělé, na dvě hodiny a něco trochu únavné. ()

terunka003

Smutné, neobvyklé, životní, tvrdé, rodinné, bolestivé, otcovské, soudcovské. Nečekala jsem, že to bude taková paráda. Dokonce zhlédnuto na komerční televizi v dabingu a s otravnými reklamami. Příběh těžký a vůbec ne veselý. Tvrdá výchova Soudce a jeho synů, zejména Juniora, který se vracel k otci nerad a s nenávistí. Touha po odpuštění, po uznání, po zodpovědnosti a vysekání klienta, a současně o záchraně otce před vězením, a konečným zjištěním a usmířením. Herecky skvělé, obsahově plné, děj plyne bez nudných úseků. Vážně hezké. ..Robertovi to fakt slušelo.. ()

MIGHTTREE

Celkovou atmosféru dokreslují drobečky vzpomínek,které mne pomalu plnily až po samou hranici mého plného uspokojení z výborného dramatu,které neruší akcí a efekty,ale drží v ruce mnohem silnější zbraně emocí a citu. Herecké obsazení a vše ostatní utvořilo kvalitní a nezapomenutelný film. Děkuji... ()

Mishqo

65-70% .... Nie úplne zlé. Downeymu Jr. to reže jedna radosť ako inak a jeho zdravá arogancia a sarkazmus nesmú chýbať. A aj zbytok ansámblu neprehráva. Ale bolo to zbytočne dlhé, s niektorými scénami hodnými akurát tak do koša, no a miestami to bolo až príliš sentimentálne. Byť tak sa viac sústredí priamo na vzťah otec-syn a zbytočne sa neskrýva za vyšetrovanie vraždy, mohlo to byť oveľa lepšie. ()

VanTom

Z té umluvené, břitké "starkovské" polohy by se Downey junior měl chtít co nejdříve vymanit, jinak by mohli lidé začít pochybovat, zda zvládne zahrát i něco jiného. Přitom mu serióznější výzvy stále sednou, i když v Soudci to má tak půl na půl. Konvenční hollywood o úspěšném odcizeném velkoměstském synkovi, který se po letech vrací do rodného maloměsta na matčin pohřeb, aby zde nakonec přehodnotil své postoje, zjevně pokukoval po Oskarech; kostlivci vytahovaní ze skříní se však dali očekávat, pomalé vyříkávání a sbližování také, no a ani ten samotný proces úplně neuchvátil. ()

Eleanor05

V podstatě jedno velké hollywoodské klišé. Většina postav se chová a vypadá totálně umělohmotně. Robert Downey Jr. se snaží zbavit nálepky Ironmana tím, že hraje dalšího super skvělého machra, bez kterého se nemůže celé okolí za žádnou cenu obejít, jenomže tentokrát nenosí železný oblek a AC/DC vyměnil za Metallicu. Asi měl v tomto filmu herecky vyniknout a konečně ukázat ve vážné poloze, co v něm dříme, ale ve skutečnosti celé drama stojí na Robertu Duvallovi a jeho starém nerudném diktátorovi. A jako by to samo o sobě nestačilo, Billy Bob Thornton, který se ve filmu objeví asi tak na deset minut, si svým výkonem dává Downeyho Jr. s úsměvem ke svačině... ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

31.10.2015

Billy Bob Thornton se momentálně vůbec nefláká. Loni se objevil v Downeyho Soudci nebo v seriálovém Fargu a letos se po Vincentově světě zastaví ještě v kriminálce London Fields a politickém dramatu… (viac)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr