Úspešný právnik Hank Palmer (Robert Downey Jr.) dostane správu o tom, že zomrela jeho matka. Z veľkomesta sa preto vracia po dlhej dobe naspäť domov, kde prežil detstvo a kde dodnes žije aj jeho odcudzený otec, dlhoročný malomestský sudca Joseph Palmer (Robert Duvall). Ten je podozrivý zo spáchania vraždy. Palmer sa rozhodne, že aj napriek komplikovanému vzťahu s otcom zistí pravdu a v priebehu pátrania obnovuje spojenie s rodinou, od ktorej pred rokmi odišiel. (TV Markíza)

SG-1

"A vy, paní, zajeďte do Diveny Motors, chtějte Mika Divenyho. Otce, ne to pako jeho syna, a to auto mu prodejte zpátky za částku, kterou za něj tenhle ťulpas zaplatil." -soudce Palmer- ()

Arkanoid

Problematický vzťah syna, otca a aj iných ľudí v obale súdnej drámy. Väčšinu času len dráma, ktorú určite odporučíte niekomu ďalšiemu, ale nepovažujete ju za niečo extra, postupom času odkrýva všetkých kostlivcov v skrini, sem-tam je vyplnená humorom, ktorý presne prilieha k Robertovi Downeymu, Jr., ale vôbec ho tam nepotrebujete. Spočiatku toho rieši veľa, ale tak to už býva, keď točíte film typu návrat strateného syna. Posledných 20 minút sa to zmení na film, ktorý vo vás bude dlho rezonovať svojím vystupňovaním a nostalgickým epilógom. Robert Duvall starne so cťou, čo sa o De Nirovi alebo Pacinovi povedať nedá. Najsrdcervúcejší film Roberta Downeyho, Jr. ()

sedm.1

Vztahových, zvlášť pak těch otcovsko-synovských, dramat, už vzniklo poměrně dost, nicméně právě Soudce je pro mě osobně jednou z těch nejkvalitnějších podívaných, a to nejen v tomto žánru. A to ze tří důvodů. Herecké obsazení, práce režiséra a samotný příběh totiž kvalitativně posouvají Soudce mezi ty nejvýraznější filmové zážitky vůbec. Výkony Roberta Downeyho Jr. a Roberta Duvalla jsou doslova strhující, ti dva tu předvádí doslova herecký koncert a je jednoduše zážitek je pozorovat. Svým postavám vtiskli naprosto vše, co bylo možné a dělají z nich zcela uvěřitelné, lidské bytosti a já před nimi prostě smekám. Opomenout ale nemohu ani skvělého Vincenta D´Onofria, či Daxe Sheparda a Jeremyho Stronga, kteří též odvádí precizní, dokonalé výkony. David Dobkin pak po několika průměrných komediích též na režisérské židličce zazářil, dokázal zde totiž mistrovsky propojit emočně silné dramatično s velmi vkusným a přesto velice vtipným humorem, a to vše na pozadí skutečně působivé zápletky, od které se snad ani nedalo odtrhnout. Soudce navíc disponuje i skvělou atmosférou a dokonce i napětím, ten film zkrátka funguje naprosto ve všech ohledech a já už si dlouho neužil žádné drama tak, jako právě Soudce. Bravo!!! ()

Lukoboss

Je to dobrý, je to fakt dobrý.. A je to kvůli kombinaci žánrů - zápletka ze soudní síně a rodinné drama o uznávaným soudci (otci) a úspěšným právníkovi (synovi), kterej čeká na uznání, který se ne a ne dostavit. Navíc je to podpořený výborným castingem, o tom není pochyb. Za mě naprosto v pořádku.. ()

Indy

Totálne hollywoodsky film so všetkými možnými klišé, v pozvoľnom tempe smerujúci k odhadnuteľnému koncu, ale ... ja vlastne nemám nič proti hollywoodskym filmom, ak fungujú a tento funguje. Záver ma dokonca aj trošku dojal a presvedčil, že mám prižmúriť očko a dať aj tú slabšie svietiacu štvrtú hviezdičku do hodnotenia. Obaja Robertovia sú samozrejme výborní. 8/10 ()

DavidS.

Mohlo to být brilantní generační a soudní drama, ale těch ambicí bylo příliš, stejně jako starkovského šarmu, středoškolských lásek a jejich vilných dcer... ()

KoRner

Slušný, ale aj vražedne dlhý film s výbornými hercami. Hlavne preto, že tu o ten súd fakt nešlo, ale o uzmierenie a odpustenie. Dosť veľa scén je tam navyše, ale vynahradia to scény kedykoľvek sú na scéne aspoň dvaja Robertovia. Škoda, že neprišlo nejaké prekvapenie, hodnotenie mohlo byť vyššie. ()

666Carnage

Pěkné soudní drama, které by ale mohlo být o něco kratší. Film se silnými momenty a rozepří mezi soudcem a obhájcem jenž jsou vlastně i otec a syn, kteří musí svůj nepodařený rodinný vztah dostat pryč ze soudní sině. Což ale pro ně dva není dvakrát jednoduché. Výborné herecké výkony obou Robertů. 75% ()

Seti

Co si budem povídat, Soudce předhazuje zcela standardní storku o polepšeném marnotratném synovi, který ty správné americké hodnoty (rodina, spravedlnost, čest, morálka) nalezne až při návratu do místa svého rodiště (samozřejmě emerického maloměsta s vlající emerickou vlajkou), odkud před lety prchl a více se tam neukázal. Na této namáhavé cestě musí hodně vzpomínat, urovnat řádně pošramocené rodinné i milostné vztahy, pokusit se dostat tátu z elektrického křesla a znovunalézt ztracenou morální integritu. Už od upoutávek dával Soudce zcela jasně najevo, co od něj může člověk očekávat, a přesně to také dostane. Kdo má obecně s klišoidními feel good filmy problém, bylo by od něj bláhové, aby si se Soudcem něco začínal. Já mezi tuto skupinu naštěstí nepatřím, a proto jsem si Soudce s pár výhradami (ach ta délka) dost užil. Hlavním tahákem je pak jednoznačně duo Downey x Duvall, kteří dokázali problémový vztah syna s otcem na plátně skvěle zachytit, a mezi nimiž to jiskří tím nejlepším způsobem. ()

NICOX

Chtěla jsem dát 3*. Ale nechala jsem si to rozležet v hlavě... a bylo by to nefér. Robert a Robert sehráli v mém rozhodnutí tu největší roli, protože jsou to skvělí herci, což zde jen potvrdili. Taky se mi líbilo, že důvod nevraživosti mezi synem a otcem nebyl divákovi naservírován přímo, ale musel si na něj počkat a trochu o tom zapřemýšlet. Stopáž dlouhá, ale dá se to takovému dramatu vůbec vyčítat? 75 % ()

iXtr3m3

Nedocenený film s úžasným hereckým duom-triom. Páni herci bez efektov, bez príkras, len v čistej konverzačnej dráme. Super oddych od inak obľúbeného Iron Mana a potvrdenie veľkosti pána Duvalla, ktorý je už legenda. ()

klukluka

Na podobný filmy ještě někoho baví koukat? Mě teda v žádným případě. Měl jsem u toho pocit, že jsem něco podobnýho viděl už milionkrát. ()

Michelle75

Film na mě působil jako by byl natočený dvacet let zpátky. Což je pro mě plus. Vlastně taková sondička do mezilidských vztahů a to ty rodinné bývají někdy hodně komplikované , ač by to člověk nečekal. Downey s Duvallem jsou při svých společných dialozích přesvědčiví a jejich komplikovaný vztah je vlastně to hlavníí. Některé pasáže na odlehčení mě zrovna nebaví. I to, že Vera Farmiga je vyhlazená jako prase a ztrácí u mě sympatie. Je jasné, kam se film bude ubírat,ale některé okamžiky byly hodně silné a za to dávám 75%. ()

Loki_Six

"Dammit, Hank. I loved you then and I love you now. I do. I love how you are simultaneously the most selfish and the most generous person I know. I love how you hate a bully while being one. But your constant second-guessing of others, that crystal-ball bullshit? That hyperverbal vocabulary-vomit thing that you do? I disappeared around you, Hank." ()

Vajonek

Soudce jsem si pustila s tím, že si zase jednou dám film z právnického prostředí, které (filmy a většinou i to právnické prostředí :D) mám obecně hodně ráda. Docela rychle jsem pochopila, že spíše než soudní, je tenhle snímek velké rodinné drama. To mi ale vůbec nevadilo a moc jsem si ho užila. Je to takový ten film, který svým tématem (či spíše tématy), dialogy či některými lehce klišoidními motivy trochu balancuje na hranici hollywoodského sentimentálna, kterého by mohlo být příliš, kdyby herci příliš tlačili na pilu, působili nepřirozeně. K tomu v Soudci ale naštěstí nedošlo, člověk si v pozici diváka nepřišel citově vydírán (já osobně ani v tom závěru, který tu někteří kritizují) a jednoduše si užíval dobrý film, který měl příběh, v němž do sebe postupně vše zapadlo, který ozdobila působivá hudba a samozřejmě plejáda výborných herců (dobří byli všichni, hodně vynikal Robert Duvall, ale mě vůbec nejvíce potěšil Robert Downey Jr., kterého jsem dlouho v ničem neviděla a tady jsem si připomněla, jak dobrý dokáže být i v takovéto dramatičtější poloze a také, jak je pořád sexy :D). Soudce není film, který vás strhne řadou silných scén (i když pár se jich v něm také najde), ale po jeho zhlédnutí máte pocit, že jste něco procítili, že vás to nějakým způsobem naplnilo a obohatilo a že to bylo (ač s neveselými podtóny) nakonec celé takové hezké, hezky naplněné a uzavřené. Takovým filmům dávám s radostí pět hvězdiček a přeju si, abych na ně narážela co nejčastěji. 85 %. ()

jakeer

Film s nejasnou cieľovkou. Celý čas som nevedel prísť na to, či tvorcovia chceli nakrútiť klasickú šablónovitú rodinnú drámu so všetkým príslušným klišé, alebo naozaj inteligentný film. Najmä úvod bol ako vystrihnutý z filmov pre jednoduchšieho diváka, ktoré vysiela TV Markíza v sobotu doobeda. Svetlé momenty s naozajstnou hĺbkou sa striedali s tými jednoduchšími a patetickými (najmä postava právnika v podaní B.B. Thortona s jeho impozantne vystrelovacím pohárikom bola neskutočne šablónovitá). Stopáž bola možno prepálená, ale priznávam, že ja som sa v kine nenudil a ani raz nepozrel na hodinky (možno preto, lebo divák je do poslednej chvíle držaný v napätí). Neodpustím si ani poznámku k Robertovi Downeymu jr., ktorý je podľa mňa absolútne priemerný herec, ktorý každú svoju postava zahrá úplne rovnako. Suma summarum: Nie je to ničím výnimočný film, ale neľutujem, že som naň do toho kina išiel. ()

HArna

Postavy jako Hank Palmer se mi velmi líbí, jsou to arogantní lidi (hlavní postavy) a na ty koukám VELMI rád. No nejdříve bych chtěl vyzdvihnout kameru, strašně se mi to líbilo. Například když Downey přijíždí na začátku domů, kamera ho zachycuje za volantem. Následně bez jakéhokoliv střihu (myslím) se kamera odpoutává a zachycuje z výšky jeho auto a mě se to líbilo. Nevím, jestli je to normální, ale já si toho všiml a po zbytek filmu na pár dalších maličkostí narazil. Je vážně moc pěkný vidět Roberta Downeyo bez iron-brnění a řekl bych, že mu to takto sluší víc. Duvall je perfect. Mínus tomuto filmu dávám za věrohodnost, to co se za dvě a půl hodiny stane je nepravděpodobné a pro mě je těžké se s tím sžít. ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

31.10.2015

Billy Bob Thornton se momentálně vůbec nefláká. Loni se objevil v Downeyho Soudci nebo v seriálovém Fargu a letos se po Vincentově světě zastaví ještě v kriminálce London Fields a politickém dramatu… (viac)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr