Kašlem na lásku

• Česko Kašlu na lásku (viac)

New York. Šedesátá léta. Vlastně jejich dokonalá iluze. Spisovatelka Barbara Novak chce s pomocí redaktorky Vikki získat popularitu svou knihou "Kašlu na lásku". Dokazuje v ní, že moderní žena má stejná práva a možnosti jako muži. Chce skvělou kariéru a nezávazný sex, u něhož nemusí zrovna umírat láskou. Tento ryze mužský náhled ale inspiruje casanovu a brilantního novináře "Catche", aby Barbaru sbalil a předvedl jí, co vlastně muži chtějí. Samozřejmě, že se oba mýlí... Přepychové byty, sexy dialogy, stylová hudba a elegantní kluby á la 60 léta i špičkové modely vytvářejí náladu svěží komedie Kašlu na lásku, ve které dá spisovatelka Barbara pořádnou lekci cynickému, ale okouzlujícímu novináři, aby oba po eskapádě dvojsmyslných žertů a rafinovaných schůzek překvapili jak diváky, tak i sami sebe nečekaným rozuzlením. Do půvabného světa komedií šedesátých let, v nichž excelovala dvojice Doris Dayová a Rock Hudson, přenesl režisér Peyton Reed děj i image filmu Kašlu na lásku. Hlavní role obsadil skvělou Renée Zellweger (např. Deník Bridget Jonesové, Chicago, Bílý Oleandr) a charismatickým Ewanem McGregorem (např. Moulin Rouge nebo Star Wars). (oficiálny text distribútora)

valkil

Vizuální pastva pro oči, Down With Love je skvěle střelenej a roztomilej film, vyvolávající spokojeně přitroublý úsměv na rtech ještě půl hodiny po promítání. Perfektní kostýmy, dokreslující (a překreslující) dobu, McGregor, Zellweger, ale i Pierce a Paulson jsou k sežrání. Víc takových filmů. ()

snake

Čím dál víc začínám zjišťovat, že jsem se zakoukal do končin inteligentního humoru. Další příklad je zde! Úžasná komedie, která je nejen skvělou parodií, ale i úžasně zahraným filmem.Ať už ze strany McGregora tak ze strany Zellwegerové. Konec bych neřešil, vždyť je to parodie na romanťárny ze 60.let! ()

curfew77

Neskutečně vymazlené retro, od dokonale vystavěných interiérů přes stylové kostýmy až k brilantním hudebním číslům. Ani tohle všechno, ani výborný McGregor a slušná Zellweger, ba ani inteligentně poskládané dialogy ale nemohou zastřít, že v jádru je tahle komediální parodie na komedie vlastně o ničem. Tedy: o ničem podstatném. Komu to stačí, bude spokojen, mě to (přinejmenším napodruhé) už tak docela nestačilo. Tudíž 60%. ()

Guinivieve

Pobaví, ale nenadchne. Chvilku super, chvilku dost hluchá místa. Kladně hodnotím výtvarné pojetí. A Ewan McGregor je tu vyloženě k sežrání:-). ()

Jerris008

Líbí se mi šedesátá léta, která pro tento film vybrali - konečně změna od těch novodobých romantických komedií, kde se prohánějí slečny v minisukni á la pásek. Obleky, sukně až pod prsa... fajn. Co se týče obsazení, s Renée jsem byla spokojená, ale Ewan McGregor? Furt v něm vidím toho feťáčka z Trainspottingu, kde byl mimochodem úžasnej, ale právě to mi maličko kazilo dojem z filmu. Je to promyšlené, je to celkem originální, ale ne příliš vtipné, dokonce ani ne příliš romantické.... ()

LukKon

Mne sa to celé výsostne nepáčilo a len málokedy som sa pritom smial. Suché vtipy z toho robia skôr trápnu paródiu ako komédiu s nádychom romantiky. Za nápad a mierne nadpriemernú Renée dávam 2*. ()

Melpomene

stále neviem, čo si mám o tomto filme myslieť, zostalo to u mňa niekde na pol ceste, napriek tomu si tento film udržal moju pozornosť až do konca, preto musím hodnotiť celkom pozitívne ()

dzagudka

Skvěle natočený filmek s překvapivým koncem, ani chvíli jsem se nenudila. Dvojice McGregor (který byl úžasný jako vždy)+Zellweger se skvěle doplňovala (stejně jako v Miss Potter). ()

Marrianna

Ústřední dvojice je roztomilá, ovšem podivným způsobem možná až moc. Kostýmy úžasné, ale čekala jsem víc, ani nevím kde, ale přistihla jsem se, jak si říkám, hmmm tady tototo to bych nedělala tady toto bych předělala, tady je nudáá....Kvalitní průměr to rozhodně je, ale od Renée jsem prostě čekala víc. ()

habertek

Příjemně kýčovitá romantická komedie a v hlavních rolích mí dva oblíbení herci...uvažoval jsem i nad 4*, ale nakonec....viděl jsem lepší:) ()

Sharleen

Nebyť zhruba poslednej polhodiny, dám ****, ale inak veľmi milá retro komédia. Najviac ma tu potešil David Hyde Pierce alias Niles z Frasiera, ktorý tu mal podobne milú úlohu roztržitého, zamilovaného chlapíka. ()

hepi_

Oddychovka na nedeľné popoludnie. Nič viac nič menej. Je to vtipné však predvídateľné. A keby to nemalo taký natiahnutý záver, zaslúžilo by si to aj 4 hviezdy_kostýmy, rýchli spád 60% ()

PlayEasy

Docela slušná "romantická" (už i název vypovídá o tom, že to bude tentokrát spíše pro dámy:) komedie, u které jsme si skvěle odpočinuli (ne že bychom spali:-) po dvou pro nás náročných týdnech a docela se zasmáli. Ewan je ve své roli mladého svůdníka super, Reneé do své role také zapadla, ovšem její postava nám chvílemi přišla celkem uštěpačná a až moc feministická :( ..... Nevěřili jsme, že bychom to někdy u nějakého filmu řekli, ale přesto si myslíme, že "Down with Love" není nic pro pánské publikum, přesto šedesátkový NY byl udělán neuvěřitelně a už atmosféra sama o sobě přidává filmu minimálně hvězdičku :) 60% ()

PlysovyMacko

Farebna retro stylizovana komedia, ktora zacina ako suboj pohlavi. Muzsky sovinizmus a zensky feminizmus je podavany roztomilou a vtipnou formou. Ewan ako bad boy je totalne smooth, ale este lepsi ked predstiera slusnaka. Dej neni priamociary, ze nenavidia sa - zamiluju sa, ku koncu nastane twist. Este ocenujem krasne kostymy a kulisy. A Frasierov brat hra Frasierovho brata. ()

JosefTomas

Poměrně těžko uchopitelná romantika, která se snaží být víc než pouhá slaďárna s přesným obsazením. V prvé řadě za to může už prvotní zasazením, které má přímo kouzelnou atmosféru a za druhé s naprosto fantastickou prací s vizuálem, který je zrovna na rutinérský režijní styl Peytona Reeda dvojnásobné překvapení. Obsazení nijak objevné, ale přesné a hlavně logické (v té době šlo o dvě vycházející hvězdy, kde Zellwerger za sebou už měla Bridget a McGregor Obi-Wana) a zbytek si taky sednul. Hlavní problém výsledné rozporuplnosti však spočívá v naprosto přebíhajícím chaosu příběhu, kdy se hlavní zápletka prakticky nijak nebuduje a finální rozuzlení je málo uspokojivé (vysvětlující monolog se to najednou snaží uzavřít, ale moc nefunguje). Jenže celkově převažuje spokojenost a to kvůli naprosto přehlcenému počtu pomrkávání na obeznámeného diváka, jinak je to pocitově o pár jednotek procent horší. ()

DearS

Jedním slovem – brilantní. To už není rovnocenný boj mezi pohlavími, ale místy spíš bitva. A to bitva na ostří nože, byť od začátku do konce na úrovni dialogů, které jsou ovšem jako břitva. René i Ewan v nejlepší formě. Navíc nádherná stylizace všech složek (herecké, výtvarné, hudební a kdovíjaké ještě) zasazená do 60.let. Velmi důležité doporučení: zkuste originál s titulky. Při vší úctě k dabingu, některé vskutku povedené dialogy a repliky jsou založené na slovních hrátkách v jazyce anglickém. A slovní hříčky, jak známo, mohou být překladatelským oříškem. Prostě takové anglické „kolik třešní, tolik višní“ ()

Nová komedie pro Jennifer

Nová komedie pro Jennifer

21.03.2005

Jennifer Aniston si zahraje vedle Vince Vaughna v THE BREAK UP pro Universal Pictures. Mezi tímto rozhodnutím se ukázalo, že režie se chopí Peyton Reed, který už má zkušenosti s režií oblíbeného… (viac)