Kašlem na lásku

• Česko Kašlu na lásku (viac)

New York. Šedesátá léta. Vlastně jejich dokonalá iluze. Spisovatelka Barbara Novak chce s pomocí redaktorky Vikki získat popularitu svou knihou "Kašlu na lásku". Dokazuje v ní, že moderní žena má stejná práva a možnosti jako muži. Chce skvělou kariéru a nezávazný sex, u něhož nemusí zrovna umírat láskou. Tento ryze mužský náhled ale inspiruje casanovu a brilantního novináře "Catche", aby Barbaru sbalil a předvedl jí, co vlastně muži chtějí. Samozřejmě, že se oba mýlí... Přepychové byty, sexy dialogy, stylová hudba a elegantní kluby á la 60 léta i špičkové modely vytvářejí náladu svěží komedie Kašlu na lásku, ve které dá spisovatelka Barbara pořádnou lekci cynickému, ale okouzlujícímu novináři, aby oba po eskapádě dvojsmyslných žertů a rafinovaných schůzek překvapili jak diváky, tak i sami sebe nečekaným rozuzlením. Do půvabného světa komedií šedesátých let, v nichž excelovala dvojice Doris Dayová a Rock Hudson, přenesl režisér Peyton Reed děj i image filmu Kašlu na lásku. Hlavní role obsadil skvělou Renée Zellweger (např. Deník Bridget Jonesové, Chicago, Bílý Oleandr) a charismatickým Ewanem McGregorem (např. Moulin Rouge nebo Star Wars). (oficiálny text distribútora)

KatRi

Jeden z lepších romantických filmů. Příjemně zpodobněná šedesátá léta, Renée Zellweger opojená úspěchem první Bridget Jones je také trefou do černého. A děj? V rámci žánru celkem inteligentní zábava na osamělé holčičí odpoledne. ()

lareinna

Rozkošná, veselá romantická komédia, natočená trochu netradične, tak divadelne... so skvelými hercami, na ktorých sa rada pozerám. Neškodné a veľmi veselé :) ()

dehlie

čo má človek robiť, keď vám to počas cesty pustia??? prežiť a snažiť sa pochopiť. nepochopil som a ani neviem prečo sa takéto filmy točia ()

alenka

jeden z filmu myho gusta. sice nehodnotim vysoko, ale rada si vzpomenu na prijemnou retro atmosferu a roztomile rivlastvi mezi zenou a muzem. mozna ze se na to nekdy podivam i podruhe. tezko rict, toci se toho ted vazne hodne :) ()

Strike

První hodina je jasně 4* retro komedie. Bohužel poté, jak se začne zamotávat, tak se úplně vytratí ta retro atmosféra a zbyde jen komedie v retro kabátu. Proto výsledek jsou silnější 3*. (6,5/10) ()

Oxymoron

Dobrý, dobrý to bylo. Přesně ten typ komedie, na kterou se může dívat úplně každý a každý si tam najde něco k pobavení. Kulisy a kostými výborné, herci jakbysmet. A chvílemi je to tak neskutečně úplně mimo, až zjistíte, že to je právě to, kvůli čemu se na to díváte. ()

waits

Stylizovane retro s nekolika vybornymi misty, pravda trochu dlouhe. Neni to ciste ctyri hvezdy, ale jestli se nekdo rozhoduje, jestli jit spat nebo si pockat, tak hlasuji pro pockat. Zelweggerova je navic (aspon pro me) dostatecne roztomila, aby preklenula i obycejnejsi pasaze. A ty kostymy - ty se nezapomenou! :) ()

kaze

Nečakala som od tejto komédie viac ako obyčajnú romantiku. Ale Zellweger a McGregor to zahrali tak skvelo, že celé to vyznelo veľmi sviežo, vtipne a dokonalo. Nesmiem zabudnúť pochváliť skvelý výkon aj Davida Hyde Pierca, ktorého si konečne začal niekto všímať. ()

Tomislav

I přes odpor k retru a Reneé (jejíž herecké kvality však uznávám) jsem se u tohohle filmu skvěle bavil. Tolik inteligentního humoru pohromadě v romantické komedii už jsem dlouho neviděl! Slovní přestřelka "now" and "know" je skvostná! O to těžší (doufám, že ne horší) bude dabbing. ()

outsider

Tohle bylo celkem prekvapive dobry...zasazeno do New Yorku 60.let = libiva podivana. Mistama hodne vtipny, mistama obrovska nuda. A samozrejme nechybi dobry konec. Zadny necekany zvraty, jednoduchy, ale zafungovalo to celkem dobre. ()

artas

Osobne neznášam dizajn 60-tych rokov, nepáčia sa mi vtedy používané tvary, farba ani móda žien, napriek tomu tento kúsok bol celkom príjemný. ()

MovieFive

Takle si romantickou komedii nepředstavuju. Film na to nebyl dost vtipný ani dost romantický, maximálně mi utkví v hlavě díky originálnímu provedení a skvělému výkonu McGregora, jinak se ale ztratí v těžkém průměru tohoto žánru. ()

melloun

Když film začínal, byl jsem hodně zmatený, protože jsem očekával klasickou romantickou komedii. S překvapením jsem zjistil, že se jedná o skvěle stylizované dílo s promyšleným scénářem. Jenže chvíli to trvalo než se můj údiv překlopil do fáze, to by se mi mohlo líbit. Někdy až přehnaná pohádkovost, nebo snad přeslazenost, mi sebrala chuť dát si repete, přitom dialogy byly chytré a postupem času jsem se opravdu bavil. Moje hodnocení je rozpačité, ale kdo uvidí, ten pochopí. ()

tragos

Jeden z filmů, u kterých se mi zvedal žaludek. Dokonalá iluze amerických šedesátých let & slaďoučká Renée Zellweger = moje noční můra. ()

hazaba

Ach jo, to jsem si dala, když jsem si řekla, že si osvěžím paměť u tohoto filmu. Už jsem zapomněla, jak afektovaně působila Renée Zellweger v roli Barbary Novak a jak šílený byl ten "vysvětlující" monolog téměř u konce. Ty dvě hvězdičky jsou za Ewana McGregora a za hudbu. ()

atmen

Začátek je skvělý, bohužel postupně, když si zvyknete na lehce parodický ráz, nečeká vás nic než plácání a plácání. A hle, člověk se najednou přistihne, že je mu úplně jedno o čem se plácá.... ()

Amplifier

Retro romantika, je mnohem lepší než obyčejná romantika je to něco nového a tím pádem zajímavého a to se cení, Skvělé dialogy o sexu bez sexu působí velmi kvalitně. Renée Zellweger hraje opravdu skvěle tahle role jí opravdu sedla ne jak Bridgeta Jonesová. ()

Nová komedie pro Jennifer

Nová komedie pro Jennifer

21.03.2005

Jennifer Aniston si zahraje vedle Vince Vaughna v THE BREAK UP pro Universal Pictures. Mezi tímto rozhodnutím se ukázalo, že režie se chopí Peyton Reed, který už má zkušenosti s režií oblíbeného… (viac)