Kašlem na lásku

• Česko Kašlu na lásku (viac)

New York. Šedesátá léta. Vlastně jejich dokonalá iluze. Spisovatelka Barbara Novak chce s pomocí redaktorky Vikki získat popularitu svou knihou "Kašlu na lásku". Dokazuje v ní, že moderní žena má stejná práva a možnosti jako muži. Chce skvělou kariéru a nezávazný sex, u něhož nemusí zrovna umírat láskou. Tento ryze mužský náhled ale inspiruje casanovu a brilantního novináře "Catche", aby Barbaru sbalil a předvedl jí, co vlastně muži chtějí. Samozřejmě, že se oba mýlí... Přepychové byty, sexy dialogy, stylová hudba a elegantní kluby á la 60 léta i špičkové modely vytvářejí náladu svěží komedie Kašlu na lásku, ve které dá spisovatelka Barbara pořádnou lekci cynickému, ale okouzlujícímu novináři, aby oba po eskapádě dvojsmyslných žertů a rafinovaných schůzek překvapili jak diváky, tak i sami sebe nečekaným rozuzlením. Do půvabného světa komedií šedesátých let, v nichž excelovala dvojice Doris Dayová a Rock Hudson, přenesl režisér Peyton Reed děj i image filmu Kašlu na lásku. Hlavní role obsadil skvělou Renée Zellweger (např. Deník Bridget Jonesové, Chicago, Bílý Oleandr) a charismatickým Ewanem McGregorem (např. Moulin Rouge nebo Star Wars). (oficiálny text distribútora)

Blofeld

Tahle komedie je hlavně o stylu. Odpustíte-li mi lacinou slovní hříčku, před sledováním byste si měli říct "Kašlu na příběh" - a pak už se jen bavit salvou hlášek, výtvarných fórků, dokonalých dialogů a skvělých herců. A nesmím zapomenout na tu nádhernou hudbu a - no,ještě na něco - ále, kašlu na to! ()

Crazer

Skvělá retro komedie, plná vtipných dialogů s komickými prvky. Mnohé komedie by si s tohoto filmu měly vzít příklad, jak se dá vytvořit kvalitní a zábavný film, jen bych nemusel mít v každé větě "kašlu na lásku" .. Film si každopádně získal mou pozornost debilním a slizkým úsměvem Ewana McGregora a jeho strašnými černými podkolenkami a také samozřejmě plnou pusou čokolády Renée Zellweger a jejím závěrečným monologem, který bych si nikdy nezapamatoval. ()

Revanx

Milá záležitosť, ktorá mať o dvadsať minút menej by tie štyri hviezdičky nepochybne dostala. Súhlasím s komentármi, že Ewan Mc Gregor hrá vo filme lepšie ako Zellweger, ale pre mňa bol aj tak najpríjemnejším prekvapením David Hyde Pierce, ktorý tu hrá viac-menej to isté čo vo Frasierovi. ()

Ajinka126

Jako pocta stříbrnému plátnu to bylo skvělé. Ewan se umí dostat skutečně do jakékoliv role a nic pro něj není nemožné. Ale Renée mi vadila. Přišla mi až moc kýčovitá. Jinak to byla senzační oddechová záležitost. Taky jsem si v průběhu několikrát řekla "KAŠLU NA LÁSKU" a přitom je to jediné, co chci :D. Ještě mě mrzí ten konec.. ten byl sladkej, jak nepříjemný bonbon, který toužím vyplivnout. Škoda. ()

EastWicka

Sladce staromódní a stylové retro + rozkošné kočkování + Ewánek ve skvělé formě a modely a la 60. léta jako bonus. No prostě báječná letní jednohubka :). ()

mad_ness

Bridget Jones trčali kosti, ale tváričku mala stále bambuľatú. Nevadí, aj tak ju mám rada. Bolo to farebné, rafinované, sladké a miestami vtipné. Nebola to typická hyperglykemická komédia a nemôžem si pomôcť, ale páčilo sa mi to. ()

Jillen

Sladká komedie, která působí kýčovitě někdy i trapně, ale více než to vtipně a když už tak nezapomenutelně. McGregor opět dokonalý a jeho šarmu musí podlehnout každá žena nebo homosexuál :). A ty kostými a interiéry...škoda mluvit...to se musí vidět. Dávám 90% ()

slunicko2

Hezký nápad, poněkud křečovité zpracování. 1) Crazy komedie upachtěně tlačí na pilu, což je místy až nudné. Kromě toho hlavní klad filmu, jeho vizuál roku 1962, pro mne není příliš důležitý._____ 2) Ale svižné to bylo, to ano._____ 3) Komentátor Oskar**** přesně uvádí, proč mě film příliš neoslovuje. Vyžaduje totiž "důvěrnou znalost parodovaného subjektu", tedy vztahových komedií z 50. a 60. let. Protože takových filmů znám málo, neumím ocenit ani jejich parodie._____ 4) Přitažlivý 32letý Ewan McGregor (svůdce Catcher Block) a příjemný 44letý homosexuál David Hyde Pierce (Peter MacMannus) taky udělají své a tak nakonec the ultimate catch has met his match. ()

togaf

Taková obyčejná předvídatelná romantická komedie se skvělým obsazením a krásnými kostýmy. To bohužel afektovanost snímku moc nepřebije. Takže si tenhle film řadím do kategorie "vidět a zapomenout". ()

Aleee89

Tahle komedie má jistojistě šmrnc. Je barevná, možná mi sem tam připadala i jako parodie. Reneé mi sice není sympatická (a v této roli také ne), ale třeba Evan to vynahradí. Ale když pominu herce, film má skvělý nápad, úžasně se strefuje do otázek feminismu a problémů mezi muži a ženami, jeho rozuzlení je snad ještě lepší, takže nevidím důvod, proč tady té ztřeštěné komedii nedát tři hvězdy. ()

Anglie

Tenhle souboj pohlaví mne dost pobavil. Výborná komedie, kde vše rychle odsejpá. Příjemné pokoukání, kde mne potěšily i vedlejší role, připomnělo mi to Wildeovy konverzačky. A ty já rád. 1 výtka: příliš kýčovité. ()

Parlay

První dvě třetiny snímku fungují po komediální stránce na výbornou (pousmání střídá úsměv od ucha k uchu), režisér má vše pevně v rukou a snímek až překvapuje svojí sebejistotou. Zbylá třetina (za ni by scénáristé zasloužili vytahat za uši) notně kazí výsledný dojem, avšak stále je to za čtyři hvězdičky díky jako vždy skvělému Ewanovi (snímek stojí za vidění už jenom kvůli němu), hravé (a zároveň pečlivě volené) stylizaci a D.H. Pierceovi v roli ňoumovitému šéfa. P.S. Jen je škoda, že se po "Moulin Rouge" opět nedostal ke slovu Ewanův výstavní hlas, zde to k tomu přímo vybízelo... ()

Beagle

Pro Kašlu na lásku mám trochu slabost, Ewan McGregor (alias major Zip Martin) je učiněný Rock Hudson. Jen té Renée do Doris Day ještě něco schází. ()

easaque

-3* retro komedie, která svým stylem i hudbou navozuje dobu šedesátých let a tak se na to příjemně kouká. Herecké obsazení je dostatečné, i když k dokonalosti by to ještě hodně chtělo. Příběh je jednoduchý, nenáročný a tak poněkud překombinovaný konec mi přišel jako pěst na oko - přesto se u mě film ještě k hranici tří hvězd vyšplhal a jako doplněk k žehlení, štrykování či háčkování emancipovaným ženám či mužům pod pantoflem doporučuji ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) [ ()

uterox

Celosvětově to vydělalo: $39,468,111. Určitě pohodová romantická komedie u televize na večer. Větší zázraky bych však od toho neočekával. Zellweger se dle mého názoru na roli moc nehodí. Chtělo to někoho "víc" sexy. Obsazení hlavní mužské role bylo přesvědčivější. Celkově působí postavy "divně" a v tom je nejslabší stránka filmu. Člověk se s nimi tolik neztotožní a díky tomu ten příběh tolik neprožívá a nehltá to tolik. ()

Martin741

Nadpriemerna komedia, kde je vsetko v style 60. rokov, od oblecenia az po nabytok. K tomu filmu vladne vyborna dvojka Ewan McGregor /Trainspotting/ a Renée Zellwegger /Dennik Bridget Jonesove/ , ktori si dokonca aj zaspievali na konci. Fajne, film sa mi lubil : 76 % ()

Nová komedie pro Jennifer

Nová komedie pro Jennifer

21.03.2005

Jennifer Aniston si zahraje vedle Vince Vaughna v THE BREAK UP pro Universal Pictures. Mezi tímto rozhodnutím se ukázalo, že režie se chopí Peyton Reed, který už má zkušenosti s režií oblíbeného… (viac)