Kašlem na lásku

• Česko Kašlu na lásku (viac)

New York. Šedesátá léta. Vlastně jejich dokonalá iluze. Spisovatelka Barbara Novak chce s pomocí redaktorky Vikki získat popularitu svou knihou "Kašlu na lásku". Dokazuje v ní, že moderní žena má stejná práva a možnosti jako muži. Chce skvělou kariéru a nezávazný sex, u něhož nemusí zrovna umírat láskou. Tento ryze mužský náhled ale inspiruje casanovu a brilantního novináře "Catche", aby Barbaru sbalil a předvedl jí, co vlastně muži chtějí. Samozřejmě, že se oba mýlí... Přepychové byty, sexy dialogy, stylová hudba a elegantní kluby á la 60 léta i špičkové modely vytvářejí náladu svěží komedie Kašlu na lásku, ve které dá spisovatelka Barbara pořádnou lekci cynickému, ale okouzlujícímu novináři, aby oba po eskapádě dvojsmyslných žertů a rafinovaných schůzek překvapili jak diváky, tak i sami sebe nečekaným rozuzlením. Do půvabného světa komedií šedesátých let, v nichž excelovala dvojice Doris Dayová a Rock Hudson, přenesl režisér Peyton Reed děj i image filmu Kašlu na lásku. Hlavní role obsadil skvělou Renée Zellweger (např. Deník Bridget Jonesové, Chicago, Bílý Oleandr) a charismatickým Ewanem McGregorem (např. Moulin Rouge nebo Star Wars). (oficiálny text distribútora)

Jara.Cimrman.jr

"Tvůj gauč na mě skočil jako nějaké zvíře." Kdybych se já vydával za astronauta Zipa Martina, kterej miluje lisovaný stejky a brambory v tabletách, tak by mi žádná kráska neváhala říct: NE. Až tak jsem přesvědčivej. Proto jsem pilně studoval metody alfasamce Catchera a sledoval, jak se blbne hlavinka něžnýmu pohlaví. Bavilo mě to, ale nepomohlo mi to. Neumím totiž být pohádkářem, takže jsem nikdy žádnou dámu neulovil a vždycky jsem se musel nechat ulovit. Jak ponižující. Ale dost nářků, protože tohle je velice slušně vybarvená retro zábava, kterou ocení zejména ti, kteří dokážou sypat z rukávu hlášky z poválečnejch romanťáren. Já jsem jich viděl hodně, takže jsem nejednu parodovanou oběť poznal a nadšeně jsem přitom skandoval hesla o rovnosti pohlaví. Tedy dvou pohlaví, který považuju za zcela dostačující. Ať se na mě klidně zlobí nebinární cosi s polyamorfním vztahem. ()

Skejpr

Strašně příjemný filmeček, herecky naprsoto výborný (McGregor i D. H. Pierce) neskutečně svižný... bavil sem se naprosto královsky, což mi u komedie stačí, notabene je zázrak narazit na Romantickou komedi, která není alespoň jedou trapná. Tahle trapná není ani na chvíli. ()

Bebacek

Zbožňuju tyhle filmy, ve kterých sympatičtí frajírci krotí emancipované ženy (viz Deset důvodů) a při tom krocení zkrotí i sami sebe. A když je to nehorázně vtipné a přitom vůbec ne blbé, když je to krásně roztomilé a přitom ne kýčovité. A když jsou tam skvělé narážky na staré hollywoodské filmy (a herce), které miluju. Zkrátka jsem se culila jak idiot na veřejném místě (no jo, mám práci, ve které se celý den jen dívám na filmy, a nestydím se za to :-)) a došla jsem takového emocionálního obohacení, že jsem při večerním úklidu překonala svou příšernou fobii z pavouků a zabila jsem jednu ošklivou johanu. Fuj! (Zjistila jsem, že i pavouci mají rádi porno - ležérně se totiž rozvalovala na krabičce s obrovskýma prsama neznámé paní.) Doufám, že se mi děti toho pavouka nepomstí. Brrr. Ale zpět k filmu - nechápu, že jsem ho neobjevila dřív! Rozhodně už teď patří k mým nejoblíbenějším. ()

Shit

Kdyby to bylo trošku jinak natočený a působilo to jinak než jako parodie na romantický komedie z 50-60 let, tak by to bylo asi super, ale neni tomu tak a tak i když to zábavný rozhodně je, mam z toho trošku smíšený pocity, kdy mi to na jednu stranu nesedlo svojí atmosférou, stylizací a prostředím a na druhou stranu jsem se u toho dokázal pobavit. Nicméně Ewan McGregor s Renée Zellweger byli skvělí ()

Djoker

Stylová a elegantní záležitost, kterou v lehkém nadprůměru drží především oba hlavní představitelé. Renée mi přišla až zbytečně naivní, jenže v závěru se vše vysvětlilo a já jsem musel zavřít pusu a uznat, že to zahrála opravdu skvěle. ()

gudaulin

Kašlu na lásku paroduje jednak zlatá 60. léta, jednak filmovou produkci velkých amerických studií z oné doby. A navíc si utahuje i z módního feminismu a genderového hnutí. Z oné látky se určitě dalo vytěžit víc, film nepatří k těm, které by figurovaly v top žebříčcích, ale příjemné a funkční herecké obsazení z něj dělá přitažlivou podívanou. Renée Zellweger a Ewan McGregor prostě patří ke špičce a je to znát. Celkový dojem: 70 %. ()

robbiee

[imdb: 7.3/10] | me: Svojské, správne silené ... Film na večer s partnerkou ako stvorený. Catch, you are the best friend a guy with twenty diagnosed neuroses ever had. ()

Hal_Moore

Za tu krásně retro atmosféru nemůžu jít pod průměr. A za perfektní ústřední dvojici Renée a Ewana nemůžu dát průměr. Ale zase za několik nudných pasáží nemůžu dát plný počet. Ať počítám jak počítám, čtyři hvězdy si to zaslouží. ()

Brouk

70%. Tuctová romantická komedie... Opravdu tuctová? Tuctová opravdu není! Proč není? Protože Ewan McGregor a Renée Zellweger předvedli opravdu famozní herecký koncert, který nelze dostat z paměti. Za zmínku a plus stojí naprosto úžasná výprava. ()

genetique

Celý film je doplna presiaknutý romantikou, takže tým, ktorí si chcú dopriať milý nápad, pár pekných slov, sladučkých bozkov a vrúcnych objatí, nech sa páči. Pre mňa to bolo ale až príliš umelé, zhýčkané! Všetko ružové, neprirodzené. Tak som si aspoň vychutnal tie omrvinky humoru, ktoré predvádzal najmä skvelý David Hyde Pierce, ktorého som si doteraz mohol vychutnávať len v seriáli 'Frasier'. Ten však nehral hlavnú úlohu, takže aj ja film odstavujem len na vedľajšiu koľaj. 60%. ()

maxi6

Reneé zbožňuji pro její herectví, mimiku a schopnost vytvořit a dobře zahrát jakoukoliv roli do které vloží většinu svého já, ale zde jsem se moc nechytal. Seděl jsem opodál a nebyl vpuštěn do děje. Komedie v každém případě stojí na parodii oněch let. Tomu napovídají, no přímo vás nakopnou kostýmy, kulisy, dialogy. Zároveň jsem bohužel viděl originál, titulky byly opravdu dosti strnulé, takže by mě určitě ještě zajímal dobrý dabing, ale v poslední době ho je jak šafránu............ ()

viperblade

Pohodová romantická komedie, plná skvělých hlášek, dvojsmyslů a 60. let. Škoda je, že ke konci to výrazně ztrácí dech. Ale i přesto si tuto komedii minimálně ještě jednou dám, hlavně kvůli ústřední dvojce. ()

D.Moore

Tahle komedie / parodie / pocta je (spolu se snímky o Austinu Powersovi) jeden z nejkouzelněji stylizovaných filmů, jaký jsem v posledních letech viděl. Od úvodních log 20th Century Fox a CinemaScope přes animované titulky, vyžívající se Renée Zellweger a Ewana McGregora, pestré kostýmy a barevně sladěné scény, hudbu, která hraje téměř pořád a dění ve filmu doplňuje přesně tak, jak se to kdysi dělávalo, drobnosti jako používání zadních projekcí při jízdách autem, obrovská okna hotelových pokojů a očividně namalovaný New York za nimi, po vážně krásně praštěný scénář plný spousty potrhlých postav i gagů a závěrečný zvrat či muzikálová čísla... Všechno je tak stylové a ze všeho tak moc čiší atmosféra těch (převážně) černobílých limonádových romancí, že je to zkrátka neodolatelné a milovníci žánru (čímž ovšem nemyslím současné romantické komedie) by opravdu neměli váhat ani minutu. Vzhledem ke spoustě slovních hříček si momentálně nedovedu představit, jak může film působit v českém znění, ale mám v plánu si ho pustit dabovaný. Obzvlášť jsem zvědavý na to, jak jsme se poprali s dialogovou přestřelkou využívající názvy časopisů Know a Now. ()

Mahalik

Já vám nevím... Film se mi docela líbil, to jo, ale něco mi tam prostě neštýmovalo. Aha, už vím. Ewan McGregor ! V životě bych něřekl, že tohle řeknu, ale říct to musím. Možná ženy budou opačného názoru (co možná-určitě) a budou se se mnou hádat, ale mě se zdálo, že dobře nevystihl roli nadrženýho šamstra. Renée Zellweger naopak čaruje. Do téhle role vklouzla jako noha do boty a moc se mí líbila. A čokoládu pojídá více než decentně (ironie samozřejmě :D). Hudba dobrá a ty retro kostýmky..no bomba...návrhářky si budou lebedit. Dávám 3* a klidně po mě mrskněte knížku Dawn with Love... ()

Amarcord_1

40% - Jako parodie příliš upracované, a jako komedie příliš infantilní. Tato podívaná potěší nejvíc ty diváky, co si jsou schopni užít roztomilou romantiku výstředního vztahu dvou hlavních postav na kýčovitě růžovém retro pozadí New Yorku 60.let, aniž by je rušila nepovedená zápletka, nevkusné náladové zvraty, nepřesvědčivost postav, a lacině užitá hudba. Dlouhá, a na první přečtení nesrozumitelná věta... Nic lepšího tu ale nevymyslím. Jedna hvězda za McGregora, a druhá za kombinované záběry telefonních hovorů, kde jsem selhal uhádnout zamýšlenou cílovou věkovou skupinu adresátů :o) ()

nunka

Ten, kto pochopil, že kvalitné herecké duo a zámerná afektovanosť vsadená do pastelov a lacného scenára, založeného na boji medzi pohlaviami je len hyperbolou na klasické romancy, automaticky dá vyššie hodnotenie. Naozaj ide o celkom fajn nápad pobaviť cez gýč, lepkavé povrchné dialógy a farebné pozlátko. Vďaka za to, že sa to nezvrhlo do muzikálu. ()

Nová komedie pro Jennifer

Nová komedie pro Jennifer

21.03.2005

Jennifer Aniston si zahraje vedle Vince Vaughna v THE BREAK UP pro Universal Pictures. Mezi tímto rozhodnutím se ukázalo, že režie se chopí Peyton Reed, který už má zkušenosti s režií oblíbeného… (viac)