Kašlem na lásku

• Česko Kašlu na lásku (viac)

New York. Šedesátá léta. Vlastně jejich dokonalá iluze. Spisovatelka Barbara Novak chce s pomocí redaktorky Vikki získat popularitu svou knihou "Kašlu na lásku". Dokazuje v ní, že moderní žena má stejná práva a možnosti jako muži. Chce skvělou kariéru a nezávazný sex, u něhož nemusí zrovna umírat láskou. Tento ryze mužský náhled ale inspiruje casanovu a brilantního novináře "Catche", aby Barbaru sbalil a předvedl jí, co vlastně muži chtějí. Samozřejmě, že se oba mýlí... Přepychové byty, sexy dialogy, stylová hudba a elegantní kluby á la 60 léta i špičkové modely vytvářejí náladu svěží komedie Kašlu na lásku, ve které dá spisovatelka Barbara pořádnou lekci cynickému, ale okouzlujícímu novináři, aby oba po eskapádě dvojsmyslných žertů a rafinovaných schůzek překvapili jak diváky, tak i sami sebe nečekaným rozuzlením. Do půvabného světa komedií šedesátých let, v nichž excelovala dvojice Doris Dayová a Rock Hudson, přenesl režisér Peyton Reed děj i image filmu Kašlu na lásku. Hlavní role obsadil skvělou Renée Zellweger (např. Deník Bridget Jonesové, Chicago, Bílý Oleandr) a charismatickým Ewanem McGregorem (např. Moulin Rouge nebo Star Wars). (oficiálny text distribútora)

asirtes

Chutná "rúžovkastá" jednohubka miestami v príjemnom swingovom rytme. Ale 3,5 minútový monológ Renée Zellweger alias Barbry Novak (či Nancy neviemjak) v 72 min prehrávacieho času bol vtipnou až skoro rapersky dobre predvedenou namotávkou...a tesne predtým hudobný vrchol filmu: skladba "Fly Me To The Moon" Barta Howarda v zaujímavo prepojenom mixe dvoch jej najväčších interprétov. ;) ()

Pavlínka9

Střeštěné, parodující a pro mě ne moc extra vtipné. Tahle stylizovanost je pro mě prostě moc. McGregor je úžasně galantní a dokonalý sukničkář, který svůj život pije plnými doušky :) Skvělý pár, který si dokonale sednul a druhá dvojice, která jim velmi bravurně konkuruje. 60.léta jako vyšitá, ale pro mě moc jednoduché a přitom tak hodně přeslazené. ()

OHI

Roztomilá komedie, která vtipně paroduje romantické filmy 60.let. Obsazení Ewana McGregora s Reneé Zellweger do hlavních rolí byl od režiséra geniální tah.Škoda jenom, že film nebyl pojat jako muzikál. Doladilo by to celkovou atmosféru. ()

Beatle

Od první chvíle, kdy jsem se o KAŠLU NA LÁSKU dočetla, jsem byla rozhodnutá ji vidět a nezklamala mě ani náhodou! Skvělý Ewan McGregor občas silně připomínající Jamese Bonda, roztomilá Reneé Zellweger jakožto feministická „madam kašlu na lásku“, kouzelně naivní období 60.let a na závěr výborná do swingu laděná píseň – co víc si člověk může přát! Příběh o válce pohlaví, plný intrik a barev s šokujícím odhalením na konci... ()

venalce

Romantická komedie v pravém slova smyslu. Tady se někdo parádně vyřádil. Tomuhle já říkám "vymazlený" film - skvělá stylizace, výborné herecké obsazení, humor plný narážek a dvojsmyslů. Kdo si na takovéhle věci potrpí stejně jako já, ten bude při sledování vrnět blahem. ()

hroubek

Když, jsem to viděl cca před dvaceti lety, tak jsem z toho byl nadšený. Hodně mi to sedlo. Teď jsem si dal po letech opáčko, a už to nebylo, tak povedené jako poprvé. Režisér Peyton Reed si zaslouží velkou pochvalu, jelikož jeho film má působivou energii a moc příjemnou retro atmosféru. Reed krásně vzdává poctu starším filmům, hraje si s hudbou, stylizací, s nápaditým střihem. Moc se mi líbilo jakou má film vizuální paletu, kostýmy a jak všechno krásně vypadá. A pak je tu ještě Ewan McGregor, který se utrhl ze řetězu a užívá si každou scénu, a hraje si trochu na James Bonda. Renée Zellweger hraje velmi dobře, a hodně mi v této roli sedlo, tedy do okamžiku, než přijde ten nejdůležitější zvrat, tam mě film lehce ztratil. Sarah Paulson je skvělá a je radost na ní koukat. Největší problém filmu je ve scénáři, který první půlku šlape skvěle, ale jakmile se odhalí hlavní zvrat, tak se film začne rozpadat a je tam cítit jistá křeč. Kašlu na lásku je stylová a zábavná komedie, která má, co říci i po letech. ()

jitrnic

Pro mě je to rozhodně jedna z nejzábavnějších romantických komedií vůbec, hlavní představitelé jsou bezchybní, režie značně nápaditá a konec, pravda, hodně překombinovaný. ()

D28

Veľmi hravé.Tvorcovia sa dokonale pohrali s detailami, slovami i hudobným načasovaním, hrdinovia si pohrávali jeden s druhým, a s nami pravdaže tiež. Zahrali to výborne a záverečná remíza sa mi zdá spravodlivá.Inak ale nie len spevácky je pre mňa Ewan jasný víťaz. ()

Kaja

Vtipná a roztomilá komedie, která je svižná a nápaditá. Brilantní výkon podal Ewan McGregor v roli věčného sukničkáře, ale také Renée Zellwegerová, po jejímž výkonu v Chicagu mnozí zaplakali. Vynikající kostýmy a skvělá hudba dobře navozovaly atmosféru 60. let. Inu je to sice jeden z dalších Hollywoodských romantických filmů, ale velmi, velmi zdařilý. ()

Molir

Vtipna a opravdu roztomila podivana i poslouchana, skvele a inteligentne napsane dialogy, vynikajici (a ostatni herce zastinujici) stylovy Ewan McGregor (hotovy James Bond :-)) ). Stylizace do 60. let (vcetne pouzite filmove "reci" te doby) je povedena, s presne onou mirou nadsazky, ktera pobavi (zna-li clovek filmy te doby a tohoto razeni), ale sve "predky" neshazuje. ()

Philoun1

Už jen zvtárnění tej retrospektivy mi přišlo dost vtipný, retro na vás kouká úplně všude a je tak přehnaný až to je pěkný, hlavní postavy sou dobře zahrané.. jo dobrý. ()

Čtec

Mám rád styl šedesátých let, jejich šmrncovní eleganci v oblékání, interiérech, nábytku a architektuře vůbec. Dodnes schraňuji ve skříni kravaty a vestičky ze šedesátých let po dědovi. Takže tenhle film mne nemohl nedostat... ()

Looser

Spíše zklamání, člověk pořád čeká kdy něco přijde a pak najednou běží titulky. Film prijemnym odpocinutím od uz takrka seriově vyrabenych romantickych filmu. Ewan hraje svoji roli přímo dábelsky, Renée hraje spiše druhé housle. Ale jinak o 100% lepší než Chicago. ()

sedm.1

Film podle mě zachraňují pouze skvělí herci a atmosféra období a prostředí,kam byl film situován.Tím bohužel klady alespoň u mě končí.Na romantickou komedii je tam jak málo romantiky,tak málo humoru.Pár scén je tam opravdu dobrých,ale opravdu jen pár(pár rozuměj dva).Pro mě velké zklamání,neboť jsem od toho filmu čekal opravdu víc :-( ()

Chise

Působivé retro se vším všudy. Debilní úsměv Ewana McGregora tady získal mnohem víc prostoru a uchvátil mě závěrečný monolog Renée Zellweger, který bych si vážně nebyla schopná zapamatovat. ()

Maynard.

Krása... Asi začnu sledovat více romantických komedií :o). Tato je opravdu velice originální, nejen velmi vtipnou zápletkou, ale i barevností a zajímavým obrazem. Např příchody hlavních hrdinek do restaurací nebo telefonáty mezi Renée a Ewanem. Herecké výkony na vysoké úrovni. Příjemné překvapení je tento film... ()

Fish

McGregora mám celkem rád, je mi sympatický z Moulin Rouge a Big Fish. Zellwegerovou moc nemusím... Někdy je tam sice pár hluchých míst, ale přesto to je fajn romantická komedie. Nádherně si u toho člověk odpočine (aspoň já)... ()

PALINO

Tvorcom filmu sa veľmi dobre podarilo vytvoriť atmosféru 60. rokov, k čomu dopomohla pekná až naivná výprava, kvalitné kostýmy, ale samotný film vylepšujú predovšetkým EWAN McGREGOR a RENÉE ZELLWEGER, medzi ktorými to správne iskrí a hlavne Catcher Block je veľmi zaujímavou postavou, na ktorú sa viaže množstvo vtipných momentov. KAŠLEM NA LÁSKU je film, ktorý pobaví, občas aj trošku ponudí a celkovo predstavuje lepší priemer. ()

Nová komedie pro Jennifer

Nová komedie pro Jennifer

21.03.2005

Jennifer Aniston si zahraje vedle Vince Vaughna v THE BREAK UP pro Universal Pictures. Mezi tímto rozhodnutím se ukázalo, že režie se chopí Peyton Reed, který už má zkušenosti s režií oblíbeného… (viac)