Kašlem na lásku

• Česko Kašlu na lásku (viac)

New York. Šedesátá léta. Vlastně jejich dokonalá iluze. Spisovatelka Barbara Novak chce s pomocí redaktorky Vikki získat popularitu svou knihou "Kašlu na lásku". Dokazuje v ní, že moderní žena má stejná práva a možnosti jako muži. Chce skvělou kariéru a nezávazný sex, u něhož nemusí zrovna umírat láskou. Tento ryze mužský náhled ale inspiruje casanovu a brilantního novináře "Catche", aby Barbaru sbalil a předvedl jí, co vlastně muži chtějí. Samozřejmě, že se oba mýlí... Přepychové byty, sexy dialogy, stylová hudba a elegantní kluby á la 60 léta i špičkové modely vytvářejí náladu svěží komedie Kašlu na lásku, ve které dá spisovatelka Barbara pořádnou lekci cynickému, ale okouzlujícímu novináři, aby oba po eskapádě dvojsmyslných žertů a rafinovaných schůzek překvapili jak diváky, tak i sami sebe nečekaným rozuzlením. Do půvabného světa komedií šedesátých let, v nichž excelovala dvojice Doris Dayová a Rock Hudson, přenesl režisér Peyton Reed děj i image filmu Kašlu na lásku. Hlavní role obsadil skvělou Renée Zellweger (např. Deník Bridget Jonesové, Chicago, Bílý Oleandr) a charismatickým Ewanem McGregorem (např. Moulin Rouge nebo Star Wars). (oficiálny text distribútora)

haWranka

Absolutně a děsivě přiblblej film u kterýho naprosto nechápu vysoký hodnocení! Nudila jsem se, ani jednou jsem se nezasmála. A co je úplně nejhorší - oba hlavní hrdinové mi byli strašně nesympatický. Ne, tohle není nic pro mě. ()

HVM

Pocta (travestie) šedesátkovým romantickým komediím s Doris Day a Rockem Hudsonem, která je však narozdíl od originálů zbytečně a nemístně vulgární. Jako plus vidím Davida Hyde Pierce, jehož roli by před čtyřiceti lety hrál Tony Randall (který se ovšem v tomto filmu objeví!). Souhrn: lehké zklamání. ()

bono22vox

Moc pěkný film ze včerejška... Renée Zellwegerová a Ewan McGregor v hlavních rolích okouzlující tetro-komedie pro ty, jímž se občas stýská po Kristiánovi... ()

DeeH

Nejlepší ,,retro film". Bylo mi zhruba 11-13 let, když jsem tenhle film prvně viděla a přesně od té doby zbožňuji Ewana. Hudba, prostředí i herecké výkony a vtipné dialogy - líbilo se mi to, moc. ()

0L0V0

Cival to vystihol presne. Kamerovo dokonalé, ale chýbajú emócie. Je to film ktorý si raz pozriete a bohato vám to stačí. 75% ()

diabolique

...naozaj mila komedia. Kostymy su podla mna naozaj perfektne a tak pekne "farebny" film som dlho nevidel:) Renée fakt nemusim, ale tu sa mi pacila. Ewan je ok,...hm, v podstate myslim, ze vsetci herci su tu skveli. Komedia na nedelne popoludnie s prijemnym humorom a nenarocnym "obsahom" 4 a 1/2 * ()

KdG

Je to celkem retro a je to i komedie ale zas taková bomba to rozhodně není. Zellwegrová vypadá dost tlustě, nevim jestli je to naschvál ale moc jí to tam nesluší. ()

štíple

Příjemné. Skvělá parodie. Renée Zellweger umí zahrát snad všechno. Ewana McGregora jsem poprvé viděla v Mělkém hrobu. Už tam byl výborný. A každý rok je stále lepší. ()

_aandyy_

Krásný výlet do doby nějakých 60., 70. let. Asi tak. Jinak co se týče ústřední zápletky, vzhledávám ji opravdu krajně fádní, tisíckrát použitou apod. Navíc, vůbec by mi nevadilo, kdyby byla stopáž kratší - vždyť co se tam za tu hodinu a půl stalo? Jeden šije boudu na druhého, ale ten první je mazanější, jeden druhého nenávidí, přesto všechno skončí usmířením, láskou, polibkem... Achjo, je to docela kýč, ale naštěstí jeden z takových těch znesitelnějších, i když ho vůbec nemohu srovnávat s pohádkovými kýči jako Pretty Woman, která aspoň dává trochu smysl a je pro člověka lépe pochopitelná, než takováto motanice s Renée Zellweger v hlavní roli... zlatá Bridget Jones. 2 - 3 * ()

Koprix

Konečně netradiční romantická komedie. Je vtipná, svižná a přehnaně vážným romantickým slaďákům se očividně vysmívá. Atmosféru skvěle dokresluje opět okouzlující Ewan McGregor a ani herecký výkon Renée Zellweger nezaostává. Bohužel konec filmu zbortí všechno, o co se film do té doby snažil a nechá diváka nevěřícně zírat a přemýšlet, jestli to jako opravdu bylo myšleno vážně. Lepší 3 hvězdičky, bez konce bych dala bez váhání 5. ()

štófy

Příběh o napraveném machyýrkovi je děsivé kinematografické klišé.Proto jsem měl z tohoto filmu strach.Ale naštěstí tvůrci dokázali vymyslet několik nečekaných a neočekávaných zvratů,čímž se značně zvýšila originalita.Ale hluchých a docela i nudných míst je tu bohužel pořád dost,a proto i přes skvělého McGregora jsou to *** ()

Izz

Neskutečně lahodná retro podívaná s rozkošnou Renée a šarmantním Ewanem,která se totálně vymyká všemu,co se dnes v žánru romantických věcí točí.Jedno z nejpříjemnějších překvapení minulé dekády a jasný důkaz toho,že styl a originalita ještě stále jsou mezi námi. ()

ilovebritain

Na první zdání se jeví jako neuvěřitelně hloupoučká komedie, avšak pokud si uvědomíte, že se jedná o parodii zlaté éry Hollywoodu, ta idiocie se nějak vytrácí. Buď lze brát jako stupidní romantická komedie nebo geniální parodie. Já mám jasno. Zellweger je zde tak růžová, že by Efron záviděl, Ewan... nemůžu mu nic vytknout. ()

hazdrova

Slaďučké ako presladený čaj. A toho cukru tam teda bolo. Hudba bola perfektná, scény boli dokonalé, herci boli mňam mňam, ale príbeh bol vyťahaný za uši. Na nedeľné poopoludnie taký filmík do pozadia. 3,5* ()

Rattlehead

Nápad natočit něco ve starém stylu se mi líbí, ale nakonec se to povedlo tak napůl. Výprava i hudba jsou fajn, celé je to takové miloučké, ale tak nějak to prostě není ono. Potíž bude asi v tom, že čas se prostě nedá vrátit, a film z roku 2003 nikdy nebude vypadat tak, jako by byl natočen v 60. letech. ()

ForGump

Sice krásně nastajlovaná, ale ve své přehnané naivnosti až nesnesitelná záležitost, kde se prostřednictvím Ewana McGregora a Renéé Zellweeger propojuje Moulin Rouge a Chicago, podle čehož hudební stránka vypadá, a snaží se to z ní vytěžit maximum. Za mě je ale nepředstavitelné, že bych to měl vydržet ještě někdy znovu, naopak ještěže to trvalo lehce přes 90 minut, jinak bych asi spáchal rituální sebevraždu. Kašlu na Kašlu na lásku. 50% ()

hamir0

Překomplikovaný závěr pokazil dojem ze skvěle rozjeté zábavy, což je škoda, protože některé scény byly bez nadsázky geniální. ()

Nová komedie pro Jennifer

Nová komedie pro Jennifer

21.03.2005

Jennifer Aniston si zahraje vedle Vince Vaughna v THE BREAK UP pro Universal Pictures. Mezi tímto rozhodnutím se ukázalo, že režie se chopí Peyton Reed, který už má zkušenosti s režií oblíbeného… (viac)