Kašlem na lásku

• Česko Kašlu na lásku (viac)

New York. Šedesátá léta. Vlastně jejich dokonalá iluze. Spisovatelka Barbara Novak chce s pomocí redaktorky Vikki získat popularitu svou knihou "Kašlu na lásku". Dokazuje v ní, že moderní žena má stejná práva a možnosti jako muži. Chce skvělou kariéru a nezávazný sex, u něhož nemusí zrovna umírat láskou. Tento ryze mužský náhled ale inspiruje casanovu a brilantního novináře "Catche", aby Barbaru sbalil a předvedl jí, co vlastně muži chtějí. Samozřejmě, že se oba mýlí... Přepychové byty, sexy dialogy, stylová hudba a elegantní kluby á la 60 léta i špičkové modely vytvářejí náladu svěží komedie Kašlu na lásku, ve které dá spisovatelka Barbara pořádnou lekci cynickému, ale okouzlujícímu novináři, aby oba po eskapádě dvojsmyslných žertů a rafinovaných schůzek překvapili jak diváky, tak i sami sebe nečekaným rozuzlením. Do půvabného světa komedií šedesátých let, v nichž excelovala dvojice Doris Dayová a Rock Hudson, přenesl režisér Peyton Reed děj i image filmu Kašlu na lásku. Hlavní role obsadil skvělou Renée Zellweger (např. Deník Bridget Jonesové, Chicago, Bílý Oleandr) a charismatickým Ewanem McGregorem (např. Moulin Rouge nebo Star Wars). (oficiálny text distribútora)

honzic

Celkem příjemný romantický film, i když spíše trochu bláznivý. Zellweger moc nemusím, není mi sympatická, ale na tuhle roli podivínky se celkem hodí. Hodnocení: 55 %. ()

natalie15

Rozkošná, vizuálne podmanivá komédia s príjemnou atmosférou 60 rokov. Feministická téma a Ewan McGregor, čo viac si prijať? P.S. S ním by som kašľať na lásku skutočne nedokázala. :) 70% ()

Keerev

Parodie v retro stylu. No, popravdě řečeno, už to nikdy nechci vidět. Nemám ráda jak Renée Zellweger, tak i Ewana McGregora. Pro mě to bylo 99 minut nudy! ()

Dexter666

Komorná hyperbola, ktorá ma mierne sklamala... Výborne obsadenie zachraňuje celkový dojem zo zvláštenho prevedenia, ktorého zámer sa asi celkom nepodaril. Reed vsadil všetko na jednu kartu - prehnane naivné prevedenie celého deja. Bolo by to fajn, keby to bolo vtipné, ale je to skôr nuda a kde je nuda, tam to začína byt väčšinou rýchlo aj otravné. Záverečné rozuzlenie sa zbytočne dlho naťahuje a postráda zmysel. Z monológu René ma skoro rozbolela hlava - je to najdlhší monológ aký som kedy vo filme videl. Hlavní protagonisti sa po ňom začnú správať ako v serióznom romantickom filme, je to čudné a akosi to cele rozbíja tú ružovú kašu. Váhal som medzi ** a ***. Nakoniec ***. Za dobré obsadenie aj vedľajších úloh David Hyde Pierce sa nedokázal vymaniť zo svojho Niles Craneovského štýlu - vďaka Bohu za to, inak si ho neviem predstaviť :-) ()

FandaF

Velmi jsem váhal jak to hodnotit. Byly momenty, kdy jsem to chtěl zabalit a ani se nedodívat, nakonec jsem to vydržel a je pravda že něco mne zase docela pobavilo, výkony hl. postav jsou také velmi dobré. Takže výsledkem jsou 3*. ()

paniColombova

Koukala jsem na ten film z nudy, protože nemusim klasické romantické filmy, ale tohle bylo úplně něco jiného. Miluju R. Zellweger a Ewana McGregora - od doby co jsem ho viděla hrát v Moulin Rouge - a nezklamali mě. Renée byla skvělá a Ewan taktéž. Sexy chlapík. Já jsem se bavila a byla napjatá od začátku až do konce. NENUDÍTE SE. ()

kuře.gril

Výborný Ewan, trochu slabší Renée a skvělé vedlejší postavy (David Hyde Pierce je sladký!). Při opakovaném shlédnutí už to není taková sranda jako poprvé ale i tak tahle krásně naivní retro komedie moc potěší. Je ale naprosto nezbytné se na to dívat v originále, dnes jsem to viděla s dabingem v televizi a ten to úplně zabíjí. ()

Enzo555

Boooooring. Renéeěé nie je Doris Day a Ewan nie je síce nejaká ohava (božechráň), ale ani dosť handsome, aby spolu toto hravé pitvorenie zachránili ()

Brenda.Ch

Tak především - tenhle film je synonymem pro slovo "STYL". Víc než příběh je vypracován styl - oblékání, chování, bydlení, komunikace atd. Je to vyšperkovaných sto minut barvami, střihy, účesy, stylem chůze, zařízením bytů, způsoby dialogů, prostě celou tou parádou. Do toho všeho krásná hudba šedesátých let. Velmi jemný a přitom originální humor, oddychovka jak blázen. Já jsem se do toho filmu zamilovala. :-) ()

r007

Nevím, jestli záměr usadit film do roku 1962 měl taky poukazovat na film That touch of mink, který byl v tom roce natočen. Pravdou je, že hodně scén ten film připomíná, a taky obsazením se mu dost podobá ( role Davida Hyda , uhlazené způsoby Ewana, pitvořící se Renée ), i když děj je trochu pozměněn. Faktem ale zůstává, že i když Kouzlo norkové kožešiny nepatří k nejlepším Caryho filmům, pořád ještě úplně hravě strčí do kapsy tento komediální paskvil. ()

allegria

Jedna z mála parodií, která má spád a nechybí jí správně ironický humor. Možná jsem trochu nadhodnotila, ale nemůžu jinak, protože jsem se nejen dobře bavila od začátku do konce, ale taky mám ráda dva hlavní herce, zejména Ewan McGregor je prostě neodolatelný. ()

Nuwe

Mnoo....Ewan MmcGregor je dost padnej argument pro nekolik hvezdicek nemyslite?!:o)Ale ted vazne...,tohle je proste a jednoduse velice povedena stylova podivana s vynikajicimi herci!Nemuzu jinak nez za pet!:-) ()

jackieboy

Je mi jasné, že snímek si asi zaslouží víc, ale jediné, co mě na něm zaujalo, byla výprava. Říkal jsem si:"fajn, ted se koukneš na trhlou romantickou komedii v retrostylu, takže od toho prosimtě nic neočekávej". A tak se stalo. Až na to, že romantická komedie v retrostylu se zvrhla v retro-parodii romantických filmů. Celý film na mě působil kýčovitě (ikdyž nepochybuji, že to byl záměr), a to až moc. Faktem je, že retro-parodické hraní Zellwegrové a zejména McGregora mělo šťávu, ale faktem také je, že je to to jediné, co film jako takový drží nad vodou. Bez tohoto hereckého dua první ligy a bez pěkné výpravy by se totiž snímek potopil v řečišti romantických komedií, které chtěly být něco víc, než mohly. ()

jjituska

Skvělý film! Přeslazený, vtipný, milý a úžasně příjemný. A Ewan McGregor je ve své, téměř dvojroli, tak k sežrání, že já tedy na lásku rozhodně nekašlu:) ()

Sovice

Byť nerada, musím tento film hodnotit špatně. Bohužel pro mě film překročil pomyslnou hranici trapnosti. Celé to na mě působilo jako jeden velký kýč - kostýmy, scéna, ale i celý příběh. Celá zápletka byla velmi nevěrohodná a rozuzlení filmu nasadilo korunu. Když se v mžiku stal ze "zlého" redaktora "hodný", nemohla jsem věřit svým očím ani uším a s nadějí jsem očekávala "ještě něco". Ale nic už nepřišlo. Ewan McGregor se první polovinu filmu držel docela slušně, v druhé polovině ho však příšerný scénář naprosto pohřbil. Renée Zellweger mohla špulit rty, jak chtěla, ale její role také nestála za moc. Psychologie všech postav byla silně nepropracovaná, až odfláknutá. Je mi to líto, ale tento počin se pro mě stal jedním z nejslabších filmů, které jsem kdy viděla. ()

Nová komedie pro Jennifer

Nová komedie pro Jennifer

21.03.2005

Jennifer Aniston si zahraje vedle Vince Vaughna v THE BREAK UP pro Universal Pictures. Mezi tímto rozhodnutím se ukázalo, že režie se chopí Peyton Reed, který už má zkušenosti s režií oblíbeného… (viac)