Obľúbený temný hrdina Hellboy sa vracia na plátna kín v plnej paráde. Pod hlavičkou ÚPVO (Úradu pre paranormálny výskum a obranu) sa vydáva do Londýna, kam sa zo záhrobia vrátila obávaná čarodejnica Nimue. „Krvavá Kráľovná“ potrebuje nabrať silu, pretože v dávnych dobách ju zabil samotný kráľ Artuš a kusy jej rozštvrteného tela ukryl v rôznych častiach Anglicka. Hellboy teraz musí zabrániť, aby Nimue na svet ľudí zoslala smrtiacu morovú ranu. Rohatý cynik má našťastie po svojom boku nevlastného otca, profesora Trevora Bruttenholma, a kamarátku Alice, mimoriadne nadané médium. Spolu s nimi odhalí šokujúcu pravdu o svojom pôvode i o tom, aké je jeho skutočné poslanie. (Forum Film SK)

Prochy38

Nesrovnávám jako mnozí, nemá to cenu.... možná malinko... tento Hellboy si jede svou a jede si ji sebejistě, tvrdě a krvavě. dle mého gusta. Radost po delší době zase někde vidět M. Jovovich. D. Harbour vynikající, role mu sedla a mně se fakt líbil hodně. Jako musím to říct. Mně se tento líbil víc než ty s Perlmanem, které ovšem moc chyb neměly. Co chybělo tomuto?? S. Blair !!!! :) ()

woodsman

jakoze oto bolo dost zle zlaty Guillermo del Toro a Ron Perlman skoda ze sme sa nedockali ich pokracovanie a namiesto toho sme dostali tuto polo srajdu ()

Foxhound#1

Já jsem spokojen, skvělé béčko na sobotní večer a navíc s R ratingem. Čili v praxi je ihned servírováno spousta umělé i digitální krve a dalších různorodých hlenů, končetiny létají vzduchem na maximum. Hellboy fuckuje a servíruje jednu hlášku za druhou a vůbec to není suchý, prostě to baví. U vizuálního ztvárnění monster už je ale proti del Torově verzi patrné větší množství digitálu a není to tak vymazlené. Pořád to jako celek funguje a nebránil bych se nějakému nášupu. ()

Marius_ss

3 a pól ! Minimálne ! Ale **** dať nemôžem, musím byt profík ! Predsa len je tam toľko blbosti od vygrcnutia mŕtvych duchov až po final boss fight... ale zároveň to ma grády je to Rko ako sa patrí s kopou až nechutných scén (za ktoré som bol rád, lebo to k Hellboyovi proste patrí), akcia je fajn, hudba je fajn (konečne film kde nepočuť blbý rap alebo hop hip), efekty priemer... ale hlavne - David Harbour je dôstojný nástupca Perlamana a .... hraje tam moja milá Mila Jovovich. Rola sexy bosorky jej sadne ako uliata. Del Toro to nie je (a musim priznať že ten jeho Hellboy je predsa len scenáristicky lepši), ale toto malo gule a ani na chvíľu som sa nenudil. Trochu zamrzelo že McShane bol nevýrazný a malo využitý a pritom je to charizmatický herec. Sasha Lane a Daniel Dae z Nezvestných mi tam nevadili, ale trochu určite sa dali nájsť aj lepší parťáci pre Pekelníka (asi SJW znovu raz hviezdili). Držím tomuto filmu palce už len kvôli tomu že sa snaží ísť proti prúdu a doniesol nám krvavé zábavné Rko, verím v pokračovanie, ktoré bude hádam ešte lepšie (snáď aj s Milou). No obávam sa že väčšina ľudí tento film odsúdi ako digitálno krvavú kravinu. Ach jaj...vždy lepšie ako isté, posledné superhrdinské filmy, ktoré vďaka davovému šialenstvu zarábajú stovky miliónov... Videné v Cinemax Prešov, 11.04.2019, 20:50, premiéra, Sála D, sedadlo G7, sám. ()

Jaro_slav

eRkový i mezi eRkovejma filmama. Hodně jiný než všecky marvelovky, co jsem viděl. Za to žádnýsranísmilostpaní, za nepolevující tempo, za fakt suchej humor a za hodně naprosto WTF scén dávám poctivý čtyři bludišťáky. ()

Henry007

Ok gore béčko pro streamovací služby. Vidět to ale v kině, tak nebudu tak shovívavý. Krvavé násilí je tu jen proto, aby tu prostě bylo a působilo jako cool eRko. Davida Harbour jako Hellboy je fajn, ale nevidět dva předchozí filmy, tak z úvodu snímku vůbec nevím, co je Hellboy charakterově zač. Expozice postavy je slabá a tvůrci asi spoléhali, že Hellboye a jeho fikční svět alespoň trochu známe. Film sráží špatný skokovitý příběh a střih, béčkové CGI, nezajímavá záporačka a nevýrazné finále. Ale jak jsem napsal na úvod, jako "televizní" film k odreagování to svůj účel splní. Odpor diváků způsobilo hlavně to, že komiksy a předchozí filmy jsou kvalitativně zkrátka úplně jinde. ()

Milky. odpad!

Ehmmm....dáme dvě hodnocení abysme uspokojili slunceřitné dobroslunné či jinak popsané jedince. Hodnocení bez politiky....absolutně nechápu cílovou skupinu. Je to Rko, je tam mylijon krve, násilí, sprostý jazyk, vnitřnosti....ale zároveň je tam debilní humor pro dvanáctileté. A jeden ze záporáků jak by utekl z Beyond Good & Evil. Celý film působí strašně zkráceně, něco mu chybí, kočkomrd jako postava je strašně trapný a laciný, CGI vypadá asi jako v Ghost Riderovi roky a roky zpátky. Trapné. Hodnocení s politikou: Trapně přihřívaná polívčička aby se vydělalo na značce a ještě to udělalo nějakou tu propagandu. Multikulturní groteska pro malé děti tvářítí se ratingem strašně dospěle, ale vším ostatním je naprosto dětinská, trapná a nefunkční. Doufám, že tenhle film upadne v naprosté zapomnění a Perlmanova frančíza dostane znovu šanci na pokračování. Mno, takže jsme se oběma hodnoceními shodli....ano, Vážení. Je to ODPAD. ()

Oralfabet

Nový Hellboy rozhodně nedopadl nejlépe, ale já nevím... Svým způsobem mi byl dost sympatický. Jde si svou vlastní cestou, Del Torovým filmům se vyrovnat ani nesnaží, je to prostě stupidní, neuvěřitelně přeplácané béčko s překvapivě celkem fungujícím humorem (jen občas) a nepřehledným dějem. Harbour není vůbec špatný, i když namaskován je dost hrozně. Jeho vztah s otcem bohužel působí strašně nevěrohodně, snaha tam sice byla, ale přišla bohužel vniveč. Z ostatních herců lze vyzdvihnout Milu Jovovich, která se sem prostě fakt hodí, ničím sice nepřekvapí, ale nijak to nevadí. Taky se mi celkem líbila Sasha Lane, jen vůbec nechápu, co byla vlastně zač ta její postava, ale mezi ní a Hellboyem už by se asi nějaká ta chemie našla. Ten kočkoasiat byl ale fakt na hovno. Příběh je vyprávěn opravdu krkolomně, spoléhá strašně na flashbacky a občas není zrovna lehké se v něm vyznat. Na druhou stranu, ani to mi tady nějak moc nevadilo. Dvojky se asi nedočkáme (přestože to je na konci naznačené) a ani to mi vůbec nevadí, ale bylo to celkem zábavné. V kterým jiným filmu můžete vidět prase vyrvat mnichovi jazyk a vložit si ho do tlamy, aby mohlo pronést nějaká posvátná slova, která ten mnich pronést nemohl, protože byl vázán slibem mlčenlivosti? Rozhodně lepší, než Aquaman. 5/10 ()

Mikino00

Komiksová jednohubka, která se s tím moc nemaže a střídá nápaditost s klišé. Možná až různými postavami a linkami přeplácané. ()

perko

Tohle vlastně není tak špatnej kousek. Je to temný, je tam krev a občas hustá hláška. A navíc mám dojem, že se tady nechodilo zbytečně kolem horký kaše. "Jsi super-dívka, ok. Jsi napůl jaguár, ok. Hlavně zabij co nejvíce šmejdů." Bavil jsem se na úrovni 3 hvězd, u líbačky s Babou Jagou ještě o 1 hvězdu víc :) ()

Mekgrůdr

Del Torovu inkarnaci Hellboye zbožňuju, takže jsem kolem tohohle mladšího sourozence našlapoval dost dlouho po špičkách. Až nakonec...a ono...ale jo, proč ne. Jak už tu psali mnozí, sází to na zběsilé tempo a možnost ukázat trošku víc střev a stříkajících tepen než obvykle. A ono to z nějakého paranormálního důvodu funguje. Líbila se mi i Perlmanova náhrada Harbour, beru to jako rozumnou volbu pro zachování značky pro další dekády. Trošku odsuzuju běžný trend ignorovat starší verze a jet si znovu všechno od začátku. Proč prostě neakceptovat, že lepšího Rasputina a Kroenena už mít nebudeme a nejet dál? A ne nutně ve formátu nových filmů...v době Zaklínačů a Mandalorianů bych rád viděl Mignolovy postavičky, klidně i přesně v tomto obsazení, pobíhat v nějakém dobrém seriálu, co? ()

Oliveris

Dve hviezdy len za to, že sa drží komiksovej predlohy. Bohužiaľ film nie je komiks a pre dobrú komiksovku musia nájsť filmári správne vyváženie. Tu sa to ale nepodarilo. Navyše zlyháva aj v tom, čo komiksy robí dobrými. Humor je už opozeraný a súboje nezáživné, aj keď sa filmári snažili do nich dostať toľko glory killov, koľko to šlo. Celkový dojem potom zabíjajú maximálne absurdné scény, ktoré síce v komikse majú úspech, ale do filmu nepatria. Pre mňa veľmi rozpačitý film, ktorý ale fanúšici komiksu budú milovať. ()

Caine

Je to velice blízké předloze. Akorát že ty komiksy nejsou takhle hrozně zběsile rychlé. To tempo bylo to, co mi na tom vadilo. Ale jinak spokojenost - takhle jsem si toho "šulina rohatýho" asi nějak představoval. Erko to potřebovalo, i když by určitě stačila decentnější úroveň krve. Baba Jaga super, jenom mé perverzní já od ní čekalo něco víc než jen francouzáka, když už to byla taková sexy baba! :-))) Ty 4 hvězdy jsem trochu nadsadil, bo jsem chtěl lehce vyvážit ty nesmysné recenze od "znalců" předlohy. Na horory taky nekouká každej, tak přece nemůžeme všechno šroubovat do main streamu aby se to líbilo všem. To by na Hellboye nikdy nesedělo. ****** Po dalším zhlédnutí v televizi jsem hvězdu ubral - je to fakt nějak přeplácaný. Ale přežitelný! :-))) ()

Illy

Průser to není, ale zklamání ano. Dokážu si to představit jako seriál, protože tenhle nekonzistentní film je vlastně složen z jednotlivých příběhů vytržených ze stránek komiksu. Vím o čem mluvím, téměř po každém příběhu jsem usnul - 4x. Navíc je škoda že jsou vidět chybějící peníze. ()

Hernycztek

V první řadě je potřeba napsat, že tenhle Hellboy, v podání výborného Davida, je horor. Ať se to někomu líbí nebo ne, tak to tak prostě, díky faktorům, které zmíním později, je. Tento reboot, od pro mě neznámého režiséra, se povedl na výbornou a já nechápu celosvětovou kritiku a zdejší nízké hodnocení. Ačkoliv je Del Torův Hellboy pro mnohé kultovní a znamenal jednu z největších filmových rolí pro mého oblíbence Rona, tak tomu něco málo chybělo, a to rating R. Ten je tady vymačkaný do poslední kapky, a pro mě to byl vrchol slasti. Všude litry krve, utrhané části těl, stylem, který se jen tak nevidí, hláška za hláškou, skvěle vypadající CGI efekty a ještě lepší maska ,,Baby Jagy,'' která svým vzhledem a pohyby vyvolávala nepříjemné pocity, jako ještě, tenhle rok, žádná jiná hororová postava. Kdo hledá rychle odsýpající děj, kde nebude žádný čas pro nudu, bude spokojený i se scénářem, který je navíc poměrně zajímavě míchnutý o legendu krále Artuše a stále sexy Millu. Mně tu zkrátka nechybělo vůbec nic a po negativních recenzích, je to zatím největší překvapení roku, které má u mě 100%. ()

hell_boy

Po hodně dlouhé době velice příjemné překvapení. Podle stávajících hodnocení jsem čekal velký průšvih, ale dostal jsem Hellboye přesně takového, jako jsem si přál. Jízda po celou stopáž bez hluchých míst, celé je to záměrně přitažené za vlasy, ale přitom film zůstává temný, chvílemi až morbidně nechutný (Rko vytěžené opravdu na maximum) a hlavní postava je vtipná správným neinfantilním způsobem. Nečekal bych, že si někdo troufne adaptovat komiks tímto způsobem, který je IMHO o dost věrnější než soft verze od Del Tora ... jen to hold každý neskousne. PS1: Milu jsem neviděl více než 10 let a velice příjemně překvapila. PS2: Při scéně s babou Jagou mi běhal mráz po zádech, což se mi nestává ani u hororů, palec hore ()

Flopik

Vizuálne to bolo dychberúce , príbehovo už však menej. David sa mi v roli Hellboya veľmi páčil , hláškoval v jednom kuse.Akcia nechýbala a išlo sa z jednej do druhej. Príbeh však veľmi pokope nedržal a prišlo mi to dosť neucelené.Je to škoda že prijatie filmu je tak mizerné, dvojku by som si kludne vedel predstaviť. Milla ako záporačka nebola zlá ale nejako jej dôvod bol odveci. Krvavé to ale bolo kvalitne a bitka s obrami nemala chybu. Za mňa 4*. ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

24.05.2019

Reboot Hellboye od režiséra Neila Marshalla (Centurion, Hra o trůny) byl po pěti týdnech definitivně stažen z kin. Snímek za tu dobu utržil 21,9 milionů dolarů na domácím trhu a jen necelých 40… (viac)

Hellboy v kinech zklamal

Hellboy v kinech zklamal

15.04.2019

Společná snaha studií Lionsgate a Millennium vrátit do kin komiksového Hellboye s novou tváří a v novém, předloze věrnějším pojetí, tragicky nevyšla. Snímek obdržel v diváckém hodnocení CinemaScore… (viac)