Star Wars: Vzostup Skywalkera

• Česko Star Wars: Vzestup Skywalkera (viac)
USA, 2019, 142 min

Réžia:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, John Boyega, Naomi Ackie, Carrie Fisher (a.z.), Lupita Nyong'o, Domhnall Gleeson, Richard E. Grant, Mark Hamill (viac)

Lucasfilm a režisér J.J. Abrams znova spájajú sily, aby divákov vzali na výpravnú cestu do ďalekej galaxie vo filme Star Wars: Vzostup Skywalkera. V strhujúcom závere ságy Skywalker sa zrodia nové legendy a odohrá sa konečný boj za slobodu. (Saturn)

josiah

Proč bylo potřeba tolik krkolomností a nesmyslů, aby se příběh uzavřel? Lepší než minule, ale stál slabé na to, co by si SW zasloužily :-( ()

oxiddusny

Uuuufff. Jako jo a jako ne. Je fakt těžký to hodnotit. Lepší než 8čka, ale horší než 7čka. Za mě málo vtipný, krkolomný, ve spoustě míst to nedává smysl. Má to ale i dobrý momenty. Za mě 7 z 10, ale 4 hvězdy už by bylo moc ()

More666

Prostě nejlepší film z nové trilogie! Vy všichni hateři si uvědomte, že J.J. sice udělal dost chyb, ale pokud si chcete na něco naříkat, tak na 7, která byla tak nudná, že ani na 1 to nemá. J.J., byl od samýho začátku svázanej vlastníma ruka, když se chtěl držet původní trilogie a najednou udělá trochu zmatek, podobně jako Johnson a je to najednou špatně... nechápu. Celej film běží skvělým tempem. Nový místa, postavy, druhy, zbraně, lodě a prostě všechno do sebe zapadalo a dělalo to skvělej dojem pohádky pro dospělý. Co taky čekat víc? Logiku? Je to sci-fi pane bože a navíc SW tak co chcete. Mír ()

Pcermis

Asi takhle nejlepší díl z poslední trilogie a vcelku důstojné zakončení celé ságy ale na původní trilogii to nemá a je tam dost scén a nápadů z předchozích filmů. Ale oproti 7 i 8 je tam posun k lepšímu. Sečteno podtrženo lepší průměr. ()

kaldera

J.J. Abrams napsal částečně scénář a tuto sci-fi pohádku i režíroval. Trochu mi film připomínal Bitva u Midway od Rolanda Emmericha. Ale bylo to lepší. 27letá Daisy Ridley je opravdu krásná, že lze i přehlédnout její občasné přehrávání. Adam Driver jako Kylo Ren je dost dobrý a John Boyega v roli Finna přehrává více jak Daisy Ridley, jenom nemá tak hezkou postavu. Film především ztratil kouzlo George Lucase tak zůstala jen sci-fi pohádka plná akce s klipovým střihem a dnes již neudivujícími filmovými efekty. Sedačka byla v Premiere Cinemas Praha Hostivař pohodlná, český dabing nebyl špatný a dva rané teenagery, kteří rušili jsem hned ze začátku, jsem seřval a tak mě nic nerušilo. Stejně mě ke konci filmu začalo bolet pozadí a tak jsem občas jukl na hodiny. Vemte s sebou jedenáctiletého syna, bude nadšen. Já dávám zasloužené tři hvězdy. ()

348

Jedna hvězda za efekty. Druhá hvězda za snahu. Film se jinak nedá hodnotit jen než totálním zklamáním a nedůstojným koncem celé ságy. Tolik oživlých mrtvých není ani ve walking dead. ()

MarkHarry

Tento film se hodnotí skutečně velmi špatně. Pro mě je to poctivých 70%. Ono totiž nelze poznat, zda chtěli skutečně vzdát holt předchozím dílům a proto je tam tolik odkazů, nebo chtěli nějak důstojně zakončit celou ságu, nebo jim prostě došly nápady a tak předhazovali jeden nápad za druhým a u každého přemýšleli, zda to bude mít nějaký wow effekt ... S některými výtkami vůči tomuto filmu souhlasím ... najednou se v 9. části objevuje mnoho nečekaných prvků, které si tvůrci vymysleli pro efekt a proto, aby celý děj urychlili. Občas mi to přišlo až moc, jako by se zcela odpoutali od toho, co jsme viděli v předešlých dílech. Obdobně chvilku jsem si myslel, že povstalci stejně tak i první řád jsou zcela zbyteční a celou válku dokáže rozhodnout jeden sith a jeden jedi. Na druhou stranu chápu, že museli nějak dospět do finále, i když se jim nepovedlo uzavřít všechny dějové linky. U filmu jsem se rozhodně nenudil a až na pár momentů co celé odsýpalo ()

Dodge-I

Průser, jedním slovem průser - nemastný, neslaný nudný avšak ověnčený vítězstvím LGBT a hyperkorektnosti v předaleké galaxii - OMG tohle nepřeju nikomu! Ještě že u nás, v Mléčné dráze, panuje klid a pohoda... Prostě potřetí luhovaný pytlík stejného scénáře (nebo scénáristy?) jinak dopadnout nemůže. ()

Mach Tom

Když je očekávání příliš velké, člověka neuspokojí nic ani kdyby v tom filmu hrál. A tady to jde přesně vidět. J.J. ať si to přiznat nechtěl tak po minulém dílu měl strašně blbou pozici jak příběh dovyprávět. Hlavní padouch mrtvý, odboj zničený, nová republika také. Jak tohle sakra dovést k dobrému konci. Rozhodne se povolat Palpatina, proč ne vždyť proč by nemohl tahat dál za nitky, když i v knížní verzi byl živý. Přesto jak tu někdo řekl, budu asi v menšině a scifi mám rád a dokážu určité věci odpustit, protože nosný příběh dvojice funguje až do konce a většina fandů si musí uvědomit, že to byl příběh Bena Sola a Rey, ten zbytek byl jen omáčka kolem. Pak tu trilogii člověk pochopí jinak. ()

Joseph005 odpad!

Já jednoduše nepochopím, jak někdo mohl napsat, režírovat, natočit, sestříhat, ozvučit takovou kravinu a pak ji vyslat do světa, že je to to nejlepší co jsme mohli udělat. Tady musel mít někdo vymytý mozek už od začátku. Všechno je strašně uspěchané a nedává to vubec smysl. Náhodně seskládané scény dohromady a ještě k tomu ukradené z předchozích dílů. Nepřišli prakticky s žádnou novinkou a pokud ano, tak byla neskutečně přitažená za vlasy. Scény, které měly působit napětí, nepůsobily vlastně vůbec nijak a jak se film vlekl (na to jak to byl film uspěchaný, tak čas v kině snad stál), tak to bylo akorát horší. Tím jak se každá následující scéna dala prohlédnout, působil film akorát nudně. O příběhu se tady snad, ani nedá mluvit. Dialogy byly plytší než ve filmech typu Klub sráčů, asi jen proto, aby na plátně nebylo úplné ticho. Kamera bohužel taky nestála za nic. V nějakém komentáři jsem četl, že souboje se světelnými meči byly dobré a bylo jich dost. Nebyly! I sithský blesk byl v Návratu Jediho lépe zpracovaný než tady a že je dnešní CGI úplně někde jinde... Celkově na mě působí film nesourodě a až příliž jednoduše. A jestliže měly ty vykradené scény navodit nostalgii, tak se bohužel nestalo. Spíše dávaly najevo to, že někdo nebyl schopen přijít s něčím novým a tak opisoval. Je mi to líto, ale tohle nemá se Star Wars společného nic krom jména, které si Disney vlastně taky muselo koupit. ()

Jumboun

Jak je film dobrý obvykle poznám podle toho, kdy se podívám na hodinky a jaký z toho mám pocit. Znáte to, něco se vám děsně líbí, po 90ti minutách kouknete na hodinky a řeknete si - to už bude konec? Neee... Tak to u tohoto snímku nebylo. Po 40ti minutách jsem kouknul na hodinky a řekl jsem si - to ještě nejsme ani v půlce?? Já nejsem zarytej fanda Star Wars. Důkazem budiž, že nejvíc se mi líbila Epizoda 1, která co vím je u fanoušku dost kritizovaná. Ale aspoň to bylo vtipný a zábavný. Tato asi předpokládám poslední epizoda je vtipná jen velmi zlehka, není ani dramatická, hlavním hrdinům nevěřím. Ty přechody z temné na světlou stranu jsou takové nijaké. Jako by to záleželo na tom, jak se člověk zrovna vyspí, jaké je počasí, ... Tak ti vám nevím, můj šálek kávy to zkrátka není... ()

Curlyen

Vizuálně dokonalé, scénář slabší, místy přímočarý, ale s nádherným zakončením. Respekt JJ Abramsovi, že se mu ságu Skywalkerů podařilo zakončit i přes tu neplechu, kterou nadělal Rian Johnson. Líbilo se mi to a za mne je tento díl nejlepší z celé poslední trilogie. Děkuji. ()

MarS_73

Tak jo, po Ep.8 jsem myslel, že hůř už nebude, ale Disney to opravdu dokázal. Jednu z nejlepších filmových značek definitivně pohřbil. Jen se bojím, že se stejně žalobám na genderovou nevyváženost nevyhne, protože z těch 41 pohlaví, nebo kolik jich dneska vlastně už je, tam jistě některé ještě nebylo. ()

Krtisko

Nejsem skalním fanouškem Star Wars, ale rád se na ně podívám. Tento díl byl jiný, než ty předchozí. Lehce předvídatelný děj je možná výsledkem sestavení scén z osvědčených modelů. Téměř vše už totiž "někde bylo". Každopádně jsem se dobře pobavil, koukat se na to dalo velice dobře, líbily se mi krásné efekty, zaujaly mě bojové scény hlavních představitelů při mentálních spojeních. Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Za scénář tři, za herecké výkony a efekty čtyři hvězdy. ()

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Pohled na celosvětové tržby kinařů je tento rok týden od týdne smutnější. O potenciální blížící se krizi kin i velkých filmových studií se mluví už poměrně dlouho a důvody jsou nasnadě. Vzestup… (viac)

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Nové Star Wars mají synopsi a datum natáčení

Nové Star Wars mají synopsi a datum natáčení

22.06.2023

Nový Star Wars film pokračující příběh Rey (Daisy Ridley) má oficiální název, synopsi a také předběžné datum začátku natáčení. Tzv. Skywalker sága skončila v roce 2019 snímkem Star Wars: Vzestup… (viac)

Disney oznámilo nové Star Wars filmy

Disney oznámilo nové Star Wars filmy

07.04.2023

Dny Star Wars Celebration jsou tady a spolu s nimi přišla řada i na hromadu nových oznámení. Je toho tentokrát fakt hodně, takže se do těch novinek rovnou pustíme. A začneme hned tou nejžhavější,… (viac)