Cesta prisťahovalcov, ktorí sa chcú usadiť v Arizone, vedie cez nebezpečnú pustatinu, na ktorej vyčíňajú banditi, prezývaní Supi. Zavraždia manželku a dcéru farmára Baumana a vinu zvalia na Indiánov z kmeňa Šošonov, ale krutý osud pripravujú pre všetkých osadníkov. Chcú ich vlákať do pasce, aby ich mohli pozabíjať a zmocniť sa ich majetku. Winnetou a jeho priateľ Old Surehand chcú osadníkov varovať... (STV)

gidzitka

Mám alergii na Old Surehanda, odtud bych především odvodila své negativní hodnocení mé jinak oblíbené knižní předlohy. (Nechápu, co dělá otravný UKECANÝ chlap v indiánkách!) ()

eFOXsize

No ano, něco tomu chybí... Lex Barker, řekla bych. S. Granger hold nemá to kouzlo a nedokáže jej nahradit stejně dobře. Bohužel je to skutečně znát, zejména na té magické pohodě a zaujetí, co vás očarují u Vinnetou a Pokladu. I tak je to koukatelný film, vůči ostatním Mayovkám pro mě 2,5*, zaokrouhlím nahoru, snad za to, že je zde S.Granger z Mayovek nejlepší. ()

helrohir

Ďalší z nevýrazných pokusov napodobniť úspech Vinnetouovskej trilógie, ktorý stroskotáva znova na tých istých veciach ako ostatné "slabšie" mayovky, teda na hlúpučkom scenári a bezmyšlienkovitej réžii. Mimo to mi postava Surehanda príde fakt otravná, pretože zo seba robí veľkého frajera, pričom je len komickou napodobeninou pána Lexa Barkera. 40%. ()

0verseer

Vinnetou bol pred 50 rokmi zárukou úspechu, takže sa nemožno diviť, že sa snažili z tejto dojnej kravičky vytrieskať čo najviac chechtákov. Lenže Stewart Granger nie je Lex Barker a aj keď nie je vyložene zlý herec, tu jeho postava akosi nepasuje a aj samotný Stewart dosť prehráva . A kým regulárnym Vinnetou-ovkám som ochotný istú dávku naivity odpustiť, tu už to bolo dosť cez čiaru. Takže okrem bujných vnadov Elke Sommer a malej roly Terenca Hilla (vtedy ešte pod menom Mario Girotti) nie je tamto filme nič, čo by výraznejšie zaujalo... ()

JosefTomas

Nic moc. Oldsurehand mi přijde oproti Oldshatterhandovi nezáživný a nepřirozený. Ovšem u filmu se začnete po chvíli nudit a to není moc dobře. ()

PlayEasy

Vcelku dobrej western, ale chybí nám tam náš oblíbenec Lex!!! Škoda, že ho tam nedali. Možná by sice s tím děravým dějem nic moc neudělal, ale určitě lepší než Granger, ale rozhodně nebyl špatný! 55% ()

Tominni

Tak přestože jsem měl knižní předlohy s Old Surehandem rád, tak film mě zrovna moc nezaujal. Ať už to je vinou Stewarta Grangera nebo samotným dějem..... ()

ostravak30

Takže znovu Old Surehand. Ano, oproti Old Firehandovi působil živelněji, ale přeci jen neměl ani zdaleka charisma Old Shatterhanda. Navíc s ním film působil chvílemi komicky. Ani Vinnetou nehraje úplně nejhlavnější roli. Alfred Vohrer zkrátka dostal tu nepříjemnou úlohu natočit zrovna ty kovbojky, které Surehanda a Firehanda zatímco ty slavnější bodovaly u diváků. Zajímavé je, že se zde objevil Gojko Mitič, který právě s Vinnetouem počínal svou kariéru. A opět i Terence Hill, jež v předchozím filmu Vinnetou - Rudý gentleman měl větší roli. Mezi supy opět nepatří k nejhorším westernům, objeví se i prvky původní slavné hudby, ale na stálice prostě nemá. Znovu zlatý, střední průměr. ()

Danulinda

A další z řady povedených Májovek, nechybějí ti správní padouchové, krásné ženy, napínavé situace či Vinnetou tentokrát s Old Surehandem. Zahrál si zde i Terence Hill a komisař Schimanski (Götz George). ()

swinevenca

Ze Surehandovské trilogie určitě nejpovedenější díl, Granger se tady moc nenechá zahanbit, zase jeden kvalitní záporák v rouše kněžském, zajímavá vozová hradba a nakonec to zachrání Vinnetou. Co mi v tomhle díle nejvíce vadí je neustálé "Hello", já být Baumanem, tak snad tohle děvče střelím sám. ()

honzic

Poměrně vydařená Májovka, nevyrovná se však nejlepším jako je Poklad na stříbrném jezeře. Děj postrádá větší spád a větší napětí, některé části jsou málo prokreslené či nelogické. Herecké výkony kolísají od velmi dobrých po vysloveně špatné. Hodnocení: 60 % ()

martins

Pro mne nejlepší Mayovka mimo ty čtyři klasické, srovnatelná s filmem Old Shatterhand. Určitě k tomu přispěl i skvělý původní dabing z roku 1976. Určitě mohl být nafilmována lépe(např. scéna přepadení kolony) a Stewart Granger není vůbec srovnatelný s Lexem Barkerem, ale svoji kvalitu má a herecké obsazení Pierre Brice, Elke somer, Götz George alias pozdější Schimi je dobré. ()

Gig

Výborná ne Old Shatterhandovka. Škoda, že to neudělali s ním a Hobble Frankem. Ale to bychom hodnotili úplně jiný film. Avšak duch Karla Maye tady zůstává i tak. Jedná se o zfilmování dvou výborných knih Syn lovce medvědů a Duch Llana Estacada, které spolu souvisí a taky je zovou Mezi supy. Scénaristovi se krásně povedlo tyto dvě knížky skloubit dohromady do jednoho filmu. A tak tu máme Stealing Foxe (Tobiase Burtna) a bandu z Llana, indiána Vohcadeha, lovce medvědů Baumanna a jeho syna. Jen místo Old Shatterhanda tu máme jeho přítele Old Surehanda a Hobble Franka tu nahradil Old Wabble, i když z něho opět udělali trochu ňoumu, jak už bylo zvykem u těchto filmů. Jen si říkám, škoda že se na filmovém plátnu nemihli další postavy na svých ořích, které pomáhali Vinnetouvi a Old Shatterhandu. A tak nikdy nebyli spatřeni Dlouhý Davy a tlustý Jemmy, kteří provázeli právě tyto dva romány. Málem bych krom kulhavého Franka zapomněl i na massa Boba. :) Navíc hodně tomu pomáhá původní dabing. Luděk Munzar jako Old Surehand je perfektní. Takže pro mě po svaté čtveřici, asi nej mayovka. ()

Stanmi

Osadníci putující do Arizony přes poušť Llano Estacado jsou ohrožovány skupinou banditů, kteří si říkají Supové. Ti navíc útočí i na místní farmáře a také na kmen Šošonů. Náčelník Apačů Vinnetou (Pierre Brice) a jeho přítel Old Surehand (Stewart Granger) se rozhodnou učinit těmto útokům přítrž... V 1964 vznikly hned tři filmy o chrabrém načelníkovi Vinnetouovi a jedním z nich je právě snímek Mezi supy. V něm se poprvé objevuje postava Old Surehanda, kterého si zahrál britský herec Stewart Granger. No co si budeme povídat Old Shatterhand je jenom jeden, ale bodrý Surehand má také něco do sebe. V hereckém obsazení tohoto snímku najde člověk hned několik známých tvaří z ostatních mayovek: Götz George, Walter Barnes, Gojko Mitić nebo třeba taky Terrence Hill (byť jeho role v tomto není příliš velká). Nováčky v sérii jsou pak fešná Elke Sommer, Milan Srdoc v roli Surehandova kumpána Old Wabblea (jedná se o postavu, která má dodávat filmu humor, ale narozdíl od Lorda Castlepoola nebo Sama Hawkense je spíš jen otravná) a Sieghardt Rupp v roli šéfa Supů Prestona (ten sice není tak vyrázný, jako jiní Vinnetouovi protivníci, ale aspoň je to tvář, která nebyla recyklována v dalších filmech). Takže obsazení je poměrně kvalitní a nyní k samotnému příběhu. Ten se mně celkem zamlouval, protože není tak úplně přímočarý jako jiné snímky v sérii, prostředí se mění (farma, tábor Šošonů, úkryt Supů, karavana osadníků), nechybí pár zajímavých zvratů, zkrátka příběh dokáže zaujmout a pobavit. Takže ačkoliv se Mezi supy považuje slabší díl této westernové série, tak já jsem si ho užil. ()

JenYu

Plusy: převlek, statečná Annie, vtipný Surehand, odvážný Martin, efektní Manitouuv soud s lučištníky. Mínusy: poněkud rozvleklé a natahované, zoufale nevtipný Wabble, zmatený soudce, zastřelení medvěda a pořád ti samí herci. Nebylo to špatné, ale jiné Májovky mě zaujaly víc. ()