Bažanti idú do boja

• Československo Bažanti jdou do boje (viac)

Štyria mladí muži, ktorí vstúpia do armády, si musia ostrihať svoje dlhé vlasy a musia dodržiavať prísnu vojenskú disciplínu, čo im vôbec nie je po chuti. Ich nadriadený im preto začne znepríjemňovať život a za svoje priestupky napokon skončia vo vojenskej väznici, ktorá sa čoskoro stáva takmer ich druhým domovom... (STV)

Radyo

To byly časy, kdy našim kinům vládla francouzská komedie! Louis de Funés nebo Les Charlots tehdy diváky dokázali rozesmát opravdu spolehlivě a jejich filmy patřily mezi trháky (včetně tohoto). Ale doba se změnila, a dnešní publikum už má na tyto filmy trochu jiný pohled. My pamětníci si ale určitě s chutí zavzpomínáme, jaká že to tehdy byla hrozná sranda... ()

golfista

Filmová komedie jak má být. Hudební skupina ostříhána a poslána na vojnu. V době uvedení v našich kinech povinná událost a velká zábava. Jo to byly časy :) ()

Tosim

Prostředí vojny, drilu, zelených mozků, hor brambor a blbů Bažantům prospělo a humor se valí dál. IMHO se to ZATÍM mezi těmi pěti a čtyřmi hvězdičkami pohybovalo vždycky... ()

B!shop

Muj oblibenej film s Les Charlots. Tentokrat se celej odehrava na vojne, takze vetsina vtipku vychazi ze zneprijemnovani zivota pana velitele. A je to fakt skvela sranda. Jeden vtip za druhym a vsechny super. Tempo trochu polevi akorat v momente, kdy se hlavni hrdinove dostanou na statek, ale jakmile zacne utok, tak se to zas rozjede. A ze jsou hlavni hrdinove velky sympataci musi bejt jasny snad kazdymu. Jasnejch 5*. ()

Jara.Cimrman.jr

"Měli jsme jít do civilu už před půl rokem. Jenže jsme trčeli pořád v base." Nostalgická vzpomínka na rebelující Bažanty je mnohem vtipnější než snímek samotný. Nicméně útěky z vězení, škádlení seržanta Belleca, pohov vleže, neskutečně obří plná polní, svatebčané v kadibudce, dojení býka či obrana statku před armádou patří k tomu, na co se prostě nezapomíná. ()

Segrestor

V době, kdy svět ovládl herecký spolek Monty Python z Anglie, nemohla přece velká Francie zůstat pozadu, anebo to byl celosvětový trend, který se vyznačoval třeštěním na druhou neboli humorem ad absurdum. Možná si to srovnání nezaslouží, ale přišlo mi po celou dobu, že to jaksi kopíruje snahu o nenávazný humor, skeče a gagy zasazené do různých ikonických prostředí, zde kasárna nebo venkov, oblíbená i u Monty Pythonů. Proč nebýt konkrétní. Bažanti procházejí martyriem vojny tak, že na sebe lepí jednotlivé skeče: výcvik, kasárna, u lékaře, přehlídka, vězení atd. To vše najdeme i u Britů. On už i obal DVD evokuje legendární montypythonovský skeč o sportovním programu pro pacienty chirurgie. O to víc mi přijde zvláštní, že v totalitním Československu tehdy pouštěli francouzské bažanty, ale britské krajty ne. Každopádně, když se divák odprostí od této srovnávačky, u filmu se vydatně pobaví. Některé nápady, zvlášť ty originální, stojí za to. Některá místa vyzní dost trapně, ale věřím, že tenkrát se tomu museli lidi strašně řechtat. ()

genetique

V rozoznávaní poradia jednotlivých častí o Bažantoch mám problém, takže toto beriem ako druhú časť. Po rozbehu v prvej časti si bažanťácky úlet udržal kondíciu počas celého tohto filmu a útoky na bránice sú oveľa častejšie a aj úspešnejšie. Tu už vlastne nie sú žiadne rozohrievajúce minúty, od začiatku je to jedna veľká prdel a ja som bol s týmto druhom humoru naozaj spokojný. 80%. ()

Radko

Turbulentná zábava plná preparádnych situácií, uťahujúca si zo sveta uniformovaných pravidiel a ľudí. Až na to zakončenie! Záverečný útok na farmu a následný viacsobáš svojou prehnanosťou a slepačím humorom a z toho vyplývajúcou nezaujímavosťou totiž narušil dovtedy kompaktne srandovnú parádu. ()

Wacoslav1

Poslední celkem vydařený snímek Les Charlots před začátkem jejich úpadku. Tenhle díl pravda nepřichází z ničím novým. Jede se v osvědčených zajetých kolejích. Občas už to trochu drhne, ale jako celek to pořád funguje. Hlavně první půlka šlape téměř bezchybně, pak už je z toho přeci jenom trochu recyklace a ke konci to začíná povážlivě skřípat, ale pořád solidka. Co ti tyhle skvrny připomínají? Patapufa! 65% ()

Xmilden

Dějově navazující na první díl Bažanti. Kvalit svého předchůdce již nedosahuje. Opět se jeví lepší první polovina filmu. Ve druhé polovině odehrávájící se na farmě už se člověk moc nepobaví. ()

darkrobyk

Tentokrát se nebudu odvolávat na nostalgii, kdy jsem si film jako dítě v kině parádně užil. Překvapilo mě, že i nyní se dokážu srdečně zasmát, byť i po drahných letech si leckterou scénku pamatuji (leckterou ovšem ne). Nemá asi cenu všechny gagy vypisovat, i když ty se seržantem zřejmě vedou (to je Bellec, dvojitou dávku). Co jsem ale tehdy nejspíš plně nevnímal je, že při příjezdu psycholožky hraje Vltava B. Smetany... A myslím, že určité kouzlo má film i pro absolventy vojenské služby. Možná, že až se podívám někdy znovu, odhalím další utajená tajemství. ()

juta

Né tak bláznivý jako jiní Bažanti, které jsem viděl, ale také se tu našlo pár slušných momentů, přesto zůstanu u třech hvězdiček. ()

petaspur

Když jste mladý, nevázaný, líný a neuznávající autority, tak není nic moudřejšího, než vstoupit do armády. Pokud kolem sebe máte další tři vaše duševní klony, tak je velmi pravděpodobné, že váš hřbet zůstane rovný a padat budou hlavy těch, kteří vás pustili do knihovny přečíst si něco o vašem dědovi Švejkovi. ()

salahadin

Tomu říkám válečný film, té krve, bolesti, komárů, úpalu, výbuchů, raket a vojenské mašinerie na nebohý statek v polích, který chrání jeden pošahaný děda, matka-generál a parta utečenců se sličnými dívkami...a armáda nemá šanci! Jo taková čistá trefa kravským lejnem přímo mezi oči, to je horší jak kulka. ()

kingik

Docela sranda. Množství vtípků už dneska klidně nemusí budit tolik pousmání jako kdysi, ale Zidi komedie točit uměl. Když se mu francouzští hudebníci Les Charlots svěřili do jeho režisérských rukou, vždy z toho vzešla poměrně vtipná komedie, mnohem vyšších kvalit než s jinými režiséry. Doba, kdy se mně parta Les Charlots líbila, je ale zřejmě nenávratně pryč. Děj mně přišel dětsky naivní až lehce přitroublý. Už to tolik neobstojí jako v čase své největší slávy, kdy tady v podstatě v kinech nic jiného nebylo. Kdo však není obeznámený s partou sympatických zmatkářů, by si měl doplnit filmové znalosti zhlédnutím téhle komedie a porovnat to s dnešní tvorbou, jak se za tu dobu výrazně posunula, možná i k horšímu. Celou část odehrávající se na statku vystřihnout, protože jen děj zpomalovala a přišel rapidní úbytek gagů. 60% ()