Úspešná komédia o podarených sluhoch štvorice slávnaych muškatierov. V hlavnej úlohe sa objaví populárna francúzska skupina zo 70-tych rokov Les Charlots. Nerozluční mušketieri D´Artagnan (Jean Valmont), Athos (Yvan Tanguy), Porthos (Gib Grossac) a Aranhis (Bernard Menez) sú najlepšími bojovníkmi kráľovstva. Nikdy sa nepoučia a bojujú o každú maličkosť s často s niekoľkonásobne silnejším nepriateľom. V boji proti presile by často podľahli, nebyť oddanosti a šikovnosti ich sluhov. Používajú rôzne taktiky, prekvapujúce úskoky a neustále znepokojujú protivníkov svojich pánov. Práve vďaka nim veľmi často mušketieri víťazia. Constance (Josephine Chaplinová) , pôvabná slúžka a dôverníčka kráľovnej, a D´Artagnan sa do seba na prvý pohľad zamilujú. Páter Joseph (Paul Préboist), šedá eminencia kardinála Richelieu (Bernard Haller), nechá túto pôvabnú ženu uniesť. Chcú ju prinútiť násilím, aby prezradila kráľovnine tajomstvo Buckinghamu. Ale mučenie sa stane rozmarnou veselohrou a jeho predmetom je nakoniec sám páter. Sluhovia sa s Constance ukryjú v lese, pretože sa obávajú prísnej odplaty. Na zámku zatiaľ jeden zo sluhov nahradí Constance a pred kráľovnou sa vydáva za krásne dievča. Páter Joseph nechá urobiť diery do stien a stropov, aby mohol vypočuť, všetky rozhovory u vládkyne. Odvážni mušketieri sú jedného dňa premožení presilou a uväznení v Bastile... (oficiálny text distribútora)

MrKrahujec

Tenhle film by mohl sloužit jako demonstrační ukázka toho, jak vlastně působí "zub času" v kinematografii. Když jsem to jako dítě viděl při premiéře, řval jsem smíchy od začátku do konce a byl jsem přesvědčen, že tohle je ta nejlegračnější komedie vůbec (a to už jsem měl za sebou hezkou řádku Funésovek, i leccos od Pierra Richarda, nemluvě o klasických němých groteskách, Laurelu a Hardym, i Chaplinovi!) No a teď, po létech, mi nezbývá, než konstatovat, že je to strašlivě křečovité, značně primitivní a vlastně úplně odfláknuté... Hodnocení je tedy průměrem obou dojmů. ()

Gig

Tento snímek (a mluvím i o pokračování) je jiný, co se týče skupiny Les Charlots. Je to historická komedie, která vykládá známý příběh Tří mušketýrů po svém. Aneb, kde by byli všichni mušketýři bez svých sluhů. Filmy jsou peprnější i tím, že režie se ujal autor původní francouzské verze o Třech mušketýrech a vlastně střílí do svých řad. A je to vlastně původní verze filmu Andrého Hunebelleho rozdělena do dvou částí a z pohledu sluhů. Ústřední píseň filmu mi zní v hlavě dodnes. Jo, a konečně vidíme i šedou eminci, pátera Josefa. ()

zdeny99

Pátý film s Les Charlots a první, který paroduje slavné Dumasovy mušketýry. Režie se ujal osvědčený francouzský režisér komedií (trilogie o Fantomasovi) a historických filmů (Hrbáč, Kapitán, Ve službách krále a Tří mušketýrů z roku 1953). Pod jeho taktovkou vniklo obrovské překvapení. Čtyři sluhové jsou příjemnou parodií s inteligentním situačním humorem. Především zparodovaná bitva čtyř mušketýrů s gardisty a následné honění sluhů po statcích v okolí na počátku filmu je podle mě vůbec nejlepší scénou ze všech filmů s Les Charlots. Vypíchnout se ještě musí podobně zahraná scéna v hospodě, kdy opět mušketýři se sluhy stojí proti přesile gardistů. [2247. hodnocení, 74. komentář, 67%] ()

B!shop

No tohle uz jsou slabsi Bazanti, ale porad to je v pohode koukatelna komedie. Problem je, ze je tu jednak min Bazantu a hlavne min foru. Respektive tech skutecne vtipnejch. Nejvtipnejsi jsou asi souboje a i kdyz tu jsou dost, tak to na skoro dvouhodinovej film fakt nestaci. Ale nektery sceny jsou fakt dost vtipny a hlavni ctyrka jsou porad ty spravny sympataci, takze lepsi 3*. ()

dogrose

Kina se otřásala ve švech, když tuhle bláznivinu v 70. letech dávali - lidem to přišlo směšnější než Četník. Při scénách s nakopáváním kohokoli nebo litím oleje za kalhoty lidi smíchy padali ze židlí. Je zvláštní, že teď už to na nás tak nepůsobí... Dávám čtyři * z nostalgie a vedle Bláznů ze stadionu považuju za jejich nejlepší film. ()