Předchůdcem této bláznivé komedie je film Čtyři sluhové a čtyři mušketýři. Nyní se tito čtyři ztřeštění, ale velmi schopní sluhové (Les Charlots) dostávají do konfrontace se samotným Kardinálem (oficiálny text distribútora)

gombarix

V podstatě to není nějak horší než první díl, takže hodnotím stejně. Potřebovalo by to zkrátit tak o čtvrthodinu, scény jsou hrozně přetahované a i slušný gag se po 5 minutách vaření omrzí. Možná kdyby se oba "čtyřsluhovské" filmy sestříhaly do jednoho našlapaného, vytáhl by se na 4* nebo i výš. Takhle s bídou 3*. ()

Milivoj

No počkaj, kardinál (alias Čtyři sluhové a kardinál) rozhodně nepatří k tomu nejlepšímu, co Les Charlots natočili. Naopak, což je zarážející už kvůli slušnému "prvnímu dílu". Vzhledem k produkci tří-čtyř filmů Les Charlots ročně člověk nemůže čekat ode všech zázraky, ale tři hvězdičky dávám jen z lásky k žánru a za to, že jsme s filmem skoro stejně staří. A že jsem se asi dvakrát zásmál. ()

argenson

"Jé podívej, tady jezdí kočáry vlevo." Zvláštní, vzhledem k tomu, že oba filmy měly premiéru měsíc po sobě, je jasný, že se musely točit souběžně, přesto to tady hodně polevilo v humoru a v akci. Trochu jsme šetřili i na výpravě, což je vidět hlavně na cestě do Anglie a zpět, kromě toho všechny hospody vypadají stejně. Naštěstí závěr je výborně vygradovanej a má to koule. ()

Prochy38

Nemám důvod měnit komentář od předchozího dílu: Nejsem a nikdy jsem nebyl velký fanda "Bažantů". Tento filmek jsem si dal kvůli tematice mušketýrů. A proč ne? Nebylo to zlé pojetí. Škoda, že se trochu více nezapracovalo na původním příběhu a i když byl na pozadí, více neseděl. Jinak hezký druhá dějová linie, která klidně mohla být čtenářům i diváků klasiky skryta. Stran komediální stránky průměrné. Semtam se člověk pousměje, ale na tento typ zábavy jsem asi už starý. Nemrzí, ale nenadchlo. ()

MickeyStuma

Příběh o třech mušketýrech známe všichni. Nikdo však nevíme, jak to bylo ve skutečnosti. Alespoň tak se tváří tento komediální snímek s populární skupinou Les Charlots, který navazuje na snímek ´Čtyři sluhové a čtyři mušketýři´ (1974). Divák obeznámený tímto filmem tedy už ví, jak se tedy věci mají.  Chlapci si střihli sluhy  slavných mušketýrů, kteří veškeré dané události mají na svědomí. Tentokrát jde o problém s náhrdelníkem, takže je děj příběhu  takový, jak ho zpracoval Alexandr Dumas starší, jen z výraznou úpravou pro komediální eskapády daných protagonistů, opět, ostatně jako obvykle, hraničící s nejrůznějšími bláznivinami, skopičinami a groteskou. Pozitivní opět je, že tu není moc vyloženě přepálených scén, takže je i tento snímek bez sebemenších problémů shlédnutelný i dnes. Jako parodie stále obstojí a po divácké stránce plně pobaví. Spousta honiček, bojů, převleků, vtipných dialogů, prostě všeho je dostatek. I když je fakt, že v této mušketýrské podobě se to zdá být už krapet okoukané. ()

• Na rozdíl od předchozího dílu se toto pokračování do československých kin nikdy nedostalo a do TV nebo na DVD bylo uvedeno teprve v novém století. (charles3)