Členovia rockovej skupiny sa snažia naštartovať svoju kariéru, keď dostanú povolávacie rozkazy. A tak ich cesty namiesto koncertných pódií vedú pred brány kasární. Tam sa začína ich veľké vojenské dobrodružstvo. (STV)

Kirman

Nezažil jsem šílenství kolem filmů s Bažanty a ani ty fronty před kinem, ale jako dítě jsem měl tyto komedie rád a později jsme je měli i na vhs - vždy jsem si je rád přehrál. Dnes bych poněkud více cítil onu trapnost některých scének, ale na druhou stranu mohu říci, že v pozitivním smyslu mohu hodnotit genialitu scén jiných. Tento komentář víceméně sedí i na další pokračování Bažantů. ()

tomtomtoma

Velmi bláznivá komedie s tehdy ještě pěti Bažantama Jean-Guyem (Jean-Guy Fechner), Philem (Gérard Fillipelli), Gérardem (Gérard Rinaldi), Jeanem (Jean Sarrus) a Luisem (Luis Rego). Má to velmi solidní a vtipná místa, bohužel se všechny slibně rozjeté akce proměňují v totální destrukci. Čehokoliv a kdykoliv. A tak se z nadějí v soutěži hudebních skupin stávají nuceně povolanými branci. Z dalších postav: Creme (Marion Game), pro kterou pětice udělá všechno a která je vehementně podporuje v jejich hudebním snažení. Dále plukovník (Jacques Dufilho) a seržant Bellec (Jacques Seiler), kteří zažívají to, co nikdy dříve. ()

zdeny99

Francouzi uměli točit komedie z vojenského prostředí. A tahle kromě toho že je inteligentní, tak je zároveň velice crazy. Prvních 35 minut je sled nejrůznějších střeštěných skečů ucházející se kapely pod sluncem Les Charlots a pak už následuje to hlavní, vojna v podání pěti bohémských rebelantů. [5463. hodnocení, 134. komentář, 78%] ()

Anderton

Tak idem na to naopak, najskôr Veľký bazár a Bažanti idú do boja, ktoré má v prvom prípade slušne a v druhom menej slušne pobavili. Táto záležitosť ale išla čisto mimo môj zmyel pre humor. Sem tam sa niečo vtipné objaví, problém je v tom, že už vážne nie sme v nemom filme a že sa postavy chovajú akoby mali IQ maximálne do 50. A všetci okolo sa tvária, že je to relatívne v pohode, pretože majú IQ 60. Ak by sa toto všetko odohrávalo v kraťasoch Laurela a Hardyho, takmer určite by som sa skvele bavil. Lenže anarchia Bažantov v ich prvom filme je nesúrodý zmätok už v scenári, našťastie v dvoch spomínaných filmoch to už bolo viac vyčistené. Zrejme ale trikrát a dosť, obrázok o Bažantoch, ktorých som ako teenager odignoroval, som si urobil. ()

Tuty

Nemůžu si pomoct, ale je to slabota. Jeden den jsem si pustil Velký bazar a druhý den Bažanty. Tak propastný rozdíl mezi oběma filmy jsem ale nečekal. Velký bazar je nápaditý, originální a přiměřeně vtipný, navíc v něm hraje Galabru. Bažanti tlačí od začátku na pilu a snaží se chrlit rádoby jednu vtipnou scénku za druhou. Výsledek? Většina scén je trapná, nejvíc ta s pošťákem a autem. Zasmál jsem se pořádně snad jednou, a to v restauraci. Prostě takto to dopadlo po letech. O ponání lepší je u mě dvojka (snad se to dnes nezmění). ()

• Film sa natáčal v obciach Falaise a Cabourg vo Francúzsku. (dyfur)
  • Na záhradnej slávnosti zásnub plukovníkovej dcéry skupina Turisti (Les Charlos) hrá skladbu, ktorú je možné počuť aj vo filme Blázni zo štadióna (1972) pri slávnostnom odhaľovaní sochy pod prefektom. (Van_der_Ovec)
  • Bažanti se stali tuzemskou senzací, v kinech překonali veškerou konkurenci a stali se nejvýdělečnějším filmem roku 1971. (HellFire)