Dva ľahkovážne mladé páry cestujú po mokrom írskom vidieku a napokon odhalia vzrušujúce tajomstvo malého mestečka. Keď však obyvatelia mestečka ponúknu štvorici turistov na prenocovanie malú chatu na pokraji lesa, Ben (Brendan Fletcher) a Jeni (Melissa Roxburgh) rýchlo zistia, že idylická krajina nie je taká, aká sa na prvý pohľad zdá. Jedna z najslávnejších írskych legiend je totiž pravdivá a desivá realita, ktorá sa za ňou skrýva, je horšia než nočná mora. (Incantator)

SOLOM.

Největším leč ne jediným problém tohoto filmu je fakt, že sami tvůrci jej označili za reboot Leprechaunovské série, čímž si každopádně rozhněvali fandy prvních šesti dílů. Přestože jejich kvalita byla různorodá a rozhodně se tato série nedá považovat za „kultovní“, tak tento film s ní nemá absolutně nic společného ani při troše dobré vůle. Nejenže se tu neobjeví zlomyslný skřet v klobouku a zelených hadrech, ale je zde i absence černého humoru. Což samozřejmě někomu vůbec nemusí vadit, ale těch negativ tu bylo daleko více. Přitom kdyby se film jmenoval úplně jinak, nebo alespoň nebyl spojován právě s šestidílnou sérií, mohlo na to mít víc lidí jiný pohled. Jelikož jsem nějakou dobu žil a pracoval v Irsku, docela jsem se těšil na záběry z tamní nádherné krajiny. Takové Cliffs of Moher by byli úplně ideálním místem k natáčení. Jenže ještě předtím, něž jsem si film vůbec pustil, jsem zjistil, že se natáčelo v kanadském Vancouveru. Což bylo následně hned poznat a nezachránila to ani snaha tvůrců co nejvíce napodobit tamní zvyky, oblečení, černé pivo – takže u mě měli další mínus. Naštěstí se brzy přesuneme do lesní chatky a teror mohl začít. Ve vzduchu byla cítit změna atmosféry, objevil se i náznak napětí a zdejší Leprechaun (ohyzdný to skřet) se pustil do práce. Jeho vzhled nebyl nejhorší, nemluvil a strašně moc se chtěl nakrmit. Jenže naše čtveřice mu to rozhodně nechtěla ulehčit a tak nastává klasická honička z jednoho místa na druhé. Rušivým prvkem pro mě byli zdejší vidláci, kteří museli skřeta krmit výměnou za své bezpečí. Chovali se nelogicky a v některých případech mi tam vyloženě vadili ty jejich nudné dialogy.Jak už jsem řekl: kdyby se film jmenoval úplně jinak a nebyl již samotnými tvůrci spojován s předchozí sérií, přistupovalo by k němu hodně lidí jinak. Děj nebyl nejhorší – ano objevila se tu celá řada nelogických kopanců a nudných dialogů, ale zas na druhou stranu atmosféra ani gore nebyli nejhorší. Pokud zavřu obě oči, tak tomu dám čistý průměr, ale chraň je bůh, jestli z toho hodlají udělat další sérii. To už potom tak shovívavý nebudu! 50% ()

Karamanlis

Keď už nič iné, tak pôvodná postava Leprechauna v podaní Warwicka Davisa aspoň disponovala istým morbídnym humorom a z času na čas vydarene zahláškovala. Leprechaun bol už od svojich začiatkov v 90. rokoch orientovaný ako hororová komédia, nikdy sa nebral príliš vážne, občas diváka aj pobavil a práve o tento sympatický rozmer ho nevtipný, smrteľne vážne sa tváriaci reboot s príznačným názvom Origins obral, čím ho urobil aspoň pre mňa absolútne nezaujímavým. ()

ARI50

První s celé série co je aspoň dobře koukatelná, má slušnou atmosféru a v pohodě příběh. No líbilo se mi to konečně se našla malá spokojenost. ()

Morholt

Původní Leprechaun mě nenadchl a tak jeho nové zpracování docela vítám. Předně vidím jako plus samotnou podobu skřeta. Ten mutantský převleček mu slušel rozhodně víc než zelené šatičky a ksicht Warwicka Davise. Ušla i atmosféra, sem tam napětí a neurazili ani herci. Co mě vadilo byla divoká kamera a minimum gore. Ale jinak jsem, vzhledem k nulovému očekávání, docela spokojen. 50% ()

corpsy

Leprechaun bez Leprechauna. Bez jeho šikovných básničiek a charizmatického výkonu jeho predstaviteľa. Ale je nová doba, treba updateovať a paradoxne aj všetko dodrbať. Situáciu vylepšujé husté gore a záverečná akčná tretina. Tento pokus o niečo iné, nevyšiel. ()

Astaroth12

Tento film s originálom(1993) má len názov tu je škriatok znázornený čisto ako krvilačná osôbka ale v originále je troška krvilačný ale hlavne zábavný.Dva páriky sa vydajú do zapadnutej dediny idú najprv okolo starého kamenného výbežku a za chvíľu sú v tej dedine.V krčme sa zoznámia z jedným z domácich a ten im slúby že ich zavedie k veľmi starým skalám ale najprv ich ubytuje vo svojej chate,len im zabudol povedať že ich zamkýna a niečo sa dostane do chaty a začne ich to loviť.A teraz k filmu.Má to hutnú atmosféru a aj z napätím narába dosť schopne..Les,chata v lesoch a niečo temné ide po mladých ľudoch,k tomu si prirátajme dedinčanov ktorý ich tomu škriatkovi chcú obetovať to znie dobre.Ale nieje to celkom tak a chybu vidím v tom škriatkovi,ktorý nebol skoro za žiadnych okolností dobre vidieť a keď sa zdalo že už to príde bol rozmazaný alebo sa pohyboval veľmi rýchlo.Niekto by povedal že tu bolo tajomno a ja zas hovorím nízky rozpočet.Logickosťou sa tu tiež šetrilo,neznámemu nastúpia do auta,ešte sa nechajú zamknúť v chate a nič nepočuli jasné.A ešte ich premôžu 60 ročný dedko z babičkou.Tak nemysliace postavy ako sú znázornené v tomto filme by neprežili ani útok mierne nasraného ježka a tobôž nie keď ich napadne pukaté monštrum.Keby sem tam neprišla atmosféra a nepreblesklo poznamenám sem tam napätie tak u mňa by to bol rýdzi odpad.Príbeh bol samoúčelný a predvídateľný ale aspoň zo štipkou originality.Aspoň že tak. ()

maddy

Leprechaun Origins aka Descent 3: In The Woods. Aj keď mám tento rok problém s chápaním toho prečo sa k niektorým značkám točia zbytočné, nízkorozpočtové, často až amatérske pokračovania (Jarhead 2, Tekken 2) a v tomto prípade dokonca až k zabudnutej, takmer odpadovej hororovej sérii Leprechaun, tak nakoniec musím uznať, že to až taká katastrofa ako som očakával nebola. Origins síce môže naštvať fanúšikov pôvodnej série (aj keď pri jej kvalitách silne pochybujem, že takí existujú), keďže Leprechaun tu nepredstavuje írskeho škriatka so zeleným klobúčikom, ale akési zmutované stvorenie nie nepodobné tým zo série Descent, avšak ja osobne tento prístup plne kvitujem. Je to síce tá najtypickejšia béčková hororová naháňačka z lesa akých sa už urodili stovky, ale zato remeselne slušne odvedená, vďaka triezvej stopáži bez väčších zakopnutí po celý čas šľape, nesnaží sa zbytočne o nič svetoborné a pomyselne vypĺňa všetky atribúty (sub-) žánrovej škatuľky, do ktorej spadá. To znamená, že je tu nutná dávka všemožných scenáristických a iných klišé ako postavy, ktoré spolupracujú s hlavnými zloduchmi, uvedomelý syn, ktorý sa vzoprie otcovi a pod., ale celé to nejakým spôsobom funguje. Herci sú sympatickí, v rámci možnosti jednajú celkom logicky (teda na pomery béčkových hororov) a režisér sa nesnaží ukázať viac ako to čo mu dovolí nízky rozpočet. Rozostrovaním, nie veľmi detailnými zábermi roztrasenej kamery sníma monštrum, ale napodiv tento „parkinson“ neotravuje. Na akciu dôjde celkom skoro a tak odpadáva aj pretrpenie povinného zoznamovacieho úvodu, tak čo viac od takéhoto VOD béčka chcieť. Za žiadnych okolností tu nie je žiaduce očakávať nič svetoborné, ale kto vie do čoho ide, tak toho Leprachaun Origins určite výrazným spôsobom neurazí. Neviem síce kto je režisér Zach Lipovsky, ale tento spôsobom ako oživiť starú, dnes už takmer neznámu značku rozhodne kvitujem. Jednohubka, ktorá neurazí a s pár stovkami dolárov a Lepreachuntmi navyše by sa pokojne uživila aj ako také direct-to-video tretie pokračovanie Descentu (Descent Origins?), hlavne po už tak priemernej dvojke. Omnoho stráviteľnejšie ako tohtoročný námetom veľmi podobný Animal alebo všetky nekonečné pokračovania Wrong Turn. CELKOVO: 2,5* (5/10), ale keď tu vidím poniektoré tie hodnotenia, tak v tomto prípade zaokrúhlim smerom nahor. ()

FromHell

Toto proste nie!Nenávidím toho maleho zeleného zmrda a v podstate by ma malo tešiť,že v tejto béčkovej kravine tvorcovia upustili od pôvodného škriatka.No môže mi to byť jedno,pretože to bola nuda.Nebudem sa ani vyjadrovať k tomu monštru,ktoré pôsobilo obzvlášť smiešne.Proste škoda času... ()

PKD

Solidní masakr, který jede už na ostro od první minuty, aby pak pochopitelně na chvíli šlápl na brzdu a od 50.minuty se prakticky nezastavil. Absence barev byla ale tak vysoká, že to mohli rovnou natočiti čb a výsledek by byl stejný. Režisér se scénáristou se s tím nemažou, jen ale nesmíte čekati Davisova ukecaného Leprikóna v botkách, pruhovaných ponožkách a klouboučku. Dostanete spíše něco na způsob hodně nasraného Gluma (nemluvícího) který vám ve vteřině rozpáře bříško či vytrhne piercing (to bylo parádní a já si mohl říci, zase další blbá kráva s propíchnutým jazykem, tady to máš) z jazyka a to dost bolí.;-) Design Skřeta (zde bych slovo Leprechaun, i když zde tak 3x zazní, fakt nepoužíval, byť to je ten z legend, z těch nepřikrášlených) se povedl a ve scénách zabíraných z jeho pohledu si tvůrci evidentně složili svou vlastní poklonu, Predatorům. Jen si na něj v plné ´´kráse´´ musíte počkati min. těch 50 min. Přequapill Gary Křída v civilní roli, tedy ne jeho typickou postavu vojáka či policisty. Jen mi nejde na pochopa, že když ta bloncka na začátku odhodí v lese ten svůj bágl ve kterém (jak na konci zjistíte) jsou ty zlaťáky, proč ji stejně zabil? Asi nestačí je vrátit, ale pouhý fakt, že jste je vzali. Kdo ví? Svět je plný záhad.....a prastarých Irských Skřetů. Konec pobavil (včetně 10min. koncových creditů, které bych čekal u filmu za 200 mil. a ne u filmu, který vypadá, jako natočený po weekendech s přáteli, čímž ho nijak neshazuji) zvláště při faktu, že na tento film se nikterak v budoucnu nenavazuje. On sám ostatně též na nic nenavazuje, neodkazuje a zůstává tak zajímavým, leč osamocených příspěvkem v této sérii. Něco jako Halloween III. Jde o totální reboot/restart/remake etc. Palce nahoru za tu základní myšlenku, která byla sice prostá, ale efektní. ()

kaylin

Snímek „Leprechaun: Origins“ rozhodně nepatří k těm, jež by měly oživovat sérii, která pro některé už zapadla. Je to snímek, který je tragicky nudný a nezajímavý ve svém provedení, není zde nic, čím by vám měla série učarovat a proč byste jí měli věnovat svůj čas. Jestli jsou i starší filmy podobné, je celkem zarážející, že došlo až na sedmý díl, na druhou stranu v hororu není nic nemožného. ()

stuntmanMIKE

Ono to je prijebane, ze jo ?... ale to sa dalo cakat. Ma to logiku ako cigan v cele firmy, ale aj to sa dalo cakat... Leprikon stiha utekat pred gulkami ale nesympatickeho kokota s roztrhanou nohou dobehnut nevie, ze jo ? tak isto na Leprikonov kostym nezvysili dengy a tak ked je v zabere, tak sa jaksi obraz zacne zahmlievat...A prisaham jednorozcovi, keby ta tlupa retardovanych sracov este raz usla z domu a ti irski brokeri so zlatom by ich znova chytili a znova naservirovali tomu prevarenemu kuratu, tak by mi to sposobilo lobotomiu... no jo... je to proste hlupy vyplach, ale... Co ma bavilo boli gore sceny... to bolo na taku nizkorozpoctovu kravinu celkom slusne... no nech nezerem odpad! nedam, ale je to hrozna hlupost. ()

StrYke odpad!

Proboha? Co tohle mělo znamenat? Tak hlavně, tohle nemá vůbec žádnou souvislost s legendárním sarkasticky vtipným Leprechaunem, tady je místo toho něco, co spíš připomíná skřeta z Pádu do tmy. Bad :( ()

Rodriguez

Už když se objevilo v roce 2000 další pokračování, tak jsem se zhrozil. Nicméně o další tři léta na to navázal ještě jeden kousek a to byl poslední hřebíček do rakve. Proto mě překvapilo, že se někdo chystá po 11 letech na další "restart". Nicméně tomuto pokusu bych toho moc nevytýkat. Snad jen lepší a odvážnější záběry na Leprechauna a trošku luxusnější zápletku. Velkým zklamáním je pro mě ale stopáž! Čistého filmu uvidíme 78 minut (s titulkama neuvěřitelných 90 minut)!!! Moje spokojenost nakonec zabruslila na 70%. ()

dubinak

Kam se poděl malý vtipný zelený hláškovací mužíček to teda netuším. Ale tento jeho podivný předchůdce asi fanoušky původní série nepotěší. Už jen ten hrozný fakt, že nebylo moc peněz na masky a efekty a kvůli tomu bývala kamera většinou schválně rozostřena mě úplně ničil. Když opomenu docela dost stupidní zvraty a neobyčejně obyčejný příběh, stejně tvůrcům neodpustím to, že z Leprechauna udělali tuhle absolutně nepochopitelnou nicneříkající zrůdu, která ani nenahání strach. Kdyby to bylo debilní tím stejným způsobem jako právě původní díl a spíš by to hrálo na komedii než tuhle vážnost, klidně bych zvýšila, ale tohle je fakt hra na špatný struny. ()

Immortal17

Ano, v Irsku se traduje legenda, že malý skřítek střeží poklad na druhém konci duhy a že číhá pod mostem na všechny potencionální zloděje, odnese si je do skrýše a tam je sní. Takhle to známe z dětské pohádky. Tento příběh však nemá s pohádkou společného ani to nejmenší. Jsem velice zklamaná že z toho nešlo vyždímat víc. Už ze začátku jsem se do filmu pustila s velikými obavami co by z toho mohlo vzejít, a ejhle měla jsem pravdu. Mizerné herecké výkony, odporný skřet, který se baví zabíjením právě těch mizerných herců a jedna namyšlená hysterická blondýna, která mě deptala jen co promluvila tím svým pisklavým hláskem. Jediná scéna, která mě pobavila bylo když dostal právě ji, skvěle naaranžovanou pastí od lidí a použil ji proti nim samotným. 3:) ()

Nivenx

Remake původního Leprechauna, kterého zná snad každý hororový fanda. Na film jsem se docela i těšil a i když nějaký film má špatné hodnocení, tak mi to nedá a stejnak se o tom přesvědčím. Zde má ovšem drtivá většina pravdu. Komediální nadhled suchých hlášek je v háji a Leprík vypadá jak vyblitý lečo. O atmosféře se nedá moc mluvit, jelikož to co potřebuje divák vidět, tak roztáhnou rychlou kamerou a zase nic. Tento pokus se opravdu nepovedl. 35% ()

Lachtaan

Přiznám se, dostal jsem se sem právě z vůle doufání, že se najde podoba povedené dobrodružné řežbě Pád do tmy. Tyhle horory mi jako jednorázové záležitosti, na které kdekdo brzy zapomene, vůbec nevadí, i když bychom mohli sepsat encyklopedii o tom, co by bylo třeba vylepšit, udělat či natočit lépe, aby člověk neměl pochyby o tom, jestli právě neztratil drahocenných 80 minut života. Moje úchylka na dobrodružné filmy tohoto typu však stále přebývá, takže si nehodlám protiřečit se svými zásadami. ()

Bobik9

To byla zase zbytečná kravina. Jsme zvyklí, že produkce WWE studios nevydává zrovna nejlepší kousky, ale někdy se najdou pozitiva. Tohle to ale není. Neviděl jsem původní filmy, ale nepředpokládám, že by byly horší než tenhle "origin"! Špatně je asi úplně všechno. Příběh, postavy, efekty. Všem přejete smrt, některým horší, některým rychlejší. Jejich jednání a chování je nepochopitelné. To bývá u těchto filmů často, ale tady jsou to ještě stupidnější situace než obvykle. Zajímalo by mě, co na tuhle kravinu říkaji Irové. A kde ksaksu byl Hornswoggle? ()

tommmy89

Ja osobne si leprechaunta (goblina) predstavujem úplne inak a tento film vykreslil dosť nepodarenú kreatúru (škoda). Goblin vypadal ako keby mu tresli lopatou po ksychte a bol na dôchodku, ohnutý v krížoch (celkom neuveriteľné a nestrašideľné, ba miestami až provokatívne výsmešné). Pred filmom som ticho dúfal, že Írsko vykreslia trošku rozmanitejšie a poukážu i na prírodu, ktorá je tam mimochodom prekrásna (i keď išlo o horror). Jediné, na čo sa zmohli bolo pár stĺpov, ktoré sa viazali na legendu o vikingoch. Pár scénok ma takmer potešilo, ale vždy to skazil hlúpy goblin a predvídateľný scenár. Bolo to dosť amatérske a detinské. Kto chce horror na večer a chce sa trochu báť, tak tento neodporúčam ! 2* ()

zolo23

Najviac som sa pousmial nad názvom Origins :) Remake musí byť kvalitnejší aspoň vo vizuále, ale toto bol otras. Pod škriatkom si predstavujem škriatka a nie zamaskovaného človeka čo vyzerá ako by bol pre konečnou fázou lepry.. Skoro každý záber na neho bol rozmazaný čo som nepochopil, tvorcovia si asi uvedomili, že tá maska je naozaj zlá a mali potrebu ju trocha zakamuflovať. Typický scenár o štyroch kamarátov na výlete ,les, chata, útek, krik, mord, potknutie sa, ....a pod. Pokračovanie určite bude, ale musel by som byť veľmi zúfalý ,aby som do toho išiel. 35% ()