Lily (Taylor Spreitler) udělala životní změnu a vyměnila školu i dívčí spolek. Vydala se do míst, kde vyrůstala s matkou. Jenže dívčí kolej ještě není tak úplně dostavěná, a tak musí přiložit ruku k dílu. Shodou nešťastných okolností se ve studni na kraji pozemku probouzí čiré zlo! 25 let čekal na odplatu, nyní se vrací, aby znovu začalo krveprolití! Skřet je zpět! (Rodriguez)

pornogrind

Po třech dílech Leprechauna jsem se rozhodl skočit rovnou na to poslední co bylo z Leprechauní série natočený. Sice už to nemá ten správnej look jako starší díly a ani zelenej skrček nehláškuje tak jako Warwick Davis ale pořád jde o koukatelnou oddechovku ve který nechybí i nějaký to gore. Pořád si ale myslím, že by šlo z Leprechauna vyždímat daleko víc. Viz moje vize v komentáři k prvnímu dílu. ()

tron

Po tom, čo v roku 2014 nevyšiel reboot s realistickým Leprechaunom, vrátili sa producenti v roku 2019 s „klasickým“ pokračovaním s dobre známym Leprechaunom, pričom táto časť vyložene nadväzuje na úplne prvý diel z roku 1993 (hlavná hrdinka je dcérou hrdinky z prvej časti a výraznú rolu tu má Ozzie v podaní Marka Holtona). Poviem na rovinu, že mi táto séria nikdy neprirástla k srdcu (napriek tomu, že som prvý diel videl ako malý v kine). Vadí mi jej ladenie do komédie, čo v hororoch vo všeobecnosti príliš nemusím. V prípade Leprechaun Returns mi to však prekvapivo nevadilo a celkom som si tento diel užil. Scenár je jemne povedané nevýnimočný a postavy neprirastú k srdcu (ale treba uznať, že ústredná hrdinka je slušná sympaťáčka a Ozzie detto, ale má dosť malý priestor), ale celkovo je to dosť zábavné, nechutné i krvavé a nevýnimočnému scenáru do značnej miery pomáha fakt, že Leprechaun je tu slabý a často dostáva na frak, čo aspoň čiastočne osviežuje hlúpy scenár. ()

JohnnyD

Zápletka síce veľa originality nepobrala a ani zapamätania hodné hlášky a mordy tu fanúšik veľmi nenájde, ide však (podobne ako v prípade Curse of Chucky) o viac než len solídne remeslo. Je to krátke, úderné, dobre sa na to pozerá, kamera je prvoligová - skvelá spomienka na béčka osemdesiatych rokov. 6+/10 ()

darkrobyk

Povedený díl se skřetem, který jako by vypadl z osmdesátých let. Hned v úvodu dojde k zábavnému zrození leprikóna evokující památného vetřelce a samozřejmě dojde i na střeva ven. Omladina usazená v domě na samotě má smůlu, jelikož tenhle poťouchlý skřítek má dvě lásky - zlato a zabíjení. A jelikož jsou postavy nepříliš sympatické, divák se na jejich vykydlení těší. Takové přeseknutí solárním panelem, joj, ke studiu anatomie jako stvořené! Pak jsou tu vražedné vodotrysky a jedna z nejhezčích mordscén je použití dronu. Hlavně neztratit hlavu! A když jsem viděl to hejno pidiskřítků, hned jsem si vzpomněl na Armádu temnot... Pěkná skřetí maska, dostatek krve (když člověku přejedete hlavu, tak je to jako vypustit stavidla), pár vtípků, báječný temný les a vyhlídky na život mizerné, co víc si přát? 3,5* ()

misterz

Nebolo to také zlé ako naznačuje hodnotenie, dosť podhodnotené povedal by som... Jedinou väčšou nevýhodou sú priemerné až podpriemerné herecké výkony, ktoré celkový zážitok z filmu dosť znehodnocujú, no príbeh samotný ako aj hororová stránka neboli najhoršie. Dokonca som v tomto smere milo prekvapený, hlavne čo sa týka gore efektov, ktoré boli veľmi slušné. A keď začalo vyčínanie škriatka, tak bolo postarané aj o humornú stránku. Spokojnosť, lepší priemer. 65/100 ()

• Názov dievčenského spolku sídliaceho v starom dome Redingovcov sa nazýva Alpha Upsilon, skrátene AU, čo je chemická značka zlata (aurum). (beso74)
  • V 7. minutě vypadne Ozziemu (Mark Holton) na zem mobilní telefon. Jedná se o Nokii 3310. (pornogrind)
  • Film je priamym pokračovaním originálu z roku 1993, pričom ignoruje všetky následujúce pokračovania. (beso74)