Ve druhém pokračování o vraždícím skřetovi se Leprechaun vrací, protože na něho přišlo volání přírody. Chce se ženit, ale kde najít tu pravou?
Hurá... přece se jen jedna najde. Je jí mladá dívka Bridget, která ale o vdavky s odporným skřetem ani v nejmenším nestojí. Ona i její přítel se musí dotěrného skřeta zbavit, což nebude vůbec snadné. A ani v tomto díle Leprechaun nezapomene na své zlaťáčky, které jsou pro něj vším. (Chupacabre)

kingik

První díl byl slabota a přesto se natočilo pokračování a nezůstalo jen u druhého dílu. Skřet Leprechaun znovu na scéně a tentokrát si hledá nevěstu. Má hrnec plný zlatých penízků a nevěsty se jen pohrnou. Jenže to by se to muselo umět natočit. To je to zásadní co neměl první díl a nemá ho ani dvojka. Námět by možná představoval velmi dobrý až strašidelný horor, ale tohle se pochválit nedá. Je to zjevně natočeno za pár babek. Je to vidět na speciálních efektech, laciných lokacích a také neznámých hercích. Warwick Davis v roli Leprechauna z toho vychází nejlépe a spolu s ním jeho cynické hlášky. Ostatní je velmi podprůměrné a hlavně z pohledu hororového diváka naprosto neuspokojivé. 20% ()

kaylin

Warwick Davis táhne i druhý film a dělá z něj alespoň něco průměrného, i když příběh je takový prdlý a trochu jalový. „Leprechaun 2“ dle mého pokračuje ve stylu, který nastavil první film a docela se mu v tomhle ohledu daří. Není to velkolepá podívaná, není to památný slasher, ale je to hezká, docela zábavná jednohubka, kterou si ale asi nebudete dvakrát dlouho pamatovat. ()

eraserhead666

Irský zakrslý zmetek je zpět a tentokrát nejde jen po zlatu, ale zapalují se mu lýtka. A je to právě on, kdo celý film drží v záplavě slabého příběhu a (kromě strýčka hlavního hrdiny) nevýrazných a slabých postav a herců, kdo svou skvělou maskou a zparchantělostí ční nad vším ostatním. O trpasličí délku lepší než jednička. 2,5* ()

JohnnyD

8/10 Druhý diel škriatkovskej ságy o malom zelenom írskom bastardovi je veľmi vydarený. Povedal by som, že dokonca aj prekonáva prvý diel. Hlavne sú tu už konečne brilantné až fantazíjne vraždy. Warwick Davis je stále božský a rolu si užíva ešte viac ako v prvej časti. Ostatní herci nestoja za reč. Réžia je príjemná a hudba zaujímavá. Hlavný zápor je dej, ktorý ignoruje koniec a vlastne aj existenciu jednotky, čo je pre sériu príznačné (žiadne nadväzovanie dielov na seba nečakajte). Venované fanúšikom mierne trashovej hororovo komediálnej zábavy. PS: sériu Leprechaunov berte tak - béčko to je husté, ale určite to nie je brak. PS: môj rebríček ságy L6, L3, L2, L1, L5, L4 ()

Joker Punx

Druhý díl Leprechauna jsem viděl poprvé jako malej na VHS z videopůjčovny, to si dobře pamatuju. Film jsem si po tolika letech pak vůbec nepamatoval až na jednu scénu a to se mi vybavilo a vzpoměl jsem si že jsem to viděl tenkrát na té kazetě. Pak v dospělosti jsem to už viděl stažený z netu a celej film jsem si hezky připomenul. Tento druhý díl jsem viděl úplně jako první z celý série. Rozhodně lepší než jednička a celkově mě to bavilo víc, hororovější a atmosféra se mi líbila víc. Warwick Davis opět skvělej a v češtině ho tady namlouvá Tomáš Juřička, hláškuje dobře a hodí se k němu taky. Jinak mám samozřejmě Warwicka jako Leprechauna v originále radši, tak zní úplně nejlíp. Zajímavý na týhle sérii je - Že další a další díly jsou lepší než ty první, aspoň tak to vidim já. ()

• Keď Cody (Charlie Heath) a Morty (Sandy Baron) sedia spolu pri stole, vzadu na stene môžeme vidieť časť filmového plagátu s nápisom "Part II, The body count continues" (Druhá časť, Vraždenie pokračuje). Aj keď nie je vidieť celý plagát, jedná sa o slogan z plagátu k filmu Piatok trinásteho 2 (1981), ale zároveň sa príhodne hodí aj pre tento film. (beso74)
  • Refrén "One of Us", ktorý si spievajú piadimužíci v bare, je odkazom a poctou podobnej scéne z legendárneho filmu Obludy (1932) od Toda Browninga. (beso74)