Star Wars: Poslední Jediovia

• Česko Star Wars: Poslední z Jediů (viac)

Vo filme Star Wars: Poslední Jediovia štúdia Lucasfim pokračuje sága rodu Skywalkerov. Rey, hrdinka predchádzajúceho filmu Sila sa prebúdza, sa pridáva k Lukovi Skywalkerovi a spolu odhaľujú pradávnu záhadu Sily a tajomstvá minulosti rádu Jediov. (Saturn)

Flashheart

Můj komentář se bude shodovat k celý nejnovější trilogii a vztahovat k prvnímu shlédnutí. Lucas to neměl prodávat. Na druhou stranu, zkásnout 100 miliard za hovno místo za 5-10 let náročný práce, bych v pokročilém věku taky asi zvážil. K plusům a mnohem početnějším mínusům (samozřejmě vzhledem k vysoké laťce nastavené prvními 6ti epizodami) se snad ani nemusím obšírně vracet, mnoho předešlých komentářů to zde vystihlo dostatečně, velmi často s nimi souhlasím. Na jednu stranu zklamání, na druhou stranu po všech těch negativních ohlasech jsem to čekal ještě horší. Ze všech těch mínusů mně nejvíc vadí povrchnost a blbost zápletky, ale ze všech nejvíc do očí bijící je darth Ren, který se ani nezove darth, možná tvůrci pochopili, že takovej uplakanej šulínek si titul darth vůbec ani nezaslouží. Tu masku si sundavat radši ani neměl. Ale jak sejmul svýho fotra, to mělo šťávu... No nic, pryč od rozebírání. V ideálním světě by se Lucas vykašlal na ty 20 letý a protichronologický odmlky a všech 9 dílů natočil na přelomu milénia. Musím tvůrcům Star Wars 1-3, Lord of the Rings nebo třeba Matrix vyseknout maximální poklonu ohledně vizuálních efektů. 15 let, což je v IT něco jako 500 let v psaní, pokročilo a ty filmy za dnešními nezaostávaj ani o ň. Za to 40 let do zadu sice taky zasloužil Lucas obří poklonu, nicméně to dnes dost zaostává. I, byť ne jen, proto zůstává trojka vrcholem série. Zatímco 7-9tka, z důvodů dějové lobotomie, zůstává zbytečnou nástavbou, která vůbec ani nemusela vzniknout. Suma sumárum, dobrý blockbuster, nic víc. Lepší 3*. ()

Mistr119

Zvláštní, že jsem tenhle film ještě nehodnotil... V každém případě zasluhuje 4* hned za několik věcí: životní moudrosti Mistra Yody a také notnou ukázku toho, že není jen Světlá a Temná strana Síly, ale také Rovnováha mezi nimi. A nejen v Síle, ale celkově na stranách barikády, na kterých stojíme. ()

Vladimus

Vela sa narozpravalo, fanusikovia sa rozdelili do dvoch ci troch taborov a vo vsetkom tom zmatku si malokto uvedomil, v com skutocne tkvie cely problem. Nezufajte, ujo Vlado vam to teraz vysvetli, aby v tom bolo konecne jasno. 1. Sequelova trilogia nemala od zaciatku zaklad v podobe premysleneho dejoveho obluku, ktory by vystacil na tri uzasne filmy. Fakt. Neexistovali poznamky jedneho tvorcu a vizionara ako v pripade povodnej trilogie a prequelov. Neexistovali este nezrealizovane fantasticke napady. Existovalo par odmietnutych scenarov a nesputane odhodlanie megakorporacie usatej mysi zacat tu drahu licenciu co najskor dojit. Existovalo tiez presvedcenie, ze nadviazat na povodnu trilogiu uspesnymi filmami bude k***a tazke! A tak prisiel fanusik JJ a po dlhych prechadzkach so scenaristom prisli na to, ako co najbezpecnejsie zacat novu trilogiu, avsak bez akehokolvek planu pre onu trilogiu a bez akychkolvek vacsich rizik. Prisli na to, ako vsetkych oblbnut filmom, ktory bude takmer 100% kopiou Novej Nadeje ale v novom modernejsom kabate. A tak vznikla epizoda VII. Zo vsetkych moznych scenarov sa rozhodlo, ze to najlepsie a najbezpecnejsie riesenie bude ... dobrodruzstvo s cielom vyhodit do vzduchu dalsiu hviezdu smrti. Tichy potlesk, cvrcky, tumbleweed rolls across the screen... 2. The Force Awakens. Herci nie zli, potencial fajn. Pribeh: copycat epizody IV. Hmm, este stale to mohlo byt ako tak zavavne. Trochu aj napokon bolo. Trochu. Ale... SW uz v case, ked sa produkovala epizoda VII nebolo nieco nove a nezname. Bol to obrovske univerzum s tonou historie, vlastnych zakonov a uzasnych svetov, kreatur, ktore GL hlavne v prequeloch posunul daleko za moznosti povodnej trilogie. SW galaxia mala uz co to za sebou, prequely vznikali v dobe , ked velke filmove serie prezentujuce epicke fantasticke svety nadobudli nove rozmery uveritelnosti vo svojej fantastickosti tym, ako detailne a komplexne boli na platnach prevedene. Divaci sa naucili byt vtiahnuti do tychto bohatych fantastickych svetov, skumat ich vymyslenu historiu, hrat hry z ich prostredia, citat knihy, komiksy, atd. SW boli uz od cias povodnej trilogie (pri obmedzenych technologickych moznostiach) az po miestami bezuzdne trikove exhibicie v prequeloch, filmami podnecujucimi fantaziu, vyvolavajucimi vzrusenie z objavovania Sily a novych svetov. Filmy s atmosferou pustnych planet ci hustych lesov, ktore napriek podobnosti s pozemskymi prostrediami posobili vzrusujuco a fantasticky az po skutocne imaginativne svety ako mesta v oblakoch, na oceanoch, celoplanetarne megacity, ci utopicke zelenomodre raje, ...boli to svety plne dobrodruzstva a spektaklu co cakalo na kazdom rohu. V pribehoch, kde som vedel, ze aj ked to nie vzdy vidim na platne, deje sa v zakulisi vela veci. Prebieha boj, v ktorom ide o nieco vyznamne, nieco co definuje buducnost tejto zivej a komplexnej vymyslenej galaxie. Kde som chcel vediet, co sa deje v tych vzdialenych budovach na horizonte Coruscantu, ci ake dalsie kreatury ziju v hlbkach Endorskeho pralesa. Co sme dostali v epizode VII? Nostalgicke fajn momenty s charismatickym Harrisonom Fordom, slabo hrajucou zostarnutou Leiou a... nudny, absolutne bez pozadia a hlbky, plocho nastaveny, nevysvetleny konflikt, v ktorom nezaujimave postavy zachranuju galaxiu pred nejakou kopiou stareho imperia. Preco, ako, kto, kde? Ani po epizode 9 sa vela nedozviete. Toboz tu, kde Prvy Rad disponujuci zdrojmi vacsimi ako ma cely zvysok galaxie a ake malo cele imperium pred nimi vypali z dalsej (a vacsej) hviezdy smrti paprsok a nasi hrdinovia sa pozerajuc na oblohu skonstatuju: That was the republic. The First Order, they’ve done it.” Ok, ale tento nezmyselny konflikt bez stipky originality a pozadia je aspon audiovizualnym dobrodruzstvom, v ktorom objavujeme atmosfericke, fantasticke svety, aspon toto minimum co robilo SW uzasnymi je tam, ze?? Nope. Nic. Takodana su take europske lesiky s jazierkom kde pevnost Maz Kanaty posobi az mimozne, ako nejaka atrakcia z amusement parku. Vnutri je ale aspon kantinou verzie 2 - cize moderne masky, prosthetics a nejake nevyvazene cgi. V podstate kreatury v Maz Kanata’s castle je to najfantastickejsie najSW co v celej trilogii uvidime. A aj to je len upgrade z ikonickej zalezitosti predoslych filmov. Inak posobi cely vesmir sequelov neskutocne dull, boring. Konflikt medzi First Order a bandou resistance nikde nikto okrem nasich hrdinov neriesi. Nevnimane ani nevidime, ze by to malo nejaky dosah na zvysok galaxie. (Ano je tam jedna balkonova scenka z republiky, fascinujuce, vzrusujuce... nie). Vlastne v celeh trilogii sa akoby nahanal Kylo Ren a par vesmirnych lodi s par resistance lodkami a bojovnikmi. Nebyt Harrisona Forda a jeho: That’s not how the Force works! Oh really, you’re cold?- Rwaaargh!” a nostalgie, tak tu nie je prakticky nic. Absolutne nic. 3. The Last Jedi Nech bola epizoda VII akokolvek nudnou stavkou na istotu, ktora stala cisto na fan service a nostalgii, herci neboli na zahodenie (i ked ich postavy a hlavny konflikt boli prevazne nezaujimave, ploche a neoriginalne). Stale sa dalo vymysliet nieco uzasne. Odrazit sa a zacat skumat galaxiu ako sme to videli v mojich oblubenych prequeloch. Mohli sme vidiet epicke bitky na novych planetach, detaily novych svetov ktore nabadaju ku atmosfere a skvelym dobrodruzstvam, ved moznosti SW galaxie su obrovske. Fantazia s rozvahou, aby to nove zas neposobilo mimo svojho univerza ale rozvinulo ho. To chce um a jasnu viziu, no zaroven respektovanie pravidiel !!siedmich!! predoslych filmov v tejto serii/sage. Na prevvracanie ocakavani je epizoda 8 absolutne nevhodnym miestom pretoze je to stred trilogie, ktora zacala nostalgickou hrou na istotu, kde sa, pokial ide o Silu a konflikt Jedi vs Sith, potvrdili pravidla vlastneho univerza. Je cas spravit z toho nudneho konfliktu epicku zalezitost so vsetkym, co ku SW patri! .Tak ideme Rian Johnson, do toho! ...Vysledok: hlavna hrdinka sa poneviera po velmi pozemsky vypadajucom ostrovceku a presviedca zartpkleho Jedi mastera o logike celej zalezitosti ale tomu, ako i nam, to nie je vobec jasne. Zatal par lodi vo vesmire nahana zopar inych lodi, kde ti utekajuci maju mensiu vzburu na palube za okolnosti, ktorym nerozumeju postavy, divak, ani reziser. Prekonaju to az napokon dosiahnu pustu, nezazivnu solnu planetku, (miesto snehu sol), kde sa pred utesom trochu nezazivne pobiju, hlavny zaporak da duel s projekciou, v ktorom sa naznaci ake cool by to bolo keby sa skutocne pobili a nie len stali a smykali sa po soli, Mary Sue zdvihne par cartoonish šutrov a good guys zduhcnu. Uzasne vzrusujuce lokacie: fadny stokrat videny interier dvoch vesmirnych lodi. Pozemsky ostrov v severskych vodach s krizencami morskeho prasata a tucniaka. Solna pustatina a tmava jaskyna s par zabermi na diamantove lisky. Este tam bolo pozemsky vypadajuce kasino s mimozemstanmi vo frakoch a s nejakymi konikmi a hackerom ale to ma pri pisani povodne ani nenapadlo. Som musel doplnit neskor. Pre porovnanie - prequels: Coruscant - viacere nove lokacie napriec trilogiou (Dex’s diner, opera house, apartments, Jedi Temple,...) Naboo - rozne lokacie v celej trilogii (podvodny svet, Gungani, Naboo mesto, waterfalls, pláne), dalej Utapau, Mustafar, Geonosis, Kamino, Kashyyk, obrovske mnozstvo uzasnych kostymov, technologie, fantasticke suboje s premyslenymi choreografiami, ktore sa nesu roznymi priestormi, castami daneho prostredia, epicka a vyrazna Williamsova hudba a s nou spojene zimomriavky. Premysleny dejovy obluk od epizody I po III. Jednotny audiovizualny a rozpravacsky styl. (vizualne podane pribehy predovsetkym) Hlbsie zobrazenie politiky v republike, uzasny world-building a expansion of lore davajuce SW galaxii epicky rozmer moderne stvarnenych fantastickych svetov ako napr. Stredozem v LotR, Star Trek universe ci magicky svet Harryho Pottera. Na co su nam objektivne vyborne technicke kvality a dobri herci, ked nam bola v sequeloch predhodena tak nudna, neinspirativna, nesuroda trilogia s bezvyznamnymi (s ohladom na celu sagu) postavami? Ano, ma to svoje momenty, kamera a triky su spicka. Dejova linia Luke-Rey-Kylo nebola v epizode 8 beznadejna a byt viacej premysleneho pribehu pre celu trilogiu, mohlo to byt fajn. V principe mi nevadilo, ze Luke bol zatrpknuty starec na ostrove. Ale pozadie celeho pribehu a stvarnenie vesmiru a konfliktu ... proste skor nuda, aj ako tuctovy blockbuster, nieto este SW film. () (menej) (viac)

Andy.222

Když nic jiného, bylo to aspoň místy zábavé a to létací morče vypadalo opravdu roztomile. Ale vážně. Opravdu tam bylo pár zajímavých a promarněných šancí. Například bych klidně snesl více toho jak a proč přišel Luke o iluze. Nebo víc rozebrat jak si Ben Solo představuje, že by měl vypadat nový řád Galaxie a proč bylo Impérium a staronová Republika špatné. Člověk by s nimi mohl tak nějak víc sympatizovat. Takhle nad jejich chováním akorát tak kroutím nechápavě hlavou. ()

Feacher

Jako prequelfan jsem asi zaujatý, ale prostě mně sequely nesedi... zvláštní postavy, často nelogické věci v daném světě SW, nelogické zápletky... od 7-9 to jde z kopce, ačkoli se všechny filmy snaží hrát na city, nějak jim to nežeru... Létající Leiu odpustit prostě nemůžu. Možná by to bylo i na tu 4., ale Leiu fakt neodpustím :). ()

DeJiF

Vskutku jako z bláta do louže, když už Jar Jar Abrams neuhnětl nic originálního, tak přišel Rian JarJarson, aby vydal Yodův přemýšlící citoslovec a řekl si "inu předchozí díl byl trochu moc originální, přeci jen zkopírovat Novou naději, převléct do nového CGI kabátku a přidat retardované bezcharakterové charaktery dá docela práci, uděláme to ještě hůř." Mno zde máme hádám Impérium vrací úder v novém CGI kabátku, se stále stejně retardovanými bezcharakterovými charaktery (kromě toho stejně jako sedmička taky totálně rozbíjí pravidla SW universa, ale o tom až později). Celý film má zhruba tři dějové linky. 1. První Objednávka zběsile nahání Rebelii...eh totiž Rezistenci a celé by se to dalo shrnout asi takhle: První Objednávka je má totálně na talíři a odstřeluje jim jednu loď za druhou. Mezitím se na hlavní lodičce Rezistence nedokážou ani dohodnout kdo bude velet a co bude dělat. Leia leží a pomalu umírá, protože nezvládla výchovu Sola juniora, který ji s chutí a výrazem pětiletého ubrečeného dítěte vpálil lejzr do zad. Velení tudíž přebírá paní Růžovlasá, jejíž jediným plánem je nikomu nic neříct, nejlepšího pilota CELÉ REZISTENCE odbít, protože jeho plán dává smysl a celé to završit tím, že odletí v bezštítových modulech na planetu, kde jsou doslova jen plechové dveře. Jistá záhuba zajištěna gratuluji. Pou si to teda od paní Růžovlasé nenechá líbit a vyšle Finna, jehož charakter zůstává stále jen na tom, že je to zběhlej Stormtrooper a kromě toho teda strašně rád řve Reyyyy!! a taky jeho šikmookou kámošku Růži. A přichází druhá dějová linka, kdy Finn a Růže pobíhaj po kasínu, zatímco je honí CELÁ ARMÁDA DOSLOVA ZA ŠPATNÉ PARKOVÁNÍ A POTOM CO OSVOBODÍ VESMÍRNÝ KONĚ, TAK JE NAHÁNĚJ PO POLI A SNAŽÍ SE JE ZABÍT A K TOMU VŠEMU JIM POMÁHÁ HEKR, CO MÁ HEKNOUT HLAVNÍ LOĎ PRVNÍ OBJEDNÁVKY ABY REZISTENCE MOHLA UTÉCT EAFGHUIOEAFGEUGEGZUGEWZU. Mezitím Pou přebírá velení nad paní Růžovlasou, aby mu ho hned zase vzala Leia čerstvě probraná z kómatu a všechny evakuovala na solenou planetu s plechovejma dveřma. Mezitím paní Růžovlasá rozbije pravidla vesmírných bitev a taky hlavní loď První Objednávky skrz skok hyperprostorem. HA A JEŠTĚ BY MI JÍ MĚLO BÝT LÍTO ŽE KDYŽ SE TAK ŠLECHETNĚ OBJETOVALA HEH? NO JISTĚ. Nu a když už jsme u toho rozbíjení pravidel, přesouváme se ke třetí dějové lince s Rey a depresso espresso Lukem, který chce zničit všechno a všechny a nic nemá smysl (solidně ho feeluju). Ano ten Luke, který DOSLOVA OBRÁTIL SVÉHO OTCE, KTERÝ BYL PO CELOU DOBU EXISTENCE IMPÉRIA NA TEMNÉ STRANĚ, NA SVĚTLOU STRANU JE TEĎ VYLEKANEJ Z KLUKA, KTERÝ MÁ V SOBĚ TEMNOU STRANU OOO I'M SCARED. Pak Rey praskne podlahu a to už chudák Luke absolutně nedává a odejde se opít zeleným mlíkem. Rey mezitím objeví zrcadlo v díře a rozbíjí pravidla Síly, když "skypuje" s polonahým Kylem. Nakonec se rozhodne odletět za Rezistencí, protože Luke je pořád depresso espresso. A když už může rozbíjet pravidla SW universa paní Růžovlasá a Rey i Kylo, udělá to i duch Yody, kterej zapálí strom. Luke si teda řekne, že to mu změnilo život a tak taky poruší pravidla Síly ve finální bitce. Mezitím Kylo a Rey zbijou Snokea, Růže a Finn Plazmu a až na Kyla šeci odletí na solenou planetu s plechovejma dveřma, aby mohla nastat finální bitva. A upřímně až na ten retardovanej cringe moment s polibkem Růže a Finna, kteří nemaj ale absolutně žádnou chemii, uprostřed bojiště, je ta bitka celkem cool a kéž by byl celý film v podobném stylu. Ve finále Rian JarJarson vyprodukoval dvouhodinový nudný nesmysl, který nadále rozbíjí pravidla SW universa a ještě více dělí fanoušky, i když občas přidá nějaký ten nostalgický moment. Mimochodem, když ještě pár lidí přidá tomuhle filmu odpad, bude mít 69% hahahhahaahahhaahhaahrhwsrjghíuwegeqgzeégwéedp................................................ () (menej) (viac)

Jansuper

No Teda já vám říkám to byl takovej děsnej nepřehlednej zdlouhavej bordel já se v tom nemohl vůbec vyznat místo těch 2 a půl hodin sem koukal skoro tři protože kvůli nesrozumitelným věcem sem si to posouval furt zpátky, byly mi furt otravné ty scény když byly kylo s Rey telekinetycky spojení. Ale Jako efekty a ten souboj s těma červenýma bodyguardama snooba byly skvělý a já byl tak napnutej úplně jak struna napnutější sem snad u žádného filmu takhle nebyl ale znova tento díl vidět už nějak prostě nepotřebuji ()

Brvis

Konečně po dvou dílech (šestém a sedmém pokračování) nám producenti a scénáristé naservírovali něco jiného než hvězdu smrti. Je až úžasné kolik originálních věcí pro tenhle film vymysleli. Jako upřímně musí být hodně obtížné po sedmi pokračování vymyslet něco originálního a to se zde povedlo. Pravda místy ten scénář mírně pokulhává, některé dialogy se snaží být vtipné přitom jsou možná i mírně trapné, ale i tak to není nějaký zásadní problém. Já jsem s tímhle dílem naprosto v míru a pro mě osobně je to i lepší, jak ten předešlý, ale to převážně kvůli své originalitě. 7,5/10 ()

Tomas.Abi

Dejte si flašku Becherovky, vykuřte si jointa ať Váš mozek vypne a není schopen přemýšlení. Pak si pusťte tento film a jste schopni si ho užít. Nelogičnost děje, popírání i těch nejzákladnějších fyzikálních zákonů, touha předat hluboké poselství, jak je válka špatná a jak na ní profitují korporace, odsouzení týrání zvířátek a využívání dětí k otrocké práci a mnoho dalšího a dostanete Posledního z Jediů. Naštěstí toto není ten nejhorší film ze světa Star Wars. Tak jako tak ho už nechci nikdy víckrát vidět. ()

Qwathemall odpad!

Touto epizodou zkazilo studio Disney a Rian Johnson (Režisér, Scénárista) celý běh pokračované řady Star Wars. Celou pointou tohoto filmu bylo že má ten kdo je starý tak je i tvrdohlavý. Samotné moto protagonistů je: "Na nic se neptat, a slepě sledovat příkazy." což hodně zní jako filozofie Německa v letech 1936 - 1945 což bych nečekal že bude u kladných postav jako hlavním motem a vzorem. Stále se tímto dílem celá trilogie rozjíždí, což jenom dokazuje že nikdo neměl žádný plán o tom jak celá trilogie má vypadat. A podle hodnocení ostatních uživatelů je vidět jak moc jejich názor je stupidní. ()

Llou

Tak se ohlédněme za The Last Jedi. Pamatuji si, že po vydání tohoto filmu na youtube vypukl celý průmysl, jehož cílem bylo ukázat, jak je tento film špatný - skoro novodobá zlatá horečka lépe prokázat, že tento film je opravdová hrůza (a rozhodně NE kvůli jeho politice!). Nakonec, stálo to za to? Zatímco The Force Awakens byla epizoda IV, kdybyste ubrali všechno srdce a přidali k tomu otravnou "Mary Sue" protagonistku, u kterého mám pocit, že každé rozhodnutí v něm muselo potvrdit představenstvo Disney, u The Last Jedi mám pocit, že se Rian Johnson pokusil představenstvo vytrolit a cíleně jim zničit plán vytvořit nudnou, nic neříkající korporátní kopii Marvelu, což je vlastně extrémně založené, takže nakonec si vlastně tohoto filmu cením. Stále ale ne dost, abych ho ohodnotil (resp. aby si hodnocení zasloužil). ()

Updated_Cake

I po několikátém rewatchi prostě asi nevidím, co je špatně s tímto filmem. Drobnější chyby tu a tam jsou, ale to by se dalo vyčíst i původním SW. Stále spatřuji 2. díl sequelu jako velmi povedený a asi nejzábavnější z celé trilogie. Jedinou nevýhodou tohoto dílu je málo akce. Nemám problém s ženou jako Jedi, jako někteří mají, nemám problém s tím, že se sem tahají staří herci, kteří tomu spíše hodili kapku nostalgie, kterou to chtělo. Mark Hamill si zde vybudoval velice důstojný odchod pro svoji postavu, která šla ve šlépějích předchozích mistrl, jak s úspěchy, tak s chybami a Adam Driver je prostě perfektní záporák, který to nemá v hlavě v pořádku, bojuje se sebou, se svými emocemi a se svými cíli. Vypustit tohle 20 let zpět, většina SW fanbase by řvala nadšením, ovšem z nepochopitelných důvodů se E8 dočkala kritiky z dost stran, která ve většině případů není absolutně objektivní a většina se opírá spíše o to, že prostě nechtěla jednoduše další trilogii. Trochu absurdní... Poslední díl je nesmysl, předchozí nedotažený, ale E8 je pecka, která navazuje na úspěchy originálu i prequelu. ()

90125

Star Worse, ako som kdesi čítal. Sila nebola s tými, ktorí písali príbeh tohoto filmu a preto vznikla táto beznápaditá scenáristická brečka. A je to škoda, lebo predošlý diel bol veľmi sľubný. Je mi jasné, že klišé a stereotyp, ktoré tieto filmy sprevádzajú tam jednoducho byť musia, aj preto sa na ne radi dívame. A nevravím, že Posledný Jedi je úplný prepadák, ale naivita a zúfalá bezradnosť celej zápletky, ako aj mnohých jednotlivých situácii a postáv je v skutku bolestivá (napr. odpálenie obrovského balíka bômb závislé na jednom ručnom ďialkovom ovládači s veľkým červeným gombíkom, ha-ha !). Rozprávka-nerozprávka, skutočne ťažko som veril, že by Temná strana Sily bola tak neuveritelne impotentným spôsobom neschopná. Festival CGI sa vydaril, to áno a Daisey Ridley je krásna baba, ale inak nefungovalo v podstate nič. 63 % ()

OziRaziel

Poté co jsem odešel z kina s otázkou v hlavě "co to kurva bylo". Jsem si slíbil, že se na to znovu podívám. Pokus 1. " Ne nejde to" vypnout. Pokus 2. "Tak jo dneska to dám...15min chrrr" Pokus 3. " Dyt to nedává smysl. Kde se tohle jako vzalo a kdy? Seru na to. Ale dnes, dnes je ten den kdy to určitě zvladnu.... ()

zgoueg

Luke Skywalker ve stylových kalhotech, jako Chuck Norris a Neo z Matrixu v jednom, se na konci snaží zachránit celý film. Jeho závěrečný výstup je nejspíš jediný světlý okamžik. Nemyslel jsem si, že po VII Epizodě mohlo přijít ještě něco horšího... ()

pausikov

Pro mě zatím po kresleném Star Wars: The Clone Wars nejhorší díl série, Kylo Ren jako hlavní padouch působí spíše směšně a nevyrovnaně, u příběhu chyběla nějaká nosná linie. Řemeslně se však stále jedná o mistrovský produkt, ikdyž tradiční fanoušky může být zklamáním. ()

darius1706

Asi takhle. Příběh, dá-li se to tak nazvat, se pořád opakuje dokola. Jeden sejde na špatnou, pak ne, pak zase jo a tak pořád dokola. A člověk by už pomalu začal mlátit hlavou do zdi. Takže vlastně vítám, že to pojali maličko jako veselohru a v některých momentech jsem se fakt zasmál. Když od toho člověk nečeká kvantovou fyziku, tak se vlastně docela pobaví. Pobaví se s něčím, co už 40 let zná, takže vlastně netápe. Byl jsem na 3D verzi, někdy se mi zdálo, že triky byly lehce odfláknuté, ale třeba to byl záměr. Co je velká škoda, že hlavní záporák nemá moc charizma a hlavní kladná slečna ho nemá také a navíc je taková zvláštní. Jinak zábava, takže horší 4 hvězdy. ()

Pcermis

Nejlepší SW pod myšákovou taktovkou ale stále je to daleko za Lucasem. Hvězdička dolů za odfláknutý dabing. A druhá za ne moc povedené 3D pokud na film ještě půjdu tak jedině na 2D s titulky. ()

chrisofwar

Je těžké vystihnout to bez spoilerů, tak to zkusím stručně. Skvělý a překvapivě originálně natočený díl. V průběhu filmu jsem si doslova říkal: ,,Proč mi kazíte Star Wars takhle hloupými vtipy?!” Nicméně bráno zpětně, je vlastně dobře, že tam byly. Pořádně okořenily story line. 👌 ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Vrátí se mladý Han Solo?

Vrátí se mladý Han Solo?

20.07.2020

Asi jste zaznamenali, že film Solo: Star Wars Story nebyl moc úspěšný. Půlroční mezera mezi Solem a fanoušky odsuzovaným Posledním z Jediů způsobila, že v létě na nový díl Star Wars prakticky nikdo… (viac)