Star Wars: Poslední Jediovia

• Česko Star Wars: Poslední z Jediů (viac)

Vo filme Star Wars: Poslední Jediovia štúdia Lucasfim pokračuje sága rodu Skywalkerov. Rey, hrdinka predchádzajúceho filmu Sila sa prebúdza, sa pridáva k Lukovi Skywalkerovi a spolu odhaľujú pradávnu záhadu Sily a tajomstvá minulosti rádu Jediov. (Saturn)

gfrusvk

Aby som vôbec mohol vidieť osmičku, musel som sa zmieriť s poslednou epizódou, ktorá nedopadla zrovna podľa mojich predstáv. Ale v tom svete a v tom príbehu, ktorý (bohužiaľ/našťastie) nastavila ep. 7 sa toto pokračovanie fest podarilo a vysoko prekonalo moje očakávania. Dej super, pomerne svižný, akurát mi prišla trochu odveci tá vedľajšia línia s planétou Las Vegas, bez toho by sa film obišiel. Snoke, na ktorého som sa celý čas tešil úplne pohorel, celkovo nápad na túto postavu bol omyl, možno by som si ho ešte vedel predstaviť ako by zahviezdil v nejakom prequeli kde by sa dej odohrával ešte pred ep. I. Charaktery Rey a mladého Severusa Snapea veľmi dobré, myslím si že títo dvaja nám ešte budú mať čo povedať a dúfam, že ten ich postupný vývoj v tejto epizóde je predzvesťou niečoho veľkého. Počas filmu nastalo niekoľko kvalitných zvratov, aj niekoľko riadnych facepalmov z mojej strany.. Film má niekoľko koncov po sebe, tj. niekoľkokrát som si povedal, že už je to fakt vyvrcholenie a koniec ktorý bol perfektný, na čo sa následne stalo ešte niečo ďalšie a opäť im to vyšlo. Tá kaskáda záverov bola super. Inak len tak medzi rečou, Anakinovi a Padme sa ten synáčik vydaril... ()

Ivousx.y

Abych byl upřímný od tohoto filmu jsem od dílu "Síla se probouzí" čekal míň. Ovšem jsem rád, že jsem se mýlil. Několik překvapivých momentů a mírné prohloubení do mysli síly a příběhu, který narozdíl od předchozí dílu úplně nekopíroval minulé. Celkově za to je vidět, že děj trochu nabírá na obrátkách a jsem zvědav jak na něj návaže závěrečný díl této trilogie. ()

Matyas.Vacha

Rian sliboval odlišný snímek a opravdu to dodržel. Což je určitě dobře. Z filmu jsem měl pocit originality a Rianova představivost a kreativnost je skvělá. Nemohl jsem ani dojíst popcorn, film má neuvěřitelný počet Ou momentů, u kterých jsem měl zamrznutý výraz v podobě otevřené pusy. Hudba je nádherná však bez nových prvků což je škoda. A nakonec příběh: Více se dozvídáme o možnostech síly, její propojení, moc atd.. ale je i pár momentů které se mi jako fanouškovi prostě nelíbili. Všechny ty otázky, co vznikli na konci 7 tak je tu udusaná a rychle smazaná. Celkově film stojí za to vidět. ()

Drapi

Něco takového jsem u filmu již dlouho nezažil. Šel jsem na tento film s minimálním očekáváním, i když jsem hype malinko cítil. A co jsem dostal byla rána do ksichtu. Už ani nevím jaká je to doba, kdy jsem měl naposledy husí kůži u tolika scén ve filmu. Neuvěřitelné vizuály, zajímavé zvraty a máme tu konečně nový film, který se dokáže přiblížit původní trilogii. Jediná malinká věc, co bych filmu vytknul je, že ke konci už to bylo malinko táhlé, ale zase chápu, že zaobalit tolik dějových linek k smysluplnému konci chce čas. Byly chvíle, kdy jsem se o hrdiny opravdu bál, což se mi u blockbusterů většinou nestává. Jakožto dlouholetý SW fanoušek jsem byl velice mile překvapen a určitě tento film navštívím ještě jednou v kině :) ()

DonTettino

Ja musim povedat, ze sa mi film pacil. Ano, suhlasim s pomerne beznym nazorom, ze Star Wars uz nie je to, co byval. Ale uprimne, je to zle? Asi by ma nebavilo pozerat 8 filmov, ktore by boli vyslovene o tom istom, v rovnakom style, s rovnakym hereckym obsadenim. Nove star wars su ine, ale nemyslim si, ze zle. Film pobavil (je pravda, ze niektore sceny boli uz podla mna na hrane, ak nie za nou, co sa humoru tyka) a rozhodne nenudil. Od zaciatku az po koniec to bola suvisla promenada napinaveho deju, ktory dokonca miestami vazne prekvapil. Ja rozhodne musim film hodnotit pozitivne. Koniec koncov, bol som v kine, kde bol zvuk naozaj vymastrovany a filmu to dodalo neobycajnu atmosferu. ()

Péča

Prázdnota, nechuť, zklamání. Tři hvězdy asi jen z nostalgie. Takhle dojebat potenciál kultovního Star Wars, to se opravdu moc nevidí. Rian Johnson mi dokurvil dva roky dlouhé čekání na osmý díl, kde se konečně něco dozvíme o postavách, o kterých by to bylo fajn, dočkáme se více epických zvratů a soubojů, tak se dozvíme akorát tak hovno a rovnou to zařízne ihned v zárodku akce. Šel jsem do kina na půlnoční premiéru z nedočkavosti a chtěl vidět kvalitní pokračovaní, né moc dobré sedmičky ale já osobně se dočkal jen nějaký zadrbaný frašky, co si vlastně z celýho Star Wars dělá jen prdel a troluje jí nemalým způsobem, to mě neskutečně sere. Jedinej, kdo vlastně ve filmu funguje a nemá posranej scénář je Chewbacca. ()

Modano008

Nechapu nadseni SW fandu. Tohle je prakticka ukazka toho, jak lze z epicke filmove sagy, ktera je klasickou co se stribrneho platna tyce, udelat neskutecny skvar. Nelogicke, trykove spatne, dejove porad stejne, vetsina postav je nesympaticka a pribeh celeho filmu, ktery se odehraval behem par hodin "filmovveho casu" stal za starou belu. Dve positiva jsem schopen naji. Nevtiravej humor, ktery se neomezuje na otravneho tricipeho O a skutecnost, ze je to o neco malo lepsi nez Episode 7. ()

bul

Nebudu se tu nějak sáhodlouze rozepisovat, protože by to bylo minimálně na celou stránku. Jenom to shrnu: nekulturní barbaři a chrliči bezduchých filmů od Walta Disneye to proste nedávají. ()

dranesy

Příliš komických scén na vážnou tématiku. Úvodní scéna až trapná. Víte co se říká o mužích co mají příliš velká auta ? Tak něco podobného bych řekl o prvním řádu. O Snokovi, Generálu Huxi či o Kylo Renovi jelikož nová trilogie nám předkládá vše jen větší, Obrovská hvězda smrti (hvězdovrah), obrovské dělo, obrovská loď, která je zničena a je následně nahrazena ještě 5x větší lodí a ta je větší než všechny ostatní vesmírné lodě kolem ní dohromady. Velký AT-AT s velkýma nohama... Vývoj se Snokem mě opravdu překvapil i když i lehce rozesmál, ale nebudu psát spoilery. Luke zřejmě pochytil něco od Obiho a jeho vym**ávání s nepřítelem. Četl jsem, že tento díl měl být jako impérium vrací úder. Naštěstí si vzal pouze inspiraci z tohoto dílu a šel vlastní cestou a ukázal nám pár nečekaných věcí a pár očekávaných akcích. Grafické zpracování paráda, celkový příběh.. noo ten by se dal vyřešit rychleji navíc mi přijde vtipné, že se po časové ose téměř vůbec neposunuli a celý příběh je jen několik hodin ve vesmíru. Ovšem za těch pár hodin se stane spousta věcí. Čtyři hvězdy zasloužené, pět hvězdiček si to nezaslouží ovšem tyto čtyři hvězdy mají vyšší hodnotu než ty, které jsem dal dílu Síla se probouzí. ()

NagatoPein

Slabý šablónový film. Star Wars je mŕtve, nech žije frančíza Star Wars, ktorá zarába. Dovidenia. Oplatí sa pozerať snáď iba off canon častí,pretože toto je slabé a naivné. ()

Detoxi

Včera som si pozrel hodnotenie bolo 91% a čakal som bombu. Bol som však sklamaný. Film mal hluché miesta, kedy bolo jasné, že dej sa nijako nevyvíja, o nič tam nejde a mal som pocit, že autorom išlo len o to ako natiahnuť čas. Podľa mňa to bol jeden z najslabších dielov Star wars. ()

Fiffty

Boj Prvého Rádu a odboja pokračuje, ale v úplne novom šate ako predošlá časť. Má to určite iný a neobvyklí štýl, možno niekomu to bude vadiť, ale pre mňa to bolo plus. Na Star Wars ságu tam bolo neobvykle veľa humoru, ale sedelo mi to tam aj keď pri niektorých vážnejších scénach si to mohli odpustiť. Inak ani neviem čo by som tomu to filmu vytkol bolo to perfektné z každého pohľadu od vizuálnej stránky až po prácu s postavami a vývojom postáv. Toľko nečakaných momentov a zvratov ma naozaj dostalo a pri scénach kde som očakával úplne iný vývoj ma to prekvapovalo. Aj pre dlhú stopáž som sa ani chvíli nenudil a nemohol odtrhnúť od deja. Johnson tejto ságe dodal nový náboj a som len rád, že pri Star Wars ešte ostane. Nebudem zachádzať do detailov ale jednoznačne tieto Star Wars zaradzujem medzi najlepšie a určite si ich ešte pár krát zopakujem. ()

SeeSaw

Je těžké si to přiznat, ale The Last Jedi mohl skutečně být nejlepším dílem Hvězdných Válek od Epizody V. Proč? Jednoduše řečeno, ze začátku k tomu měl film vše potřebné, jako například: fantastický opening, nové lokace a bytosti, obsazení Benicia Del Tora, delikátní vnitřní konflikty hlavních postav, famózní herecký výkon Marka Hamilla a Carrie Fisher a hlavně, nový pohled na Sílu. Bohužel, Johnson se utrhl ze řetězu a vůbec nezvládl udržet soudržnost tohoto dílu. Především, je tu obrovský problém ve Finnově dějové lince, která vede odnikud do nikam. Dále, potenciál temné a mocné postavy Snooka je tu naprosto nesmyslně uzemněn a celkově význam většiny nových postav tu tak nějak pokulhává. Nevhodnost některých vtípků je nakonec tím nejmenším Johnsonovým prohřeškem. Rozhodně netvrdím, že Epizoda VIII je celkově špatná, ale obávám se, že série nezměnila kurz tím správným směrem. ()

Desdel

MÍNUSY - Naprosto odfláknutá a zároveň nejdivněji působící dark side postava všech star wars ever (Snook).... A nejotravnější, nesympatický charakter Rose, ale chápu že tam musí být kvůli čínskýmu trhu... scénář působí že je dělanej tak aby ten charakter měl nějaký opodsťatnění vůbec být ve filmu. O příšerném actingu Kelly Marie Tran nemluvě, nejslabší článek filmu. PLUSY - audiovizuální zpracování, Kylo-Ren jeden z nejlepších dark side charakterů a výborně zahraný, Hamil alias Luke naprosto perfektně zahrané. ()

murinvm

Po slabší sedmé epizodě jsem čekal víc,možná zapůsobila půlnoční únava,uvidíme po dalším shlédnutí(?).... ....po druhém shlédnutí o dost lepší,ale stále mi nesedí obsazení....uvidím časem... ()

cb566524 odpad!

Pro pravého fanouška Star Wars a pro Lucase jako duchovního otce další uražka a políček do tváře. Disney rozjel novou sérii, která nemá nic společného s původními Star Wars, odepsal 95% obsahu a přinesl jen ubohou nahrážku. Lucas to zvoral, že to prodal těmhle otrokářům, budou to ždímat, dokud to půjde. Lidé, co znají jen filmy, mají další zářez, ale my, praví fanoušci (já už skoro 30 let) zůstáváme věrní původnímu a Lucasovu obsahu, ne těmhle Disneyho lžím. Brzy asi Disney začne točit válečné filmy z druhé světové, kde Hitler je žena a Němci dobyli USA... Pro mne prostě Epizody VII a VIII neexistují. ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Vrátí se mladý Han Solo?

Vrátí se mladý Han Solo?

20.07.2020

Asi jste zaznamenali, že film Solo: Star Wars Story nebyl moc úspěšný. Půlroční mezera mezi Solem a fanoušky odsuzovaným Posledním z Jediů způsobila, že v létě na nový díl Star Wars prakticky nikdo… (viac)