James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyzpytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. (Forum Film SK)

3DD!3

Bond pro maminky. Špičková rozlučka Daniela Craiga s rolí agenta jejího veličenstva, bourající poslední pilíře, na kterých 007 stál. Ana De Armas je fantastická. Akce je ještě trochu pompéznější než posledně, zároveň umí být řádně zemitá. Naháněčka v norském lese je jako z jiného filmu. Stylová zabití i chytlavé dvojsmyslné hlášky, zároveň citové ždímání i dumání nad důvodem pro žití. Rami Malek (obsazený kvůli svému divnému ksichtu) hraje typického bondovského vykuka se zdravotním postižením a i když je upozaděný svoje si uhraje. No a zápletka s vybíravým virem ukazuje, že povídačky o původu Covidu mohly být vládou mnohem stylověji podány. A ptáte se jestli 007 skočí Bondovi do postele? Nechte se překvapit. P.S: Zimmmer si plní sen a je ve svém živlu! ()

JitkaCardova

První bondovka, která mě aspoň zaujala, ale škoda, že Craigův pokus o skoncování s Bondem není originálnější, takže z toho ve výsledku vyleze cosi jako béčková či spíš céčková Mission Impossible. *~ ()

berg.12

Snad první Bondovka, ve které by se titulní píseň hodila i na konec filmu. Daniel Craig se ctí dopíji drink a na baru nechává zpropitné. Bez ohledu na to, jak je vám jeho 'emocionální' Bond sympatický, dotváří nejkompaktnější Bondovský celek. Až na jeden motiv tu doslova všechno už jednou bylo. Drobné upomínky ocení všichni, kdo těch 25 filmů poctivě odseděli. I ty hudební, protože Hans Zimmer sám o sobě je bezkonkurenčně nejslabším článkem filmu. Ať je svět jaký chce, pořád v něm jsou dobří, za které má smysl hrát a špatní, proti kterým má smysl se postavit. Jak staromilsky tuhle premisu Bond dnes ztělesňuje, vybočuje zcela ze současné produkce. Salut! Protože co s tímhle kolonialistickým dinosaurem bude dál, je ve hvězdách. ()

Kaka

Těžkotonážní bondovka. Dlouhá, dějově obsáhlá, patřičně robustní, se skvělým hereckým výkonem Craiga. Nelze se ubránit dojmu určité podobnosti s předešlou Spectre, především co se tempa a formální opulentnosti týče, avšak režijní kumšt a cit pro set-up scén Mendese střídá pracovitý Fukunaga, který se nezalekne předlouhé stopáže, další 00sedmičky na place, ani velkolepého vrstvení motivů důmyslně poskladané příběhové mozaiky. Tentokrát se do kina nepůjde na akčního Bonda, ale na hrdinu z masa a kostí, plného emocí a trápení. ()

Spiker01

Velká rozlučka Daniela Craiga je po mnoha odkladech konečně tady (lístky byl v prodeji už na loňský duben!) a v mých očích se hodně jede v nastoleném trendu z předchozí bondovky Spectre, kterou příliš v lásce nemám. Předtím jsem navíc koukal na Casino Royale a musím říct, že to je prostě jinde a zůstane nejen mou nejoblíbenější Craigovkou. Před natáčením mě hodně mrzelo, že se režie kvůli tvůrčím neshodám nakonec neujmul Danny Boyle, ovšem náhrada za něj byla více než obstojná. Cary Joji Fukunaga je vynikající režisér první kategorie, kterému se možná, ale opravdu jen možná, chce až příliš hrát Fortnite, leč nová bondovka si prošla takovými průtahy a problémy, že možná nejen Spectre, ale všechny bondovky zároveň mohou stvrdit něco podobného. Režisér Temného případu a podobných pecek je však jistý v kramflecích, ví jaké linky spojit k sobě aby nejlépe fungovaly a ve správný moment napnout či zabrnkat na emociální strunu, na mnoho diváků toto fungovat bude. Proti jeho režii nemůžu říct křivého slava, leč scénář byl pravděpodobně mnohokrát přepisovaný (docela by mě zajímalo, jak do něj zasáhla moje neoblíbená, pouze co se týče herectví, Phoebe Waller-Bridge) a i když plně chápu, že musel být mnohovrstevnatý a pečlivě uzavřít tuto éru ve společnosti všech pěti posledních bondovek, 160 minut je za mě, zvlášť o půlnoci, až příliš a nezřídka kdy mi to přišlo až zbytečně natahované a linka s Rami Malekem, který je tu až překvapivě málo, mě vůbec ničím nezaujala a přišlo mi jenom, že se Bond přesouvá všude možně po světě, láká na svůj product placement a občas se potká s nějakou novou postavou, jež je tu až povážlivě nevyužitá a pak už se neobjeví (proč tu vůbec byla Ana de Armas? Fakt jen kvůli jedné dějové lince, kde se hodně střílelo? I když byla cool). Není čas zemřít je dobře natočený film, emoce o nějakém odchodu to ale ve mně nevyvolalo (Na to, že je to mega dlouhé, tak samotný konec je za 5 minut odbytý, wtf?) a že bych měl touhu to v brzké době vidět znovu se také říci nedá. ()

Nevka

Film, který mě psychicky zničil. Ty 3 hvězdičky rozhodně nejsou finální, ale No Time to Die mě i několik hodin po projekci neustále nutí přemýšlet nad tím, co jsem to vlastně viděl. Skyfall to svými kvalitami rozhodně není, ale když to vezmu z obecného hlediska... Jsem spíše spokojený nebo zklamaný? Musím uznat, že tohle finále představuje naprosto špičkové osobnostní vyvrcholení Bondova charakteru, které v rámci celé historie 007 nemá obdoby, a navždy Craiga zapíše do historie jako „toho Jamese". Jako agenta, který krvácel, trpěl a budil emoce. Na druhou stranu se však jedná o film, který je v jádru neuvěřitelně povrchní, má nevýrazného záporáka a vyjma Blofelda, Palomy (Ana de Armas) a Madeleine jsou všechny ostatní postavy vlastně úplně zbytečné. Reálně jsem rozkročený někde mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. ()

castor

Dosud mě bavilo, že 007 není jen tím nezranitelným bourákem. Právě poloha Daniela Craiga, kdy byl jeho agent unavený, zatrpklý, špatně střílející, chybující v úsudcích a s několikadenním strništěm, mi byla ve všech předchozích nadprůměrných dobrodružstvích blízká. Tady je hrdinou z masa a kostí jen co se emocí týče. Zbytek pokulhává. Respektive já viděl spíš snahu o citlivější než civilnější pojetí Bonda. V dlouze odkládané oběti koronavirové pandemie mu nicméně tvůrci nabídli řadu hereckých výzev. A ty Craig chytil za pačesy. Celé to začne u hrobu milované Vesper Lynd, skončí s rovněž milovanou Madeleine při telefonickém hovoru, u kterého zaslzí nejedno oko. Mezitím vším se skládají starší zápletky s novými, řada starých postav dostává svých pár minut slávy a upřímně jsem se ve všech těch spikleneckých liniích místy ztrácel. Navíc Rami Malek na záporáky Javiera Bardema a Christopha Waltze nenavázal, nepomáhají mu s tím hlavně věty, které rvou za uši. A za těmi velmi málo joky evidentně stojí Phoebe „Potvora“ Waller-Bridge. Problém jsem měl i s akcí. Ano, kamera se mazlí s velkorysými scenériemi a hned hororový prolog pod ledem velmi potěší, ale třeba při akci v Norsku v autě prchající Bond třikrát totožně žďuchne do svých pronásledovatelů (potřetí jsem už vážně skoro zívnul), naštěstí vzápětí leccos vynahradí štvanice v lese utopená do mlhy. Finálové střílení po chodbách (prásk – padající žoldák – prásk – padající žoldák) opravdu nápadité není. Čekal jsem víc. Slabé čtyři hvězdy. ()

D.Moore

Lepší rozlučku si nemohl nikdo přát - Bond, Craig, my... Nikdo. Po Danielu Craigovi jako 007 se mi bude stýskat, ale jsem děsně rád, že natočil pět tak skvělých filmů (ne, nepochyboval jsem, že po Spectre přijde ještě jeden, ať se říkalo cokoliv), které si tak krásně hrály s notoricky známými bondovskými atributy (tentokrát konečně dostáváme pořádnou padoušskou superzákladnu) i s námi a které byla prostě radost sledovat. Není čas zemřít je víc než jen poslední díl jedné série, je to velmi fanouškovská záležitost, na kterou nemá smysl chodit bez znalosti předchozích Craigových filmů a kterou si ještě více užijete, když znáte i starší filmy, hlavně asi Ve službách jejího veličenstva. Scénář zužitkoval všechno, co mu poslední čtyři filmy nabídly, a ještě k tomu přidal něco nového, Fukunagova režie je v akčních scénách dravá i hravá, v těch ostatních scénách se spoléhá hlavně na herce (rád bych vyzdvihl rozkošnou Anu de Armas, se kterou bych chtěl vidět samostatný film), osudovou atmosféru dokresluje a tempo udává burácející Hans Zimmer, který si dal záležet a odkazu Johna Barryho určitě ostudu nedělá. Tak díky za záchranu světa i za ty bijáky, Bonde. Jamesi Bonde. ()

Wacoslav1

Tak a je to tady. Rok a půl nekonečnýho čekání na filmovou událost minimálně desetiletky skončilo. Vyplatilo se dlouhý čekání? Je to epochální pecka triumfálně zakončující éru Daniela Craiga coby Bonda nebo ten průser epických rozměrů po kterém Fleming rotuje v hrobě jak píšou někteří zhrzení fanoušci? Jo tak to já nevím. Po pravdě mám po projekci v hlavě dokonale vymyto, protože v jistých ohledech pro tento film platí obě dvě charakteristiky které jsem zmínil. No a asi proto jsem teď dokonale v hajzlu a když mám vychrlit koment na tak dlouho očekávanou filmovou událost, tak teď nevím co mám psát, páč mám v kebuli dokonalej zmatek. Tenhle film má prostě tolik dobrých a špatných aspektů zároveň, že když to dám všechno dohromady, tak mi z toho dokonale vybouchne palice a já vlastně ani nevím jak se k tomu mám ve finále postavit. Ale tak dobře pokusím se nějak rozepsat o svých pocitech bezprostředně po premiéře bez nějakých extra spoilerů. Co se hodnocení týče tak sám jsem si nebyl jistej jestli dám slabou čtyřku nebo silnou trojku, ale nakonec mi to zprůměrování všech faktorů vychází na tu druhou variantu. Prostě pohřeb slavné ságy se nekoná, ale že by to bylo na potlesk vestoje s otevřenou hubou se taky říct nedá, ale ok aby jsme furt nechodili kolem horké kaše tak jdeme na to. Aby jsme od začátku netepali, tak začneme pozitivy. Sandgrenova kamera je úchvatná hlavně Norské lokace jsou boží a audiovizuálně i uměním a citem s kamerou pracovat to je mistrovské dílo o tom žádná. Naproti tomu Zimmer potvrzuje, že je dneska už spíš pan recyklátor a má v sobě už jen záblesky toho slavného skladatele kterým kdysi byl. Ne, že by něco výrazně zkazil,, ale ani nesložil nic nezapomenutelného. Režie Fukunagy je pak poměrně jistá ať už v akčních nebo i civilních scénách v tom by problém nebyl. Problémem je hlavně scénář. Holt čtyři scénáristé už jsou moc a tak to tou dějovou nahuštěností a tím kolik rozvinutých témat musí film uzavřít tak trochu připomíná pejska s kočičkou co pekli dort. Jasně má to skoro tři hodiny, ale když člověk vezme kolik toho po předchozích filmech bylo třeba vyřešit tak i tahle velkorysá stopáž je ve finále málo. Určitě to neznamená, že bych se nudil. Naopak tohle byly možná nejsvižnější téměř tři hodiny mého života, tak v čem je problém? No prostě se toho snaží do nás nahustit až moc a některé věci jsou tu prostě na sílu. Ano myslím si, že bez toho, že bych nějak výrazně spoileroval můžu napsat, že tu jsou dvě takříkajíc šokující události které možná některé skalní fanoušky rozhodí, ale mě po pravdě už toho v Craigově éře moc překvapit nemůže, protože na takový momenty jsem tu zvyklej. Ono touhle snahou jakoby uměle a prvoplánovitě mezi sebou provázat všechny filmy a vytvořit z nich souvislou pentalogii už trochu utrpělo i Spectre, ale tady je to ještě markantnější a něco už je vyloženě trochu na palici. No a co se samotného konce týče, tak musím bohužel konstatovat, že ty kýžené a zdrcující emoce se u mě jaksi nedostavily, což je do jisté míry způsobeno tím, že i když Craiga jsem vzal časem na milost a uznávám, že od Skyfallu začal do pojetí postavy Bonda přinášet i něco vlastního, tak nejslabším představitelem nula nula sedmičky už pro mě prostě zůstane. No a tím můžeme plynule přejít k postavám. Ano starej strhanej Craig hraje něco jako kompromis mezi superagentem a krvácejícím chlapem z masa a kostí. Souhlasím, že v tomhle filmu je jeho postava nejvíc civilní a v pozdějším věku už po padesátce mu to sedne a zároveň v akčních scénách je to pořád ten nezastavitelnej zabiják. Zároveň bych úplně nesouhlasil s názorem některých zhrzených fandů, že Bond je tu troska co jenom klečí, brečí a někomu se omlouvá. To určitě ne naopak je tu vtipná ta scéna kdy se jakoby omlouvá Malekovi, ale celé to je zastírací manévr aby mohl tajně vytáhnout zbraň a postřílet jeho lidi. No a tím se dostáváme plynule k postavě hlavního záporáka. Mno známá to myšlenka, že film je tak dobrý jak je jeho padouch platí určitě i u Bondovek, ale zase na druhou stranu abych byl objektivní, tak musím konstatovat, že to určitě není chyba Maleka, protože on prostě na tom extra omezeném prostoru (Ve filmu je regulérně asi tak 15 minut?!) nemá co uhrát. Nevím co je to v posledních Bondovkách za trend takhle upozaďovat záporáky, ale tady to bohužel dotáhli k dokonalosti. Nemluvě o tom, že se toho o té postavě moc nedozvíme a zatím co v první polovině jeho motivace ještě dává smysl, tak v té druhé se mění v zaměnitelného padoucha z jakékoliv jiné libovolné Bondovky s hi tech plánem na zničení světa. Co se týče Anny De Armas tak plně souhlasím s názorem, že je krutě nevyužitá a není to ona kdo měla z filmu předčasně zmizet, ale spíš nevýrazná Léa která už ve Spectre měla charizma studený mrtvý ryby a jakákoliv chemie mezi ní a Bondem prakticky neexistuje což má největší dopad hlavně na vyznění toho tolik diskutovaného finále kde by se měly dostavit ty emoce, ale ony tam jaksi nejsou. No další postava ke které se můžeme přesunout je tolik diskutovaná Lashana Lynch vzbuzující tak trochu pobouření, že ženská a navrch ještě ošklivá černoška (Ne to není nic rasistickýho) si dovolila přebrat označení 007, tak nemám v tomhle směru s tou postavou nějaký zásadní problém, ale mám problém s tím, že ta postava je absolutně nezajímavá a nemá co nabídnout a tudíž je i naprosto zbytečná, takže kdyby jí Malek odstřelil, tak by se nic nestalo. Léa mohla zmizet potom co jí Bond poslal do hajzlu a Bondgirl být Anna De Armas a výsledek mohl být zajímavější, ale to by vlastně museli celou druhou polovinu přetočit, takže to by jaksi nešlo. No ostatní postavy už tu jsou spíš v rámci univerza aby byla splněna kvóta a pro film už nemají zásadní význam. Jinak akční scény jsou určitě přestřelený a trochu vzpomenou na éru Brosnana a Moorea, ale zase já si Bonda v téhle poloze umím užít a tak i Bond jakož to největší borec v akci nevadí, protože to k té postavě vždycky patřilo, ale zároveň jak se tu postavu snaží za každou cenu polidštit, tak to je kombinace dvou různých přístupů ze kterých je pak ve finále podivný mišmaš. No nic už musím fakt končit, takhle jsem se od třetích Postradatelných nerozepsal, ale potřeboval jsem to ze sebe dostat. Nechce se mi končit vyloženě negativně, tak neutrálně napíšu asi tolik, že by bylo zcestné mluvit o pohřbu univerza, ale bohužel tu očekávanou filmovou událost nejenom tohoto roku jsem nedostal a k éře Daniela Craiga napíšu jenom tolik, že měla něco do sebe, ale zároveň jsem rád, že jí máme za sebou. I když kdoví o Bondovkách platí asi to co o současných politických poměrech v ČR. Ta vláda co tu je je sice hrozná, ale zároveň se ještě víc děsíme té která přijde po ní...65% () (menej) (viac)

Davies182

Zpětně se zdá těžko pochopitelné, že Bond potřeboval 25 filmů k tomu, aby se naplno prokázal i ve své ryze lidské podobě, a ne jen jako pouhá akční mašina s povolením zabíjet. [IMAX] ()

pepo

Bez spoilerov sa o tom blbo pise, takze iba takto zbezne. Ako spickovy velkofilm to funguje presne ako ma. Je paradne natoceny, emotivny a s niekolkymi uzasnymi scenami (intro, les, finale). Mam vsak problem, ze tvorcovia dosli s tou demytizaciou Bonda trochu pridaleko. Takze je to vyborny film, ktory nebudem mat rad ako Bondovku (na rozdiel od Spectre, ktore mi velmi sadlo). Ale inak som sa bavil spickovo a upalujte do kina. Je to sice dlhsie nez by sa patrilo, no Brocolliovci sa o svoj poklad staraju viac nez adekvatne. Ale v dalsej ere by som poprosil navrat ku klasike. 8/10 ()

Big_Boss

Wow… tak vedle Gunnovo Suicide Squad tu máme dalšího favorita na film roku 2021. Nejnovější a zároveň poslední bondovka NO TIME TO DIE za mě pořád nepřekonala perfektní SKYFALL, ale s klidem můžu říct, že to překonalo můj doteď druhý nejoblíbenější Craigovo film CASINO ROYALE. Tahle bondovka „NO TIME TO DIE“ je za mě nejbondovější bondovka ze všech Craigovo dobrodružství ve službách jejího veličenstva, což někdo bude brát jako mínu, ale já rozhodně ne. 007 tu hláškuje víc než dříve a konečně taky dostane nějaké zábavný gadgety. Jediný mínus tohohle filmu byl v mých očích záporák Remiho Maleka - Safin. Rovnou chci upozornit, že to nemá nic společného s hereckým výkonem Remiho Maleka, protože když se jeho záporák objeví na plátně, tak vás jeho přítomnost pohltí… jenže, on se na plátně nevyskytuje, tak často jak byste doufali. Po vizuální stránce je film pastva pro oči, kdy bych to stylem nejvíc přirovnal ke Skyfallu. Kinematografie a záběry kamer obecně dělají skoro z každýho záběru  skvost, kterej si díky pestrý paletě barev budete chtít hned pověsit na zeď v obýváku. Po akční stránce tu máme opět tu brutální syrovou akci na kterou jsme u Craigovek zvyklý a z každý kontaktní bitky tělo na tělo cítíte tíhu těch úderů a opravdu věříte, že je titulní hrdina v ohrožení… na rozdíl třeba od posledních Marvelovek, kdy už nemáte o hrdiny žádnej strach, protože přežívaj všemožný pády, výbuchy a nakládačky jako by se nechumelilo. Jinak přestřelky, automobilový honičky nebo jiný kaskaderský kousky jsou v NO TIME TO DIE vždycky perfektně nasnímaný, přehledný, svižný a hlavně jsou bez zbytečnejch střihů. Někoho možná zaskočí ta stopáž 163 minut, což jsou skoro tři hodiny a jedná se tak o nejdelší bondovku ze všech. Překvapivě mi, ale tahle podívaná utekla rychleji než poslední bondovka SPECTRE, která byla o 20 minut kratší, ale ke konci filmu jsem už pokukovat po hodinkách. Dál musím pochválit úvodní píseň, kterou tentokrát nazpívala Billie Eillish, kterou nemám úplně v lásce, ale lhal bych kdybych řekl, že jsem si tu písničku v NO TIME TO DIE hned nezamiloval. Nevím jestli to bylo tou úvodní sekvencí, ale v dobře ozvučeném kině s tou vizuální animací zní najednou ta její píseň 100x líp než na youtube. Billie prostě vystihla ten bondovskej vibe a musím její skladbu zařadit mezi moje nejoblíbenější, hned vedle Skyfall od Adele a GoldenEye od Tiny Turner. Další věc, kterou ještě musím zmínit se netýká jenom NO TIME TO DIE, ale obecně všech pěti bondovek Craigovo éry, a to je jejich vzájemná dějová provázanost. Nemůžu komentovat ostatní bondovky, protože jsem ještě všechny neviděl, ale pokud si vezmu třeba bondovky Pierce Brosnanna, tak tam je skoro nulová provázanost a na jeho bondovky se můžete koukat klidně na přeskáčku a o nic nepřijdete, protože to jsou vždycky uzavřený příběhy, který se neohlíží na předchozí filmy. No a poslední věc, která mě na tomhle filmu překvapila, bylo to, že tenhle snímek je docela emocionální, což bych u bondovky rozhodně nečekal. Samozřejmě to nechci moc rozebírat, ale až uvidíme film, tak pochopíte o čem mluvim. Kolem a kolem jsem teda věřil, že novej James Bond bude dobrej film, ale Cary Fukunaga pro mě tenhle snímek vystřelil mezi favority roku a díky tomu si ode mě odnáší hodnocení 9/10 a jedná se určitě o film, kterej si přidám do svý bondovský sbírky. () (menej) (viac)

Xmilden

Nechci být úplně za přísňáka, má to své hodně dobré momenty, ale ta délka je vražedná. Jestli jsem měl pocit, že Craig už minule ve Spectre natahoval čas a že jej to asi úplně už nenaplňovalo být v této roli, téhle nejnovější Bondovky se u mě ten pocit dostavoval zpočátku téměř pořád. Pokud mi ve Spectre vadil například Waltz, tak tady, strčí Maleka hravě do kapsy. Rami je absolutně nejslabší a nejméně charismatický Craigův protivník za celou sérii. Pokus s novým 007 se mě vůbec nelíbil. Co to jako mělo proboha znamenat? Bond v tomhle díle ze sebe sloupl poslední kousky nepropustné slupky, takže je vlastně i docela příjemné ho sledovat v otcovském módu, jenže se člověk těžko smiřuje s faktem, že zrovna Rami Malek je ten protivník, který mu vystaví definitivní stopku. Určitě nemůžu tento díl hodnotit jako povedený. Možná jej vidím o malinko slabší než Spectre. Na Skyfall nebo Casino se kouká z hodně velké vzdálenosti. 70% ()

Tom_Lachtan

Technicky je to všechno super, ale chybí tomu pár dost zásadních věcí, jako třeba srdce, myšlenka a pořádný padouch. Vážně, záporák Rami Maleka je naprosto nudný, tuctový a zaměnitelný a to vše do takové míry, že kdyby místo něj ve všech scénách byla stojací lampa s blikající žárovkou, měla by zdaleka víc charisma. O moc lepší to není ani s jeho vrchním poskokem, na kterém je zajímavé leda tak to, že má jednu bulvu vlastní, druhou umělou, ó jak zajímavé a interesantní. Děj je šíleně předvídatelný a hlavní zápletka je odhalitelná po úvodu filmu a jakkoliv je závěr emotivní a vlastně super, nedokáže smýt hříchy předchozích minut a hlavně ani adekvátně uzavřít linky předchozích filmů. Je to dobrej film, dobrej bond, ale ne dobrej konec a není tu ani jedna veverka. Přitom taková veverka agent ....ps:  úvodní titulky jsou asi ty nejnudnější co jsem kdy viděl a písnička je zajímavá asi jako dřive popsaný padouch.  ()

sepp

Říkám to po celou dobu Bondů s Craigem a zde zde je to již definitivní - téma James Bond se již naprosto vyčerpalo a nemá co nabídnout. Takže jsem závěr No Time to Die vzal snad i s povděkem - ale o to víc mě děsí, že na konci se stejně ukázalo "James Bond will return"... ()

darkrobyk

Ale jo. Akce je parádní a živočišná. Na rozdíl od starších Bondů je film opět syrovější a všechno to násilí jakoby opravdovější. Potěšily mne odkazy na staré bondovky, to já rád - titulky Doktor No...a hlavně hudba z filmu V tajné službě Jejího Veličenstva. Je mi naprosto jasné, proč ji tam dali...a mohl jsem zkrátka ten konec čekat už dopředu. Jinak - úvodní song otřesný - utahané nic. Sentimentu až příliš - s blížícím se závěrem to bylo na kopici kapesníků. Proslýchalo se, že budoucí 007 by mohl být černý, ale že to bude žena?....uf. Jako by nestačila Moneypenny. Přese všechno - důstojné rozloučení s důchodcem 007. Nejlepší však bylo letadlo měnící se v ponorku. Super! ()

cheyene

Bond 25. Tak jsme se po dlouhých průtazích zapřičiněných všelijakými okolnostmi, dočkali nového příběhu agenta 007, nebo spíše agenta ve výslužbě. Mé hodnocení musí nutně odrážet celou Craigovu éru, avšak nechci přehodnocovat všechny jeho dosavadní bondovky. Nedostižné je totiž stále Casino Royale. O něco slabší pak je Skyfall a právě Není čas zemřít. Kdybych těmto dvěma dal 4*, musel bych u QoS a Spectre jít na 3*, což bych dělal nerad. Hodnotím tedy nejnovější přírůstek slabšími 5*. Ale nyní k filmu. V komentáři se snažím vyhnout SPOILERům, avšak možná mi nějaký ulítne, tak se mějte na pozoru. Už od úvodní scény je patrné, že trend v dechberoucích scénách pokračuje. Kamera, lokace i aranžmá jsou neskutečné. To vše je podpořeno vynikající hudbou. Hans Zimmerovi jsem zpočátku moc nevěřil, ale poradil si skvěle. Recyklace hudebních motivů z OHMSS včetně Armstrongova We have all the time in the world dokáže fantasticky zahrát jak na nostalgickou, tak i emoční stránku diváka. Hodně mi lahodilo i údernější modifikace ikonického James Bond Theme. Akční scény si tvůrci vyloženě vychutnali. Ať jde o honičky (ty jsou tu opravdu bravurní, zejména ta v Norsku s Toyotou a Defendery, ale též s legendární DB5 v italské Mateře), rvačky či přestřelky. Nalezneme tu sice občas nějaký ten nelogický výstřelek (např. krýt se za mrtvolou proti střelbě ze samopalu), ale ve výsledku to funguje na jedničku. Sekvence v Itálii mají atmosféru jak se sluší a patří. Návrat Felixe Leitera potěšil, neboť to bylo něco, co jsem si vyloženě přál. Jen tedy jeho konec na scéně jsem si představoval poněkud jinak. :-/ To bylo vlastně mé první rozčarování. Ana de Armas coby Paloma byla fajn zpestření snímku, byť o Bondgirl, jak si představujeme, rozhodně nešlo. Na plátně byla chvíli, ale svůj čas využila maximálně. Schůzka Bonda s M sice měla nějaký ten vtip a kouzlo, avšak při znalosti knižních předloh se mi moc nezdála komandérova prostořekost vůči nadřízenému, byť toho času již bývalému. Když došlo na setkání s Blofeldem, dalo se napětí doslova krájet, na čemž měla podíl jak hudba, tak i ztvárnění celé sekvence. Zde přišlo druhé mé rozčarování, které však samotný závěr snímku logicky objasnil (pochopil jsem, proč se stalo, co se stalo, zapadlo vše do konceptu). Ale pojďme dál. Hlavní záporňák Safin a tedy i samotná ústřední zápletka mne zaujala, v dnešní době se zdála i docela na místě a aktuální. Rami Malek sice nepůsobil tak nebezpečným dojmem jako Silva, Klebbová či Goldfinger, byl takovým studeným čumákem, ale nutno uznat, že v tom bylo i jeho určité charisma a nevypočitatelnost. Spekulovalo se o tom, zda nebude nějakou novou verzí Dr. No. Inu, to nebyl, ale trochu mi jej připomínal. Jeho ostrov a blížící se finále nabíralo takové napětí a spád, že jsem postupně začínal tušit, že emotivnímu konci se nevyhneme, ovšem co bude tou sugestivní tečkou, jsem si netroufal odhadnout, byť i závěr, jenž si tvůrci připravili, byl mezi mými myšlenkami. Pozastavím se ještě na okamžik u dalších postav. Nová 007, agentka, rozhodně nenaplnila černé obavy celé řady diváků. Její charakter byl dobře napsaný, s Bondem se skvěle doplňovala a špičkovala. Jsem rovněž spokojen s tím, že na závěrečnou akci šla s ním, což mi lehce připomnělo časy Conneryho, Lazenbyho a Moorea, kteří rovněž finální zúčtování nekonali na vlastní pěst a měli s sebou komando (zde tedy jen duo, ale pořád lepší než one-man action a lá Brosnan, kterého mám jinak coby Bonda též velmi rád). Od Skyfallu nám známý Q se ve své roli zabydlel a doufám, že i s novým představitelem Bonda setrvá ve své roli. Takto si v současné době agentova zbrojíře představuji. Mallory alias M je více než důstojným nástupcem všech herců, kteří se této role zhostili a taktéž věřím, že u role ještě zůstane. Moneypenny potěšila podobně jako v předešlých snímcích. Blofeld - zde možná během své chviličky děsivější než v celém snímku Spectre. Madeleine Swann se mi zalíbila. Hodně mi připomíná Tracy z OHMSS, což byl asi i záměr tvůrců. Mathilde - roztomilá. Vychytávky se nám opět dostávají na scénu, ale drží se docela střídmých parametrů, což vítám. Potěšil návrat DB5 se všemi možnými udělátky. Úvodní píseň po první projekci za mě asi nejslabší ze všech, avšak po druhém promítání a předchozím naposlouchání spolu s ostatními písněmi z bondovek, považuji i tuhle za velmi zdařilou. Odkazy na starší bondovky či svět kolem 007 se tento film vyznamenal! Portréty bývalých M hodně potěší nejednoho fanouška a závěrečná scéna s četbou z knihy, kde je citován úryvek z Flemingova románu Žiješ jenom dvakrát, je pro znalé opravdovou emocionální tečkou. Nechci spoilerovat, takže jen podotknu, že závěr filmu je natolik jiný, než jsme v sérii zvyklí a toliko působivý, že stále ještě nevím, jak s ním naložit a co přesně si o něm mám myslet. Jisté je jedno. Do historie kinematografie a bondovského vesmíru se zapíše nesmazatelně a v hlavě (možná i žaludku) bude divákům ještě pěkně dlouho ležet. :) James Bond Daniel Craig: Tak nám skončila jedna dlouhá éra. Další film už nám Craig do série nepřidá, štafetu převezme někdo jiný. Kdo ví, jakým směrem se budou příběhy 007 v budoucnu ubírat.. Daniel Craig přinesl Bonda, jenž dal vzpomenout na charakterové rysy, které postavě vtiskl její stvořitel. Craigův Bond byl zranitelný, uměl se zamilovat, přemýšlet, vzpomínat a prožívat. Vše, co jsem teď vypsal, se v Není čas zemřít dvakrát podtrhlo a ukončilo 15 leté působení komandéra Daniela Craiga. Závěrečné shrnutí: Slabších 5*, obecně převládá spokojenost, byť s výhradami. Ještě se mi však nestalo, abych byl u sledování některé bondovky v takovém napětí po celou dobu. Skvělé herecké představení i celkové zpracování, hudebně neskutečně silné i díky recyklaci motivů. V zásadě jde spolu se Spectre o takový remake OHMSS naruby. :) P.S. Přemýšlím a tento dojem jsem měl hned po zhlédnutí v kině: zatímco conneryovky (ale i OHMSS, některé moorovky a brosnanovky) si s chutí pouštím stále dokola, v případě Craiga, kterého řadím mezi trojici nejlepších Bondů vůbec, si nejraději vždy zopakuji pouze Casino Royale. Skyfall se mi jaksi okoukal, QoS a Spectre mi stačí jednou za čas a Není čas zemřít? Uvidíme... :) Kdo vydrží do konce titulků, dozví se, zda JAMES BOND WILL RETURN. :) () (menej) (viac)

Fiftis

No time to die nevybočuje nikam moc z normy. Prináša solídny a záživný zážitok, pri ktorom sa divák nenudí. To sa mu darí aj napriek tomu, že má takmer trojhodinovú stopáž. A to je skutočne dosť. V niektorých momentoch je táto dĺžka celkom poznať. Objavuje sa tu pár zdĺhavejších a všeobecne nie veľmi potrebných pasáží, bez ktorých by sa príbeh obišiel. Zabúdať by sa však samozrejme nemali ani záporáci, tí, predsa len, spravidla v Bondovkách hrali prím. Nie nadarmo sa hovorí, že film o Bondovi je iba tak dobrý, ako je dobrý jeho záporák. Tu je táto domnienka vystavená silnej skúške. Na jednu stranu sa krátko vracia Christoph Waltz ako Bondov úhlavný nepriateľ. Waltz má síce vo filme iba krátku scénu, ale za to veľmi výraznú. Jeho opätovné stretnutie s Bondom je jedným z najsilnejších momentov v snímke a to všetko vďaka Craigovi a Waltzovi a ich vzájomnej chémii. Hlavným zloduchom je však tentoraz Lyutsifer Safin, ktorého tu stvárnil Rami Malek. Ten odvádza veľmi kvalitnú prácu a dáva zo seba naozaj všetko, bohužiaľ je však jeho postava napísaná trochu nešťastne. Jeho prvotný vstup na scénu je síce veľmi silný, ale potom trvá nejaký čas, kým sa znovu objaví a skrátka pôsobí trochu ako druhé koleso na fúriku. Scény, v ktorých však je, sú dostatočne výhražné a výrazné a je zrejmé, že Malek sa v nich vyžíval. Je iba škoda, že sa mu nedostalo viac priestoru, Safin mal v podaní Maleka určite potenciál stať sa zaujímavým záporákom, ale tvorcom sa to nepodarilo využiť v postačujúcej kapacite a namiesto toho predstavili nedotiahnutého a trochu odosobneného tuctového záporáka, čo je veľká škoda. V závere je nová bondovka vo väčšine ohľadov podarený a záživný film. Diváci sa tu určite nebudú nudiť a fanúšikovia budú spokojní. Craig sa s agentom 007 lúči v jednom zo svojich najsilnejších výkonov, čo len nadvihuje celkový zážitok zo snímky. Ten je dotváraný aj kvalitnou akciou, chytľavým hudobným sprievodom, elegantnými vizuálmi a skvelým hereckým ansámblom. ()

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (viac)

Seriálové rebooty na cestě

21.01.2023

Blade našel nového režiséra

Blade našel nového režiséra

22.11.2022

Po pečlivém zvažování a hledání vhodných kandidátů na režii nového Bladea nakonec šéf studia Marvel Kevin Feige přece jen našel. Po odchodu Bassama Tariqa (Mogul Mauglí) a odkladu produkce tak práci… (viac)