James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyzpytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. (Forum Film SK)

borohub

Možná je problém, že si už vůbec nepamatuji Spectre (který mě upřímně dost nebavil), ale v první polovině filmu jsem se vůbec nechytal a vůbec mě to nebavilo. Druhá půlka už mi přišla taková ta typická bondovka se vším všudy. Komu ale musím vzdát poklonu je výborný Rami Malek, který roli záporáka hnusáka ztvárnil výborně. A musím konstantovat, že z Bondovek s Craigem je právě Rami Malek nejvíce zapamatovatelný záporák. No nevím, pokud si budu chtít pustit nějakou Bondovku s Craigem sáhnu po osvědčeném Skyfallu. 55% ()

Hawaj

Takže zpětně, z tohohle si pamatuju jen ten souboj na tom mostě v tom italským městečku, to Craigovo snažení a tu jeho buchtu. Jinak nic. To se nedivím že jsem tomu dal průměr. Jo ještě jsem zapomněl na éterickou Ani de Armas. Ale ta tu působí spíš jako top modelka z reklamy něž nebezpečná agentka. Craig pro mně není Brit Bond co má nadhled, eleganci a šarm. Craig vypadá spíš jak zádumčivej topornej rusák, kterej se živí jako elektrikář. Úplně vším mi do tý role nepasuje. ()

Trsto

Sympatická rozlúčka Craiga s Bondom... má to však svoje ale...a ja sa pýtam.. všade musia pchať černoškov natvrdo ? a nasrať ma, že ešte tú totálne nesympatickú čiernu "gazelu" dajú na pozíciu 007, ktorá je veky a má byť mužská ?!!! ak to čudo bude v ďalšom filme s Bondom končím.. ani ho nemusia točiť.. sa bude asi predstavovať : Ahoj, som Jessica , Jessica Bond... nie ? A ďalší diel sa dozvieme, že je lesba ešte ()

njd29

wtf...to bola posledna cast, co som videl, to len anglani si dokazu takto sprznit historiu a literaturu. k tym farebnym ludom uz len chyba strycek v satach. ()

Carlie

Daniel Craig se s rolí Jamese Bonda rozloučil důstojně a já opět opouštím kino s nadšením. Začátek byl dechberoucí, jen ta píseň od Billie Eilish se mi moc nelíbila (po té Madonině snad nejslabší). Pro vývoj postavy úplně klíčový film, protože se Bond oproti předchozím dílům dost rozmluvil a hraje na emoce, což minimálně na mě docela zafungovalo. Škoda, že po tak nadupaném začátku byl děj lehce utahaný a nějaké opravdu pořádné akce se dostalo opravdu až na konci. Také mám menší problém s postavou záporáka, která se mi zdála dost nedomyšlená (v podstatě tam byl úplně vedlejší postavou, která dostala naprosté minimum prostoru). Aspekt filmu, který by si zasloužil tu největší pochvalu je stránka audiovizuální, protože Zimmerova hudba a kamera byla nádherná a bylo to na celkovém výsledku dost znát. Jakožto člověk, který viděl naprosté minimum Bondovek (tahle je první na kterou jsem šla do kina) a nepovažuje se za fanoušku musím říct, že to předčilo má očekávání. ()

Vito_LePour

Dobře natočené, dobře zahrané. Místy vtipné. Nejvíc ze všech výkonů vyzdvihnu Ramiho, jeho podání psychopata bylo naprosto perfektní. Příběh měl klasický námět, ale nebyl odfláknutý. A ty auta! Ach.. ()

krivkin

Nebylo to vůbec špatné, stopáž byla naplněná tak, že se snad ani nedalo nudit. Vyzdvihl bych především famózní kameru, spoustu hravých odkazů a konečně zase i pár vtípků. Ale přece jen mám raději Bonda 20. století, uvolněného a elegantního sebejistého frajera, který srší ironií a tak nějak mimochodem (leč tak nějak stále :-)) zachraňuje svět, občas si zalaškuje a na přílišné projevy citů jaksi nemá čas... Potěšily odkazy na starší bondovky - všiml jsem si zejména Dr. No - a pak také jiný krásný Aston Martin Vantage (který kdysi řezal žigulíky :-)) Avšak záporák byl tentokrát slabý a to i přes fakt, že si říkal Lucifer a posun od Bonda k dramatu mi prostě nesedí ()

Tom.Kejik

8/10 Nakonec se zklamání nekoná. Scénáristicky nabušené, herečky sebejisté a návrat ke starým bondovkám, více než příjemné. Craig herecky v nejlepší formě. Záporem je určitě délka filmu a nedostatečná prokreslenost záporáka. Daniel Craig jako 007 mi bude chybět. ()

petrsponar

Takže.. Ještě furt se to snažím vstřebat co jsem právě viděl. Grandiózní,, koncert,, mistrovsky odvedená práce, hudba, akce a ta kamera.., atd. Nový Bond je opravdu skvělý. Craigova parádní rozlučka.. 9/10 ()

ESNYR

Když Craig začal s Bondem, měl jsem pochyby. Ne že by mu role "neseděla" ale už dlouho před tím se říkalo že bude jiný, nový, odlišný a modernější. No tak jako jo, Bond potřeboval něco jako vzpruhu, to se tak nějak táhne celou sérií ale třeba takový Dalton ve dvou filmech ukázal že ne vždy se vyplatí jít vyloženě akčním směrem ale nebudeme si tu hrát na nějaké odborníky. Brosnan si získal svoje diváky v podstatě okamžitě a čekalo se co bude dál. No a přišel Craig. A z Bonda se stala reálnější postava, bolelo ho když mu někdo rozbil hubu, měl nějaké emoce, byl takový uvěřitelnější než ty předchozí verze. No a to bylo špatně. Bond má být přestřelená jízda která ví že jsou tam klišoidní padouši "chci ovládnout svět" kteří nemusí mít jiné motivace, byly tam Bondgirl, které neplnily jinou funkci než postelovou a jako ozdoba na večírky, děj byl jednoduchá a jasná linie která prostě bavila. Tady se stalo to že Bond už byl moc reálný, moc člověk a moc vážný. Velice dobře to vystihují komentáře Vicky98 (i když až moc drsně ale v podstatě perfektně napsané) Sam_Hawkens (trefa do terče) a nebo dudunecek (se kterým souhlasím do posledního slova) Mě tento Bond taky moc neoslovil, zbytečně natáhlé drama o jednom životem unaveném týpkovi který bojuje o svět kterému nerozumí a za něco co za to nestojí. Jeho vztah k osudové ženě mi přišel nevěrohodný a vyloženě nudný. Občas se to snaží zalézt zpět do Bondovské krabičky ale vůbec se mu to nedaří. Záporák je toporný a nějak jsem ani nepochopil o co mu přesně jde a proč (což mi paradoxně nikdy ve starších filmech nevadilo) Dialogy jakoby psal někdo kdo nikdy neviděl jediný akčnější film a myslel si že to bude super a děj by se dal shrnout do věty "Jsem unavený a mám toho dost" Bondgirl tu ani neexistuje a čokoládová náhražka mi byla protivně nesympatická. Bond umřel už dávno a ty filmy s Craigem bych jako Bondovky ani nebral. Jsou to akčnější thrilery a dramata, ale ne Bondovky. Ty mají být jiné. Za mě zklamání a i když Casino a Skyfal byly hodně dobré, tak celé to Craigovo Bondovství není prostě to co bych od Bondovek čekal. S tím co se ve filmu dělo a jak bylo naznačeno pokračování, mám obavy že Bond se na nohy nezvedne hodně dlouho (minimálně po dobu kdy z něj budou dělat LGBT, BLM, bezpohlavní) a bude jen dál padat až dopadne na to pomyslné dno pak bude muset přijít někdo kdo to zase vrátí k Brosnanovi, který tu serii dokázal vytáhnout nahoru neskutečně. Jo a je to dlouhé, šíleně zbytečně dlohé. ()

Kinofil

|| PG-13 || MGM/Universal || Rozpočet: $250 mil. || USA: $160 772 007 - ČR: 66 648 905 Kč - Celkem: $774 034 007 || Je to pecka! Po všech odkladech, změn režisérů, scénáristů a covidu mohl poslední Bond dopadnou jen ztěží líp než Spectre. Pak přišli až podezřele dobré trailery, které běžely rok a půl a nekecaly. Není čas zemřít je perfektní rozlučkou s Danielem Craigem stejně jako (dost možná) s klasickým Bondem a završení celé nadmíru povedené pentalogie. Porovnání s předchozími díly se nabízí, ale není úplně fér. Casino a Quantum byly Bondovy začátky kariéry a hitmanovské úkoly. Pro změnu Skyfall a Spectre jely v osobní lince a poodhalovaly neprozkoumanou Bondovu minulost. A Není čas je pak někde mezi - z jedné poloviny je to ryze akční film a z druhé nezvykle komorní drama. Že to nejde dohromady? Ale jde, když to člověk umí správně propojit. A Fukunagovi se to povedlo. Je vidět, že i on měl s posledním Bondem své plány a v rychlosti poukončoval všechny slepé linky ze Spectre (dost radikálně), které stejně nikam nevedly, aby se co nejdříve mohl vrátit ke Craigovi a Léi Seydoux. Souhlasím, že je Léa nejméně zajímavá (nikoli atraktivní) Bond Girl a je chladná jako nolanovky. Jenže! Její chladnost se skrývá na povrchu, uvnitř je stejně rozlomená jako Bond, né-li víc, a v závěru jí všechno rychle odpustíte. Pak je tu Malek, jehož padouch je trestuhodně nevyužit na úkor výše zmíněných věcí. Sám o sobě není špatný, jen trochu klišovitý s dalším nebezpečným virem a plánem vyhubení lidstva (znepokojivně nadčasové, jelikož by film hotov 2019). Ovšem i zde v celém kontextu je do skvělý scénáristický prvek, díky kterému je finále tak epické a slzutvorné jak má být. Některé zvraty jsem sice odhadl pár scén dřív, ale neberu to jako chybu filmu. Naopak je pozornému diváku předem prozrazuje a divák je pak ve výhodě. Odhadnou zbytek filmu během 10 minut je problém. Na ostatní vedlejší postavy nezbývá mnoho času včetně nástupkyně 007 (Lynch), která je nemastná neslaná a nepřesvědčila mě, že by měla ve značce pokračovat právě ona. Zbývá jen božská Ana De Armas, která si roztomile ukradla scénu na Kubě a je na ní vidět, že hraní v bondovce byl pro ni splněný sen. Škoda, že ona není tou nástupkyní. Jako vždy musím vyzdvyhnout Zimmerovu hudbu, která epické momenty dělá epičtější a emociální emociálnější. Ten chlap je dříč, jehož hudba vyčnívá vždy i ve špatných filmech. Není čas zemřít ubírá na kráse jen přepálená stopáž, která je cítit, ovšem nevím, kterou scénu bych vyškrtl. Některé repliky zní dost stroze a uměle (scéna s Blofeldem) a v příběhu se toho děje opravdu dost. Nicméně "nudu" vynahrazuje akce, na které se Fukunaga vyřádil (úvodní honička, přestřelka na schodech, Kuba a hlavně pak Norsko, kde je Bond v nezvykle v bezvýchodné situaci) a pak ta emociální rovina a osudovost, která kdy jindy než v provázané pentalogii pasuje jako prdel na hrnec. Ke konci pak musí každému ukápnout slzička, trochu vychtěně, ale stále zaslouženě a vzít na milost i ty slabší kousky, ať už jsou to jakékoliv. 85%. () (menej) (viac)

GNTRS

Patřím mezi velké fanoušky Bondovek obecně a mám rád prakticky všechny bez větších výhrad. Pokud bych měl srovnat Craigovy Bondovky, seřadil bych je přesně podle roku jejich vzniku od nejlepší. NTtD je super film, ovšem jako Bondovka u mě nefunguje celou stopáží. Směr, kterým se scénáristi vydali v případě NTtD (resp. počínaje už Skyfall), mě tolik neoslovuje. Ubral bych na „osudovosti“, které na mě bylo za ty tři filmy už trochu moc, a konkrétně v případě NTtD na Bondově „rodinném životě“. Taky bych si přál klasičtější konec. Překvapilo mě, že i když je Craig mým nejoblíbenějším Bondem, závěr filmu trochu ve stylu Skály ve mě žádnou výraznější emoci nezanechal. Tak snad to na druhý pokus v kině vyjde :-) ()

maestrotatum

Dovoľujem si z celou vážnosťou môjho úradu povedať: ,, áno" je to najlepší film pravdepodobne nielen Craig- Bond éry. Pre niekoho budem asi ten neobľúbený liberál ale maestro Craig, Daniel Craig je pre mňa najlepším agentom 007. Priznávam jeho filmy boli ako na hojdačke: luxusné Casino vystriedalo trošku divnejšie Q. Solace ale všetko sa vynahradilo Skyfall (mimochodom s najlepšou pesničkou od Adele) a prišlo trošku zatrpknuté Spectre. Pri novom filme som očakával pecku, a to čo prišlo mi vynahradilo celé dva roky čo je kinobiznis zužovaný covid pandémiou. Daniel povedal, že si radšej podreže žily ako by mal hrať nového Bonda tak som mal little bit stres, že film bude len nutnosťou ale je dokonalým zavŕšením a možno aj spoveďou ?! Ten vzťah čo začal v Spectre s ďalšou bond girl pani Seydoux sa v No time to die prehupol do niečoho tak krásneho a filmovo poctivého, čo teraz nedokážu žiadne moderné filmové cukrovinky.  Obavy pred filmom som mal však od samého počiatku, keď média na mňa vypluli správu, že šepotajúca teenagerka Billie Eilish naspieva titulnú pieseň. A keď som ju počul som len hlasno preglgol a potajme odriekol otčenáša aby to dopadlo dobre. Teraz ? to už budú asi 3 či 4 razy čo som behom poslednej hodiny tú pieseň počul.. prečo ? lebo po pozretí  je filmový zážitok dostatočný motivátor a ja slovák plný predsudkov čo sa nikdy nepoučí zas a znova zahanbene priznávam, že to dievčisko čo má raz zelené vlasy  a inokedy zas kávové má naozaj talent. Najdlhší Bond film som si užil v kine tak ako už veľmi dlho žiaden film nie. Počkal som do poslednej titulky, kým sa v sále plnej popcornovej arómy nerozsvietili svetlá a moje uslzené oko dostalo jemný šok. Ooo áno Bond ma rozptýlil až na slzy. Až tak, že mi je z celého fanúšikovského srdca ľúto, že to bude ozaj posledný film D. CRaig-ovho Bonda. Najemotívnejší film 007 fenoménu a krásne zobrazenie skutočnej nie prchkej lásky agenta čo má povolenie zabíjať so ženou. Niekto tu písal, že tento Bond nie je o výstrihoch... naozaj nie je.. je o citoch... a akcie je tak akurát a geniálne natočenej s ešte lepším ozvučením. Tak všetci zutekajte do kina a dôstojne sa prizrite na film, ktorý je podľa mňa od roku 2018 tým najlepším filmom, čo som mal tú česť zhliadnuť 90% s tým, že je to zas film, u ktorého mi bude ľúto, že ho už nikdy neuvidím prvý raz. ()

ibex

Za mě je to hodně rozpačitý film. Některé akční scény se snaží být vizuálně úžasné, ale spíš na mě působili dost nudným dojmem a nulovou atmosférou. U hlavního záporáka mi přišlo, že má totálně nevyužitý potenciál a  že "boss fighty" mohly být víc propracovanější a ne aby se odehrály v řádu pár vteřin/ jednoho výstřelu. ()

Benjamin_L

Komický záporák, neprůstřelný Bond, zbytečně dlouhá stopáž a debilní scénář. Přitom začátek se povedl. Dnes už nevládne bílý muž, takže zlikvidujeme nesmrtelnou filmovou ikonu. Sbohem Bonde ()

RadaRD

POZOR SPOILERY!!! Tak tohle mě s prominutím fakt nas*ralo. Tahle akční slátanina nemá s bondovkou už absolutně nic společnýho, kromě toho, že tam hraje postava, která se jmenuje James Bond. Tvůrci tohoto snímku zabili základní dogma všech bondovek, na čem stojí základy, totiž že jeho postava je věčná. Že se role předávají dalším hercům a pořád je to "James Bond" a nikdo se nad tím nepozastavuje. Film je dlouhý, dialogy únavné - hlavně pasáže, když se vykecává hlavní záporák. Tvůrci zřejmě chtěli hodně šokovat a tak nechali Jamese nakazit smrtelně nevyléčitelným HIV od Freddieho Mercuryho (Rami Malek), pročež James se hrdinně rozhodnul, že tuhle smrtonosnou zkázu šířit dál nebude a za efektních efektů se nechal odpálit raketama. Bum! Viděl jsem všechny bondovky, považuju se za znalce a milovníka bondovek a ty s Craigem považuju za nejslabší. V tomto filmu byly jediné kladné momenty, když se tvůrci občas snažili brnknout na retro strunky - ať už vizuální nebo audio nebo kombinací obojího... ()

muti

Bond zvykne odzrkadľovať súčasné javy a napätia vo svete. Je zaujímavé že film o biologickej zbrani musel byť odložený pre pandémiu. Bolo by trefne keby výskumnik nie je Rus ale pracovník z Wuhan Lab 😃 jasné, že by sa nedostal do istých kín, ale bol by trefny. Na tému vývoja genetických zbraní vyšlo nedávno video, ktoré odporúčam. Snáď to ostane len ako fikcia. https://youtu.be/biNxl7tiVSY ()

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (viac)

Seriálové rebooty na cestě

21.01.2023

Blade našel nového režiséra

Blade našel nového režiséra

22.11.2022

Po pečlivém zvažování a hledání vhodných kandidátů na režii nového Bladea nakonec šéf studia Marvel Kevin Feige přece jen našel. Po odchodu Bassama Tariqa (Mogul Mauglí) a odkladu produkce tak práci… (viac)