James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyzpytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. (Forum Film SK)

ApsidalTill

Žiadna iná verzia 007 nedostala v predchádzajúcich viac než dvadsiatich filmoch skutočnú bodku - záver, katarziu. Daniel a jeho púť dielom Fleminga je preto medzníkom filmových adaptácií Jamesa Bonda. V rôznych aspektoch ide o unikát, na ktorý človek musí nazerať inou optikou, zvlášť ak sa považuje za milovníka série. Nepáčil sa mi návrat k prehnanej fantastike v zmysle niektorých hračiek, ale za to som ocenil brutálne prepracované akčné scény a Zimmerovo neutíchajuce šmudlenie ikonickej melódie. Hlavný záporák by potreboval trocha lepší scenár ale cez to všetko je aj on sám istým precedensom a to predovšetkým v jednom silnom momente v závere. No Time to Die si pozriem ešte veľakrát avšak už teraz je jasné, že pred ním jednoducho musím vidieť nie len Skyfall ale hlavne Spectre. ()

Klajnik odpad!

Nečekal jsem, že budu takhle trpět a předem říkám, že je mi jedno, že Q je gay a štafeta 007 se předává černé agentce. V tom můj problém neleží. Vadí mi, že z toho udělali příšerné melodrama, které se z vyumělkovaného obsahu snaží vytěžit osudovost a donutit diváka cítit emoce. Opravují se nedostatky z nudného a neuspokojivého předchozího dílu Spectre, kde se objevila velká zločinecká organizace, která asi tahá za niťky a nyní je tu ještě větší záporák, kterej tuhle organizaci předčí a jeho osud je propojen s osudem bond girl. To jest jen jeden z příkladů, na němž demonstruji onu vyumělkovanost ve snaze to ještě jednou pořádně uzavřít, udělat velké a vzbudit v divákovi emoce. tato snaha však generovala jen příšerný kýč a tudíž jedinou emoci, kterou jsem cítil, byla úzkost z trapnosti. Bonda jsem považoval za vyspělejšího, ale zde mi byl prezentován obsah tak předvídatelný a levný, že si říkám, že to nemá daleko k romantickým slátaninám, na které kouká moje máma. Zajímavé sledovat, jak toto zpodobnění Bonda bylo představeno v Casino Royale a jak skončilo... Vím, že třeba takový Toren je tím, komu říkám "normie" - tedy nepříliš vyhraněný jedinec, postrádající vkus, zato nepostrádající sentiment a jedinec bez smyslu pro jemné rozlišování mezi podobným a nepodobným - ale stejně mi přijde zvláštní, že to na lidi může takhle emocionálně fungovat. Podle mě mají lidi Bonda prostě rádi, což je pochopitelné, ale koho reálně zajímá jeho vztah s Léou Seydoux (jméno postavy si nepamatuji, prostě bond girl)? Ti dva mezi sebou nemají téměř žádnou chemii. Momenty, kdy se jí Craig vyznává z lásky, mi přišly fakt zlé, nepřirozené a nemístné. Ono se samozřejmě nabízí, aby se Craigův Bond stal emocionálně vyspělejším, otevřenějším a ukázněnějším, ale způsob, kterým se to stalo na mě prostě nefunguje, protože to není dost dobře zpracované. Občas jsem bolestí pevně svíral víčka i si palcem a ukazováčkem tiskl kořen nosu. Pokud chtěli začít Bonda jako sociopata bojujícího za správnou věc, později šáhnoucího si na dno a ve finále se zamilujícího do dívky, tak si měli zprvu vytvořit nějakej hrubej plán příběhového oblouku a dát to někomu, kdo udrží onu soudržnost. To se však nestalo a já nyní vidím, jak se jim to rozsypalo a tento narychlo splácaný neopravdový paskvil mi byl jen zlým zážitkem, který umocňuje fakt, že to celé trvá 3 hodiny. Mělo to skončit ve dvacáté minutě, když mu do tváře bouchne hrob. Když na konci bond girl říká své dceři: "Řeknu ti o muži jménem James Bond", tak jsem ří říkal: "Řekni jí radši o někom jinym." Obhájil jsem, jak moc to obsahově nefunguje a jak moc mě to trápilo. Jsem přesvědčen, že objektivně je to obsahově špatné a každý dobrý film má počátek v dobrém scénáři. Současně ale chápu, že většině lidem to bude stačit a nějaké emoce se u nich dostaví. Přál bych si však, aby tomu tak nebylo, protože pak by tvůrci byli nuceni přistupovat k látkám méně laxně. Co se formální stránky týká, tak režijně je to sebejisté, Bond v některých momentech působí zkrátka správně (většinou jde o nějaké krátké vteřiny nějaké pohybovosti, kde se ukáže, jak tento Bond umí být smooth), gadgety baví a akční scény jsou relativně fajn - přesto však žalostně za tím, jaké monumentální akční pasáže jsem viděl v MI: Fallout či jaké nevídané věci jsem viděl v Tenetu. Série s takovou tradicí, která by měla vést, je nyní překonaná jinými špionážními filmy, aneb jak se tradice stala zátěží. Vlastně Casino i Skyfall mají oba mnohem pamětihodnější akční sekvence než to, co se odehraje zde (trailery víceméně ukázaly to nejzajímavější). Atrakce tedy nebyly dostatečně atraktivní ve srovnání s tím nejlepším a současně jsem byl po dlouhou dobu nucen trpět obsah, který mi je k posrání protivný. Pokud chcete, abych cítil emoce, napište dobrej scénář se vší hloubkou a šířkou, která je žádoucí. Takto ze mě tvůrci dostali jen odpor a dle mého zaslouženě. Nemyslím si, že jsem se svým hodnocením zaujatý. Filmy tohoto typu si vytyčují snahu diváka hlavně bavit a docilují toho různými prostředky (luxusní vybavení, krásné ženy, exotické kraje, akce, šílení záporáci...). Bondovky fakt nejsou uměním (obsah s výpovědní hodnotou vyjádřen s důrazem na estetiku), které by se snažilo předat moudrost či nějakou hlubokou lidskou zkušenost. Jasně, jde tu o nějaké poměry co se lidskosti a uvěřitelnosti týká, ale akční filmy nemohou jít tolik do hloubky, protože čas je investován do atrakce, kterou je právě ona akce. Ta vytváří napětí, které vytváří zábavnost, jejíž příslib přitáhne diváky do kin a vydělá tvůrcům peníze. Pokud je tedy bondovka filmem, který má diváky primárně bavit a já byl víceméně otravován a nuděn, tak ten film musím vyhodnotit jako neúspěšný a patřičně ho odsoudit, ať už je scéna nasvícená pěkně, CGI kvalitní a šaty pěkné či nikoli. Ještě aby tomu tak nebylo za ty prachy. Bylo to málo odvážné a současně nešlo zacelit nedostatky, které otevřel (hlavně) předchozí díl. Vůbec jsem jim to nežral. Pro mě nejhorší díl Craigova Bonda a nečekal jsem, že ve výsledku bude Spectre stravitelnější, ale vlastně to dává smysl, protože důsledky chyb se už jenom nabalovaly (podobně jako tomu bylo s novou trilogií Star Wars) a snaha to utáhnout a dojít touženého efektu na mě působilo svou vyumělkovanosti velmi zle. () (menej) (viac)

filipvrbik

Spíš možná je čas zemřít... Jubilejní 25. Bondovka se rozjíždí pomalým tempem, první hodinu tvoří vlastně jen střílečky, výbuchy, občas vtípek a samozřejmě Bondův důchod.. Pak se to ale slušně rozjede (sice mi to přišlo jako kompilace všech předešlých dílů, ale dobrý- zatímco první hodince bych dal slabé tři hvězdy, za druhou hoďku to už bylo čtyři a půl- no a naštěstí je tu poslední hodina..)  A poslední hodina je fenomenální (vůbec celé je to natočeno brilantně, ale hlavní padouch se objeví až po docela dlouhé době, což je sice zvláštní, ale Rami Malek, který se mi tolik nelíbil v Bohemian Rhapsody jako Freddy Mercury, se mi o to víc líbil jako padouch- i když jeho působení se víceméně omezuje jen na divné rozhovory). Je dobře, že to částečně navazuje na Spectre, které se mi moc líbilo. SPOILER- Asi půl hodiny před koncem jsem si říkal, že by bylo super kdyby Bond umřel, no a fakt jo! Což bylo paradoxně asi to nejhezčí ukončení série a příště ať si to hraje třeba mluvící žába, protože přesně takový konec si snad nejslavnější filmová postava zasloužila, bylo to tak majestátní a zároveŇ dojemné- snad poprvé byla Bondovka i docela romanťárna.... Konec Spoileru... Jediné,co bych výrazněji vytkl, je to, že se film snaží být až příliš vážný (kdeže jsou časy Rogera Moora a Pierce Brosnana), i tak si jako většina lidí myslím, že Daniel Craig byl nejlepší Bond ze všech...Tak ještě jednou naposledy: Thank You mr.Bond, James Bond... viděno v kině 2D (eng.)...95% ()

Renfield

Říznější Bond jako v Casinu nebo Quantum mi sedl podstatně více a to jsem za Craigovu evoluční cestu rolí vlastně rád. Jeho lidštější verze agenta, který stárne a má své především prací způsobené problémy, byla v kombinaci s akcí fajn. Jenže to se nemuselo žehlit po Spectre, uzavírat každou důležitou postavu a bombasticky loučit. Navíc jeho osudovou byla Vesper v podání Evy Green, na kterou Léa Seydoux alespoň tady herecky zdaleka nemá. Daniel Craig se může snažit, jak chce, stejně jim tu zamilovanost nevěřím, za to mu plně věřím vzpomínání právě na Vesper. Z akční části jsem měl pocit, že tady může být Cary Joji Fukunaga konečně svůj. Každá z těchto scén je výborná, obzvlášť to platí pro Kubu, kde si zase musím rýpnout, protože Ana de Armas má charismatu na rozdávání. S Craigem jí to zdaleka nefungovalo pouze v kosení nepřátel, hned od převlékací scény mezi sebou měli takové to pravé jiskření, jenže zůstalo nevyužito. Podobně dopadl i Rami Malek se svým vrchním zahradníkem, ten byl zajímavý pouze tím, že měl vždy pevnou půdu pod nohama, dokonce i na údajně tajícím ledě. Do dobré bondovky nic neschází, naopak hodina přebývá. Aspoň jsem si zavzpomínal na Ramba s Armageddonem. 65% ()

TwoFace

Závěrečná Craigova bondovka je důstojným a kvalitním zakončením jeho patnácti let v této ikonické roli. Působí spíše jako epilog, ve kterém se uzavírají všechny příběhové linky a kvalitně svazuje dohromady předchozí čtyři díly. Ze všech bondovek je právě tato nejvíce a nejlépe postavena na postavách a jejich emocích skvěle protkaných s výborně natočenou akcí, která je snad nejlepší v celé sérii. Musím vyzdvihnout i dokonalý soundtrack (a to i přesto, že Zimmer v některých motivech vykrádá vlastního Temného rytíře) s jednou z nejlepších titulních písní v celé sérii, a samozřejmě i to, že film je natočen a vypadá naprosto úžasně. Film v rámci série zkouší něco nového a velmi se mu to daří, víc než kdy jindy stojí především na silných hereckých výkonech. Herecký výkon Daniela Craiga je opět excelentní. I když nejlepším Bondem vždy byl a navždy bude Sean Connery, Craig mu po svém posledním filmu šlape na paty mnohem víc, než kdy předtím. Zbytek hereckého obsazení je rovněž výborný. Škoda jen, že role okouzlující Any de Armas byla tak malá. S Bondem se k sobě skvěle hodili a moc rád bych ji viděl jako hlavní bond girl, či jako jednu ze stálých postav série, byla totiž naprosto úžasná. Závěrečný překvapivý moment je rozhodně kontroverzním rozhodnutím a upřímně jsem překvapen, že na něj scénáristé měli odvahu. Ale jsem rád, že do toho šli a zkusili něco nového – myslím, že se tento risk povedl a dle většiny pozitivních reakcí velmi vyplatil. Přesto mi přišlo, že finále filmu nemělo (alespoň při prvním zhlédnutí) takový emoční dopad, jaký mělo mít. Při druhém, kdy jsem si dal celou Craigovu sérii od začátku do konce, mě však už finále zasáhlo mnohem víc. Stejně mám ale pocit, že Bond by si ten šťastný konec s odjezdem do západu slunce ve svém DB5 zasloužil mnohem víc (v tomto ohledu je pro mě konec Spectre pro Bonda tedy mnohem lepším a uspokojivějším zakončením). Jen doufám, že se toto rozhodnutí nakonec tvůrcům nevymstí. Nový Bond totiž bude muset přijít s něčím úplně novým a radikálně tak sérii proměnit, nebo nějakým způsobem navázat a rovněž tak vnést do série změnu. Hodně mě budou zajímat reakce nejen na nového Bonda, ale i na nový film. Pokud se totiž následující bondovka nepovede, mohlo by se stát, že na pár let půjde celá série k ledu… Ve výsledku je No Time to Die solidním a strhujícím závěrem Craigovy pentalogie a filmovou událostí roku, na kterou rozhodně stálo za to si těch pár let počkat. ()

Ant_Antony

Stačí rozdělit na dva filmy. Do výslechu Blofelda je to Bond... Od domečku kdesi v norském fjordu se z toho stává poněkud plačtivé drama, do kterého je naroubován Safin, tajuplný ostrov a plyšový králíček za opaskem... Ve zkratce: Craig jako Bond mi bude chybět - Casino Royale asi ještě hodně dlouho zůstane v mé osobní TOP3 Bondovek... A nyní pozvedněme dobrou skotskou a rozlučme se v tichosti... ()

Oralfabet

Díky No Time to Die jsem si uvědomil, že Bondovky pro mě vlastně asi nikdy nebyly ničím víc, než kolekcí akčních scén v krásných lokacích se skvělou ústřední melodií a charismatickým protagonistou (výjimkou je možná tak Casino Royale). Craig sice asi byl mým oblíbencem, ale tohle rozloučení mě stejně nechalo dokonale chladným, už teď vlastně pořádně nevím, o čem to bylo... Ale Ana de Armas byla celkem super. 5/10 ()

Mikino00

Bond je nekončící akční jízda. Na začátku dá nohu na plyn až na podlahu a nesundá ji až do konce. Baví svou pestrostí, skvělou akcí i humorem. Nejlepší pasáž je na Kubě s božskou Annou de Armas, ale ke chvalení je toho rozhodně více. Problém jsem měl až poslední půl hodinku, kdy mě dlouhé finále nebavilo a konec pak ve své patetičnosti zklamal. I přes kupu much v ději a logice je to prostě zábava a akční lahůdka. Doporučuju servírovat v kině. ()

Jaro_slav

Takový Logan bondovského vesmíru: poměrně důstojné rozloučení s celou hereckou generací, v němž příběh je jen taková lehce zvlněná okreska, po který se jede . Velmi mě nicméně zaujal téměř dadaistický product placement Land Roveru – jednak narážka na jejich notorickou poruchovost skrytá v krátkém dialogu, jednak honička, kterou vyhraje 25letá Toyota Land Cruiser. Gudžáb, márkytynk pýpl. Díky za hudbu Honzy Pokoje, poslední kapitola si to zasloužila. Díky za skvělejch 15 let. ()

Ollie235

,,We all have our secrets. We just didn't get to yours yet." Po asi rok a půl dlouhém období bez návštěvy kinosálů jsem se opravdu těšil, až nového 007 uvidím na velkém plátně. A začalo to velmi slibně - vzpomínky na předchozí díly, krásné prostředí, Daniel Craig jak ho známe a k tomu jedna z nejlepších titulních písní celé série. Kéž by ty pozitivní pocity z úvodu vydržely po celou dobu. Bohužel děj po chvíli začal slábnout a největší zklamání se dostavilo s příchodem hlavního záporáka. Nic proti Malekovi, ale Safin v jeho podání mě vůbec nepřesvědčil a jeho motivaci jsem jednoduše nevěřil. Před koncem naštěstí přichází skvěle zvládnuté emočně vypjaté scény, které jsou tím hlavním, co si z této bondovky budu pamatovat. Loučení s Craigem se tak nakonec za mě docela povedlo. Nezbývá než natěšeně čekat, kdo tuto roli ztvární příště. ()

Kacitr

Moje druhá Bondovka s Danielem. Musím vyzdvihnout úvod doprovázený písničkou od Billie Elish. První hodinka je poněkud utahaná, ale potom co James začne zachraňovat Madeline a tu malou, vtáhne vás to do děje. Rami mi tam ale nesedl. Nakonec vše nejspíš zafungovalo jak mělo. ()

ArthasKarfa

Konec éry, Bonda, toho drsnáckého agenta jak ho známe. Teď nás čekají genderově a rasově moderní Bondové...Film je akční, dojemný a technologický, děj posune a ukončí, stylově a pateticky. ()

Milky.

Vítejte v progresivní době, kdy Bond není šarmantní sebevědomý švihák, ale stařík v emocionálních troskách, Q je buzerant a nástupce 007 je horská gorila (ještě čekám, až producenti dodají, že je trans, bi, lesbi, nonbinary nebo nějaká další moderně-progresivní duševní choroba, aby to bylo co nejvíc cool) snad s nejnepříjemnější herečkou co našli. Až teď koukám, že to je ta kobyla z Captain Marvel. Hnus. A co se týče Bondgirl, tak stejně jako ve Spectre, Léa Seydoux mi v té roli přijde strašně nesympatická. To už byla o dost sympatičtější mamlas-Armas, která tam roztomile poskakovala tak 20 minut a pak zmizla. Celkově mě tahle bondovka ze sedačky nevytrhla a řadím ji mezi ty slabé Craigovky hned vedle Spectre a Quantum of Solace. Nezajímavý film, který mi nic nedal. Pro mě bude nejlepší vždy Casino Royale a Skyfall. Popřípadě Brosnanovky. Jednu hvězdičku dám za skvělého Maleka a druhou za akci v kapradí. ()

Yardie

Paráda! Sinusoida pokračuje, po pro mě slabší Spectre je tohle opět vrchol. Od začátku do konce jsem to baštil. Je to takové jiné, má to zvláštní atmosféru a kouzlo, je to plné emocí a prostě výborné. Nevím, jak více to popsat. Mně bondovky s Craigem seděly od začátku, za vrchol považuji Skyfall a toto. Možná toto na mě udělalo pocitově větší dojem. Perfektní rozloučení s Craigem. Howg! ()

mira007

Série Bondů s Craigem je jako seriál na pokračování a já jsem krom prvního dílu vzdal u těchto filmů hledat něco jako dějovou linku, která má hlavu a patu, já se prostě nechávám opájet vrcholnou akcí akčního žánru a krásným vizuálem. Dějově jsem se ztrácel i tady, páč jsem si nepamatoval to z předchozích filmů, ale i tak jsem dostal dvě dechberoucí akční scény - honička v italském historickém městečku a pak brilantní akce v mlžném lesíku, kde mi to málem evokovalo něco z Ramba. Prostě Craigovi ten naštvanej, nekompromisně agresivní Bond šel na jednotku s hvězdičkou. Já ale dám jen dvě hvězdy, protože ikdyž nejsem u těchto filmů náročný na složitý děj, tak tady ten motiv nanorobotů do krve, který má skoro vyhladit lidstvo byl naprosto dementní a samozřejmě musím strhnout body za ten konec. Takhle by Connery nikdy neskončil. ()

Marys

Dobré, ale zbytočne dlhé. Niektoré scény boli zbytočne natiahnuté a strácal som pri nich koncentráciu. Plus urobiť z toho takúto rozlúčku s Danielom Craigom, ako Jamesom Bondom... Nemám proti nemu nič, no bolo to treba takto nasilu? ()

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (viac)

Seriálové rebooty na cestě

21.01.2023

Blade našel nového režiséra

Blade našel nového režiséra

22.11.2022

Po pečlivém zvažování a hledání vhodných kandidátů na režii nového Bladea nakonec šéf studia Marvel Kevin Feige přece jen našel. Po odchodu Bassama Tariqa (Mogul Mauglí) a odkladu produkce tak práci… (viac)