Animovaný dobrodružný fantazijný komediálny muzikál sa inšpiroval motívmi z rozprávky Hansa Christiana Andersena Snehová kráľovná. Získal dva Oscary - v kategóriách Najlepší celovečerný animovaný film a Najlepšia pieseň (Let It Go) - a Zlatý glóbus ako najlepší celovečerný animovaný film.

Nebojácna a večne optimistická Anna sa vydáva na veľkolepú výpravu do hôr v sprievode drsného horala Kristoffa a jeho verného soba Svena, aby našla svoju sestru, krutú snehovú kráľovnú Elsu, ktorej ľadové kúzla uväznili kráľovstvo Arendelle do večnej zimy. Na svojej púti sa Anna a Kristoff stretávajú s nástrahami najvyšších veľhôr sveta, mýtickými trolmi aj zábavným snehuliakom Olafom. Navzdory drsným živlom sa zúfalo pokúšajú zachrániť kráľovstvo a zlomiť kliatbu ľadovej kráľovnej, skôr než bude celkom neskoro.

Dve princezné Elsa a Anna žijú bezstarostné detské životy. No Elsa má schopnosti zmraziť predmety, tvoriť ľadové dráhy či spustiť sneženie. Jej moc pri detskej hre zasiahne Annu a odvtedy vyrastajú oddelene. Rodičia zahynú pri búrke na mori a po dovŕšení 21. narodenín sa otvoria brány kráľovstva. Prídu mnohí hostia vrátane princa Hansa, ktorý sa do Anny zaľúbi. To však rozhnevá Elsu, nedá im súhlas na manželstvo, prekľaje Annu a svojím hnevom pokryje celé kráľovstvo Arendelle hrubou vrstvou ľadu. Napokon sa vydá sa na Severnú horu, kde žije v obrovskom ľadovom paláci ako bezcitná ľadová kráľovná. Nebojácna Anna sa rozhodne ísť za sestrou, obmäkčiť jej srdce a prehovoriť ju, aby sa vrátila. Aby však zlomila jej kliatbu, musí podstúpiť nebezpečnú cestu cez zasnežené vrcholky veľhôr. Annu sprevádzajú mladý drsný horal Kristoff a jeho sobí kamarát Sven. Cestou stretnú tajomných trolov aj vtipného snehuliaka Olafa, ale zároveň musia čeliť armáde kráľovniných zmrznutých bojovníkov. Podarí sa Anne obmäkčiť sestrino srdce, prelomiť jej kliatbu a zachrániť krajinu? (TV JOJ)

Wormboy

"Rozpravka" z uplne ineho sudka ako napr. take Lietadla. Frozen je dospelym filmom, rozpravajucim o dospelych problemoch, sposobom, ktory musi byt detom neviem, ci velmi pohodlny. Paralela s fantastickym Up-om sa mi preto v priebehu sledovania vynarala niekolko krat. Ano, je to animovane, ano je to animovane nadherne a ano, spieva sa tam...mat vsak 7 rokov, asi by som bol zmateny z lahkej neuchopitelnosti problematiky dobro/zlo....ako dospely divak som vsak takmer krochkal blahom...Frozen je tak v mojich ociach jeden z najlepsich animakov poslednej dobry a urcite sa k nemu este vratim. 4,5/5* ()

necisty

Na animáky se dívám jen díky krásné propracovanosti a humoru, to první nechybí, ale druhé fest. Hlavně když to podle traileru vypadá, že vtipu bude hodně, a ty scény tam nakonec ani nejsou - klamavá reklama. Ne, tak je to opravdu krásná pohádka pro děti. Má to dvě krásné postavy :) a Olaf je srandovní, ale nedostane moc prostoru, tak jak třeba legendární veverka z Doby ledové. Ještě mi dost kazí dojem ta muzikálovost, stejně jak u Na vlásku, písničky hezké, ale na muzikál si radši zajdu do divadla. ... Proč se musím takhle strojit? Protože královna už je plnoletá a bude mít korunovaci. Ale já za to nemůžu. ... Vévoda z Kradákova. Krabákova. ()

pakobylka

Dětská i dospělá ... nic výstižnějšího mě nenapadá. Vpravdě půvabná romance se zpěvy a tanci, která hledá rovnováhu mezi něžnou krásou sněhové vločky a nelítostným krunýřem mrazivého sevření. Kouzla a čáry bere jako samozřejmou součást svého světa ... stejně jako vítr - nebo svítání. Je schopná se sebrat - a jen tak nalehko vyrazit do "Ledového království" ... vedená neotřesitelnou vírou, že dobro - a láska zase jednou zvítězí. ()

c.tucker

V českém znění: Tereza Martinková - Kristen Bell (Anna), Miloslav König - Jonathan Groff (Kristoff), Ondřej Brzobohatý - Santino Fontana (Hans), Andrea Elsnerová (zpěv Monika Absolonová) - Idina Menzel (Elsa), Václav Kopta - Josh Gad (Olaf), Jaroslav Kaňkovský - Alan Tudyk (Vévoda z Kradákova), Jaromír Meduna - Ciarán Hinds (Pratrol), Jan Šťastný - Maurice LeMarche (král arendelský), Jaroslav Vlach - Robert Pine (biskup v Arendelu), Eva Spoustová - Edie McClurg (Gerda), Zbyšek Horák - Jack Whitehall (Gothi, kněz trolů), Otmar Brancuzský - Jesse Corti (španělský hodnostář), David Voráček, Jarmila Švehlová, Monika Krátká, Lukáš Pečenka, Michal Michálek, Matěj Převrátil, Stanislav Lehký, Milan Slepička, Alena Kokrdová, Anna Novotná a další +++ Rozhodně už byli daleko vtipnější a nápaditější Disneyho animáky, ale tady to byl skoro muzikál a krásně se zpívalo, i když dějově to nebylo úplná špička. Ale v tom marazmu roku 2013 to vyčnívá. ()

campix

Letošní velmi slabý rok pro animované filmy si pro sebe po dlouhé době utrhl Walt Disney se svým Frozen. Naprosto průměrný animovaný film ve kterém najdete vše z příručky Animované filmy pro začátečníky a není tedy překvapením, že to funguje. Děti budou nadšené a ani dospělí by neměli být pohoršení. Klasické animované řemeslo plné vtipných postav a krásných písniček. Docela mě překvapilo i jak dokáže být animovaný film pro děti po většinu času temný, což rozhodně není na škodu. Bohužel je tady vidět, jak je letošní rok na animované filmy strašlivě slabý, když i vyloženě průměrný film tohoto žánru dokáže být tím nejlepším. ()

Bane_Boss

Řeknu to tak - kdyby tvůrci napsali Jurský park, nic by se tam nestalo, jen čilink a relax, no stress jak Laurent Wolf! Elsa pls už nemraž, ať je zas všechno zelenkavé. Co to kurva bylo? Jsem myslel, že mi normálně jebne, jaká to byla hnojárna. Nejvíc real player je jednozubý sněhový sněhulák Olaf, který se ale bohužel objeví až ve 45 minutě tohoto unylého fláku. Oscar za nejlepší animovaný film? Ti jebe Houdini a akademie zasraná, se oseru. Rozpočet 150 milionů, ti jebe T2? Já bych to splácal za pár kaček a stalo by se tam toho víc jak ve všech Jurských párcích dohromady. Má smysl film vidět Fr? Ti ultraJebe, nemá ani za suchý z nosu do lurev!!! POMOš to neviděl, tentokrát vyhrál. Ale Let It Go je dobrej song! ()

majo25

Tak toto bolo pre mňa mierne sklamanie. A vôbec nemám na mysli pozmenený originálny príbeh Andersena. Od veľkolepého Disneyho a po bombastickej kampani, ktorá animák sprevádzala, som čakal oveľa viac. Dočkal som sa iba tradičného prevareného klišé, ktorých boli ztvorené desiatky, dokonca aj sám Disney takéto točil, ale na ich obranu musím povedať, že to bolo oveľa dávnejšie, pred desiatkami rokov. Animák, ktorý je doslova prepchatý piesňami, že zo 100 minút tvorí príbeh sotva hodinu. Nehorázne plytvanie. Myslel som si, že tieto časy Disneho sú už nadobro preč. Prečo sa vracať k tomu, čo tu už bolo?? Prečo vstupovať dvakrát do tej istej rieky?? Nechápem. Dopláca na to nielen príbeh, ale aj humor, ktorého je pomenej, inteligentný resp. hĺbavejší vtip takmer absentuje. Zostáva už iba animácia, ktorá je tradične krásna až čarovná, ktorá nie je štandartom ale udáva smer. Lenže v komplexe je to málo. ()

KajusaK

Možná hodnocení ještě pozměním musím si to promyslet :). Shlédnuto s českým dabingem.. Hudba otřesná ale dabing překvapivě ušel.. Krásné animace, originální příběh a úžasně vtipný Olaf. ()

BoXBe

Krásně animovaná, hezky vystavěná, jednoduše vyprávěná a příjemně inteligentní. Taková je ledová princezna. Proti této pohádce nelze říct ani ň. ()

Susinnon

Krásna rozprávka s krásnymi postavami, ktorá na mňa dokonale fungovala. Stala som sa na tejto rozprávke závislá, na jej piesňach, na postavách, na smiešnych i smutných chvíľach. Príjemný zážitok s plným kinom detí. A bola mi zima ;) ()

Prometheus69

Arachneuss: Tak si příště na místo lístku, kup NAFUKOVACÍ PANU a kreslouny příště vynech. B) Shlédnu to ve 3D v kině takže proto je moje hodnocení trochu v rozporu. Takže, dneska jen ohodnotím a třeba až dneska večer nahodím i komentář. Ale co můžu říct už teď? Ve zkrácené formě, Nejlepší 3D efekt který jsem kdy viděl. Rozhodně stojí za to... kdo využil včerejší akci v CS... rozhodně nelitoval. Prostě ledový svět, sníh.. je pro 3D svět přímo stvořen... už z hlediska neuvěřitelných detajlů které sníh představuje... či průhlednost ledu... kterých si v normálním 2D prostě nevšimnete. :) Jednoznačných 99% a myslete si o mě co chcete... :) ()

misulka03

Pro mě po dlouhé době krásná, propracovaná pohádka. Získala si mě. Btw. už tu asi 5 minut přehazuju hodnocení ze 4 na 5 hvězdiček a naopak. Zásadním rozhodnutím byl pro mě trailer č. 1. Dokonalost :D ()

tomeek

Ukrutně pro děti, zbytečné písničky a naprosto zbytečná postava sněhuláka - ale taková se objevuje v každém animáku. Nebylo to zlé, pár dobrých momentů by se našlo, výtvarně je to moc pěkné, ale trochu to smrdí rozpočtem - například na velkém plese skoro žádné osvětlení, žádná atmosféra, minimum pohybu postav v pozadí, ale naopak sníh zpracovaný výborně. Totální průměr. Za hodinu si na to nevzpomenete. 3* ()

wendelin9

Na můj vkus se v první třetine filmu až moc zpívá, ale i tak si myslím, že se milovníci animáků rozhodně nudit nebudou. Krásné prostředi a neuvěřitelně sympatické postavy v čele s Olafem jsou zárukou skvělé zábavy. ()

klida

Anna, teda vlastně Elsa, chladná z rána a spousta reminscencí na songy od Linkin Park, Foreigner, Linkin Park nebo Passenger, ale hlavně kongeniální odkaz na scénku Divadla Sklep, když tvůrci pojmenovali sněhuláka Olaf. Měl jsem k tomu velkej despekt, akorát, když jsem si říkal, že to není úplně zlý, ale že už by moch bejt konec, tak jsem měl za sebou 23 minut. S přibývajícím časem se začne zpívat už zbytečně moc a některé zvraty jsou opravdu hodně krkolomné, ale kolem a kolem se to dá zvládnout. A v kině nebo v dobrý kvalitě to může bejt vizuálně docela hezký, obzvlášť v tom ledovym hradu na Matterhornu. Obyčejně mi to problém nedělá, ale překvapivě mi vadilo, že sníh je jednou měkkej a jednou tvrdej, nebo jednou jsou schody schovaný a jednou je maj hnedka před sebou, ale asi se přes to dokážu přenýst. ()

StanislachKo

Také tučnučkejšie tri, ale totálna absencia deja, či príbehu na tie štyri * nepustí (v podstate nám nie je vysvetlené zhola nič) a ten podivný snehulák mohol byť ďaleko zábavnejší ako bol. Každopádne nadpriemerná je hudba a pesničky, ktoré sa po prvom počutí naozaj vrývajú do pamäte ako u máloktorého animáku. Idina Menzel je jedna z najmuzikálnejších a hlasovo najmenej tuctových herečiek/speváčiek aké poznám a jej "Let it go!" považujem za najsilnejší moment, aký som pri rozprávke kedy precítil (sorry Symba...). Ale holt, mohlo to dopadnúť lepšie. Kažopádne oscar za najlepší animák je myslím tutový. Dozviem sa už o pár hodín. :) ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Barbie má miliardu

Barbie má miliardu