Animovaný dobrodružný fantazijný komediálny muzikál sa inšpiroval motívmi z rozprávky Hansa Christiana Andersena Snehová kráľovná. Získal dva Oscary - v kategóriách Najlepší celovečerný animovaný film a Najlepšia pieseň (Let It Go) - a Zlatý glóbus ako najlepší celovečerný animovaný film.

Nebojácna a večne optimistická Anna sa vydáva na veľkolepú výpravu do hôr v sprievode drsného horala Kristoffa a jeho verného soba Svena, aby našla svoju sestru, krutú snehovú kráľovnú Elsu, ktorej ľadové kúzla uväznili kráľovstvo Arendelle do večnej zimy. Na svojej púti sa Anna a Kristoff stretávajú s nástrahami najvyšších veľhôr sveta, mýtickými trolmi aj zábavným snehuliakom Olafom. Navzdory drsným živlom sa zúfalo pokúšajú zachrániť kráľovstvo a zlomiť kliatbu ľadovej kráľovnej, skôr než bude celkom neskoro.

Dve princezné Elsa a Anna žijú bezstarostné detské životy. No Elsa má schopnosti zmraziť predmety, tvoriť ľadové dráhy či spustiť sneženie. Jej moc pri detskej hre zasiahne Annu a odvtedy vyrastajú oddelene. Rodičia zahynú pri búrke na mori a po dovŕšení 21. narodenín sa otvoria brány kráľovstva. Prídu mnohí hostia vrátane princa Hansa, ktorý sa do Anny zaľúbi. To však rozhnevá Elsu, nedá im súhlas na manželstvo, prekľaje Annu a svojím hnevom pokryje celé kráľovstvo Arendelle hrubou vrstvou ľadu. Napokon sa vydá sa na Severnú horu, kde žije v obrovskom ľadovom paláci ako bezcitná ľadová kráľovná. Nebojácna Anna sa rozhodne ísť za sestrou, obmäkčiť jej srdce a prehovoriť ju, aby sa vrátila. Aby však zlomila jej kliatbu, musí podstúpiť nebezpečnú cestu cez zasnežené vrcholky veľhôr. Annu sprevádzajú mladý drsný horal Kristoff a jeho sobí kamarát Sven. Cestou stretnú tajomných trolov aj vtipného snehuliaka Olafa, ale zároveň musia čeliť armáde kráľovniných zmrznutých bojovníkov. Podarí sa Anne obmäkčiť sestrino srdce, prelomiť jej kliatbu a zachrániť krajinu? (TV JOJ)

AduskaV

Ano, čekala jsem sice zimní provedení Na Vlásku, ale taková senzace nepřichází každý rok. I přes poměrně spletitý příběh jsme se dočkali pěkného závěru. Hudba mi však všechny nedostatky vynahradila a píseň "Let It Go" si přímo říká o Oskara :-) ()

farfalla

Krásné vizuální provedení, např. sněhová vánice je dokonalá iluze nebo úžasný ledový zámek. Zjevně nepatřím do cílové skupiny, protože příběh byl velmi jednoduchý a vadily mi i písničky. Ale jinak potěšení pro oko. ()

Hanys_

V poslední době (listopad 2018) mám chuť napálit i tu čvrtou, ale ta hromada písniček a nelogické jednání postav (tak jak se to hodí scénaristům, včetně fakt divného zvratu), to prostě pořád nedovolí. Na Vlásku se mi zdá furt o dost lepší. ()

Tessie

U Frozen musím hodnotit více zpracování, protože samotný příběh byl teda slabota. Pokus o sexy sestry mající postavy Barbie by možná nebyl takový problém, jak se na první pohled zdá. Už jste viděli ale v nějaké pohádce princeznu, která by mohla mít v těle kromě srdce a plic také třeba játra nebo žaludek? Ono tahle dětská pohádka opět ukazuje idiotsví Ameriky, aby se nám holčičky prozvracely do bulímie. V Croods dopřáli hlavní hrdince alespoň ženské tvary. K tomu to začíná vypadat, že kdoliv je jiný, tak jej musíme držet pod pokličkou mezi čtyřmi stěnami.. No nevím, asi mě celé to pitomoučké zpívání o ničem donutilo přemýšlet nad filmem trošku jinak. Vzhledem k tomu že dospělý divák se nad tohle dokáže povznést (a dát tomu nakonec ***), tak pro dětičky je to opět jeden ze vzorů.. To nám teda vyroste povedená generace. ()

Stružák

Docela fajn pohádka se zajímavým příběhem... Možná mě ale víc bavila ta zpívaná první třetina, pak už moje nadšení trošku opadlo. Jako celek je Ledové království typickým představitelem nových "mainstreamových" animáků, které stačí vidět jednou a pak upadnou v zapomnění. Není to vyloženě špatný – spíš zoufale nezajímavý. Možná už jsem animace tohodle typu překoukanej, ale přijde mi, že tu už všechno prostě někdy bylo. ()

dopita

Velice bídnej animák, kterému k dokonalosti mu chybí docela dost. Za prvé je příběh odvyprávěn značně nudně a nezáživně, za další je tam přespříliš písniček, a mám u zadku že jsou (prej) dobrý a Oscarový. ()

ti88na

Chcela som sa vyhnúť porovnávaniu s Tangled, ale nie je to možné, keďže všetky filmy od Disney sú podľa tej istej šablóny. Kým však pri Tangled mi to absolútne neprekážalo, pretože všetko fungovalo na 100 %, tu už si taká istá nie som. Nie som zástanca spevu v rozprávkach, ale v poslednej dobe ho už celkom dobre znášam. Pri Frozen mi však liezlo krkom. Bolo toho veľa a piesne neboli vôbec chytľavé, nenašiel sa tam jediný zapamätateľný moment. O vývoji postáv sa nedá vôbec hovoriť, snáď len pri Elze, to však bolo ako zrýchlika a nezaujímavé. Chýbala taktiež kvalitne spracovaná mužská postava, na ktorú som si pri Disney rozprávkach zvykla, tu však na ňu akosi pozabudli a úplne zanedbali záporného hrudinu, čo už neviem odpustiť. Snehuliak mal byť zdrojom vtipných momentov a deti mali z neho určite veľkú radosť, no mne ako dospelému vlny smiechu určite neprivodil. Sob bol z hľadiska využitia úplne zbytočný. Čo sa však tejto rozprávke uprieť nedá je nádherné vizuálne spracovanie. Ľad tomu dal tú správnu a neopakovateľnú atmosféru. ()

Neshika

Krásné soundtracky, překrásná animace...ale celý příběh působí jako sešitý horkou jehlou, splácaný z odstřižků nápadů, co Disney dostalo u jiných snímků...co dodat? Škoda písniček na takový pozadí :( ()

Mafian

Nudné, nelogické a předvídatelné, jediný plus u téhle pohádky jsou prakticky jen docela fajn písničky. U předchozích filmů (Na vlásku, Rebelka) jsem se aspoň párkrát zasmál, tady to bylo maximálně jednou. Jedna hvězdička navíc by byla za chytlavou titulní píseň, což vyvažuje hvězdička méně za to, jak mě nehorázně štve ten hype kolem slabého Frozen. ()

papushka

Celkem milé zamrzlé animované hudební překvapení. Disney boří své mýty a dokonce si z nich i dělá srandu ("Přece si nemůžeš si vzít kluka, kterého znáš jeden den!" - No né, fakt?!) a nasazuje relativně sympatické postavy(u) i zápletku (až na extrémně ošklivé kamenné šmouly, nebo co to bylo). Písnička Let it go v podání Idiny Menzel si určitě Oscara zasloužila (pusťte si to a z hlavy ji nevyženete pěkně dlouho, to vám garantuju), ale ta ostatní ocenění úplně nechápu. Třeba Na vlásku mi přijde pořád lepší, ač to taky není bůhvíjaká hitparáda. Každopádně pěkná animovaná oddechovka pro (jedno) deštivé víkendové odpoledne. ()

alouch

Velice nerada dávám filmům 4 hvězdy. Vždy se snažím najít důvod, proč si tu pátou, finální zaslouží. Bohužel pohádka Frozen mi v mnoha ohledech připomínala Na vlásku. Rovněž k páté hvězdě nepřispělo několik hluchých okamžiků, kdy se pohádka docela vlekla. Nicméně se i přesto jedná o výbornou a originální adaptaci Ledové královny, písně mě leckdy chytily za srdce, takže 4 hvězdy jsou čisté a právem zasloužené. ()

SpaceOdyseus

L: Chytlavá hudba a konečně něco o sesterské lásce (ač se to stejně celou dobu točí kolem potencionálních ženiších pro Annu). Momentálně mě nenapadá, že by tenhle příběh v pohádce už někdo použil a to oceňuji. Žádné mluvící zvířátko, zato filozofující sněhulák - vítaná změna. ()

Harapes

Pěkná Disneyovka...to mě hned napadlo po shlédnutí tohoto animáku.Sob mě pobavil grimasama,sněhuláček mě totálně rozesmál.Hezkej biják a výborný dabing.Hezky zazpívané a krásný hřejivý pocit z pohádky jsem měl,ačkoliv se odehrává v tuhé zimě.Doporučuji. ()

Moskoe

Nebylo to špatný, ale žádná scéna nebyla tak vtipná jako trailer (ano, scéna z traileru ve filmu neni) a písničky stylu Míši Davida a Helenky Vondráčkový jen otravovaly.. ()

Hanes88

Musím přehodnotit svůj názor...tohle je prostě jeden z nejlepších animovaných filmů. Nádherné písně, skvělé hlody a ještě lepší děj :) ....prostě špica :)....obrovské nadšení. ()

tarponko

Animáky už dávno niesu len pre deti. V poslednej dobe animované filmy oslovujú nielen najmenších divákov, ale aj tých ostrieľaných. Trochu zmena pri všetkých klasických filmoch. Je faktom že Disney si drží latku celkom vysoko a s občasnou výnimkou dávam týmto animákom furt 4*. Fakt si dokážu držať kvalitu ktorá osloví aj mňa. Fakt je že pri všetkých stupídnych komédiách na "nehumusný" vtip natrafí asi len v tomto žánri. Olaf a Sven dokonalá partia, človek sa smeje stále. Proste príjemná oddychovka, pri ktorej sa človek nenudí :) Len ma nudili občas tie spievajúce časti, ale to je vec názoru ()

Darik

Kouzelná pohádka, která zahřeje vaše srdce i přes mrazivý název. První třetina velmi povedená, ale ve chvíli, kdy se objeví Olaf, dostane film nový, mnohem zábavnější směr, kterého se už nezbaví. Krásný příběh, nádherné písničky (jako bych od studia Disney čekal něco jiného), kouzelná animace a... spousta sněhu (opravdu přímo hory sněhu). Už se nemůžu dočkat, až to uvidím v původním znění. Viděna 2D verze (vlastně 3D, bo v kině ve chvíli čarování hradu zapli klimatizaci) s českým dabingem (a nebylo to vůbec špatný). 100% P.S.: při stavění sněžného hradu sem měl pěknou husinu - nejkrásnější moment celého filmu (jak hudebně, tak i vizuálně) ()

lucijelucije

Frozen je pohádka ze světa pohádek, plná krásných postav, krásných ledových barev a krásných vtipných a emočních scén =) Jediné, co bych vytkla je zpěv, zdálo se mi, že tam na můj vkus až moc zpívají, a častokrát docela zmateně. Nicméně pořád má podle mě Buck a Lee velký animovaný potenciál =) ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Barbie má miliardu

Barbie má miliardu