Animovaný dobrodružný fantazijný komediálny muzikál sa inšpiroval motívmi z rozprávky Hansa Christiana Andersena Snehová kráľovná. Získal dva Oscary - v kategóriách Najlepší celovečerný animovaný film a Najlepšia pieseň (Let It Go) - a Zlatý glóbus ako najlepší celovečerný animovaný film.

Nebojácna a večne optimistická Anna sa vydáva na veľkolepú výpravu do hôr v sprievode drsného horala Kristoffa a jeho verného soba Svena, aby našla svoju sestru, krutú snehovú kráľovnú Elsu, ktorej ľadové kúzla uväznili kráľovstvo Arendelle do večnej zimy. Na svojej púti sa Anna a Kristoff stretávajú s nástrahami najvyšších veľhôr sveta, mýtickými trolmi aj zábavným snehuliakom Olafom. Navzdory drsným živlom sa zúfalo pokúšajú zachrániť kráľovstvo a zlomiť kliatbu ľadovej kráľovnej, skôr než bude celkom neskoro.

Dve princezné Elsa a Anna žijú bezstarostné detské životy. No Elsa má schopnosti zmraziť predmety, tvoriť ľadové dráhy či spustiť sneženie. Jej moc pri detskej hre zasiahne Annu a odvtedy vyrastajú oddelene. Rodičia zahynú pri búrke na mori a po dovŕšení 21. narodenín sa otvoria brány kráľovstva. Prídu mnohí hostia vrátane princa Hansa, ktorý sa do Anny zaľúbi. To však rozhnevá Elsu, nedá im súhlas na manželstvo, prekľaje Annu a svojím hnevom pokryje celé kráľovstvo Arendelle hrubou vrstvou ľadu. Napokon sa vydá sa na Severnú horu, kde žije v obrovskom ľadovom paláci ako bezcitná ľadová kráľovná. Nebojácna Anna sa rozhodne ísť za sestrou, obmäkčiť jej srdce a prehovoriť ju, aby sa vrátila. Aby však zlomila jej kliatbu, musí podstúpiť nebezpečnú cestu cez zasnežené vrcholky veľhôr. Annu sprevádzajú mladý drsný horal Kristoff a jeho sobí kamarát Sven. Cestou stretnú tajomných trolov aj vtipného snehuliaka Olafa, ale zároveň musia čeliť armáde kráľovniných zmrznutých bojovníkov. Podarí sa Anne obmäkčiť sestrino srdce, prelomiť jej kliatbu a zachrániť krajinu? (TV JOJ)

Octane

Vcelku hezká rodinná komedie zaměřená na ty nejmladší diváky. Animace dobrá. První část filmu, je pro dospělýho diváka docela nuda. Postupem času se příběh docela zlepšuje. Olaf je vtipnej, Sven taky supr. Nebýt těch dvou, tak nevim čemu bysme se smáli. To věčný zpívání se dětem musí líbit. Kdybych neviděl Na vlásku, tak by se mi to líbilo asi i víc. Frozen je jen Tangled v bledě modrým. ()

Gaia.M

Poslední dobou se mi moc animovaných filmů nelíbí. Možná je to tím, že už jich je prostě moc a všechny na jedno brdo. Dobře, nic převratného tady není. Ale přesto mě tento film dokázal zaujmout a opravdu upoutat. Zajímavě vymyšlený příběh, dobře zpracovaný. Pěkné písničky. ()

Sorry

Docela tuctova pohadka. Na Toy Story 3 to nema v zadnem pripade. Ctvrtou hvezdicku pridavam kvuli Let It Go a kvuli okouzlujici Anne. ()

John8

Parádní písničky, jednoduchý příběh rozvinutý logickou a přiměřenou cestou, trojrozměrné postavy s jasnými motivacemi a asi nejlepší Dysney twisty jaký jsem zatím viděl. Navíc je tu faktor jisté parodie a kritika dosavadních postupů u vyprávění podobných příběhů která je více než vítanná. Pro mě lepší než Tangled a teším se na další takovýto výtvor. ()

char_t

Mám rád animáky. A věku navzdory snesu i pohádky. Ale tohle je čistá komerce, vzniklá jen a pouze za účelem oškubání co nejširšího publika. Dvě sexy princezny, songy jak z High School Musical, postavy vykradené odkud jde (sob+sněhulák=oslík), jasné terno, ne? Jen kdyby to mělo něco na způsob příběhu... A kdyby to něco dávalo aspoň trochu smysl a nebylo plné trapných okamžiků, wtf momentů a totálních nesmyslů. Pochválil bych aspoň vizuál, ale co si budeme povídat, v době všech těch Dob Ledových, Shreků a podobných už si velká studia nedovolí udělat technicky nedokonalý animáč, to už snad ani nejde... Takže... že prý to má Oscara? Ále, dle mého sotva 50%, a to převážně za song "Do You Want to Build a Snowman". ()

Radek.SCH

Aneb jedna pěkná (ale vážně pěkná) písnička ještě dobrý film neudělá. Bylo to příjemné, milé, celkem vtipné, ale i místy nelogické a ke konci dost hollywoodské. - 70 % ()

Illioplius

Pomerne neoriginálny a predvídateľný príbeh s viacerými nadbytočnými prvkami a neobjasnenými pohnútkami konania hlavných hrdinov, ktorý síce neurazí, ale ani výraznejšie nepoteší a ani sa nezaryje do pamäti. ()

pilarius

Je to jiné než Tangled, i když si je to s ním v určitých rysech dost podobné. Komické prvky fungují skvěle i příběh byl pěkný, jen dost uspěchaný. Na vymezenou stopáž tam bylo pár zbytečných postav. Chválím trolly, naopak mi vadil strašně ošklivý (i když sympatický) sněhulák a celkově si myslím, že animace šla zvládnout o kus lépe (mám na mysli animaci exteriérů). Osobně bych s filmem klidně strávil pár desítek minut navíc, ale chápu, že byl určen spíše dětskému publiku. Ač nejsem příznivcem muzikálů, zde jsem jeho prvky neustále oceňoval, perla Let It Go si mě získala hned, aniž bych předem věděl, že si odnesla i Oscara. Rozhodně si to zasloužila, když Tangled tenkrát ostrouhal a neodnesl si nic (bů!).Tenhle film ale hlavně visí na vlásku sesterské lásky, kterýžto je až překvapivě pevný. Tahle zajímavá a dobře provedená mírná vybočení z žánru prostě fungují. Teď jen čekám na nějaký crossover se světem Tangled (jak fanoušci jistě vědí, ve Frozen se mihli Rapunzel s Flynnem). :) ()

matini

Příjemně strávené odpoledne. Je pravdě, že Frozen ničím moc nepřekvapí, ale je tam spousta dobrých nápadů a vtipných scén. Legrační sob Sven, se svou láskou k mrkvi a hlavně největší srandista filmu, sněhulák Olaf, který miluje léto a má vlastní mráček :) ()

lasonic

Hm, krasna rozpravka, keby som nikdy predtym nevidel -Na vlasku-, tak dam urcite za 5*. Update 16.4. Tak po druhom zhliadnuti moje nadsenie uplne vyprchalo a 5* by som urcite nedal, znizujem na 3. ()

Bejbinka

Nebýt písniček, které mi v téhle pohádce dost lezly krkem, tak dávám plnou...paradoxně Oscar za hudbu...hmmm...trochu nechápu. Příběh byl krásný, zpracování Disney tradičně výborné...ale při srovnání s mou oblíbenou Na vlásku Ledové kálovství jednoznačně prohrává a mám za to, že už si tuhle pohádku nikdy nepustím. ()

canucks333

Perfektná hudba, sympatický postavy, výborný humor, príjemná myšlienka film na dlhé letné večery :). Právom získavajú Oscara za najlepší animovaný film roku 2013. Pieseň Let it go dostala druhého Oscara no tu by som dal prednosť Happy z Ja zloduch . Čo sa týka príbehu tak ej to štandartne výborný príbeh pre animák, dobré postavy, veľa humoru. Záver je síce typický, no je tam zopár prekvapivých dejových zvratov. Animácia výborná no niekedy mi trošičku uchádzala, napríklad scéna pri korunovácii. Chris Buck a Jennifer Lee vytvorili fantastický film. Zatiaľ som to videl iba s českým dabingom, kde mi uši trhali preklady a spev piesní. Zvažujem, že skúsiť originál s titulkami (počul som už piesne v anglickom jazyku a nedá sa to ani porovnať). Disney boduje. Len dúfam, že to nepokazia pokračovaním. Jediná škoda je, ež envyužili ešte lepšie potenciál Olafa a Elsy... Klady: Hudba (v originále), Postavy, Humor, Atmosféra, Myšlienka Zápory: Chýbalo mi hlbšie rozvinutie zaujímavých postáv ako Elsa, pri ktorej sa s jej depresiou a strachom dalo viac vyhrať, pretože celý čas bola na vedľajšej koľaji... Prekvapenie: Práve už spomínaná atmosféra... Videl som 1X s českým dabingom + hudba v originále - 100% - Animák roku 2013 O jednu dekádu vyššie ako Na vlásku (2010) + PODOTÝKAM. VÁŽENÍ ČESKÍ DISTRIBÚTORI... PANI VONDRÁČKOVÁ MÁ ĎALEKO VIAC AKO 25- ROČNÁ ELSA... POCHOPTE TEN VEKOVÝ ROZDIEL, KTORÝ POKAZIL OSCAROVÚ PIESEŇ LET IT GO... ()

Kaštan

Sněhulák na kterého jsem se těšil se ve filmu objeví skoro až v polovině filmu. U tohoto filmu jsem se zkrátka, až na pár vtipných narážek, hodně nudil a tři hvězdy dávám jen právě kvůli těm několika málo narážkám. ()

figliar

Rozprávka je sama o sebe dobrá, animácia je pekná a príbeh zaujímavý, ale nejedná sa o nič nové. Klasická zápletka princezná a mladík z obyčajného ľudu, love story ktoré tu bolo už veľa krát. Najviac ma však prekvapilo to, ako každý pochvaľoval piesne z rozprávky. Videl som ju aj v originálnom a aj v českom dabingu, ale teda musím povedať, že nijako zvlášť mi texty a ani hudba chytľavá nepripadá. Aj napriek tomu sa skorej prikláňam k 4 hviezdam, pretože mi tento film úplne sedí na vianočné obdobie a už som videl oveľa viac slabších animákov. ()

lemonova

Po prvom vzhliadnutí to bolo za tri.. paradoxne po druhom som mala z rozprávky lepší dojem. Čo mi naozaj vadilo, bola hudba. Príliš brzdila dej, bola prekombinovaná až priveľmi (pri rozprávkach, kde očakávame najmä detského, diváka by mali byť podľa mňa melódie jednoduchšie a zapamätateľné) a štýlovo rozháraná.. Vynahradil to však celkom zaujímavý a miestami naozaj vtipný scenár. Zopár scénok už dávno zľudovelo. Rozprávku som videla iba v slovenskom dabingu a myslím, že Marián Labuda ml. by si za Olafa zaslúžil zlatú slučku ;) ()

Filipus Muff

Rozhodně jeden z nejslabších animáků za posledních pár let... Slabý příběh, špatné charaktery postav a snad nejhorší jsou neustálé zpěvy. /// 2 hvězdy za hezkou animaci. ()

BOURQUE

Prekrásne „sfilmovaný“ príbeh z pera H. Ch. Andersena. Dokonale nakomponovaná hudba, roztomilé postavy (hlavne Swen a Olaf) a rovnomernosť medzi humorom a drámou. Príbeh pre všetky vekové kategórie a to nielen na Vianoce! PS. Zaslúžená zlatá soška – gratulujem! Osobné hodnotenie: 93% (*****) ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Barbie má miliardu

Barbie má miliardu