Animovaný dobrodružný fantazijný komediálny muzikál sa inšpiroval motívmi z rozprávky Hansa Christiana Andersena Snehová kráľovná. Získal dva Oscary - v kategóriách Najlepší celovečerný animovaný film a Najlepšia pieseň (Let It Go) - a Zlatý glóbus ako najlepší celovečerný animovaný film.

Nebojácna a večne optimistická Anna sa vydáva na veľkolepú výpravu do hôr v sprievode drsného horala Kristoffa a jeho verného soba Svena, aby našla svoju sestru, krutú snehovú kráľovnú Elsu, ktorej ľadové kúzla uväznili kráľovstvo Arendelle do večnej zimy. Na svojej púti sa Anna a Kristoff stretávajú s nástrahami najvyšších veľhôr sveta, mýtickými trolmi aj zábavným snehuliakom Olafom. Navzdory drsným živlom sa zúfalo pokúšajú zachrániť kráľovstvo a zlomiť kliatbu ľadovej kráľovnej, skôr než bude celkom neskoro.

Dve princezné Elsa a Anna žijú bezstarostné detské životy. No Elsa má schopnosti zmraziť predmety, tvoriť ľadové dráhy či spustiť sneženie. Jej moc pri detskej hre zasiahne Annu a odvtedy vyrastajú oddelene. Rodičia zahynú pri búrke na mori a po dovŕšení 21. narodenín sa otvoria brány kráľovstva. Prídu mnohí hostia vrátane princa Hansa, ktorý sa do Anny zaľúbi. To však rozhnevá Elsu, nedá im súhlas na manželstvo, prekľaje Annu a svojím hnevom pokryje celé kráľovstvo Arendelle hrubou vrstvou ľadu. Napokon sa vydá sa na Severnú horu, kde žije v obrovskom ľadovom paláci ako bezcitná ľadová kráľovná. Nebojácna Anna sa rozhodne ísť za sestrou, obmäkčiť jej srdce a prehovoriť ju, aby sa vrátila. Aby však zlomila jej kliatbu, musí podstúpiť nebezpečnú cestu cez zasnežené vrcholky veľhôr. Annu sprevádzajú mladý drsný horal Kristoff a jeho sobí kamarát Sven. Cestou stretnú tajomných trolov aj vtipného snehuliaka Olafa, ale zároveň musia čeliť armáde kráľovniných zmrznutých bojovníkov. Podarí sa Anne obmäkčiť sestrino srdce, prelomiť jej kliatbu a zachrániť krajinu? (TV JOJ)

katuska138

Buď stárnu a nebo už Disney není to, co býval. Americká kultura - přechytřelá feministka na každém rohu - se nacpala už i do pohádek pro děti. Ale no tak, opravdu si myslíte, že když vystřihnete z pohádky prince a z princezny uděláte uvědomělou sebevědomou dívku, že to bude lepší?? ()

PogoJoe

V první půl hodině jsem několikrát zápasil s chutí film vypnout, protože na mě působil až příliš přeslazeně, kýčovitě muzikálově, neoriginálně a cíleně pro hódně malé děti. S nástupem soba a sněhuláka se tahle disneyovka zlepšila, dostala dávku vtipu, která na začátku tolik citelně chyběla, navíc příběh se nerozvíjel tak špatně, aby mě nezajímalo, jak vše skončí (tedy, jaký bude konec, to všichni vědí již od začátku a představení všech hlavních hrdinů, že? Vždyť je to pohádka, tady jde spíš o to, jak se k tomu konci dospěje). Písničky fajn, ale já prostě muzikály rád nemám. Kdo ano, film si užije mnohem víc. Celkově pro mě průměr, který se mi brzy z hlavy vyplaví a už ho nikdy podruhé vidět nechci. ()

Helo

První polovina slabší (zbytečně moc písniček z nichž za to stály asi dvě), ale někdy od momentu v sauně, nebo od potkání se se sněhukákem Olafem, to začal být parádní nářez s tunou vtipných scén, o které se staral právě sněhulák. "Some people are worth melting for." ()

salalala

Naprosto neškodný disneyovský animák, který je asi jediným možným kompromisem mezi klasickou hollywoodskou podívanou a adaptací pohádky Hanse Christiana Andersena. Je to takový hybrid mezi pohádkou, muzikálem a dobrodružstvím, který pro odrostlejšího diváka není napínavý. Škoda, že animace připomíná videofilmy, protože není tak "vypiplaná" a jsou na ní vidět určité nedokonalosti. Atmosféra zimy a chladu je ale velmi povedená a právě v těchto momentech je film nejpůsobivější. Tempo je docela slušné a všechno relativně odsýpá, zarážející je ovšem poměrně komplikovaný příběh, v němž není zpočátku jednoduché se orientovat. Navíc se tu některé věci řeší zbytečně složitě. Celkově jde ale o klasickou disneyovku, která neurazí a spíš jede na jistotu, než že by se snažila o originalitu. Vzhledem k solidnímu dabingu, nepřeslazenému ději a ne až tak velkému množství písniček je to poměrně snesitelné a veskrze víceméně příjemné. 60% ()

togaf

Obě princezny byly kočky, líbilo se mi, že se na závěr neobjevil princ na bílém koni (sobovi) a nezachránil situaci. Líbilo se mi nečekané odhalení jedné z postav. Jenže už mám plné zuby disneyovských písniček se zvířátky a rádoby roztomilých postaviček dělajících infantilní humor. Sněhuláka vyškrtnout a omezit zpět a togaf bude spokojená. ()

Starletka

První čtvrtina je velice nadějná. Až do útěku Elsy se jedná o docela pěknou pohádku, která vypadá, že i někam míří, ale pak se na příběh nějak zapomene a jedeme klasický road trip bez ladu a skladu či jakékoliv logiky nebo pointy a wtf závěr "ano, vlastně láska je řešení!" je pak kapitola sama o sobě. Jinak postavy jsou (jak už bývá u klasického Disneho zvykem) ploché, ale tady aspoň víceméně sympatické (nejlepší je bez diskuze Hans), s výjimkou Olafa, kterého bych nejradši zavřela do mikrovlnky. Taky písničky jsou až do Let it Go celkem fajn, pak už ani ne. Nejvíc se mi líbilo For the First Time in Forever. Radši si dám Tangled. ()

dom156

Budu přísný, ale toto mě vůbec nechytlo. Nuda až dokonce a měl jsem co dělat abych neusnul. U filmu jsem nehnul ani brvou, nezasmál jsem se, nic mě neupoutalo a byl jsem velmi vděčný že to brzy skončilo. Znám lepší animáky. ()

Hamaradža

Vo svojej dobe najzárobkovejší animovaný film všetkých čias, s mimoriadne zmäteným námetom a i v rozprávaní príbehu sa väčšinou prikláňa k zabehnutým klišé (tj. istote). Disney mal za posledných 25 rokov mnoho lepších zárezov (a väčšinou v spolupráci s Pixarom). Technicky samozrejme bezchybné. 3,5* ()

marleyy

75% Kino. Ideální zábava pro všechny věkové kategorie. Animace byla vskutku výtečná, sněhulák a sob bezkonkurenční. Vytkl bych příliš mnoho muzikálovosti. PS: Nejlepší však byl předfilm s myšákem Mickeym a jeho 3D upgradem. ()

Dont

Není to tak vtipné, svěží ani dějově zajímavé jako Na vlásku, od kterého si to leccos vypůjčilo. Zachraňují to sob a hlavně sněhulák, který je fantastický, ale jenom kvůli němu a precizní animaci čtyři hvězdy nedám. K tomu bych potřeboval lepší příběh, originálnější pojetí (pořád tam vidím úpornou snahu napodobit Na vlásku) a více sněhuláků. ()

kajas

Po všech těch nadšených odezvách nejen ze zahraničí jsem opravdu čekala druhé "Na vlásku", které se sice tak úplně nekonalo, ale pozornější diváci si alespoň všimli camea Lociky s Flynnem ;). Jinak se jedná o velice povedenou a nádherně animovanou pohádku, jejímž vrcholem je bezesporu stavba ledového hradu doprovázená písní "Let It Go". Musím přiznat, že film jsem zatím viděla pouze v originále a písně (ač jich bylo docela dost) mi vůbec nevadily, naopak. Dočkáme se i hodně zajímavého dějového zvratu, který předešlé události trochu staví na hlavu, ale komu by to vadilo. Opět jsem si potvrdila, že "klasické" disneyovky mě zkrátka už pár let baví víc než pixarovky. Silné 4*, které po zhlédnutí DVD verze klidně zaokrouhlím nahoru. Dodatek po DVD verzi: Nahoru sice nezaokrouhlím, na to je Olaf moc otravný, ale stavba hradu mi zase přivodila příjemné mrazení v zádech. :) ()

Aleee89

Další z povedených animovaných filmů minulého roku. Příběh není jen o lásce dvou zamilovaných, což vítám, písničky jsou příjemným zpestřením, díky kterým snímek rychleji utíká, grafika je klasická a líbivá, sem tam se objeví vtípek... Jasně, mnohdy to působí jako kýč, ale pokud se díváte s tou správnou náladou, odpustíte to. ()

Vědma

Nějak se nedostavilo očekávané nadšení. Ačkoliv se na to pěkně dívalo, tak bohužel to nebylo vůbec pohádkové, nemělo to příběh, písničky v českém dabingu se mi moc nelíbily a na Na vlásku to nemělo ani omylem. ()

stuntmanMIKE

ono človek s času na čas musí urobiť ústupok svojej polovičke a ísť do kina na niečo, o čo by inak neoprel ani hrdzavý bicykel. Keďže aj ona mi s času na čas urobí po vôli a ja nemusím míňať peniaze na indulonu povedal som si OK. Tak som prišiel do kina zaplatil som 12 euro za dva "lupeny" kvôli židom čo každú pičovinu dávajú do tridéčka a čakal som... a čakám v podstate doteraz. Odpad tomu dávať nechcem len preto, že ja radšej samopaly, krv a holé kozy a plný počet tiež nie keďže to šlo komplet mimo mňa. Takže dám ľahko alibistické tri... 2x som sa tuším aj zasmial. Holt je to pre deti a nie pre zvrhlého a úchylného ťamana. Takže si plním svoju "čsfdovskú" povinnosť a hodnotím podľa najlepšieho vedomia a svedomia. tak si hovorím chvála jednorožcovi, že nemám ešte deti a na podobné veci musím ísť iba raz do roka. ()

Linda.csfd

Nádherné animace, nádherné efekty. Dokonce i jednu slzičku jsem ve finále uronila. Ale děj byl celkem stupidní, Anna byla opravdu "annoying"... sakra, nenacházím žádný český ekvivalent tohoto slova, který by nebyl sprostý a vyjádřil jak mě tam rozčilovala. ;) Bylo mi líto Elsy, že poznala jen sesterskou lásku a ne lásku od muže, někoho jsem jí celou dobu přála a celý film jsem vymýšlela s kým by mohla skončit... a ona chudinka neskončila s nikým. Olaf také nebyl tak vtipný, jak jsem čekala. Ve výsledku je pro mne tato pohádka zklamáním. Nečekala jsem ani tolik písní pokaždé když nějaká začala tak jsem si říkala "Ale né, už zase. :-/" Opravdu mě nebavily a nemusely tam vůbec být. Akorát si asi celý zbytek dne budu zpívat: "Do you want to build a snowmaaaaan!" ()

GILLWANDER

Nič nového pod záštitou Disney, stále opakujúce sa tie isté rozprávkové témy. Tentokrát o trošku odlišnejšie, možno aj kvôli nadmernému ľadu, ktorý sa dal v pohode vystať. Frozen opäť prináša iba to čo Disney ponúka animovanému svetu už pekne dlhé roky. Lacný príbeh, otrepané emotívne pasáže, dobrú hudbu a každým rokom lepší vizuál. Ale i za to rozprávka, ktorá sa dá pozrieť viac než jeden krát. 75% ()

dee-key

Tak jsem se po dlouhé době zase mrknul na nějakou Disneyovku a jsem spokojený. Jednak si pamatuju, když šel ten film do kin a neměl jsem vůbec potuchy, o čem to vlastně je. Tudíž ani žádná očekávání a hle, pěkná, vtipná pohádka, možná trochu předvídatelná, ale s hezkou hudbou a písničkami, které mi nevadily. Jestli v tom konci někdo hledal nebo našel nějaké lesbické konotace, ... fantazii se meze nekladou, já to v tom nevidím. A i když některé tahy postav nejsou moc strategické, je to pohádka. Takže u mě dobrý. ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Barbie má miliardu

Barbie má miliardu