James Bond: Spectre

Réžia:

Sam Mendes

Hudba:

Thomas Newman

Daniel Craig, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ralph Fiennes, Monica Bellucci, Ben Whishaw, Naomie Harris, Dave Bautista, Andrew Scott, Rory Kinnear (viac)

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, ktorý ho privedie na stopu neslávne známej zločineckej organizácii. Postupne rozplieta zložitú pavučinu klamstiev, aby napokon odhalil desivú pravdu o SPECTRE. (Forum Film SK)

Luciaaas2

Nejdelší Bondovka, ale výborná. Skyfall je lepší, ale Spectre je hned v závěsu. Film odsýpá, skvělý padouch v podání Ch. Waltze a Bond jak má být. Pro mě výborné pokračování :-) ()

Qer

Spectre je určitě ze všech craigovských bondovek ta nejklasičtější. Celkem dobře a pečlivě staví na známých znacích série a znovu nám představuje staré známé záporáky, a však v modernějším podání. Christoph Waltz podává opět skvělý výkon a jeho role Blofelda je správně komorně vyšinutá a zároveň chladná. Najdeme tam vše, co je bondovské. Krásné ženy (Monica Belucci je prostě nesmírně sexy a půvadná, ať si kdo chce co chce říká s ohledem na její věk), ikonické postavy, vodku s martiny, krásná auta (ano, dojde i na to nejklasičtější), Bond, James Bonda, špionážní akci, úvod s průzorem hlavně a spoustu dalších věcí. Rozhodně musím vychválit hudbu, která je opravdu skvěle atmosférická, rytmická, dynamická a dojde i na klasické melodie. Stejně tak famózní je práce s kamerou a to především v úvodu filmu v Mexiku. Vlastně v nové bondovce není asi nic, na co bych si mohl stěžovat, a však přece jen mám pocit, že minule to bylo hlubší a trochu více vážnější. A Javier Bardem je možná přece jenom výraznější záporák. Nic však nemění na tom, že Spectre je velmi povedený film. Čtyři hvězdičky s plusem má zcela zaslouženě. ()

sir23

no dávam 4 hviezdy ale veru Skyfall sa mi páčil viac, tento film sa mi zdal veľmi dlhý a zápletka komplikovaná, ale na druhú stranu akčné scény boli výborné, ozaj vidno tie investované peniaze. Monica Belluci sa objavila len krátko, škoda. no dúfam že filmu sa bude finančne dariť aby som som si ešte raz mohol pozrieť film s Danielom Craigom. ()

Johnner

Všechno dobré, až na délku. Poslední třetina se hrozně vlekla a film by potřeboval trochu zkrátit. Na druhou stranu pomalejší děj ve spojitosti s vynikající kamerou činí ze Spectre jednu z nejvíce atmosférických bondovek vůbec. Děj je příjemně naivní a nejvíce se podobá těm vůbec nejklasičtějším kouskům - Dr. No a From Russia with Love. Že je film skoupý na velké akční scény, to vůbec není na škodu. Spectre je spíše komorní film o tom, že Bondův přístup k řešení problému je mnohými považován za zastaralý, a v tomto jde Spectre ještě dále než Skyfall. Bond je zde prezentován jako taková zrezlá, stará, unavená, leč plně funkční mašina na (ne)zabíjení a řešení problémů a pouze jeho nejbližší nadřízení a kolegové si ještě uvědomují, že je tou nejlepší zbraní proti zlu, ačkoliv i oni už rychle ztrácí půdu pod nohama. Na maximální hodnocení to oproti Skyfall není, ale i tak je Spectre skvělý film. A má jednu z nejlepších předtitulkových scén v bondovských dějinách. ()

Felagund

Musím přiznat, za mě hodnotím asi jako nejpovedenější Craigovu Bondovku. Jsem opravdu nadšen ani chvilku jsem se nenudil, odkazy a návrat více ke kořenům Bondovek mě bavily. Zápletka v podobě naprostého nesoukromí jedince je strašidelná a Waltz v roli hlavního záporáka působil obstojně. Hodnotím na 90%. ()

raru

Klasická bondovka(ale z tých lepších),ktorá sa má čo učiť od Bourna,no jednoducho zábava bez nejakého super príbehu a vcelku dobrá akcia.A tan ksicht Craig mi nejako začal do role Bonda pasovať.Asi som si naňho už zvykol. ()

MaximusMax

Když vezmu v úvahu, že Spectre měl být vyvrcholením craigovské série pojaté více "do hloubky", přijde mi poslední díl (aspoň předpokládám že poslední) této série nadmíru hloupoučký a povrchní. Jakoby tvůrci nevěděli, co si s nejobávanějším bondovským protivníkem počít. Aby divákům bylo jasné, že Blofeld je fakt ultrapadouch a stál za všemi dosavadními Bondovými útrapami, Christopher Waltz to neustále dokola omílá a nakonec nalepí na zeď všecky zásadní postavy z minulých dílů. A to je všecko...Fajn úvodní scéna v Mexiku, fajn bitka ve vlaku. Úvodní titulky poměrně hrozné. ()

JimWalker007

007 v podaní Daniela Craiga nadupane uzatvára svoj víťazný a zároveň temný oblúk boja proti všemocnej zločineckej organizácii. Niektoré scény sú skvele kompozične a výtvarne riešené, podfarbené skvelou dynamickou hudbou, ktorá dáva zabudnúť na otrasnú titulnú pieseň interpretovanú eunuchom. Z filmu zaváňa definitívnosť Daniela v tejto roli, je najvyšší čas aby zo striedačky naskočil niekto mladší. Keby som bol trénerom, do arény by som vypustil Toma Hardyho vyzbrojeného motýlikom a waltherom. ()

Sweepy

Je tu nový Bond a hned největší padoušská organizace SPECTRE. Dle mého názoru jde o dobrou bondovku, která markantně ztrácí za Casino Royale a Skyfall. Nazývat to jako nejhorší Bondovku posledních 20 let, jako někteří kritici, opravdu nebudu. Také u mě dochazí k rozlišnosti názorů ohledně titulní písně, Writing's on the Wall by Sam Smith. Já ji poslouchám téměr pořád, protože je skvělá. Paradoxem je, že lepší "bond song" už má jenom parodující bondovka Špion: Who Else Can You Trust. Jinak opening credit si sednou s písní. Ale už k filmu. Problémem filmu už od začátku je to, že pěkně natočený úsek vystřídá scéna, která je nevydařená, zbytečná a nebo už prostě příliš. Další negativní věc - menší komplikovanost organizace SPECTRE. Film nás vede celou cestu za ručičku a nenutí nás uvažovat. S tím souvisí nevyužitý potenciál Waltze. Kdyby byl SPECTRE rozdělen do dvou filmů a s atmosférou Finchera, byla by to k***a pecka. Pozitivní stránka je kameraman. A ne jenom on, ale i to, že se nenatáčelo na digitální kameru. To pomohlo hlavně v poušti. Hudba dodávala grády a sedělo to. Výborný úseky? Hlavně honička v Římě a bitka ve vlaku. Dobrý úsek byl rovněž hned na začátku v Mexiku. Jak jsem psal většinou tyto úseky střídá špatná scénka. Ale nakonec je tento film dobrý, bohužel ne výborný. Po tomto filmu se pokusím zkouknout Quantum of Solace, který jsem ještě neviděl. Jinak Monica Bellucci je kost a měla zůstat jako jediná bond girl po celou dobu. 7/10 ()

framil

Pár opravdu dobrých akčních scén,ale to tak nějak u Bonda očekáváme.Jinak zbytečně dlouhé = nudné.Dnes se dá natočit vše,tak kde jsou jeho pověstné ''hračky'' ? Bond je bit jako žito,to ve starších filmech bylo nemyslitelné.Nemůžu říct,že je to propadák,jen trochu slabší bondovka.Asi to nebude jen můj názor,protože v Lbc kině lidi odcházeli pro občerstvení a pár řad před námi to někoho zajímalo tak moc,že si radši hrál s mobilem...Ach Brosnane Brosnane,ty to vidíš... ()

milada008

Jak jsem se těšil na další bondovku, jsem trošičku rozčarován. Je pravda, že bondovky od Casina Royal po Spectre více méně na sebe navazují, což dříve nebylo. Určitě Spectre není takový propadák, jaký byl podle mne Quantum of Solace. Jen mi tam chybělo jakési napětí a švih, který měl Skyfall. Ale na druhou stranu příjemně se na to dalo koukat. ()

lajkus

ŠPOILERY Tak tohle se nepovedlo... Bylo to dlouhý jak týden, pitomý.... Ale popořadě... CO SE POVEDLO : 1. Úvodní scéna je skvělá (teda do tý doby než přijde na akci, což je výbuch, pád, pak jde Bond za člověkem a pak se točí vrtulník - akční scéna na hovno u které jsem se nudou drbal prdeli)... 2. Úvodní titulky s písní jsou parádní - píseň sic nebyla zrovna můj šálek čaje, ale vizuál to zachránil... 3. Oba dva padouši - Dave Bautista a Christoph Waltz jsou ve svých rolích parádní..... 4. Scéna v Římě, kdy se Bond vloudí na zasedání Spektry je táké dobrá.... A TEĎ VŠECHNO CO JEST ŠPATNĚ : 1. Jak jsem řikal úvodní akce s točícím vrtulníkem byla nuda (nevim proč ale prostě byla)... 2. Monika Beluči se ve filmu ukáže, aby ji Bond vojel, její role ve filmu je žádná, jen řekne Bondovi kam má jet dál.... 3. Vlastně celá Bondovka je o tom, že Bond někam jede, tam mu řeknou kam jet dál a jede dál... 4. Honička Bonda s Bautistou v autech byla o ničem, furt jedou rovně, Bond telefonuje snaží se o komedii, Bautista čumí drsně a to je všetko.... 5. Léa Sedůx nechce Bonda vojet, nakonec ho vojede protože zabil člověka, nikomu ve vlaku není divný, že se 2 týpci snaží pozabíjet, jedem dál nezastavujem máme zpoždění či co?.... 6. Jakási podivná snaha udělat z Bonda postavu s minulostí, nesnášel jsem to už v předchozích, tady to jde do absurdna, to že se s hlavním zlounem zlá z minulosti by fungovalo jedině, kdyby jsme je někdy spolu viděli dřív, jinak to je ve filmu zbytečný.... 7. Dále je tu jakási podivná snaha navázat na Bondy minulosti (tzn. skrytá základna, zloun velí teroristické organizaci, bílá kočka).... 8. Likvidace zlounovy základny je lamácká, Bond 2x vystřelí a všechno vybuchne... 9. Po likvidaci základny měl film skončit, epilog v Londýně je naprosto zbytečný, nic nepřidává... 9. Snaha udělat z Manipeny, Q a M nějaký b-tým, co taky něco dělá, Bondofky byli vždy o Bondovi ne o sekretářce, šéfovi a magorovi za počítačem co hekuje... 10. A asi dalších 10 tisíc věcí, co mě srali.... ()

littlelight

Na celém filmu měl pro mě největší sílu asi hned úvodní dlouhý záběr. Pak se odehrávala více-méně Bondovská klasika s tím, že ke konci mi ten děj přišel už zbytečne přeplácaný. Závěr nejlépe vystihla má kamarádka hláškou: ,,Neuvěřitelné útěky by měl dělat spíše kouzelník." ()

ssarka

musím ubrat jednu hvězdičku za úvodní píseň,ta je teda fakt otřesná...jinak mě film v ničem nezklamal,vše co v Bondovi má být tam bylo ()

rime

Mendes by neměl točit Bonda, je to chyba. Bohatě stačí Craig, teď to przní i režisér a to už je fakt moc. Vezmu jenom pro příklad jednu složku, akční scény, jsou otřené, nesmyslně začínají a jejich průběh je tragická slátanina. Kolosální selhání. ()

Signore

Famózní režie, úchvatná kamera, úžasná hudba! Slabý scénář však udělení nejvyššího hodnocení znemožňuje. Je-li to však loučení s Craigovým Bondem (přimlouval bych se), je to loučení nanejvýš důstojné. ()

Hall900

To slovo už bez skotskýho dialektu nezní jako dřív. A Bond dneska lemtá pivo. Blé... Tomu scénáristovi klystýr ale pořádnej... 150 min já vám dám... ()

Pritok

tak si to zosumarizujme (Mrte spojlerov) : - zostreleny vrtulnik poslednym nabojom; pripravena siet pri skakani z budovy a samozrejme hned pristaveny cln (keby aspon na sekundu ukazali; ze tam chystali daky taky escape plan, tak by som to preglgol); polhodinovy vyklad neskutocneho evil planu hlavneho zaporaka; love story, ktora ma ani sekundu nezaujimala; strelecke sceny na urovni missing in action alebo commando; scena pri ktorej white vysvetloval, kde je oberhauser (liha s vasou zenou, dava pusu na dobru noc vasim detom, pripravuje vam veceru - to co vypraval bolo len o stipku menej over the top); napozitivnejsia bola asi scena s bautistom vo vlaku, to bolo aspon jak zo starych bondoviek; o tom mnozstve zbytocnej vaty ani nehovorim;-a ako nakonci nabehne M povie protiteroristickej jednotke ze je sef 00 sekcie, ktora bola zrusena a neukazal ani odznak a seci sa z neho sli hned zosrat, to ma uz dostalo uplne. Ale tak suma sumarum uplna sracka to nebola tak tie dve hviezdicky tomu dam. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

09.10.2021

Nové bondovce Není čas zemřít se v kinech daří. Snímek s loučícím se Danielem Craigem má z mezinárodních trhů už přes 120 milionů dolarů, po druhém víkendu míří přes 150 milionů, a americká premiéra… (viac)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Po delší době je zase radost sledovat týdenní box office žebříček. Do kin totiž vstoupila poslední bondovka s Danielem Craigem, dlouho odkládaný snímek Není čas zemřít, a producenti i kinaři si nyní… (viac)

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)