Podvodník Alexandre Boroni (Jean-Paul Belmondo) súhlasí, že pomôže preniesť cez colnicu kufrík, ktorý vraj chce jeho majiteľ ukryť pred žiarlivou manželkou. Netuší, že obsahuje mikrofilm s dokumentáciou k novej revolučnej pohonnej hmote. Keď je však majiteľ kufríka zavraždený a okolo sa začínajú motať podozrivo nenápadní chlapíci, pochopí Alexandre, že má pri sebe niečo naozaj dôležité. Keby vedel čo, určite by na tom dokázal zarobiť. Lenže nevie. A v tejto nevedomosti sa ocitá uprostred urputného boja, ktorý o mikrofilm zvedú agenti krajín závislých na rope, naftárskych spoločností aj mafiáni. A akoby to nestačilo, zapletie sa kvôli príťažlivej podvodníčke Sophie (Mirella D'Angelo) do ďalšieho nebezpečného dobrodružstva. (TV Markíza)

Bigfuckman

Snad nejhorší film co jsem s Belmondem viděl. Nemá to žádný děj, trapné scénky, žádné souvislosti a ženy skáčou Belmondovi do postele jak němci do krytu. No za tou černoškou bych taky skočil :) . 1 hvězdičku dávám za Belmondův v tomto filmu bohužel ojedinělý kaskadérský kousek s vrtulníkem. ()

Cortesz

Jeden z nejhorších fillmů, jaký kdy Belmondo natočil. Příliš mi vadila ta nerozhodnost, jestli film bude komedie, nebo akční thriller se zamotanou zápletkou. Oboje funguje tak napůl, jako komedie zde pár vtipných chvil je, ale spíše ne a co se týče akčních prvků tak těch také moc není, spíše se tu jen nelogicky střílí hlava nehlava. Průměrná akční komedie, která těží jen z Belmondovi přítomnosti. ()

Kubi21

Pro mne trošku zklamání. Hodně se to tváří jako komedie a je pravda, že většinu času tomu tak je, ale v některých okamžicích je to dost vážně míněné a nedrží to díky tomu pohromadě. Ale za šarmantního Bebela dám tři. ()

Pitryx

Neříkám, že jsem se nebavil, ale na tomto filmu je něco divného. Možná podivně zastřený dabing, ale spíš podivnosti v logice děje. Také mi vadilo občasné „vyprávění“ do děje. Je to dobrý snímek, ale s Belmondem jsem viděl i lepší. Nu, podívám se jistě znovu a třeba ty dějové podivnosti napodruhé pochopím. Nevím jak to přesně popsat, ale zdálo se mi že scénář někdy zbytečně kličkuje na odbočných větvích a někdy trochu stagnuje. Také mi vadila „nevyrovnanost“ filmu, totiž někdy jako komedie, někdy jako vážná krimi. 2013062410129bts.Nova Cinema ()

subic

Bývalý vězeň č. 2712 rozjede další podvůdky. Zajímavý příběh, JPB předvádí svůj standard, exteriéry Benátek jsou taky slušné, takže kde to drhne? Na komedii málo vtipné, akce velmi poskromnu, hluchých míst nepočítaně. Ale koukatelné to je. ()

MirkaP

Buď jsem blbá já nebo ten film. Sice hezké lokace a JPB dělá co může, ale scénář je pitomý a strašně roztahaný. Takže ocením jen Benátky a puntíkaté trenky. ()

ostravak30

Trojice scénáristé + režisér už spolupracovali na celé řadě filmů v nichž hlavní roli sehrál Belmondo. Kašpárek je v osmdesátkách jen jeden z mnoha. Jeanu-Paulu Belmondovi už táhlo na padesát, přesto i zde prováděl zajímavé akrobatické a kaskadérské kousky. Leč zase tolik jich nebylo. Tvůrci se evidentně snaží chvílemi o opravdu bláznivou komedii, která si ale zachová své napětí do poslední chvíle. Zajímavé je i téma. Už v roce 1980 se otevírá diskuze na téma, co všechno se vyrábí z ropy a jak by bylo dobré planetu trochu šetřit. Každopádně mám takový pocit, že zde už to filmaři trochu přeťápli. Snímek není ani skvělou komedií, ale ani skvělým kriminálním či špionážním dramatem. Přelívá se to z jedné strany na druhou. A tato míchanice vyšla tak, že na Belmonda je to pořád dobrý film, ale vzhledem k tomu, že už jsem viděl opravdu dost jeho filmů, tak střízlivě dávám troječku, jak říkala naše učitelka matematiky. Nicméně jsou zde dobré momenty jak kaskadérské, tak humorné, ovšem vedle těch slabších míst. ()

curil

Podle mého názoru jde o jeden z mála nepodařených Belmondových filmů. Divím se, protože zkušený režisér Georges Lautner měl obvykle čich na dobré náměty a jeho komedie, a také kriminálky, patří ke zlatému fondu francouzské kinematografie. Tentokrát tápe nejen on, ale také Bebel a další skvadra výborných herců (Géret, Gérard, Galabru, Beaune). Domnívám se, že film ani nebyl uveden v českých kinech, ale později až v televizním vysílání. Příběh je příliš překombinovaný a ani jako parodie na špionážní film nefunguje. ()

rafix

Skvělá francouzská komedie s vynikajícímy hereci jako jsou Jean - Paul Belmondo a Michel Galabru. Dobrý námět i zápletka. No celý film je skvělý. ()

mr.bredok

Rok po dokončení úspěšného filmu Policajt nebo rošťák se režisér Georges Lautner a jeho tým včetně Belmonda pouští do dalšího filmu. Jak režisér přiznává, jsou víceméně tlačeni firmou Gaumont a tudíž na film nebyl ještě dozrálý čas. To je bohužel z filmu cítit. Téma podvodníka, který se zamotá do honby o získání mikrofilmu s popisem vynálezu nového zdroje energie je nedotažené. Každopádně se týmu nakonec podařilo dokončit fim na který se dá dodívat bez pocitu ztráty času. A Belmondo visící na vrtulníku stojí taky za vidění. ()

Mikecat

Vyborny namet podvodnika ktory ma sarm pre akukolvek krasnu zenu. A tie jeho finticky bodaj by pri nich ostalo lebo ako prevezme kufrik zacina to vsetko byt prilis moc utiahnute zausi, velmi preexponovane straca dej na povestnom belmondovom vtipe ()

Kada80

Scéna kdy Belmondo vjede s motorovým člunem až k recepci v hotelu a pronese se svým neotřelým šarmem : Dupré. Alexander Dupré. Jsem ohlášen. Tak jsem se fakt musel řezat. 80% ()

Peči

Když přihlídnu k tomu že to je komedie, tak jde o to jak to pobaví a pobavilo to velmi dobře. Když přihlídnu k tomu, že to má být akční, tak to taky film splňuje beze zbytku, Je to opravdu takový slepenec komedie a kriminálky, ale když člověk odpustí ten trochu nepřehledný děj a přičte navíc k dobru to kvalitní herecké obsazení, tak slabší čtyři (72 %) tento film má! ()