Podvodník Alexandre Boroni (Jean-Paul Belmondo) súhlasí, že pomôže preniesť cez colnicu kufrík, ktorý vraj chce jeho majiteľ ukryť pred žiarlivou manželkou. Netuší, že obsahuje mikrofilm s dokumentáciou k novej revolučnej pohonnej hmote. Keď je však majiteľ kufríka zavraždený a okolo sa začínajú motať podozrivo nenápadní chlapíci, pochopí Alexandre, že má pri sebe niečo naozaj dôležité. Keby vedel čo, určite by na tom dokázal zarobiť. Lenže nevie. A v tejto nevedomosti sa ocitá uprostred urputného boja, ktorý o mikrofilm zvedú agenti krajín závislých na rope, naftárskych spoločností aj mafiáni. A akoby to nestačilo, zapletie sa kvôli príťažlivej podvodníčke Sophie (Mirella D'Angelo) do ďalšieho nebezpečného dobrodružstva. (TV Markíza)

dochvvv

Zajímavé je, jak má stejný režisér vliv na výběr stejných herců...Skoro by člověk řekl, že je to pokračování Policajt nebo Rošťák... ()

reccal

Ne, ne a ještě jednou ne. Místy zábavný film (bohužel pouze několika málo místy), ale Belmonda, jeho rádobyvtipných ksichtů a hlášek je až příliš. Přiznávám, že tenhle film jsem absolutně nepochopila. ()

gizi

Film je dělaný pro Belmonda, který hlavně baví. Není to nic náročného, patří spíš mezi slabší belmondovky, ale přesto jsem se dobře bavil, i když jen chvílemi. Už jsem jednou kdysi viděl, nyní 13.8.14 dám 75%. ()

Paroonix

Takovy sedy prumer. Prvnich 30 minut jsem se bavil, ale postupne jsem zjistil, ze to vubec nesouvisi s filmem. Pote je to uz smes kriminalky a komedie. Sice se obcas zasmeje, ale nakonec zjistite, ze to vubec nejde dohromady. Urcite jeden s tech horsich filmu, ktery muzete videt s Belmondem. ()

Adah

Proč tak nízké hodnocení? Děj je sice trochu splácaný, ale je to vtipné, Belmondo předvádí šílené kousky + jako bonus nádherné Benátky... A jednu celou hvězdu zaslouží nepřekonatelně bizarní scéna “chlupy v nose” s Belmondovým kamarádem Mauricem Auzelem. :) Za mě nejméně 70% ()

panslav

Ve srovnání s jinými o mnoho zdařilejšími Belmondovými filmy a lá Sympatický dareba či Zvíře je Kašpárek jen dosti prostoduchou taškařicí... ()

mcamino

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií i v dnešní době. Legendární kopance do rozkroku a groteskní útěky fenomenálního Belmonda jsou balzámem na duši každému, kdo se u filmu rád zasměje. ()

sbinda

Znáte to, před vámi báječně vypadající chlebíček. Neodoláte a s radostí se ho chopíte... a tak jsem to měl i s touto výborně našlápnutou komedií - švihák JPB, prostředí v Benátkách, s nadsázkou vedené rozhovory, svižná a zábavná zápleta na úvod, kdy zloděj okrade zloděje. Prostě skvělé atributy. Už při druhém zakousnutí mi však zhořklo v puse. Vše se tak nějak rozmělnilo v nic, navíc s trapnými a nadbytečnými kopanicemi mezi nohy ... A další jiné blé. Možná se jiní, třeba v 80.letech, lapali smíchy za pupek. Já ne. Odloženo v půli zpět na talíř a ohodnoceno 25% za ten první pohled. ()

energo

Skvělá francouzská oddechovka. Belmondo v roli podvodníka a svůdce žen je skutečně skvělý a vtáhne vás do děje. Některé jeho kaskadérské kousky vypadají nebezpečně, který herec by to dnes dokázal. To jak vjede na motorovém člunu na recepci, je jedna z nezapomenutelných scén. Hraje tam hodně směšných herců. Film se rychle prolíná od jedné akci do druhé, což bylo na film z 80.let netypické a občas se až ztrácíte v ději. ()

padlar

Pokus o akční komedii. Moc ale nevyšel. Za celý film jsem se usmál asi dvakrát. Akce je tam sice dost, ale nemá moc hlavu a patu. Spíše to vypadalo, že scény jsou tam jen proto, aby se ukázalo, co všechno Belmondo dokáže. Celkově tak spíše zklamání. ()