Podvodník Alexandre Boroni (Jean-Paul Belmondo) súhlasí, že pomôže preniesť cez colnicu kufrík, ktorý vraj chce jeho majiteľ ukryť pred žiarlivou manželkou. Netuší, že obsahuje mikrofilm s dokumentáciou k novej revolučnej pohonnej hmote. Keď je však majiteľ kufríka zavraždený a okolo sa začínajú motať podozrivo nenápadní chlapíci, pochopí Alexandre, že má pri sebe niečo naozaj dôležité. Keby vedel čo, určite by na tom dokázal zarobiť. Lenže nevie. A v tejto nevedomosti sa ocitá uprostred urputného boja, ktorý o mikrofilm zvedú agenti krajín závislých na rope, naftárskych spoločností aj mafiáni. A akoby to nestačilo, zapletie sa kvôli príťažlivej podvodníčke Sophie (Mirella D'Angelo) do ďalšieho nebezpečného dobrodružstva. (TV Markíza)

Pink.Panther

Každý víkend když proplouvám po Grand kanálu ve své vytuněné trojstěžňové gondole, přemítám jak dobrý film to vlastně mohl být: Benátky, osvědčený režisér, většina herců Bebelova týmu z předchozího snímku Policajt nebo rošťák, sám Belmondo ve skvělé formě. Jenže se cosi pokazilo: kaskády vrtulník ani čluny nefungují jak bych očekával a i když si JPB jako jeden z mála divadelní přehrávání může dovolit, tady je toho příliš a jaksi bezúčelně naservírované kašpárkování. Tentokrát tvůrcům Belmondova estráda nevyšla, asi i vinou slabého scénáře a schizofrenní směsi burleskní komedie a konvenční krimi. Produkce: Cerito Films ()

frashmaker

Trochu nepřehledné, místy nudné, ale jinak vtipné a svižné jak už to u Belmonda bývá. Pokud chcete zlepšit náladu, tak tímhle nic nezkazíte. ()

PKD

Divnější film s Belmondem jsem v životě neviděl. Není to ftypné, není to akční, není to prostě...nic. A kde nic není, ani smrt nebere. Taky nemá JP vše geniální, holt. Prý Kašpárek. Toho si spíše z nás udělal pan režisér, jak to tak vypadá. ()

Pierre

Ty jo, po jak dlouhé době jsem já Kašpárka vlastně viděl? No, když jsem ho viděl poprvé jako mladší, podstatně méně rozkoukaný  divák (rozuměj:ještě méně než teď.:D), co se s Belmondem teprve seznamoval, mohla taková akční komedie na mě působit i trochu jako zjevení,  a snad jsem u ni pociťoval  dokonce i napětí. Každopádně jsem na Kašpárka vzpomínal jako na slušnou (byť občas trochu praštěnou) jízdu.  Po  druhém zhlédnutí s odstupem jsem v něm našel  lehkou snahu příbližit se špionážním filmům, dokonce snad i výsloveně Bondovkám. Belmondo je zde prezentován takřka jako neohrožený hrdina, po kterém jdou snad všichni padouši okolí a za oběti si berou většinou  ženy v jeho blízkosti, které většinou Belmondovi neodolají. I přesto je hlavní hrdina pořád nad věcí a všechny padouchy hravě setře. Prostě kašpárek. Ale mám dojem, že na kašpárky si hrál i  celý tvůrci tým a podle toho to trochu dopadlo. Lauther s Audiardem a Belmondem chtěli navázat na úspěch Policajta a rošťáka. Scénář měl býr hlavně výzva pro další Belmondovy exbihice. Při natáčení se všichni skvěle bavili a zažili v Benátkách skvělý čas. Jenže ačkoliv mám rád Kašpárkoviny všeho druhu, Belmonda a vlastně tak trochu i ty staré Bondovky, tak tentokrát na mě kombinace nezafungovala úplně dokonale. Připomíná to spíše zfilmovanou verzi  dortu pejska a kočičky. Vážně trochu schizofrénní podívaná, která zmateně přeskakuje v ději i žánrech .Ale snad se ten film pořád dá trochu užít alespoň jako ,,oddychovka s oblíbeným hercem.´ Některé scény (Belmondův útěk v nedbalkách a vestičce) se povedly a hodně mě bavily.  Pasáže se čluny, které právě asocioují Bondovky, jsou taky  dobrý. Ale zas na oplátku mě iritovaly  třeba ty opakované kopance do zadku. Že by se už fakt začínala projevovat osmdesátková krize francouzksému filmu? Občas mě Kašpárek pořád bavil, ale sem tam ne a rozhodně potřeboval trochu pročesat. Takže bohužel tentokrat hvězda dolu a tím pádem tři hvězdy. Zpět odkládám do krabice s DVD a rád zase někdy provětrám dojmy. ()

Orlau32

Belmondo ! Už jsem viděla s jeho osobou lepší filmy. Ale je to kriminální komedie, byl mladý, populární a v podstatě se to dá přežít Když přišel do let byl neodolatelný "štramák", hlavně v PROFESIONÁLECH, že ? ()

topi

Bláznivá detektivní komedie, která patří mezi slabší Belmondovky. Chvílemi hodně zmatená a nepřehledná. Belmondo je sice pořád štramák a i tady předvádí své kaskadérské kousky (nejlepší je asi let vrtulníkem nad Benátkami, kde se drží lanového žebříku), jinak tahle šaráda postrádá pořádný tah na bránu, jako v jinších Belmondových filmech. ()

Skip

Jedinečný podvodník v podání skvělého Jean-Paula Belmonda. Komedie, která baví každou minutou. Prostě taková správná taškařice a komediální Belmondo, jak ho mám rád. ()

Chrysopras

Film, o kterém jsem dosud neměl potuchy. Jak již napsáno, je hodně nevyrovnanej. Vynikající scény střídá zvláštní dějový spletenec... Za Belmonda nad Benátkami z jisté nostalgie hodnocení nad jinak oprávněným průměrem. ()

Martin741

Tento film Le Guignolo je uz trochu slabsi nez Belmondove klasicke filmy /le Magnifique, L´animal, 100 000 dollars au soleil/, ale tak dal som to spolu so Spencerovym Milonovym Broukom. Oba filmy su zhruba na urovni, Le Guignolo je len o vlas lepsi. 70 % ()

cariada

Celkem povedená komedie s Belmondem. Zlodějíček ,který svojí výřečností ukecá skoro každého se jednou při cestě do Benátek nechtěně zaplete do akce tajný služby. A začíná slet gegů a situací ,které jsou někdy docela nepřehledné a ztrácí přehled o co ,že zrovna jde. Ale přesto je to vtipné a koukatelné. ()

MrPierc

Bláznivá komedie, kde se mění situace každou chvíli. Náhody se dějí každých pět minut a chvílemi se ztrácíte v ději. To ale nevadí, protože Belmondo je rozený podvodníček a zvládá i několik podvodů najednou. ()

Elyssea

Místy velmi zábavné a místy tak přehnané, že to Belmondovi zbytečně ubírá body. Raději bych více šarmantního podvodníka než střílení v honbě za mikročipem. ()

tomtomtoma

Příjemně bláznivá, zábavná a akční komedie o podvodníkovi Alexandrovi Dupréovi (skvělý Jean-Paul Belmondo), který se stane obětí machinací tajných služeb. Ale kdo je obětí a kdo vše řídí? Je krásně drzý ve své touze po báječném životě vyvolených plný velkolepých banketů a užívání si peněz. Je nesmírně vynalézavý a přesvědčivý ve svém plánu si užívat svou nebezpečnou profesi, při které může snadno přijít o svobodu. Baví se, předvádí sportovní výkony, vjede lodí do hotelu a svým sebevědomým šarmem láme jen tak mimochodem jedno ženské srdce za druhým, jako podvodnice Sophie (Mirella D'Angelo), stíhačka Gina (Carla Romanelli), panička Iréne (Anne Goddet), či agentka Caroline (Von Gretchen Shepard). Další zajímavé postavy: Dupréův pomocník v Benátkách Achille Sureau (Michel Galabru), vůdce francouzských agentů Joseph (Georges Géret), jemný pianista a vůdce arabských agentů Kamal (Paolo Bonacelli) se svým krutým pomocníkem Abdelem Fahradem (Charles Gérard) a agent-instalatér Machavoine (Henri Guybet). A tak se z podvodníka stává hrdina Francie, ne že by vyloženě chtěl, ale stalo se. Zkrátka velmi zábavná parodie na špionážní dramata s krýsným nadhledem a humorem. ()

pakobylka

Jestliže je snímek lehce ztřeštěný, mírně nesouvislý - a k tomu jako bonus i trochu zmatený a nesoustředěný, nemusí to nutně znamenat dobrou zábavu. Jean-Paul zachraňuje, co se dá, ale jeho boj s nadměrně děravým scénářem a nedostatečně kreativní režií je předem prohraný. Z úcty k němu přihazuju 1* - ale víc dělat nemůžu. Do určité míry vynucené kašpárkovské 3* ()