Podvodník Alexandre Boroni (Jean-Paul Belmondo) súhlasí, že pomôže preniesť cez colnicu kufrík, ktorý vraj chce jeho majiteľ ukryť pred žiarlivou manželkou. Netuší, že obsahuje mikrofilm s dokumentáciou k novej revolučnej pohonnej hmote. Keď je však majiteľ kufríka zavraždený a okolo sa začínajú motať podozrivo nenápadní chlapíci, pochopí Alexandre, že má pri sebe niečo naozaj dôležité. Keby vedel čo, určite by na tom dokázal zarobiť. Lenže nevie. A v tejto nevedomosti sa ocitá uprostred urputného boja, ktorý o mikrofilm zvedú agenti krajín závislých na rope, naftárskych spoločností aj mafiáni. A akoby to nestačilo, zapletie sa kvôli príťažlivej podvodníčke Sophie (Mirella D'Angelo) do ďalšieho nebezpečného dobrodružstva. (TV Markíza)

mortak

Nelze brát jako plnokrevný film, který má začátek, prostředek a konec. Smyslem Kašpárka je nechat Belmonda řádit, svádět ženy, předvádět kaskaderské kousky, fraškovité výstupy. Nic víc, nic míň. Když uvidíte Donutila v Goldoniho Sluhovi dvou pánů, taky hned nerozebíráte metafyzický přesah comedie dell´arte. Prostě se bavíte a něco vás rozesměje víc, něco se ztratí v hlušině... ()

MJMilan

Tohle je film, ve kterém byste neměli hledat nějaký závratný děj, ale prostě se bavit. ...nechybí tu scény s vrtulníkem a jiné kousky po kterých už jen řeknete: "to je ale frajer!" ()

vesper001

V hitparádě Belmondových krimikomedií je tato sice na nižší příčce, ale rozhodně stojí za vidění. Obsazení je tradičně luxusní, děj ovšem trochu překombinovaný a především se člověk u mnohých scén nemůže zbavit pocitu „tohle už jsem někde viděl“: Belmondo visící na vrtulníku, Belmondo v motorovém člunu, Belmondo, který rozloží slavnost ve šlechtickém sídle, Belmondo hrající vabank se zloduchy, Belmondo předstírající něco, co není, aby dostal, co chce, Belmondo předstírající něco, co není, aby si zachránil kůži, Belmondo, jehož postava hraje několik rolí zároveň... a takhle pořád dál až do konce. ()

andrii

Epochální divadelník si žádá hry, galské kočky s italskou myší. Kuchař vtipných kaší. Servíruje šmak. Kašíruje kašmírový frak. Francouzský občan, t. č. Benátčan. Polobůh - srandista. Za dobré chování propuštěn byl z vězení. Ženy na něho čekají, kde jinde, než v posteli. Řemeslo podvodných frajeřin zvládá levou zadní, vyneslo mu titul hrdiny. ()

civalII

Na Bebelovu vysoko posazenou laťku malinko slabší. Hodně zamotané a vtipu poskrovnu. Ale pár dobrých hlášek se najde. Bílý slon- Vaše zvrácenost a moje vizáž apod.:-) ()

noriaki

Klasická belmondovka, a vůbec ne tak špatná jak napovídá zdejší hodnocení. Komedie se proplétá s akčními scénami a Bebel září jako vždycky. Takových filmů není nikdy dost. Jen je škoda že Mirella D'Angelo nedostala víc prostoru. ()

Bobik9

Nepříliš fungující Belmondo. Přijde mi, jak kdyby scénář někdo osekal tak o hodinu. Strašně se ztrácím v milionu postav, které pronásledují namyšleného a přespříliš jistého blbce. Ne, že bych se párkrát nezasmál, to zase jo. Nicméně jsem od tohoto filmu čekal o hodně víc. I mistr Belmondo šlápne někdy vedle no. ()

pytlik... odpad!

V kterém paralelním vesmíru někomu připadají vtipné kopance do rozkroku? Beru zpět. Mně by připadaly vtipné i v tomto vesmíru, pokud by byly uštědřovány scénáristovi a vypravěčovi, co nás tímto veledílem provázel. ()

JohnSmith

Lautner poskládal téměř stejný tým jako o rok dříve v Policajtovi nebo rošťákovi. Nicméně tentokrát se mu to s Kašpárkem trochu vymklo z rukou a natočil průměrnou komedii, u které se sice občas zasmějete, ale jinak je to děsná hloupost. ()

Autogram

Belmondo je najskôr za gašparka, až potom to rozbehne a kláti a mláti hlava-nehlava. Nejako mi unikal dej, neviem, kde sa stala chyba. Buď bol príliš komplikovaný alebo tak trochu nezaujímavý. Belmondo hlavne predvedie kaskadérske schopnosti. ()

Bernhardiner

Jak známo, i s malým kašpárkem lze hrát velké divadlo, jenže když není dobrý scénář, může to být kašpar o velikosti Mount Everestu, a stejně výsledek bude nijaký. Sice se to zpočátku tváří jako komedie ve stylu Nenapravitelného, nicméně velmi brzy divák zjišťuje, že si tvůrci s velmi malým množstvím nápadů vystačili na hodinu a tři čtvrtě. Vzájemné vyřizování účtů mezi mafiány, policií a Belmondem postrádalo zábavnost i logiku (přibouchnuté prsty do klavíru??). A navíc poprvé v belmondovské "komedii" vidím, že celkem zbytečně umírají hezké holky. 50% ()

Opsha

Trochu zmatečná, ale zábavná Belmondovka, kterou trochu sráží scénář a přihlouplý vypravěč. Ale scéna s dvojitým podrazem nemá chybu. ()

ekomo

Docela průměrná komedie ovšem s vynikajícím Belmondem, který v každém svém filmu dokáže diváka pousmát nad svým typickým stylem jednání. Je škoda, že tento film už nepatří mezi ty známé kvalitní francouzské komedie. Zřejmě je to i kvůli podprůměrné režii a tak trochu i scénáři, jinak Belmondo celý film se dá říct zachránil. ()