Podvodník Alexandre Boroni (Jean-Paul Belmondo) súhlasí, že pomôže preniesť cez colnicu kufrík, ktorý vraj chce jeho majiteľ ukryť pred žiarlivou manželkou. Netuší, že obsahuje mikrofilm s dokumentáciou k novej revolučnej pohonnej hmote. Keď je však majiteľ kufríka zavraždený a okolo sa začínajú motať podozrivo nenápadní chlapíci, pochopí Alexandre, že má pri sebe niečo naozaj dôležité. Keby vedel čo, určite by na tom dokázal zarobiť. Lenže nevie. A v tejto nevedomosti sa ocitá uprostred urputného boja, ktorý o mikrofilm zvedú agenti krajín závislých na rope, naftárskych spoločností aj mafiáni. A akoby to nestačilo, zapletie sa kvôli príťažlivej podvodníčke Sophie (Mirella D'Angelo) do ďalšieho nebezpečného dobrodružstva. (TV Markíza)

mira007

Tenhle film mi přišel trochu žánrově přes čáru - špionážní parodie, která je docela vážná. Nejvíc se mi líbila ta nahatá černoška, ale i ta umřela. ()

laepus

Šílenost nad šílenost, tady se scénárista zbláznil a dramaturg s režisérem mu nebyli schopni říct, že na něčem lítá. Nebýt v tomhle filmu Belmondo, tak je to jedna hvězda jen za prostředí Benátek. Naštěstí sám Belmondo dává každému filmu minimálně dvě hvězdy - což jestli dobře počítám nakonec ty tři dá. V málokterém bebelovském filmu je ta amplituda mezi vynikajícími vtipy a totální trapárnou tak veliká jako tady - ale brát to jen jako sérii skečů a ne dějový film? Ok, tak by to šlo. ()

arcticsky

Takový těsně nadprůměrný film. Belmondo zde opět má své kouzlo a některé hlášky více než ujdou. Detektiv: "Jednou tě stejně dostanu". Belmondo: "Ty dostaneš tak akorát přes držku".... ()

Greg25

Místy není úplně jasné, co vlastně chtěli tvůrci natočit, komedií to problýskává většinu času, ale rozhodně ne celou stopáž. A z nějakého důvodu první část filmu nikterak nesouvisí s tím zbytkem, což není výtka jako spíš filmová kuriozita. 70% ()

Narciska

Začalo to slibně a vtipně, ale časem se to rozplizlo do chuchvalce skečů a dějových zvratů, který tříštil moji pozornost a nebavil. ()

Bozvav

maximálně vtipná komedie s Belmondem v jeho klasické, jemu na míru šité podobě. Došlo i na drsnou akci i když výrazně převažuje komediální stránka. viděno po třetí a pořád pobaví. Za mne 85%. ()

anitae

Tak na tenhle film si pamatuji z dětství a to na hlášku: "To je neblaze proslulý most, říkalo se...chlupy v nose ...mostu se říkalo vězni v suchu .... chlupy v uchu, následují chlupy v háji i chlupy v řiťi... " ...ale jinak to žádná hitparáda opravdu není - 3* ()

kilobyte

Mít v patách vládní agenty, gangstery, policii, milenku a přitom rozjíždět různé podfuky s humorem a grácií dokáže snad jen Belmondo. "Víte, jaký je rozdíl mezi pitomcem a zlodějem? Zloděj si čas od času dokáže dát pokoj." ()

Schlierkamp

Francouzsko-italská komedie, v níž J. P. Belmondo vystupuje v jedné ze svých oblíbených rolí mazaného podvodníka vystupující pod svým občanským jménem Alexandre Dupré nebo používající smyšlený titul vikomt. Po začáteční fázi, kdy Dupré tahá za nos různé boháče, aby z nich dostal co nejvíc bohatství, se při cestě do Benátek nevědomky zaplete s tajnou službou a mafiány. Do rukou se mu dostane tajemný kufřík obsahující na první pohled obyčejné věci, avšak pro jisté muže měl zřejmě vysokou cenu, neboť neváhali nekompromisně zabíjet osoby, kteří se kolem kufru točili. Velká část filmu se odehrává v italských Benátkách, kde Belmondo zkouší různé podfuky a dost času je oblečen pouze do trenýrek se srdíčky, saka a cylindru. Bohužel brzy po rozjetí špionážní hry není zřejmé, kdo ke komu patří a jaké pohnutky vedou dotyčné k získání výše zmíněného zavazadla a ačkoli Bebel produkuje jeho klasické bláznivé kousky, v tomto snímku G. Lautnera nepadají na zcela úrodnou půdu. Nepřehlednost velké spousty postav a nesrovnalosti v ději, který k závěru začíná nudit, se také podepsali pod mým hodnocením. Ve snímku se ve vedlejších rolích objevil M. Galabru hrající Belmondova kamaráda, dále M. Beaune, zavražděný na letišti, poté co, předal Duprému onen kufřík a dále Ch. Gérard, jehož postavu nedokážu nikam zařadit. Z ženských postav mě nikdo výrazněji nezaujal a jejich jména jsou pro mě neznámá. Název snímku pochází z označení Belmondovy postavy muži, kteří se zajímali o kufr, avšak tento podceňovaný kašpárek jim dokázal pěkně zavařit. Co se týká Belmondových akrobatických kousků, automobilových honiček či celkově akčních scén, byl Kašpárek docela skromný. Dle mého názoru se jedná o jeden ze slabších Belmondových filmů, který nezachránila zajímavá lokalita italského ostrovního města. ()

MELODY

Tohle je typ role, v níž mám Belmonda nejraději, přesto se jedná o film přitroublý, nelogický, nesoudržný, blbý a vůbec celej nanic! ()

kwaicheng

Krásný holky, akce, vtip, šarm a Benátky. Co chcete víc? Nikdy nezapomenu jak Belmondo a excelence maestro hrajou čtyrruč pohřební pochod:D:D Nebo ten proslavený kop mezi nohy:D:D:D ()

Lupes

Výborně rozehraná komedie se bohužel postupně mění v málo uvěřitelné, nereálné drama... Záporáci podivně všudypřítomní, groteskní skeče přecházející přímo v nesmyslné zabíjení... Podivná směs humoru a násilí, ani kočka ani pes. Naštěstí Belmondo po celou dobu chaplinovsky tajtrdlíkuje, smát se mu bohužel můžete jen v první třetině filmu. Škoda. U toho mělo zůstat. ()

Belmondicek

Po velkém úspěchu filmu Policajt nebo rošták, se Jean-Paul Belmondo a režisér Georges Lautner ihned poté dali opět dohromady a tentokráte natočili ryzí komedii. Valná část děje se odehrává v Benátkách a Bebel opět si neodpustil pár kaskaderských výstupů, například přelet nad Benátkami, kdy je Bebel zavěšen pod vrtulníkem. Scénář Michela Audiarda je slabší, děj je takový celý roztříštěný, dabing je novější, Michel Galabru je nevhodně namluven Ladislavem Potměšilem, místo obvyklým Soběslavem Sejkem. Dá se vidět, ale ne tak často. "Dostanu vás! Ty dostaneš, akorát tak přes hubu!" ()

Inozuka

Film, který se snaží vykřesat maximum z Bébého šarmu a rošťáctví, ale činí to tak urputně, že jako celek nefunguje. První polovina filmu působí jako sled nezávislých skečů, které jsou sice vtipné, ale jejich smysl divákovi uniká. V druhé půlce se pak Kašpárek překlopí do jakési parodie bondovek a v nastoleném duchu valí až do konce. Film je tak nekompaktní a rozkolísaný, dá se na něj dívat, i se celkem pobavíte, ale jiskra prostě nepřeskočí. ()

Dexx

Dá se na to koukat, ale zajímalo by mě, co to vlastně přesně jako má být. Mám pocit, že ani autoři neměli jasno v tom, co to vlastně točí. ()