Lovec hláv

• Česko Lovec hlav (viac)
TV spot 2

Stopař je nájemný žoldák, tzv. lovec hlav, který obchází policejní metody a za peníze řeší zapeklité kriminální případy. Je v této práci špičkový, i když k ní má poněkud svérázný přístup. Teď je na stopě zákeřnému zločinci Gérardu l´Epervierovi zvanému Jestřáb, který má na svědomí nejen loupeže, ale i vraždy. Aby totiž po sobě zahladil všechny stopy a svědky, po akci vždy mladíky, které si najímá na "špinavou práci", nemilosrdně likviduje. Stopař mu ale šlape na paty, takže bude zřejmě nutné ho odstranit... (oficiálny text distribútora)

Radko

Luis Buñuel vo svojej autobiografickej knihe "Do posledného dychu" opisuje ako so scénaristom Jeanom-Claudom Carrièrom zostrojili akýsi algoritmus deja komerčných filmov, do ktorého zasadili hlavné postavy, žáner a základnú dejovú linku akéhokoľvek pripravovaného, hotového alebo fiktívneho filmu a hneď im vyšiel hrubý priebeh deja aj jeho pointa. Lovca hláv a podobné drsné, no šťastne končiace francúzko-talianske kriminálky som žral ako dieťa. Neohrozený, tvrdý hrdina sa v nich prebíja hradbou korupcie a zločinu na všetkých úrovniach podsvetia, polície i štátnej správy aby na konci dopadol v neľútostnom súboji arcizločinca. Povedzte, komu by sa taká predstava nepáčila? Mne sa toto vysporiadanie sa s koncentrovaným zlom páči i dnes. Avšak táto belmondovka svojou predpovedateľnosťou a z nej vyplývajúcou absenciou diváckeho prekvapenia modelovo zapadá do spomenutého vzorca prípravy komerčne úspešnej akčnej krimi. Alebo inak: napätie bez napätia. ()

ripo

NEUVERITEĽNE nudný úvod ..... Čo úvod !!!! Celá prvá polovica filmu je absolútne nudná, aj napriek tomu , že v nej "zařve" asi 8 ľudí. Belmondo sa hrá na tvrďáka a ťaží zo svojej povesti, že ON už tvrďákom JE !! Nie, páni, tento slabý odvar si už asi nepozriem druhýkrát .... ()

gogo76

Tak trochu typická vec s Belmondom. V čase vzniku to iste bola bomba, ale z dnešného pohľadu film trochu zostarol. Za zmienku stojí scéna s uspaním a usvedčením mafiánov v maringotke a na vtedajšiu dobu pomerne slušne krvavá prestrelka s brokovnicami v závere. Hudba celkom fajn, ale film iba priemer. 60%. ()

Xmilden

"První lekce, nepodávej ruku někomu koho neznáš." "Chceš mě toho hodně naučit?" "Je toho dost." Další z povedená Belmondova kriminálka. Nemůžu si pomoct, ale Miroslav Moravec dabuje Jean-Paula skvěle. 70% ()

darkrobyk

,,Musel jste střílet?" ,,Zabíjím všechny svědky.",,Polk." Příjemná kriminálka, místy docela syrová. Jestřáb se zbavuje svědků vskutku nekompromisně bez hnutí brvou. Chvílemi ztrácel film trochu tempo, ale v závěru ho rychle nabral. Mrtvol požehnaně a závěr potěšil. Vynikající hudba a v dabingu překvapivě ani Tříska ani Krampol, ale Moravec...taky dobrý. ()

LiVentura

Jistě jeden z nejlepších titulů, který skýtá podívanou na obligátně řešenou hlavní postavu samotářského hrdiny v podání oblíbeného Belmonda.... proti němu stále chladný Cremer, veliký následovník "mistrovství geniální strnulosti" velkého Gabina...! Dámy a pánové...Cremer Bruno, další velká opomíjená osobnost minulých let ve francouzském filmu..!!! ()

Fiftis

Je to klasický francúzsky kriminálny film zo sedemdesiatych rokov dvadsiateho storočia. Pre mňa asi najmenej zaujímavá "Belmondovka". Belmonda mám radšej ako drsného policajta než ako nájomného žoldniera. Priemerná Francúzska krimi so Jeanom-Paulom Belmondom v úlohe žoldniera na riešenie problémov, dosť vážna úloha bez vtipných hlášok ktorá nie je u Belmonda zvykom, inak klasika s pár bitkami a nejakou tou prestrelkou. ()

Pepinec

Nejsem zvyklej na to, abych se během filmu s Belmondem koukal na hodinky. Styl za deset, provedení za osm, umělecký dojem ovšem tak za tři aneb pořád je to lepší než 90% podobných filmů, ale na biják s Bebelem až moc "hm, co asi dávaj potom?" ()

Madsbender

Kriminálny thriller zo starej školy vo svojej priamočiarosti sebaistý rovnako ako Belmondov "Stopár". Labro sa nezdržuje zbytočnosťami a ide až prekvapivo tvrdo po hlavnej línii príbehu, čo je jedna z vecí, ktoré zaujmú už v úvode - jednoducho, v súlade s hlavným hrdinom je drsným a jasne čitateľným zástupcom populárneho žánru, ktorý v 70.-tych rokoch zažíval vrchol. Nenechajte sa oklamať zaradením do akčného žánru; i keď o streľbu tu nie je núdza, skutočnej akcie sa divákovi dostane až v závere a film ako taký stojí na postupnom budovaní atmosféry aj s pomocou kamery, ktorá nezabúda zoznámiť diváka s prostredím, v ktorom sa odohráva scéna a hudby, ktorá v zásade spolu s dejom pomaly graduje a až v závere sa prejaví Colombierov hudobný sluch v plnej intenzite. Mňa však zaujalo ešte čosi, a to je skrytý queer podtext. Všetky vzťahy a detaily charakterov a scén z väznice by bolo možné považovať len za náznaky. Sériového vraha, ktorý si ako komplicov vyberá bez výnimky atraktívnych mladíkov z ulice a oslovuje ich Coco, už ale nie. Philippe Labro možno týmto spôsobom odkazuje na tehdajšiu francúzsku komunitu homosexuálov a otvorene prejavuje svoj názor na ňu ako úchylku, keď ju prisudzuje kriminálnym živlom z okraja spoločnosti a "verejným nepriateľom" (za ktorého je Cremerov zabijak "Jastrab" označený). Môžem sa však len domnievať, ako to bolo myslené keďže zrejme niet nikoho, kto by mi to mohol na sto percent potvrdiť. Rozhodne to však stojí za úvahu, a aj preto sa prikláňam k vyššiemu hodnoteniu. 75% ()

Rudovous

"Panove, uz to mam, vzdyt je to stevard !" Jaky pak stesk, kdyz Jean -Paul zase takhle vali. Slusna muzika, slusna kamera ... vice nez slusny film a skveli Bruno Cremer. ()

Snorlax

Belmondův návrat do doby jeho hereckých začátků, k tomu přidána trocha akčnosti, ledově chladný Bruno Cremer, citlivý smolař v podání Patricka Fierryho a velmi zdařilá Colombierova hudba. To vše vytváří výborný celek, možná jen zbytečně dlouhý. ()

Anderton

Belmondo je tu sympatický drsňák, Cremer je tu nesympatický drsňák a tak mu ide Belmondo po krku. Obaja sú extra charizmatickí, takže ma dosť prekvapil priebeh deja, keď sa scenárista rozhodol venovať polovicu filmu istej podzápletke, ktorá je však rovnako dôležitá ako dopadnutie Cremera. Za následok to má fakt, že sa Cremer na desiatky minút porúča spred kamery a mňa to bohužiaľ sklamalo. Záver je už potom klasický, kto tipoval niečo iné, ako konfrontáciu týchto dvoch postáv, asi žiadne podobne drsné filmy ešte nevidel. Taká príjemná stará škola, ktorá má spád a je zaujímavá tou nostalgickou atmosférou Francúzska 70tych rokov, ktorú máme tak radi zo stovák kriminálok s Belmondom, Deloinom, Gabinom a ďalšími. ()

nascendi

Napriek tomu, že nemám k filmu žiadne konkrétne výhrady a ani som sa pri jeho sledovaní obzvlášť nenudil, obávam sa, že nepotrvá dlho, než mi v pamäti ostanú iba Belmondo s Cremerom a koko. Vychválená hudba ma vyložene znervózňovala. ()

PetrPan

Lovec hlav patří k těm nenápadnějším Belmondovým filmům,ale dokonalý soundtrack, napínavý příběh, slizký Cremer jako hlavní zlosyn a počtem střídmější, zato silou famozní ( zejména brokovnicový nákyp stál za to:) akce z něj dělá čtyřiadvacetikarátový zlatý klenot. ()

dopitak

Vynikajicí Miroslav Moravec, který v dabingu válcuje všechny včetně Cremera a nezvykle klidného Belmonďáka. Mám nějakou edici jen na 96 minut, ale i tak je film moc dlouhý, málo se v něm děje a když už se JPB rozběhne, musíte se smát nevěrohodnosti, s jakou honí cisternu. Není to špatné krimi, ale čekal jsem mnohem, mnohem víc, a korunu všemu nasadila Nova svým dabingem (1995), ve kterém kromě excelujícího MM Saic (Henry Blake z M.A.S.H.) se Šetenou (továrník Burns) mluví asi patnáct postav každý, ble! Tři a půl a ani kousek navíc. ()

Crocuta

Viděl jsem znovu po mnoha letech a bylo to docela zklamání. Akční scény režijně těžce nezvládnuté, často vysloveně naivní, stejně jako jednání mnoha postav. Belmondovy filmy mám velmi rád, ty ze 70. a 80. let zvláště, ale že by právě tenhle patřil mezi ty nejlepší? To teda ani omylem... ()

sharky

Asi nejdrsnější/nejdusnější belmondovka. Spíš než souvislý příběh je to sled nesouvislých scén, ale výborných s mrazivou hudbou. "Žádný člověk není tak bohatý, aby si mohl koupit vlastní minulost.“ ()

honajz

Kriminální film, tentokrát s větší dávkou akce, (a je i trochu slabší než třeba Strach nad městem) představuje Jeana – Paula Belmonda coby Stopaře, člověka, co tajně tajně pomáhá policii při dopadávání nebezpečných zločinců při různých druzích kriminality. Kromě jiných akcí musí odhalit i zákeřného muže (Bruno Cremer), chladnokrevně popravující všechny svědky svých zločinů. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo