Lovec: Zimná vojna

• Česko Lovec: Zimní válka (viac)

Mladá ľadová kráľovná, ktorá má schopnosť zmraziť akéhokoľvek nepriateľa, strávila desiatky rokov v odľahlom zimnom paláci. Trénovala tu légiu lovcov – zabijakov. Zrazu však zistí, že dvaja z jej najlepších bojovníkov porušili jej prísne nariadenie: naveky uzavrieť svoje srdce pred láskou. (Cinemart SK)

Bezejmený

Fajn pohádka se zajímavým příběhem, slušnou akcí, rychlým spádem a hezky ukázaným fantasy světem. K tomu navíc Emily, Charlize a Jessica. Navíc se to nebere úplně vážně a často se hláškuje. Příjemné překvapení. ()

blekekeke

Lovec se Sněhurkou měl ještě nějaký ten dech. Tady ten dech zamrzl. Tady zamrzlo i peklo. Jenže odvážní "Kaia a Gerdem" mají u sebe poslední kapičku naděje. Poslední zbytky soucitu, pocitu, sexitu. V bujarném jiskření je mezi nimi poslední zbytek lásky. Té lásky, se kterou se společně probijí skrze temnotu, prázdnotu, zlobivé skřety, nástrahy lesa, zamrzlý rybník, až ke šťastnému konci. Dobrou noc ... ()

Lukys

první díl ( Sněhurka a lovec ) jsem neviděl. Chtěl jsem být ušetřen pohledu na stále otevřená ústa Kristyne Stewart a jejího hereckého "výkonu"...dáli se to tak nazvat. I když jsem shlédnutí filmu vůbec neplánoval, bylo to v celku milé překvapení. Tak na začátek...děj. Vytvoření příběhu o lovci bez Sněhurky mi připadá jako mnohem lepší nápad než s ní. Čekal jsem předvídatelný a nudný příběh ve, kterém by mě nic moc nepřekvapilo. A samotný opak mého očekávaní mě překvapil. V příběhu se přece nachází několik nečekaných chvilek, které dokáží trochu překvapit a i příběh jako celek funguje docela dobře a nenudí. Občas sice přijde pár "WTF" momentů...například souboj s černými "minotaury" ( pokud jsem to dobře pochopil ), kteří dělali dojem, že jsou celý z kovu a místy pozlacení, nebo scéna, kdy hlavní hrdina skočí ze skály nějakých třicet metrů dolů na střechu a je úplně v pohodě, jako by to dělal každý ráno jako rozcvičku. Ale nad tím jsem se jen pousmál a díval se dál. Přece jen ve fantasy filmu, kde se čarodějnice rodí ze zlata nebo ovládají led, to ještě není zas tak hrozné. Efekty ve filmu jsou na moje očekávání uspokojivé. Dobře se na ně dívalo, byli dobře udělané, ale lepší najdete ve spoustu jiných filmech. A bylo vidět, že tady se na nich trochu šetřilo penězi. Herci byli výborní. Od hlavního záporáka až po hlavního hrdinu v podání herce Chrise Hemswrotha, který si odskočil od hraní Thora k...ke...v podstatě skoro stejné roli se stejným charakterem až na to, že vyměnil magické kladivo za dvě obyčejné sekery ( znalci pochopí ). I dámské osazenstvo na, které se dobře dívalo stálo za to. K hudbě se nic říct nedá...proč?...žádné jsem si ve filmu ani moc nevšiml...poprvé a naposled to bylo na konci při titulcích. Což je škoda. Jsem rád, když mě na filmu zaujme hlavně hudba, ale tady jsem si ji ani nevšiml...Takže vyhodnocení? Příběh funguje překvapivě dobře, místy i překvapí, tedy až na trochu předvídatelné zakončení, bojové scény jsou též dobré, herci věrohodní a dva jisté trpaslíky si určitě jako já zamilujete.Jejich hlášky si pamatuji do teď a ve filmu tak uvolňují napětí. Hudba nic moc a efekty věrohodné, leč mohli být mnohem uvěřitelnější a znám spoustu podobných filmů, kde jsou rozhodně lepší. Hodnocení: 7/10 ()

Hlavonozec

I přes to, že to bylo obyčejné, debilní, tuctové a naprosto předvídatelné fantasy, tak se mi líbilo stoprocentně víc, než ta první fraška s DermaThorem a tou vybledlou zoofilní nekrofilkou ze Stmívání. Ale to bylo tím, že se v tomhle díle ona zoofilní nekrofilka neobjevuje. Když už poserete první film, tak v druhém odstraňte člověka, co to tam ničí svou přítomností, dejte tam Nicka Frosta, aby měl víc prostoru, nejlépe i se Simonem Peggem, ale tady asi nezbyl rozpočet, přidejte trochu Emily Blunt...a nakonec nechte, aby to převyprávěl Liam Neeson, a hned je to lepší. ()

LencaN

Mně to sedlo mnohem víc než jednička, na kterou to volně navazuje. Jen název je dost klamavý. Čekala jsem krvavou řeži a ona to byla romantika jako blázen. Akce tam byla, to zas ano. Ale stěžejní tady byla síla lásky a co všechno dokáže přemoct. Aspoň takhle pohádkově to prezentovali ve filmu. Na děj si vůbec nemůžu stěžovat, pořád mě bavilo čekat, co se stane dál. Trpaslíci a trpaslice byli roztomilí, Freya byla opravdu ledová a ač znám Emily Blunt spíš z kladných rolí, tady zvládala i tu temnější stránku této role. Chris Hemsworth je prostě vazba a co se dá kritizovat na tom, že hraje svalnatého hezouna, co se umí ohánět sekerkou a vším, čím může někoho zabít? Asi nic :) Jessica Chastain je tady snad krásnější než kdekoli jinde a dohromady jim to klapalo i na plátně. ()

Franki69

Co si tady furt všichni stěžujou? Je to pohádka z ameriky, netočil ji Troška nebo Janák. A guláši na talíři taky nikdo nevyčítá, že nechutná jako čína. Hlavní ingrediencí pohádkového guláše jsou pohlední hrdinové. Za mě hlavně Jessica Chastain, ale i Chris a Charlize jsou dobří, a Bluntová koneckonců taky. Dále máme koření. Pohádkově gulášová klasika 21. století. Hodně pohádkové magie, mimochodem vizuálně hodně dobře zvládnuté. Dále časté bojování a heroický finální odpor, a také quest za kouzelným zrcadlem s několika levely. K tomu vtipkující přislouhovači trpasličích velikostí..No víc jsem ani nechtěl! Vtipné mi přišlo, že v poměrně krátké době Chris Hemsworth bojoval hned ve dvou filmech s čarodějnou ženskou, která po něm něco vystřeluje…V Thorovi/Ragnaroku si to po „lovcovi“ užil se sestrou Helou… Tak jak teda za mě? Chutnalo mi a doporučím. V ospalém nedělním odpoledni, když dojdou všechny ostatní možnosti, si tenhle odpočinkovej biják klidně pusťte. Je to pohádka a dobře dopadne. Ode mne 60%...zasloužený lehounký nadprůměr. ()

bonovox

Filmu zrážajú body hlavne veľmi zlá réžia ktorá má vplyv na všetko ostatné. Hlavne dynamika deja a následne gradácia filmu je takmer nulová a nezachraňujú to ani top herci súčastnosti. ()

Astonko

S príchodom mojej obľúbenej Emily Blunt som od toho očakával oveľa viac, no dostal som len nezaujímavý príbeh plný klišé, ktorý nikdy neprekvapí a čoskoro naňho zabudnete. Film na priemer tak nakoniec vyťahujú len herecké výkony a stále dobrý vizuál (strieborná a zlatá vyzerajú na plátne božsky). 5/10 ()

HellsAngel

Oproti jednotke výrazný prepad v kvalite s nazmazateľnou nálepkou vynúteného pokračovania. Dej je omnoho plytší, udalosti nezaujímavé a vzťahy medzi postavami nefungujú tak, ako by mali. Chválim nápad zakomponovať do filmu ďalšiu ikonickú rozprávku, samotné spracovanie už ale nie. V tomto prípade žiaľ nepomohla ani plejáda zvučných hereckých mien... ()

kolly13

To takhle čtyři hvězdy odtáhnou celý film, který cílí na jednodušší publikum a ono to funguje. A to díky efektům, kulisám a právě těmto hercům. ()

Radek273

Jak dát zapomenout na zklamání ze Sněhurky a lovce? Vyřadit z příběhu hroznou Kristen Stewart a přidat Emily Blunt a Jessicu Chastain. A výsledek? Prostě zázrak! Pořád to má sice mouchy, ale už je to několikanásobně lepší. ()

KukulienkaHO

Slabšie než prvý film. Hlavne preto, lebo pri "Snehulienka a lovec" sa príbeh (alebo základná dejová kostra) z veľkej časti čerpal z predlohy. "Lovec: Zimná vojna" nečerpal však zo žiadneho diela (nie, so Snehovou kráľovnou to nemá nič spoločné, teda až na postavu), a práve to je veľmi vidieť na samotnom príbehu (až na prológ, ten sa vydaril, rovnako ako aj pri prvej časti) a postavách (niektoré boli dosť zbytočné). Aj keď finále sa podarilo oveľa lepšie. Navyše je cítiť, že zlá kráľovná tu bola vopchatá iba preto, lebo proste Charlize Theron. Je to podobne veľké fantasy ako aj prvý film, akurát, že už je to raz videné a práve preto to nepôsobí tak dobre. Veľký problém je aj to, že si to vo veľa veciach odporuje s predošlým filmom. Celkovo "Lovec: Zimná vojna" nie ja tak záživný a zaujímavý ako bola "Snehulienka a lovec". P.S.: Chápem, že si tvorcovia chceli nechať maličko pootvorené dvierka do budúcna, ale toto bolo až trápne. ()

bigmatko

oproti prvej snehulienka a lovcovi je to taky slabsí odvar a príbeh zlepený tak povediac z ničoho. je to taka rozprávka na nedelu ničím mimoriadnym nenadchne ani ničím neurazí. trapslíci su tam úplne mimo asi len aby to malo nejakú tu súvislosti so snehulienkou. a trocha cudné je že v rozprávkovom svete sa jeho obyvatelia cudujú tomu že existujú škriatkovia a nemôžu tomu uveriť. herecké obsadenie si zaslúžilo silnejší a väčší príbeh. ()

AmunRa

Levná pohádka s primitivní zápletkou. Zjevně se šetřilo - málo exteriérů, málo a stísněné interiéry, minimum kouzel, málo herců, slaboduchý scénář s logikou děravou jako cedník. Jessica Castain a Chris Hemsworth na hlavní tahouny filmu prostě nemají. Zvládají se ohánět zbraněmi a podle fyzičky jim bojovníky uvěřím, ale jako herci jsou oba slabí a chybí jim charisma. Charlize Theron je charismatická dostatečně, ale mnoho času na plátně nepobyde. Její filmová sestra Emily Blunt je sice mdlá, ale její postava jediná má nějakou motivaci a chová se uvěřitelně - dobře zahráno. Naštěstí něco zachraňují trpaslíci, kteří jsou nejen vtipní, ale i dobře zahraní. Bezradní scénáristé splácali příběh s notnou dávkou inspirace Pánem prstenů, kterým se ostatně inspiroval i vizuál filmu. Humorná je do očí bijící nepřítomnost Sněhurky, o které se ovšem často mluví. Pro děti málo pohádkové, pro dospělé příliš primitivní, pro všechny málo vizuálně zajímavé. ()

julie_mie

Neměla jsem žádná očekávání. Chtěla jsem jít jen v pátek večer na pohádku, abych si odpočinula. A tahle se mi líbila velice. Chris je okouzlující vždy. Jessica milá. Charlize i Emily jsou dokonalé ve svých nádherných šatech. Zbytek krásně pohádkový. Já jsem velmi spokojená. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Jessica Chastain se vrátí k akci

Jessica Chastain se vrátí k akci

03.08.2018

Od jejího posledního akčního filmu Lovec: Zimní válka už uběhly dva roky, teď se ale hvězda nadcházejícího pokračování hororového hitu To Jessica Chastain (Velká hra) k akci vrátí. Zahraje si totiž… (viac)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (viac)

Universal chystá Lovce a Mumii

Universal chystá Lovce a Mumii

02.08.2014

Studio Universal začíná sestavovat svoji filmovou nabídku pro rok 2016. Zatím pro nás chystá především pátého Bournea od Justina Lina (Rychle a zběsile 6), Warcraft od Duncana Jonese (Moon) a… (viac)