Votrelec: Covenant

• Česko Vetřelec: Covenant (viac)

Filmom Votrelec: Covenant sa režisér Ridley Scott vracia do vesmíru, ktorý sám stvoril vo Votrelcovi, prvom filme venovanom najstrašnejšiemu mimozemskému monštru filmovej histórie. V najnovšej a ešte desivejšej kapitole sa pripravuje vesmírna loď Covenant kolonizovať vzdialenú planétu na druhej strane galaxie. Zdá sa im, že nový svet, ktorý nečakane objavili je idilickým nezmapovaným rajom. V skutočnosti je to temný a brutálny svet, ktorého hrôzy si nikto z členov posádky nedokázal predstaviť ani v tých najhorších predstavách. Keď sa títo vesmírni pútnici ocitnú tvárou v tvár smrtiacemu monštru, neostáva im nič iné než sa pokúsiť o zúfalý útek z tohto zdanlivo ideálneho raja premeneného na skutočné peklo. (Cinemart SK)

Stumbleine

Nejsem zklamán, ovšem nejsem ani nadšen. Pokud bych neměl slabost pro deep space sci-fi a vetřelce obzvlášť, bylo by to za tři. Jsem pro změnu režiséra. je škoda, že Cameron pracuje na Avatarovi ()

waltosin

Lepší nez Prometheus to je jasná s účastí vetřelců:) ale ze všech vetřelců bohužel nejslabší nemá prostě to takovou tu štávu jako klasika, ale porad se jedná o skvělý horor, kde se třesete strachy a nechcete aby na vás vyskočil z platna.. 75% ()

djbarrel

Co na to říct ? Po shlédnutí filmu jsem si pročítal komentáře které oscilují mezí Odpadem! a 5 hvězdami. S odpadem bych se asi ztotožnil lépe. Pro mě zklamání roku, nejhorší film s názvem Vetřelec a vlastně nejhorší vůbec. I Prométheus se mi zdá spíš. Problém asi je, že to má v názvu ono kultovní "Alien" . OK, tak já to budu brát jako standardní sci-fi. Jenže ono ejhle, i tak je to slabota. Vlastně bych řekl, že když vezmu to nejhorší z Prométhea + nějaké slabší chvilky z klasické série a to postavím na kostru Vetřelce 1, dostanu tohle. Tohle byly dvě hodiny nudy, vetřelci byly jako špatný vtip a i když to fakt z tlačím jak chci, nějaké pozitivní hodnocení mi nevychází. Pokud se někomu líbilo OK, ale podle mě sračka na entou a nezachraňuje to vlastně nic. Navíc ani herci nic moc, člověk si k nim nemohl vytvořit jakoukoliv vazbu a to, že kapali pěkně rychle bylo jen ku prospěchu věci. S přibývajícími mrtvolami se blížil konec. O tuposti charakterů se snad ani nemá smysl zmiňovat, to bylo klišé na klišé. Hezký pokus který podle mě skončil katastrofálním fiaskem. 25 % ()

gefr

První třetina filmu je top a člověk čeká jak to bude gradovat, ale nakonec dostaneme jen řežbu s digitálníma mimozemšťanama, nějaký to povídání o smyslu života a pro fandy původních filmů se ukážou vajíčka a pavouci, ale to prostě neni to co jsem čekal. Fassbender zase předvádí co umí a naštěstí to dost zachraňuje. Hlavní je, že to není Vetřelec, ale spíš „Prometheus 2: Zkusím vám to vysvětlit pořádně". Jelikož mám Promethea celkem nakoukanýho, včetně vystřižených scén, tak s tímhle filmem docela sympatizuju. ()

Emílio odpad!

Ešte horšie než som čakal. Nerozumiem pokusu, rozprávať nejaký vysvetlujuci pribeh pri ktorom niektorí používajú aj také slová ako filozofia či dokonca mytológia bez toho, aby som mal v ruke nejaký slušný scenár, či vôbec vedel zohnať niekoho, kto by ho dokázal napísať. Ak má taký problém aj niekto ako Scott a navyše s votrelčím univerzom za chrbtom, čo sa snáď skaziť ani nedá, tak je to ozaj mizéria. Nerozumiem ani, kto môže byt ochotný naliať také peniaze do materiálu, kde všetko "mytologické" a zaujímavé z oboch filmov by vydalo maximálne akurát tak na hutný, 25 minútový kraťas. Herci nevýrazní a necharizmatickí, navyše hrajúci naprostých idiotov a tak jediný kto snáď utkvie v pamäti je v androidej dvojroli vystupujúci Michael "Ohýbačkokotov" Fassbender, hlavný to hrdina filmu. No nič, ked si chcete popraviť chuť, pustite si kludne niektoré AvP. (Mimochodom, vám podľa ktorých malo trebárs také AvP2 údajne "dementný, blbý ci žiadny scenár" a "nulové herecké výkony" či "neumětelov na režisérskej stoličke" - to ste rozumprdi ešte netušili co dokáže senilný Scott aj s trojnasobným rozpočtom, čo? :) ()

]V[()Rt

Zdaleka nejstrašidelnější na Covenantovi je jak vynikajícím filmem se najednou zdá být Prometheus. Spartakiádní cvičení při zrození a Davidův příbytek vypůjčený z placu těch špatných televizních Planet Opic ze 70. a 80. let. Na jednom se se Scottem shodnu - tahle série nutně potřebuje Awakening. Jen by bylo asi lepší, kdyby u toho nebyl stávající tvůrčí tým. A papaláši ze studia a především pak sám velký ješitný Ridley ať se jdou vyfotit za odstřel Blomkampova projektu. ()

DonBraso

Tohle dostat pět hvězd,tak si jdu hodit laso do šibenice.Já věděl,že tohle bude průser,protože Alien je jen kalkul na diváka,ale tohle jsem nečekal.Ridley Scott nejspíš zapomněl točit a je někde v transu,ale tolik režisérských berliček jsem fakt nečekal.Od příšernýho střihu,kdy film měl určitě zase na šest hodin materiálu,si i velká ikona vzala kus svého štěstí a nastříkala do finálka příšerný zvěrstva.Celá posádka je jedno velké neznámo a pochopit proč tenhle je tam, proč tenhle dělá tohle,tak vyhraju dřív Sportku a hned dvakrát.Jediná světlá chvilka je doopravdy Fassbender,kdy i v těch křečovitých scénách má svoje tajemství a příběh posouvá hlemýždím krokem dopředu,protože film je plných klišé až to bolí.Celá posádka končí svoje životy,že místama ani nevíte jak a proč vůbec,což je ještě horší,než u béčkových slasherů.Prostě nevěřím,že tohle točil Ridley,fakt ne.Automaticky posádka se musí rozdělit,Danielsová celou dobu nevyrázná a pak se hrne na příd lodi,kde chce zabít vetřelce,jakoby by byl mistrák ve fotbalu ve finále,kdy prohrávate poslední minuty o góla.Tupost střídá tma,kde sotva něco vidíte,atmosféra je minimálně tristní a digitální portofilio dostalo nejspíš pauzu,protože i ty vetřelci vypadaj hrozně,kromě dvouch pasáží na jezero a nějaký chrám "mrtvých".Takže tu vlastně není vůbec nic zajímavého,kromě posledních pár minut na lodi Covenant,kde se vetřelec konečně vrátil kam patří s jedním rozuzlením,který jsem věděl,protože tohle už musí vědět i ultra dement,že když přijde v jednu chvíli nechvalný střih,tak víte která bije,protože tohle se točilo někdy v osmdesátých letech,kdy to jednou překvapilo a pak už nikdy.Prometheus jednička byla vlastně docela ještě dobrá kultura,zde je to vlastně jen loudající koláž,která jen ždímě diváky a do celkového pojetí jako "dvojka" Promethea přinese tak dvě zprávy do deníku.No tfuf. ()

pafka

Prvni pulka byla hreb filmu, ktery pak uz jen ztracel dech ve znamych kolejich. Ono taky co noveho vytezit tam, kde uz je vytezeno. S modernejsim kabatkem a trochu lepsimi triky to stejne jiny zazitek neudela. Tim lae nechci rict, ze by to byla nuda. Ne, to ne. Jen vidite to, co znate, vite jak to dopadne. A to tomu filmu dost ublizuje. ()

Spielbergo

No, tak to je horor... Tedy ne že by se člověk bál, je to prostě jen otřesná, děsivá... nuda. Po velmi ošklivé představitelce s nevyslovitelným jménem, kterou Riddley obsadil do Promethea, jsem nečekal, že to jde trumfnout. Vím, Sigourney zamlada taky žádná diskotéka, ale tohle? Jak praví klasik, chce se mi zzzvvvrrrracet. Kačka Votrstounů se zřejmě tak vžila do chytání fantastických zvířat, že se upřímně dost děsím, abych jí nakonec příští rok neviděl i v novém Predátorovi. Vzhled něco mezi Charlesem Bronsonem a raněným kolouškem Bambim je fakt zážitek. No jak z hororu. Akorát se nebojíte a čelo vás za chvíli bolí od toho, jak jedete jeden facepalm za druhým. Veškeré bezpečnostní procedury vzal ďas, inu při placení efektů už nezbyly dolary aspoň na pár papundeklových skafandrů. A to je ještě asi to nejmenší, co vás na filmu bude trápit. Takže nakonec jedna hvězda za alespoň částečné propojení s původním vetřeleckým univerzem, které všichni tak milujeme. Nicméně otázky (hromada, vlastně spíš velehora otázek) zůstávají a já se jen bojím, že na další Riddleyho vetřelecké experimenty už nemám chuť, náladu a ani nervy. ()

Crytic

V nedaleké budoucnosti se lidstvo rozhodlo rozdělit společnost do dvou skupin. Ti co jsou inteligentní, schopní a kreativní jsou ponecháni na planetě Zemi, aby pomáhali v rozvoji lidstva. No a pak tu máme zbytek. Ty největší kretény, idioty a hňupy lidstvo vysílá pod záminkou průzkumu a kolonizace daleko do hlubokého vesmíru, kde jsou díky své inteligenci odsouzeni k jisté smrti. První takovouto sebevražednou misi plnou blbečků jsme již shlédli ve filmu Prometheus a nyní tu máme nášup s posádkou lodi Covenant. V souvislé eskapádě nesmyslných rozhodnutí měla jediný záchvěv rozumu "hlavní hrdinka" (nesympatická, věčně ubrečená KRÁVA Katherine Waterston), když upozornila kapitána, že přistát na cizí planetě, o které nic neví, když právě míří k prověřené planetě, na jejíž osídlení mají výcvik, není dobrý nápad. Ale kapitán řekl, že prostě pojednou. TAK JO. Jak pak by asi film vypadal, kdyby jí tento záblesk inteligence vydržel déle? Jakých rozhovorů bychom se asi dočkali? "Dobrá, letíme tedy prozkoumat cizí planetu, na které je záhadný signál, nedoletíme v raketoplánu přímo ke zdroji signálu a neomrknem to hezky z výšky? NE! Přistaneme 8 km daleko a dojdeme to pěšky. TAK JO." "Nepřistaneme tamhle na tom velkým rovným obilným poli? NE! Přistaneme doprostřed jezera hned vedle toho pole.TAK JO" "O téhle planetě nic nevíme, mohli by tu být nebezpečná zvířata, viry, bakterie. Asi bychom měli jít ven ve skafandru a provést analýzu. NE! Jen si vem na záda baťůžek a jdeme na výlet! TAK JO" Nechci dál spoilovat, každopádně příběh je stejně děravý a nesmyslný jako u Promethea. Herecké výkony nulové. Hlavní hrdinka vyloženě nesnesitelná. V jednom kuse bulí. Srovnávat ji se Sigourney Weaver vůbec nejde a Rapace by ve srovnání s ní měla dostat oskara. Fassbender hrál dobře ale s tak debilním scénářem toho prostě moc nezvládnete. Půl hodiny před koncem musí být snad každému jasné jak film dopadne. Nuda k uzívání. Při odhalení vzniku vetřelce se mi udělalo nevolno. To, že Scott dokáže takhle zničit kultovní film, který před lety sám vytvořil je k pláči. ()

valentaj

To je vtip, je to snad béčkový horor s nalajnovaným scénářem ve stylu, výlet party nevinných hloupoučkých citově nevyrovnaných studentů na letní prázdniny? Asi je. Tak hlavně že posádka je trénovaná a dodržuje bezpečnostní protokol, i když pouze na jazyku, chovají se snad v úplném rozporu. Avšak, musím uznat že postava a příběh Davida se mi i trochu líbil. Taktéž bych dodal, ať už další hezké „neznámé“ holky neumírají, to nechci vidět, nejdřív seznámit a pak až zabít. Celý tento snímek, který se snaží vykládat příběh zrodu Vetřelce, je jak olej a původní Alien je voda, nemísitelné. Dvě ** za Davida a efekty. ()

Leeroy3167

Ako niekto, kto nemá Votrelčiu ságu až na takom veľkom piedestáli (rozumej 1 a 2 sú dobré filmy, len nie úplne moja šálka kávy) môžem povedať, že až taký prúser to nie je. Rozhodne je to lepšie, ako Prometheus, ktorý síce začal sľubne, ale postupom času to išlo dole kopcom. Covenant cez pomalý úvod (btw to fakt vždy musíme začať prebudením sa z kryospánku?) postupne naberá obrátky a udrží si ich do konca. Posádka Covenantu síce moc rozumu nepobrala a dej je veľmi predvídateľný, ale tak to je argument, ktorý sa dá použiť pre ktorýkoľvek diel Votrelca. Obsadenie je obstojné, Fassbender samozrejme vládne, ale ani taký Danny McBride nebol na zahodenie. Katherine Wathersone robí, čo môže, problém je, že jej postava sa na papieri mala podobať Ripleyovej, a tým pádom sa nevyhne zrovnávaniu so Sigourney, čo samozrejme nemôže vyhrať. V každom prípade fajn jednohubka s parádnym vizuálom, ľúbivým soundtrackom, a schopnou akciou na koniec. 70% zaokrúhľujem smerom dolu, kedže jednotke som dal 4* ()

Tartalus

Moc jsem od tohohle filmu nečekal a jsem příjemně překvapen, dobrá a chvílemi až mrazivá atmosféra, akce není mnoho, ale to vůbec není ke škodě. Michael Fassbender válí na plné čáře, jeho ďábelský klid se zařezává do morku kostí. A oproti Prometheovi je tu vše jasné a přímočaré. ()

m.xFuck

Já na něm byl v kině a z rozlícení jsem ho ani neohodnotil :D Zoufale slabé nechtěne vtipné a nahoru stupidní. Zkopíruji komentář svůj odjinud: Tak jsem byl na covenantovi. Hlavní bod co jsem si odnesl je poznatek, že hlavní OOPP při výsadku na neznámou planetu je ušanka. a to není vše! Pokud sebou máte infikovaného jedince, který na vás před chvílí vychrlil asi tak deci krve, nevadí, stačí se ničeho nedotýkat. Riskovat kolonizační loď sestupem, skoro, do atmosféry nevadí, pokud tam máte starou. Následovat evidentně šíleného androida, který se chtěl kamarádit s příšerou, která vaší kámošce ukousla hlavu je v pohodě a hlavně mu uvěříte, že nad mimozemskej bordel, který je evidentně živý (páč se hýbe), je naprosto bezpečné se nahýbat. Na druhé straně kapitán nikomu nechybí celou dobu inkubace vetřelce, což je několik hodin. Při rudém polachu nebo co to bylo "cizí organismus na palubě" se nezavře jediná přepážka a ve sprchách si polachu nikdo nevšimne. Teraformace se dělá pomocí dvou buldozerů a na lodi se veze demontovanej srub. Posádka si může svévolně měnit kurz a porušovat jakýkoliv bezpečnostní předpis. ES (Noomi) si opravila šíleného androida, aby se jím pak nechala zabít. A celkově si Weyland Yutani vybírá na své mise samé kretény :D Některé scény byly až parodické. Do klasického slasheru z osmdesátek už tomu chybělo jen, aby ta buchta vyběhla nahá ze sprchy a s mýdlem v očích hystericky ječela. Scott natočil dokonalé retro za stomilionů babek. ()

Sexy_Beast

Pôvodne sa mi Alien: Covenant vôbec nepáčil. Postupom času a po tom ako som si ho pozrel viackrát, sa mi zapáčil. Myslím, že dostal záporné hodnotenia hlavne kvôli tomu, že sa to vôbec nepodobalo na originálne 2 diely Alien a Aliens. Nikomu brať názor však nejdem, prvé diel bol podľa mňa fenomenálny, druhý bol skvelý. Myslím, že sa treba však od týchto filmov odtrhnúť a sledovať Alien: Covenant ako ľahký reboot série. Netreba ho porovnávať so starými dielmi. Teraz však k samotnému filmu. Prvé, za čo patrí veľké plus je soundtrack, ktorý je neskutočný! Hlavne track "Chestburster". Špička tvorby Jeda Kurzela! Príbeh sa mi síce páčil ale postavy boli neskutočne tupé, ich rozhodnutia boli tupé, ich uvažovanie bolo tupé. Najviac ma však iritovala postava Davida. Myslím, že tomu by bolo fajn dať zbohom. Čo sa týka samotného Fassbendera, sám neviem či ho neznášam ako herca alebo ho mám fakt rád a zaslúžil by si za tento výkon miesto v rebríčku. Každopádne Alien: Covenant hodnotím pozitívne až na pár vecí, osobne by sa mi páčil viac hororový nádych než akčný, viac záberov na Xenomorpha. 4* ()

Plaque

Mr. Scott nám na staré kolená trošičku zmäkol a jeho najnovší votrelec to naplno dokazuje. Filozofické kecanice o stvorení a hraní sa na Boha, tomu skutočne nesvedčia. V podstate je to asi 1,5 hodinové čakanie, v ktorom sa prakticky nič votrelecké nestane, aby sa to posledných 30 minút zvotrelčilo podľa starých predlôh. Pretože keď boli bohovia ešte krutý a malicherný, zoslali na svet bojovníčku, aby to tým kurvám nechutným poriadne natrela niekde medzi Jupiterom a Alphou Centaury. V každom prípade, bolo to stráviteľnejšie než Prometeus a votrelec sa tu aspoň na nejaký ten moment objavil, ale aj tak to poriadne ničili všetky tie androidné zamyslenia o filozofii, umení a tvorení modifikovaných omylov galaktickej prírody. A tak nemôžem inak, ako prehlásiť obrovské sklamanie, ktoré si viac ako 3 hviezdy nezaslúži (aj tie sú udelené skôr z úcty k votreleckému seniorovi, ktorý sa tu tak minimalisticky preháňal pred kamerou a ešte minimalistickejšie ho bolo cítiť za ňou). ()

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Zatímco plánovaný vetřelčí seriál pro kanál FX je stále v přípravách a jeho natáčení by mělo začít v roce 2023, kolem vzniku nových celovečerních filmů této franšízy panuje složitá situace. Stále se… (viac)

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Režisér filmů Elysium a především chváleného District 9 Neill Blomkamp se té smůly nezbaví. Jeho pokračování Vetřelce se Sigourney Weaver bylo zaříznuto poté, co se Ridley Scott rozhodl pokračovat ve… (viac)

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (viac)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (viac)