Strážcovia Galaxie

• Česko Strážci Galaxie (viac)
USA / Veľká Británia, 2014, 116 min

Réžia:

James Gunn

Predloha:

Dan Abnett (komiks), Andy Lanning (komiks)

Kamera:

Ben Davis

Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Lee Pace, Michael Rooker, Karen Gillan, Djimon Hounsou, John C. Reilly, Glenn Close (viac)

Dobrodruh Peter Jason Quill prezývaný Star Lord (Chris Pratt) sa ocitne na muške nájomných zabijakov, pretože ukradol tajomnú guľu obávanému a mocnému zloduchovi Ronanovi (Lee Pace), ktorý pomocou nej plánuje ovládnuť celý vesmír. Keď Quill objaví skutočnú silu Ronanovej gule a tým aj hrozbu, ktorú predstavuje pre celý vesmír, musí urobiť všetko pre to, aby dobyvateľa zastavil a zničil. Na úteku pred zabijakmi Quill spojí svoje sily so štvoricou extravagantných vesmírnych bojovníkov, ktorých stretol na svojich potulkách. Pomstychtivý Drax prezývaný Ničiteľ (Dave Bautista) lieta po galaxii a hľadá pomstu po tom, čo mu zabili rodinu. Záhadná vražedná Gamora (Zoe Saldanaová) je chirurgicky modifikovaná a dokonalo vycvičená ľudská zbraň. Rocket je po zuby ozbrojený mýval a Groot (Krystian Godlewski / hlas Vin Diesel) humanoidná rastlina, ktorá svojím vzhľadom pripomína strom a cestuje vesmírom ako Rocketova ochranka. Táto nesúrodá skupina dobrodruhov, bojovníkov a bývalých zločincov z rôznych galaxií je, paradoxne, jedinou šancou pre budúcnosť vesmíru. Samozvaní strážcovia galaxie musia začať spolupracovať, aby spoločnými silami zachránili vesmír pred skazou a v poslednom veľkolepom boji porazili temného zloducha Ronana. (TV JOJ)

MikeCool

Druhá projekce: Parádní dobrodružná jízda "z jiného světa" od Marvelu, promazaná notnou dávkou překypujícího humoru. Po druhé, domácí 4k projekci se zážitek ještě více prohloubil. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

DwayneJohnson

Naprosto souhlasím s některými komentáři, že celý film je taková jedná velká blbina. Ale roztomilá, vtipná a odsýpající tím správným, komiksovým tempem. A to mi dnes bohatě stačilo. Takže o dnešní čtverce bylo rozhodnuto zhruba asi od dvacáté minuty, až do konce. Vlastně až do posledního songu. Pak jsem byl nucen jít zase jednou do plných. ()

swamp

Mně neznámá komiksovka (jen z doslechu něco málo) mě překvapila svým spádem, vtipem a v neposlední řadě dospělostí (hlavně jazykové). Neříkám, že se Guardians of the Galaxy rovnou umístili v mých top, ale rozhodně budu vyhlížet pokračování. ()

Campbell

Equestria girls, Late Phase a Guardians of the galaxy se pro mě staly nejlepšímy filmy roku. U tohohle filmu je to s podivem že se jedná o komiksový film, který v posledních 5 letech nemám moc v lásce. Nicméně tohle je neuvěřitelně zábavné. Gunn přesně ví co lidi chtějí, chtějí se bavit a to je to co Gunn přináší. Kašlu na klišovitý příběh. Tohle je prostě zábava s pravděpodobně nejlepším hereckým obsazením. A i přes mojí nenávist k Saldana musím říct že mi moc nevadila. Akce je tu neuvěřitelně nasnímaná a efekty jsou monumentální. Další věc co naprosto potěšíla byly camea ať už Filliona či Kaufmana(je tam asi 2 sekundy v roli vězně). Rooker byl parádní s tím pískáním a Reilly na konci kdy vysvětluje co je zločin mě dostal do kolen. Sice mi moc neseděločasový obdobý kdy byl Quill unesen ale to jsem překousl. Humor je parádní, sice blbej ale parádní a Prattovy jsem začal věřit že ten Jurský Svět utáhne. Je to sympaťák. Parádní film. ()

Geralt z Rivie

Potitulková scéna 1 - Nový malý Groot žije. Potitulková scéna 2 - První představení Kačera Howarda. - To je tak když jdete do kina a čekáte další „marvelovku“ a dostanete super „marvelovku“. Je vidět, že lidé v Marvelu pochopili, že diváci se chtějí hlavně bavit a přesně to Strážci Galaxie servíruji. Zábavu! Sakra, kolik dostal Vin Diesel za to dabování? --- Rozpočet / výdělek: $170 / 773 milionů < 4,54 > násobek rozpočtu. ()

nascendi

Rozdiel medzi umiestnením medzi najobľúbenejšími a medzi najlepšími filmami vnímam ako potvrdenie toho, že diváci nepokladajú daný film za kvalitný, ale oceňujú, že sa naň dobre pozeralo. Že je dobre stráviteľný a po čase neostane po ňom v mozgu ani stopa, lebo ak aj bola, prekryje ju novší ešte stráviteľnejší film. Nakoniec aj potraviny napchaté éčkami a inými svinstvami sú farebnejšie, voňavejšie a dokonca i chutnejšie, ako tie s prirodzeným pôvodom. Dve hviezdičky odo mňa sú oneskoreným a zbytočným volaním po tom, aby sa takéto filmy nenakrúcali. A keď sa už nakrútili, aby na ne ľudia nechodili. A keď už prídu, aby sa potom nečudovali. ()

Yoshitsune

Ano Strážci Galaxie, sou jiný než Avengers a jiní ušlechtilý hrdinové, co ctí právo a dodržují pořádek. Strážci sou spíš takový chuligáni, co pijí, kouří, poflakují se a všude dělají bordel a vy by jste se jim nejraději vyhnuli. Ale zároveň sou v jádru dobrý a když někdo potřebuje pomoc, tak oni sou první kdo pomohou a najednou na ně změníte názor. Ve filmu je spousta odkazů, na komiksy, ať už jde o postavy, situace, či rovnou scény které jako by vypadli z komiksů. Z těch odkazů, mně nejvíc potěšil Cosmo a nejvíc asi zamrzí absence Richard Rider neboli Nova, ale to je asi tak vše co ve filmu vyčíst. Film zároveň funguje, jako perfektní vesmírná opera. Strážce Galaxie, mám raději než Avengers a jiné spořádané a dobrácké týmy, je to hlavně kvůli tomu, že Strážci se dokážou dobře vyčlenit, z toho klasického stylu. A taky mají nejlepší soundtracky vůbec. ()

cukorek

Dlho som tento film ignoroval, ale zároveň som bol zvedavý čo MARVEL nové vymyslel. Moja predtucha bola, že to bude len slabý odvar a žiadna silná káva a tak to aj bolo. Nikdy som nežral epizódy Star Trek a podobné sci-fi magoriny. Tu bolo zobrazenie postáv dosť podobné a nenašiel som ani dôvod prečo si obľúbiť Petra Quilla. To že sa z neho stal dobrodruh s walkmanom, ktorý hrdinsky pobehoval mi nestačilo. K nemu, keď ešte prirátam mrzutého, nesympatického mývala vystrihnutého z "Garfielda" by som dal filmu najslabšie hodnotenie. Našťastie tam bol GROOT postava mierumilovná, akčná, zábavná s obrovským srdcom a obetavosťou. Tá vo mne vzbudila nadšenie a tak dávam o hviezdu viac 40%. ()

Ratemus

Předem říkám, že jsem fanoušek Marvelu, a právě proto jsem se na to těšil. Marvel sliboval naprosto odlišné pojetí filmu na rozdíl od všeho předešlého. Vesmírná opera laděná do komediální formy byla velkým riskem a fakt, že GoG jsou naprosto neznámí, tomu také nepřál moc nadějí. Opak byl ale pravdou, MCU nám předhodil jeden z nejlepších filmů, které zatím vypustili do světa, je v tom plno humoru, akce, efektů a skvěle odvedené herecké práce, chodící strom a mluvící mýval v podání největších hvězd filmu, kteří nešli ani vidět, byli přijati lépe než se očekávalo. Na filmu jde jasně vidět, že si každý svou roli užívá a to je dobře, hlavně dvoumetrový Bautista a Chris Pratt, kterému teda smekám, protože ujmout se takto hlavní role a ještě na sobě tak makat, tomu se jen těžko dalo uvěřit. Ve filmu vidím ovšem jednu zásadní chybu, a sice jak už to bývá, MCU bohužel neumí pracovat s padouchy. Ronan je bez špetky charismatu, bez nějaké hlubší psychologie. Je jen dalším tupým zloduchem, který se snaží z nějakého důvodu zničit celý vesmír, stejně jako tomu bylo v druhém Thorovi s Malekithem, a přitom to šlo udělat určitě lépe. MCU má zatím dva výborné padouchy a sice Lokiho a Winter soldiera, ale ostatní jsou bez nějakých vnitřních citů či hlubšího důvodu, jen tupý zloduši, co chtějí zabít a zničit všechno. Film jsem si užil a podle mě patří k nejlepšímu, co zatím Marvel vytvořil, výborná a příjemná komedie s prvky hvězdných válek, jsem si jistý, že neprohloupíte při výběru. ()

silentname

Začnem asi trošku netradične. Som ale veľkým fanúšikom hier. A ak bola hra, ktorú som chcel vždy vidieť vo filmovom prevedení je Mass Effect. Toho filmu sme sa zatiaľ nedočkali, no ak by som si ho chcel nejako predstaviť, tak dúfam, že si tvorcovia vezmú inšpiráciu z tohto filmu. Pretože všetko čo by som tam chcel vidieť nájdeme tu. Rozsiahle svety, rozličné rasy, ničivé efekty a rovnako aj skvelé postavy, ktoré chcete sledovať. A to, ako sa ich vzťahy menia, vyvíjajú a posúvajú ďalej a ďalej je presný ťahač tohto filmu. A ja tomu môžem len tlieskať, lebo to je to, čo by dobrý film mal robiť. Tvoriť postavy, vytvárať vzťahy, vytvárať konflikty a dávať ich činom rozhodnutia. Každý krok, ktorý podniknú je pochopiteľný a má svoj význam. Pridajme si k tomu špičkové efekty, pár dobrých vtipných momentov a dve hodiny filmu, ktoré utečú ani neviete ako, a vieme, že tu máme fantastický film, ktorý sa nedá nič iné než doporučiť. ()

Slarque

Možná to muselo přijít právě ze strany adaptace komiksu, o kterém jsem snad v životě neslyšel, ale takhle dobře jsem se u komiksové podívané už dlouho nebavil. Tahle vesmírná opera je totiž natočená natolik odlehčeně a s obrovským nadhledem, že jsem se vrátil zpátky do dětských let a královsky se bavil. Má to úspěch, tak už snad nebudou muset být všechny komiksy v kinech veselé jak Temný rytíř. Výborné, téměř dokonalé (90%). ()

eLeR

To, že táto bandička debilkov zachránila galaxiu, bola vážne len zhoda náhod. Však tam bolo toľko mŕtvych, že to v žiadnom prípade nemohla byť úspešná akcia, ale fiasko. Ale ináč priemerná zábava pre celú rodinu. Tanec toho malého konárika som si pustila 5x. ()

Happens

Taková trochu slabší Marvelovka se světlejšími místy. Chybí tomu trošku hloubka, menší klišé, ale třeba Dave Bautista (WWE!!!) velmi příjemně překvapil, pro mě ve své podstatě filmu dodal tak sebeironizující rozměr a potřebné výbuchy smíchu. ()

Larrysbride

Marvel Cinematic Universe není série, je to kult, to se s každým filmem čím dál přesvědčivěji potvzuje. Každým snímkem překonává laťku, kterou si samo nastavilo. Každý film je vyzrálejší, dospělejší, akčnější, promyšlenější a v případě Strážců i odvážnější (o ostrý jazyk, sexuální podtext a na Disneyho poměry drsné scény tu vskutku nouze není). Neexistuje žádná série, na jejíž filmy bych se těšila tak, jako na ty patřící do MCU. Vánoce jsou oproti premiérám těchto snímků svátkem domorodého kmenu v hluboké Amazonii. A jestli to znamená, že jsem geek - tak jsem tedy geek & proud! (Viděno: IMAX 3D) ()

hammer_head

Rozhodně se nejedná o nějaké chudé a imbecilní bratránky z pátého kolene od Avengers jak jsem si původně myslel. Moje očekávání byla smíšená (co taky čekat od party, kde je mluvící strom a jezevec), ale nakonec jsem dostal perfektní blockbuster s mnoha vtipnými hláškami, kde nechyběla akce, napětí a ani krapet té romantiky. Herecké obsazení mi sedlo, stejně tak i výběr písniček, které tam zazněly. Škoda že jsem nezašel do kina. ()

Chrustyn

Od Avengers, další týmovka od Marvelu a zároveň asi nejzábavnější akční sci-fi, co jsem za poslední dobu viděl. První půlka je neskutečná jízda, která spojuje vizuální hody, skvělou akci a neuvěřitelně fungující humor, pramenící z odlišnosti charakterů i rasy, všech členů týmu. Je sice pravda, že si tempo neudrží do konce a závěrečná epická bitva nepřinese nic, co bychom neviděli v žánrově podobných filmech již dříve, ale pořád je to výborná zábava, která prostě fanoušky žánru musí potěšit a v mnoha ohledech funguje daleko lépe než cokoliv, co nám Marvel doposud přinesl. Asi nejzábavnější jízda roku 2014. ()

klerik

Nechcem tvrdiť, že sa prepisovala história letných akčných blockbasterov, ale v záplave dobre zvládnutých marveloviek, nám už trochu chýba roztriedenie „zrna od pliev“. A Strážcovia sú ohromne zábavný film, sú jednou z mála vydarených spaceopier (zbohom, JUPITER VYCHÁDZA) a prinášajú všemožné sci-fi ingrediencie od RIDDICKOVÝCH KRONÍK až po STAR WARS. Skrátka bavil som sa viac ako pri Abramsovi (STAR TREK) i Whedonovi (AVENGERS)... ()

SeBig

Pomatuji si, když jsem viděl Guardians of the Galaxy poprvé, byl jsem nadšený a to jsem tomu moc nevěřil. Za mě asi po Iron Manovi nejoblíbenější série. Nejvíce mě baví dost nenáviděný Quill. ()

korbitch22

Obrovská očekávání zůstala nenaplněna.Na film jsem se strašně těšil, bohužel nějaké veliké nadšení jsem v sobě po skončení nenašel.Ve světe Marvelu je to sice ojedinělý kus, který vyčnívá nad všechny a to především tím, že nic nebere vážně, jenže to je přesně ten problém.Chvilku se film tváří vážně, potom zase James Gunn všechno zlehčí a ke konci už úplně zapomíná, jestli chce být parodií, nebo plnohodnotným dramaturgickým přírustkem do velké rodiny Márveláckých velkofilmů.Efekty jsou naprosto špičkový, začátek mě bavil, akční sekvence skvělé a Chris Pratt určitě sympaťák roku.Jenže akce začně být už úplně všude a vy vidíte jen blikat světýlka, mám ten dojem, že v sále skolabovali tři epileptici.Hlavní záporák byl dost slabej a finální souboj spíš k smíchu.Humor jako takový byl místy strašně křečovitý a našroubovaný do scén, kam se vůbec nehodí, jen aby si Strážci Galaxie zachovali status filmu, který se nechce brát vážně.Obrovským pozitivem filmu je dvojika Rocket/Groot a hlavně druhý jmenovaný je doslova k sežrání.Při jejich hláškách a scénách sem umíral smíchem a zároveň byl i dojatý.86% je strašně moc a absolutně to nevypovídá o kvalitě snímku, který u mě skončil pod očekáváním.70%. ()

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (viac)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

30.03.2021

Natáčení čtvrtého dílu asgardské ságy pod režijním vedením Taiky Waititiho (Thor: Ragnarok, Králíček Jojo) právě v těchto dnech probíhá v Austrálii a už nějaký čas víme, že mimo známých tváří Chrise… (viac)

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

10.03.2020

Následující článek obsahuje mírné spoilery ke konci Avengers: Endgame. V posledním filmu s původními členy Avengers se Thor s tváří Chrise Hemswortha na konci vydal do vesmíru v lodi týmu Strážci… (viac)