Strážcovia Galaxie

• Česko Strážci Galaxie (viac)
USA / Veľká Británia, 2014, 116 min

Réžia:

James Gunn

Predloha:

Dan Abnett (komiks), Andy Lanning (komiks)

Kamera:

Ben Davis

Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Lee Pace, Michael Rooker, Karen Gillan, Djimon Hounsou, John C. Reilly, Glenn Close (viac)

Dobrodruh Peter Jason Quill prezývaný Star Lord (Chris Pratt) sa ocitne na muške nájomných zabijakov, pretože ukradol tajomnú guľu obávanému a mocnému zloduchovi Ronanovi (Lee Pace), ktorý pomocou nej plánuje ovládnuť celý vesmír. Keď Quill objaví skutočnú silu Ronanovej gule a tým aj hrozbu, ktorú predstavuje pre celý vesmír, musí urobiť všetko pre to, aby dobyvateľa zastavil a zničil. Na úteku pred zabijakmi Quill spojí svoje sily so štvoricou extravagantných vesmírnych bojovníkov, ktorých stretol na svojich potulkách. Pomstychtivý Drax prezývaný Ničiteľ (Dave Bautista) lieta po galaxii a hľadá pomstu po tom, čo mu zabili rodinu. Záhadná vražedná Gamora (Zoe Saldanaová) je chirurgicky modifikovaná a dokonalo vycvičená ľudská zbraň. Rocket je po zuby ozbrojený mýval a Groot (Krystian Godlewski / hlas Vin Diesel) humanoidná rastlina, ktorá svojím vzhľadom pripomína strom a cestuje vesmírom ako Rocketova ochranka. Táto nesúrodá skupina dobrodruhov, bojovníkov a bývalých zločincov z rôznych galaxií je, paradoxne, jedinou šancou pre budúcnosť vesmíru. Samozvaní strážcovia galaxie musia začať spolupracovať, aby spoločnými silami zachránili vesmír pred skazou a v poslednom veľkolepom boji porazili temného zloducha Ronana. (TV JOJ)

Zmrv

Úžasný mix humoru a akce. Tady na rozdíl od letošního Na hraně zítřka převládá humor a je to prostě jízda. Víc si to asi přece jenom užijí ti, kdo znají komiks (na internetu se dá sehnat). ale pokud od Strážců nebudete čekat nic víc než humorně-akční jízdu v pastelově barevném vesmíru tak si to užijete. Což mně přivádí k vizuálu, který je dalším kladem filmu. Tím posledním je pak rozhodně soundtrack složený z hitovek 80. let. Tohle tady prostě chybělo. Hodnocení: I am Groot! 85% ()

tom.nosek

Nepatřím mezi velké fanoušky komiksových filmů. Většinou se berou až moc vážně a jsou jako přes kopírák. Guardians of the Galaxy jsou ale podle mě zatím nejlepší komiksový film, který jsem viděl. Film umně kombinuje akci, vtip i drama. Přestože příběh Strážců také není nic extra světoborného, díky vtipu a nebraní se vážně dosahují daleko lepšího dojmu než všichni Avengeři dohromady. Kromě toho, úžasný soundtrack. ()

Merkin

Snímek, který neurazí. Nesnaží se o originalitu, ani překvapení, sleduje vyšlapanou příběhovou pěšinku, odkrývá karty na metr dopředu...Na druhou stranu Vám to vůbec nevadí. Postavy jsou tak nějak roztomilé, výprava patřičně pompézní a dialogy poměrně komické, takže jako letní oddechovka, proč ne? Mnozí tvrdí, že snímek nevyčerpal svůj potenciál, jiní jej srovnávají s poněkud propracovanějšími Marvelovkami. Já navrhuji podívat se na Strážce galaxie z odlišného úhlu. Už dlouho jsem neviděla tak kvalitní dobrodružně a vtipně pojatou pohádku pro mladší diváky (kromě animáků). Snímek se nese v duchu starých dobrých Sindibádovek, zlo a dobro znají své místo, žádné vulgarity, žádný sex...Být rodičem, tak jásám :) ()

Kanca

Jako příběhově to byla šílená kravina, ale musím říct, že jsem se letos ještě u žádnýho filmu tak nenasmála....Proto ty čtyři hvězdy! 75% ()

barlow

Stále jsem na vážkách mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale myslím si, že můj dojem pokazil sterilní český dabing. Jinak klasická letní zábava, kde humorné části slepují akční příběh. Snad mě původní anglická verze nadchne více, dám jim druhou šanci... ()

HArna

Nikdy jsem neslyšel o tomto comicsu, ale strážci galaxie mě bavili víc než takový Avengers. Hlavně ta parta byla daleko zajímavější a zábavnější. Člověk, zelená avatarka, pokérovaný svalnatec, mýval. A taky strom a.... funguje to skvěle. Když se těchto pět hrdinů setká na place, tak to funguje výborně. Padouch je takový nějaký. Nevadí mě, ale do záporáka roku má daleko. Radši bych viděl dřív dvojku Guardians of the Galaxy než Avengers, bohužel si musím počkat. ()

Fary

Povedena blbina mezi *** a ****. Na ctyri je to ale asi trochu moc jalovy - bavit se ale u toho urcite budete, pokud od toho necekate nejaky sofistikovany celovecerak. ()

Junglista

85%? Ale jděte... že to bude vypadat hezky bylo jasný dávno, ale protože takhle dneska vypadá každej druhej film, tak to eště nezaručuje zábavu. Čekal sem to ztřeštěnější, většina "vtipů" mě tak nějak minula (ale ten zbytek byl docela vtipnej), chemie mezi hercema mi příliš nefungovala (což by mělo bejt asi hlavní ne?)... no prostě pro mě nic o čem bych psal domů. Znovu vidět nemusim. Ale Groot byl roztomilej :-) ()

divak84

ale jo, tyhle filmy vůbec nevyhledávám, omrknul jsem jen ze zvědavosti a bylo to ok. humor fajn a místy hodně povedený, akce klišé jako obvykle, občasná nepřehlednost v některých megalomanských scénách, ale vím že na cílenou skupinu to muselo udělat šilenej dojem. jako neutrální divák, bez hypu k těmto projektům , shledávám ok ()

DailyDreamer

Při čtení prvních informací o filmu jsem si myslel, že tak bizarní tým hrdinů nemůžu sahat ostatním marvelovským postavám ani po kotníky. Ale opak je pravdou, jedná se o jednu z nejzábavnějších komiksových adaptací. Nezastavitelné tempo, všudepřítomný humor a vesmírné bitvy, za které by se nemusel stydět ani George Lucas, dělají ze strážců galaxie nezapomenutelné vesmírné dobrodružství. This movie is Groot! ()

Tessie

Filmy, na které se těším půl roku a pak při první půl hodině mám tendence usínat, mě vyloženě nasírají. Nudné, příliš dětské a vůbec.. Fuj! ()

dopita

Jestli u tohohle filmu něco opravdu funguje, tak je to humor. Je to větší prdel, než kdejaká komedie. Ještě bych vyzdvihl velmi pohodovou atmosféru a herecké obsazení. Bohužel akční scény mě nijak nenadchly a protože jich je ve filmu docela dost, tak tím trpí tempo celého filmu. Triky jsou na úrovni, ale vzhledem k rozpočtu se to dalo čekat. ()

Litvicek

HAH, kurevskej nářez. Tohle jsem teda absolutně, kurva, do psí prdele, nečekal. Když film měl vzniknout a vznikal a přicházela drobná vodítka o tom, co to bude a tak podobně, tak jsem to bral jako velký JOKE ve srovnání s dalšími díly od Marvelu v přítomnosti. Jak to dopadlo? Fucking AWESOME! Vtipné, akční, nápadité, fantastický propracované, absolutně úchvatné, prostě výborné. Co říct? Hudba boží. Kamera boží. Herci? Kurevsky boží. Scény? Alláh by se styděl... Boží! Nevím co dodat, tohle jsem podcenil a dávám tomu plný počet. ()

Hanys_

I´m Groot. První půlhoďka zoufalá, naštěstí od plánování útěku z basy to chytne správné tempo a hlášky. Ale nemám z toho ten pocit, že bych si chtěl plakát mývala věšet nad postel. PS Kdo chce vidět Gunna ve formě, tomu doporučuju jeho festivalovou komixovku "Super"._Po dalších cca 4 zhlédnutích (hbo) musím hvězdu přihodit. Fakt paráda. ()

farfalla

Superhrdinský film z Marvel Studia podle jejich komiksu. Příběh je dost jednoduchý, ale zkomplikovaný mnohými zloduchy a planetami jejich výskytu. V tomto filmu jde spíše o vizuální stránku. Jediný normálně vyhlížející je Peter Quill (Chriss Pratt), který byl unešen ze Země, když byl ještě dítě a jeho máma umírala. Dala mu kazetový přehrávač s hudbou jeho dětství, který opatruje jako to nejcennější. Stane se z něho vesmírný zloděj a právě kvůli krádeži vyjímečného artefaktu se seznámí s Gamorou (Zoe Saldana) a s lovci odměn Rocketem (Bradley Cooper), geneticky upraveným mývalem, a humanoidem Grootem (Vin Diesel), který vypadá jako strom. Ve vězení na mírumilovné planetě Xandar se seznámí s Draxem (Dave Bautista), který se pokusí zabít Gamoru, protože její otec Ronan (Lee Pace) zabil jeho rodinu. Ronan chce artefakt orb získat, aby ničil světy, ale proto chtějí orb vlastnit všichni padouši, kteří se o něm doslechnou. Pět členů nové skupiny se rozhodne ochránit vesmír před touto hrozbou a uklidit orb do bezpečí. Ti, co znají tento komiksový svět, budou mít lepší přehled o postavách a místech příběhu, a tak si film lépe vychutnají. Od ostatních to bude chtít věčší soustředění. Odměnou pak budou zajímavě vypadající postavy z celé galaxie, ale hlavně úchvatně zobrazený vesmír. Díky pomalším a delším scénam je dost času na vychutnání si obrazu. Dvě hodiny filmu rychle utečou. Přicházejí stále nové postavy a přecházejí do nových prostředí. Potěší Glenn Close, i když vypadá jako Dracula od F.F. Coppoly. No, a po závěrečných titulcích příjde ještě jedna scénka. ()

ti88na

Po tom úvode som to chcela vypnúť. Potom sa však na scéne objavil ten milučký medvedík, scenár nabral obrátky, a ja som sa našla na konci filmu. Malo to svižné tempo, vtipné hlášky, ale veľmi jednoduchý až primitívny príbeh, čo by som nebrala až ako také veľké mínus. Finále patrilo už predovšetkým digitálu, takže ma trochu nudil, napriek tomu sa tam našlo pár výborných momentov ako bariéra alebo kamikaze. Film sa však nevyhol miestami prehnanému patetizmu, čo bolo otravné. Chris Pratt, čoby vychádzajúca hviezda, ma o svojom talente v tomto filme zatiaľ nepresvedčil. S tým entom to tiež prepískli, a Zoe Saldana sa zrejme nevie zmieriť s farbou pleti. Bielenie je po vzore Jacksona a Beyoncé aut, tak to skúša s modrou a teraz so zelenou. Okrem toho pôsobila krehkejšie ako lupeň ruže, takže tým jej bojovým sekvenciám, som neverila. Ale inak ako žánrová oddychovka to nebolo vôbec zlé. ()

AdamesWWE

[6.5/10] Nie každá komiksovka od Marvelu ma dokáže zaujať a baviť. Strážcovia Galaxie niesú ten prípad a bavili ma. Je to komiksový sci-fi blockbuster s množstvom efektov, akcie a s klasickým happy endom. Ja na takýchto filmoch, a konkrétne na tomto cením to, že mi je v podstate celý čas jedno kto sa s kým bije, ale aj tak ma to stále baví a nenudil som sa pri tom. Bude to tým, že aj ked som v postavách nenašiel hlbší význam(čo som v podstate ani nehladal:D) , sú to dobré komiskové postavy, najmä tí hlavní z ktorých bol TOP wrestler Bautista, ale ani zvyšok nieje zlý. Perfektne je prepracované aj celé to sci-fi univerzum, iné planéty, väzenia, mestá atd. Takže hodnotím na velmi dobré tri hviezdy, bol to presne taký typ filmu aký som očakával a som zvedavý na dvojku. ()

SpaceOdyseus

Nejlepsi marvelovka, nejlepsi space opera od Star Wars. Gunn rozehral s divakem skvelou hru, kdyz se film zacne brat moc vazne, kdyz se na platne zacnou odehravat zanrova klise, shodi to nejakou silenou hlaskou nebo podvratnym momentem. Diky tomu dostavame svezi vesmirnou jizdu, kde neni nouze o momenty prekvapeni, ale nezapomina se ani na sympaticke postavy, zabavny dej, nebo riznou akci. ()

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (viac)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

30.03.2021

Natáčení čtvrtého dílu asgardské ságy pod režijním vedením Taiky Waititiho (Thor: Ragnarok, Králíček Jojo) právě v těchto dnech probíhá v Austrálii a už nějaký čas víme, že mimo známých tváří Chrise… (viac)

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

10.03.2020

Následující článek obsahuje mírné spoilery ke konci Avengers: Endgame. V posledním filmu s původními členy Avengers se Thor s tváří Chrise Hemswortha na konci vydal do vesmíru v lodi týmu Strážci… (viac)