Mission: Impossible 5

• Slovensko Mission Impossible: Národ grázlov (viac)
USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Ethan Hunt (Tom Cruise) je zvyknutý vyrážať na misie, ktorých úspešne splnenie je priam nemožné. Pod vedením režiséra Christophera McQuarrieho (Jack Reacher) ide znova po krku tým najväčším grázlom súčasného sveta. A ako je jeho dobrým zvykom, väčšinu kaskadérskych scén točil Tom Cruise sám a bez dabléra. "Od architekta nášho filmu som dostal model Airbusu s tým, že ho môžeme nejako využiť v príbehu. Tak som sa Toma opýtal, či by sa ho nechcel držať zvonku, keď bude štartovať. Myslel som to ako žart, ale on hneď súhlasil." Podobných výnimočných kúskov musel herec absolvovať veľmi veľa, pretože hrozby, ktorým jeho hrdina čelí sú veľmi mimoriadne... Štátnym úradníkom sa nepáčia neortodoxné pracovné metódy tajnej vládnej služby IMF (Impossible Mission Force), preto ju rozpustia a jej šéfa Ethana Hunta chcú hnať k zodpovednosti. Medzitým sa o slovo začína hlásiť mýtická organizácia Syndikát, ktorej členmi sú bývalí agenti. Ich cieľom je prostredníctvom riadených teroristických útokov zaviesť trochu iný svetový poriadok. Aj keď Hunt nemá proti Syndikátu oficiálne poverenie a pohybuje sa v ilegalite, zhromaždí svojich skúseným kamarátov (Simon Pegg, Ving RhamesJeremy Renner) a pokúsia sa týchto profesionálnych teroristov zastaviť. Pomáha mu aj krásna britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Ferguson), ktorá má jedinú vadu na kráse - nedá sa jej úplne veriť, pretože je veľmi pravdepodobné, že pracuje pre druhú stranu. (Barracuda Movie)

Biopler

Absurdne nadsadené akčné scény, filmové prostriedky znásilnené na maximum, šialene pozliepané scény, ktoré majú skladať príbeh... táto séria sa pokusmi o nemožné utápa sama v sebe. Za tú hviezdu stojí len dvojtvárna Rebecca, fakt dobrý výber. ()

geek.ondra

Z matné špionážní podívané se stala prvotřídní akční jízda a obdivuhodná týmovka. Zápletka dává smysl, herci se snaží jak jen můžou a řemeslo je jak z jiné planety. V roce 2015 začali McQuarrie a Cruise určovat pravidla akčního žánru. 8/10 ()

Black-star

Nějak se mi zdá že co do počtu pokračování může platit: čeho je moc toho je příliš. Páté pokračování, relativně úspěšné série akčních filmů, s Ethanem Huntem v hlavní roli jaksi pokulhává za zbytkem a to dost výrazně. Celý film spíš nudí s poněkud přestárlým Cruisem (možná by bylo načase přenechat řemeslo supertajného agenta někomu jinému), vůbec nenavozuje napětí při akcích a zdá se mi, že vtipné hlášky i momenty jsou na poněkud něšťastných místech a nevhodných momentech. Hudba si asi vzala dovolenou, stejně jako zajímavější zápletka. Suma sumárum - NEJSLABŠÍ DÍL SÉRIE! ()

Pathrose

Tom v jedné ze svých nejslavnějších rolí opět nezklamal. Mission Impossible s každým novým dílem zraje a vyvíjí se do nových směrů, zároveň však nepřestává překvapovat. Po trochu klidnějším začátku (nepočítaje scénu před opening credits) se rozehrála 'klasická Mission' a od vynikající scény v opěře to byla jedna nepřetržitá jízda až do konce. Pane, Hunte, těším se na další díl. Tento vzkaz se automaticky zničí za 5 vteřin. ()

Henry Morgan

Bylo to takové letní osvěžení, kvalitně odvedené s osvědčenou hereckou ekipou. Snad se v druhé polovine 90.let mohlo zdát, že bude mission impossible jen další výstřelek a on se z toho pomalu stává samostatný žánr a konkurenční verze Jamese Bonda, respektive alternativa k jeho nejpovedenějším dílům. Jasně, zjednodušuju, ale při tolika dílech s podobným algoritmem to podobné úvahy vcelku neodbytně nabízí. No co? České dráhy a Leo expres taky mohou koexistovat a přitom nikoho neurážet jen těšit :) ()

Martensson35

Cruise opět předvádí úžasné kaskadérské kousky, to vše v perfektním technickém zpracování. Palec nahoru. Bohužel to je tak vše, co na filmu vychválit. Koncepce a vůbec smysluplnost scénáře od posledního dílu opět poklesla a již se může směle měřit s posledními díly série Rychle a zběsile. Zde bych očekával více snahu vyrovnat se z mého pohledu ušlechtilejším bondovkám, než jednorázovým akčním taškařicím. Pár bodů plus za občasnou sebeironii tvůrců včetně samotného Toma. ()

0L0V0

Najlepšia časť celej série. Odchádzal som z kina úplne spokojný. Režisér a zároveň scenárista Christopher McQuarrie vedel presne kedy dupnúť, alebo ubrať na plyn. Sú tam parádne scény ktoré si budete rozhodne pamätať aj po určitom čase. 90% Ak zájsť na niečo do kina akčné, tak práve na toto! :) ()

ER

Konkurence pro Bonda je tady. Už Ghost Protocol přinesl skvělou,dynamickou podívanou a Rogue Nation v tom pokračuje,dokonce bych řakl,že mnohé z předchozího dílu recykluje a podává nám to znovu,jen trochu jinak. A to je jen dobře,protože skvělá podívaná je zaručena. Jen jediný rozdíl by tu byl a to v detailech...Rogue Nation totiž povětšinou nemá ve scénách detaily,které má Ghost Protocol a které o chloupek zvyšují atraktivitu např. úvod,kdy Hunt prchá z ruského vězění a tato scéna se prolne k úvodním titulkům či scéna s naskakováním do rozjíždějícího se vlaku aj. V každém případě už aby tu byl co nejdříve další díl série,protože i na Cruisovi jde vidět,že stárne. ()

Baron Noktur

Inteligentny akcny thriller s vynikajucimi hereckymi vykonmi, skvelym gradovanim, vybornou hudbou a v ramci zanru pohlcujucim pribehom. Navyse tu solidne hraje a Alec Baldwin. Vynikajuci film. ()

Sweat55

V celé sérii jedno šlápnutí vedle. Ale pátý díl to rozhodně není (mluvim o tobě, druhý díle). Rogue Nation kombinuje to nejlepší z posledních dvou dílů a přidává spoustu věcí navíc. Oproti trojice je akčnější, oproti čtyřce zase příběhově lepší. Nestárnoucí Tom Cruise jede opět dobře, zbytek týmu (Pegg, Renner, Rhames) se skvěle doplňuje a nováček Rebecca odvádí skvělou práci (booobs !!!!). Rok 2015 je rok špionovek ! ()

cyright

Nijak silnému scénáři čouhají z bot všechna trapná žánrová klišé, jimž vévodí nesmrtelný Ethan, kterému pád z motorky v plné rychlosti neroztrhne ani jeho plážovou košilku, natož aby mu aspoň sedřel kůžičku na lokýtku. Komu to ale vadí, když to režisér tak mistrně zrežíroval, že plochému filmu dodal chybějící dimenzi? Komu to vadí, když to všichni herci velmi dobře a uměřeně dávají? A komu by to sakra asi tak mohlo vadit, když nenápadná a civilní Rebecca Ferguson strčí do kapsy všechny agentky všech špionských filmů všech dob a ještě si přitom může zavazovat tkaničky?! Mě to tedy nevadí, a to se u podobných akčňáků stává maximálně jednou za deset let. ()

pulDag

Po tragickém čtvrtém díle opět na úrovni trojky, nejlepším díle série. V rámci možností chytrá, vtipná a bezchybně plynoucí zábava. Seana Harrise jsem si vždy přál v roli megapadoucha, o kterého si svým vzezřením vyloženě říká. Zde jsem se dočkal a nemůžu říci křivého slova, vyloženě excelentní. Vyzdvihnul bych ještě perfektní automobilovou a následně jednostoupou honičku, kde kralovala velmi přehledná kamera a perfektní zvuk.. A Rebecca Ferguson? Dobrý, docela dost dobrý! (kino) ()

danny_21

Rohodně lepší než předchozí Dubajské dobrodrůžo. Výborná akce, výborně nasnímané honičky v letadle, Opeře, pod vodou a nechybí ani závěrečné podařené odmaskování. McQuarrie umí a myslím že pojídač placent se ho bude držet slepej hole. Přešto bych tak 20 minut ubral, kecalo se až moc - 80 % ()

LordMysti

Svižná a precizní klasika se symaptickým obsazením a product placementem za který by se nemusel stydět ani Zdeněk Troška v Kameňácích :). I tak byla ta M3 k sežrání a Simon Pegg se mi líbil skoro víc než Tom Cruise. Na to že se jedná o mnohonásobný derivát to byla opravdu svižná jízda. ()

netWoor

Po Postradatelních další snímek, kterej paroduje sám sebe a nutno říct, že se to Tomovi podařilo skvěle. Akce má spád, technické šílenosti jsou dostatečně šílené a humor na těch správných místech. Škoda jen některých detailů, jako třeba ... kam se sakra vždycky ztratí kulka při výstřelu do neprůstřelného skla? A proč při průstřelu zadního okýnka v autě kulka nikdy neprojde i sklem předním? :)))) ()

Franc1s

Přesně taková nemožná mise, jakou jsem si po předešlém dílu přál. Ještě větší, šílenější, akce přehršel, vtípky a trocha odlehčení opět nechybí.. Nová postava herečky R.Ferguson, pecka!!! Ta by se mohla ukázat i v dalším díle, stejně jako A.Baldwin. Jinak příběh tak akorát zamíchaný, zvraty jak na tuhle sérii patří a finále, které se fakt povedlo!!! Cruise jede a už ted se těším na dalšího Jacka Reachera. 8,5/10 ()

lakart

Tento díl se neskutečně povedl a já k tomu nemám moc co napsat. Je to chytré, napínavé, akce je pomálu, ale za to originální a dechberoucí (při honičce nam motorkách jsem doslova ani nedýchal). Příběh skvěle graduje až do uhlazeného a nádhernho finále. Jen tak dál, další díl v tomto duchu by byl super. Je vidět, že někdo drží celou tuhle sérii na uzdě a hlídá si nesmírnou kvalitu nasazenou předchozímu díly. 90% ()

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

06.09.2018

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (viac)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

30.01.2016

Rudovlasý objev z pátého dílu Mission: Impossible dobývá Hollywood. Rebecca Ferguson bude přihrávat Michaelu Fassbenderovi ve Sněhulákovi a Emily Blunt v Dívce ve vlaku, ve sci-fi Life si pak zahraje… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz