Mission: Impossible 5

• Slovensko Mission Impossible: Národ grázlov (viac)
USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Ethan Hunt (Tom Cruise) je zvyknutý vyrážať na misie, ktorých úspešne splnenie je priam nemožné. Pod vedením režiséra Christophera McQuarrieho (Jack Reacher) ide znova po krku tým najväčším grázlom súčasného sveta. A ako je jeho dobrým zvykom, väčšinu kaskadérskych scén točil Tom Cruise sám a bez dabléra. "Od architekta nášho filmu som dostal model Airbusu s tým, že ho môžeme nejako využiť v príbehu. Tak som sa Toma opýtal, či by sa ho nechcel držať zvonku, keď bude štartovať. Myslel som to ako žart, ale on hneď súhlasil." Podobných výnimočných kúskov musel herec absolvovať veľmi veľa, pretože hrozby, ktorým jeho hrdina čelí sú veľmi mimoriadne... Štátnym úradníkom sa nepáčia neortodoxné pracovné metódy tajnej vládnej služby IMF (Impossible Mission Force), preto ju rozpustia a jej šéfa Ethana Hunta chcú hnať k zodpovednosti. Medzitým sa o slovo začína hlásiť mýtická organizácia Syndikát, ktorej členmi sú bývalí agenti. Ich cieľom je prostredníctvom riadených teroristických útokov zaviesť trochu iný svetový poriadok. Aj keď Hunt nemá proti Syndikátu oficiálne poverenie a pohybuje sa v ilegalite, zhromaždí svojich skúseným kamarátov (Simon Pegg, Ving RhamesJeremy Renner) a pokúsia sa týchto profesionálnych teroristov zastaviť. Pomáha mu aj krásna britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Ferguson), ktorá má jedinú vadu na kráse - nedá sa jej úplne veriť, pretože je veľmi pravdepodobné, že pracuje pre druhú stranu. (Barracuda Movie)

stration

Hunt opět nezklamal. Od začátku do konce perfektní akce, vychytávky nejhrubšího zrna, humorné odlehčení a výborně zvolené lokace. jediný, co bych asi vytknul je množství zvratů. Nějaký ten twister proběhl snad každých deset minut, až jsem si nebyl zcela jistý, jestli mi to ke konci nebylo už jedno, jestli tady ten zrovna kope za nás, nebo za padouchy, nebo za někoho úplně jiného. Každopádně jsem si to parádně užil a už se těším na dalšího Toma, který prostě v téhle roli nestárne. ()

FilmFan24

Nemožná mise opět není nemožná ale přímo dechberoucí akcí, která mě zvedla ze sedačky tak, že jsem byl blahem bez sebe! Už úvodní scéna na křídle letadla kde opět už búhví pokolikáté Tom Cruise dokazuje jaký že je to Frajer (zaslouženě s velkým F)! Mission: Impossible – Rogue Nation má výborně namíchané všechny idegrience, která správná akční podívaná má mít. A že je to místy přepísklé? Ale to přece od každé M:I čekáme - nebo snad ne? ()

dawe04

Technicky zdatně natočené, dost možná nejlepší pokračování se skvěle napsaným, leč ne tolik originálním scénářem. Vídeňská opera, marocké potápění i honička - palec hore. Tom Cruise je se svým skvěle obsazeným týmem hnán do těch nejextrémnějších situací, abych z nich stejně extrémně, ale i geniálně elegantně vybruslil. Škoda, že se nad celou touhle poctivou prací vznáší lehce opar již/nedávno/někdy viděného. ()

gegina31

Průměr. Nemžu dát méně jak 3 hvězdy, protože tam nebylo nic, co by mě nějak naštvalo nebo vadilo. Ale taky tam nebylo nic, co by mě kdovíjak nadchlo. Vlastně jsem si to pouštěla na čtyřikrát, protože jsem u toho třikrát usnula. Děj byl celkem nudný a táhlý. Příběh nezajímavý. ()

salalala

Oldschoolová podívaná diváka vrací skutečně kamsi do sedmdesátých osmdesátých let, kdy byly podobné akční záležitosti v módě. McQuarrie si režijně vede překvapivě suverénně a po většinu času se mu daří vyvážit scény akční s těmi klidnějšími, přičemž zpočátku skvěle pracuje i s napětím (několikrát vyzdvihovaná scéna z opery je minimalistická, přitom naprosto parádní, akčním vrcholem pak je potřebně syrová motocyklovo-automobilová honička), které se bohužel postupem času vytrácí, protože z podstaty série zkrátka nelze mít o klíčové postavy strach, což je škoda, zároveň ale nutná daň. Nemá problém ani s tempem, které je celou dobu svěží a nikdy nedojde k tomu, že by se divák vysloveně nudil. Cruise "hraje" pořád stejně, někdy mi ovšem připadalo, že některé scény už jsou pouze jeho sebeukájením ve smyslu - Koukej, co všechno dovedu - a jsou trochu samoúčelné, jeho kolegové jsou velmi dobří až výborní (zejména překvapivě civilní a upozaděný Renner a skvělá a skoro neznámá Ferguson, ani záporák Sean Harris není špatný, ačkoli by potřeboval trochu víc děsivosti a charismatu), jen Simon Pegg už mi přišel za šaška trošku moc a humor se mi chvílemi zdál až moc nucený. Filmu tak paradoxně nejvíc škodí právě McQuarrie, který je nepochybně skvělým scenáristou, tady se ale snažil až příliš a zvratů je tu zbytečně moc, takže děj je chvílemi nepřehledný a komplikovaný, trocha přímočarosti by zkrátka neuškodila. Zamrzí i méně úderné finále, jemuž by slušel trošku lepší střet Hunta s antagonistou a taky malinko přetažená stopáž, která je znát právě ke konci, kdy filmu mírně dochází dech. Třetí díl zůstává stále nepřekonán, nicméně ten pátý je druhý nejlepší v celé sérii a nabízí poměrně dost potenciálu do let příštích. 80% ()

kajas

Den před návštěvou kina jsem se navnadila jinou spoluprací McQuarrieho a Cruise ("Jack Reacher") a z této podívané jsem bohužel zklamaná. Úvodní a závěrečná scéna byly top. Dobře, vídeňská Opera taky neměla chybu a při automobilové/motocyklové honičce jsem se tetelila blahem. Jinak už jsem ale vážně unavená z překombinovaných scénářů, které by vystačily na tři plnohodnotné filmy. Na čtyři * to momentálně nevidím, ale určitě dám páté misi ještě šanci. Jo a... chyběla mi Paula Patton. ()

Dont

Honička na motorkách naprosto brilantní, výborná byla i "potápěcí" pasáž, být takových momentů více, měl by film určitě více pětihvězdičkových hodnocení. Nejlepší moment bylo setkání v Maroku a uzmul si jej pro sebe Jeremy Renner s jeho protáhlým obličejem. :-) ()

lucifrid

Tom Cruise nepatří mezi mé oblíbence, ale čtvrtou Mission Impossible jsem si užila neskonale, byl to skvělý mix akce a zábavy. Pětka je na tom o chlup lépe. Simon Pegg je boží, Ving Rhames fajn, jen škoda, že Jeremy Renner není tak zábavný a prostoru má méně než v předchozím díle, ale vzhledem k ději je to očekávatelné. V závěru při tónech Nessun dorma jsem se až lehce dojmula. Je to možná o trochu uvěřitelnější než předchozí díl - neleze se tu po mrakodrapech, ale Ethan Hunt zas provádí jiné "krávoviny" -, ale stejně je to blockbuster a navíc parádní. ()

higuain

M:I se mi dlouho vyhýbala. Pak jsem během několika dnů shlédnul všech pět doposud natočených filmů. Lépe se mi tak porovnává kvalita jednotlivých dílů. Nutno dodat, že ta je v rámci celý série velmi vyrovnaná. Ve výsledku musím dát za pravdu zdejším procentům, Rogue Nation je zatím nejlepší. Sice ne nijak výrazně, ale je. Proč především? Nejlepší scénář. A adrenalinem napumpovaný akční scény jsou taky velkým plusem. ()

kinderman

Když Rebecca Fergusonová vyskočila z jedoucího auta, hned jsem si vzpomněl na stejný kousek Reginy Rázlové (v roli Hanky Bízové alias agentky Stardust) v Bílých linkách. Sekvence v opeře výtečná, Hitchcock by měl patrně radost. Potěšilo i to, jak Kraemer zakomponoval motiv z árie Pucciniho Turandot do zbytku soundtracku. Po Abramsově příspěvku jde o druhý vrchol série. ()

dyfur

Nemám rád dlhé komenty.Preto budem stručný - nič tomuto piatemu dielu MI nechýbalo -malo to všetko to naj- z predchádzajúcich dielov a zasa " to šlo nahoru". Kto túto sériu pozná nebude iste sklamaný,kto nie -tak asi ozaj tematicky je niekde inde..ale i tak chcel by som byť chvíľu na jeho mieste a pozerať si túto skoro dvadsaťročnú sériu o 5-tich dieloch prvýkrát..... ()

sofiapetra

Je to jako když chodíte do pizzerie, kterou máte trochu z ruky, ale je pořád ve vašem městě. Tedy při troše snahy dostupná. A vy víte, že jste si tam minule pochutnali, že to tam svištělo a je to tam každým rokem modernější a nablýskanější, ale kuchaře si naštěstí nechali pořád toho stejného. Jen jsem zvědavá na kolik těch "nesplnitelných misí" si Tomík ještě troufne, tipuji, že pár jich ještě zvládne... :) ()

Fanucci

Nebavilo mě to. Cruise je geront, který si hraje, že je mladej (a přitom svůj věk nemusí tak tvrdošijně maskovat - Neeson je důkaz, že to v akčních filmech jde) a záporák byl strašně blbě vybranej. A Pegg plnící roli oslíka ze Shreka (prvoplánový nositel humoru a komična) mě vysloveně sral. Měli by se na tu Mission Impossible sérii už vysrat. ()

GILLWANDER

Zbrusu nový, tempom zbesilý, nadakčný nasledovník skutočného MI, predpojatý a schopný prekročiť všetky hranice a vyždímať z horkokrvných scén maximum. Tom Cruise ako možno jediný vyberá svoje role uvážlivo a preto si aj po päťdesiatke udržuje formu náročného herca vhodného do všetkých žánrovo známych filmov. Film ponúka rozmanité lokality, či už kultúrne blahové Rakúsko, striktne chladnú Británia či Slnkom rozpálené Maroko. Nebude núdza o špičkové akčné scény, bude sa bojovať vo vzduchu, na zemi, s nažhaveným bavorákom, ktorý si užije svoje ale osobne preferujem motorkové rally, kde si prvotriedne vsadená hudba oblíže všetkých päť. Logicky sa film občas zabúda, no vyčítať núdzu o prekonanie nemožných bariér je zbytočné. O tom je celá séria Mission Impossible. Prekonať nemožné a to čo v najrýchlejšie možnom čase. Rogue Nation je tým dokonalým príkladom... 85% ()

Parlay

Velmi silné čtyři hvězdičky, které koketují s pátou kamarádkou do party. Páté špionážní patálie Ethana Hunta nabízí nejen funkční napětí a prvotřídní akci (honička na motorkách je dechberoucí), ale také nadhled a vtip - všechny tyto ingredience jsou namíchány v ideálním poměru. McQuarrie se na režisérské stoličce vytáhl a těším se, s čím přijde v dalším pokračování. Očividně je to člověk na svém místě. ()

tufr

Maroko Maroko Maroko - to je asi nejvíc + Vídeňská opera s Nessun Dorma!!! to je v TOPU ! Oproti MI4 navíc výraznější a na plátně delší dobu zaporák ! Po Maroku to chvilku akčně nudí - ale je to stále vtipné ! Za mě opět vyvedené M:I !!! 85% Viděno v předpremiéře v IMAX. Celosvětové tržby k 20.8.2015 - $377,905,538 - ještě přijde premiéra v Číně, Itálii Francii a dalších destinacích... licked a bilion? :) tržby k 31.8.2015 Worldwide: $479,387,000 - ještě přijde premiéra v Číně tržby k 14.9.2015 Worldwide: $612,972,518 - Čína ukázala opět, že Cruise miluje :) tržby k 21.9.2015 Worldwide $656,432,210 - stále úspěšné tažení po Číně pokračuje.... v příštích týdnech se ukáže zda se M:I5 stane Cruisovo nejvýdělečnějším filmem.... tržby k 28.9.2015 Worldwide: $673,455,919 finální kino tržby k 7.1.2017 $682,330,139 ()

mikinhoo

To je akční film jak má být. Akční scény na výbornou, vtipné hlášky se krásně nesou celým filmem. A scény, kde zůstává rozum stát, tak tam jsou taky. Plus kombinace Cruise a Pegga je opět skvělá a krásná Rebecca Ferguson tomu dodává tu správnou jiskru. Na pět to není, ale čtyři zasloužený. ()

ilemas

Opravdu nejpovedenější díl z celé série, místy dosti ujeté, Ethan Hunt superman, nesmrtelný, žádná kulka ho nezasáhne (mříže), přesto je to opět vynikající zábava, ani trocha nudy. Líbila se mi zběsilá jízda na motorkách, perfektně natočené, super záběry, pecka. ()

Jigy

Série Mission Impossible nabírá stále na větším tempu. Film od filmu je lepší a propracovanější. Hrdě šlape na paty všem velkým filmovým řadám a již nyní je v mnoha věcech předčí. Tom Cruise má skutečně skvělý výběr projektů, do kterých se zapojit. Po dlouhé době se mi zdá, že jeho herecká hvězda opět roste. Moc se těším co nám Ethan přinese příště. ()

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

06.09.2018

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (viac)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

30.01.2016

Rudovlasý objev z pátého dílu Mission: Impossible dobývá Hollywood. Rebecca Ferguson bude přihrávat Michaelu Fassbenderovi ve Sněhulákovi a Emily Blunt v Dívce ve vlaku, ve sci-fi Life si pak zahraje… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz