Kosovo 1999. Albánski civilisti sú vystavení krutostiam srbských vojakov. Americké tajné jednotky sa blížia. Jeden z amerických vojakov, Aaron Hallam (Benicio Del Toro), v troskách zničeného domu zneškodní srbského dôstojníka. Vyznamenajú ho Striebornou hviezdou, ale čin ho prenasleduje ako nočná mora. Po rokoch sa ako strážca oregonskej divočiny dostane do konfliktu s lovcami, ktorí sa vybrali na jelene s ostreľovačským arzenálom. Tí po ňom začnú strieľať, ale proti vycvičenému zabijakovi nemajú šancu. Aaron po nich skočí ako šelma a zabije ich. Nie sú to však jeho posledné obete. Špeciálna agentka FBI Abby Durrellová (Connie Nielsenová) sa zúfalo snaží vraha vypátrať. Povolá jediného muža, ktorý by jej mohol pomôcť – poručíka vo výslužbe Bonhama (Tommy Lee Jones). Ten sa snaží zabudnúť na svoju minulosť, keď učil vojakov zabíjať, a odmietne. Keď však uvidí fotografie obetí, pochopí, že zabíjal jeho najlepší žiak, a teda aj on sám nesie zodpovednosť. Aarona zatknú, ale z väzby ho vydajú tajným agentom – pozná priveľa tajomstiev a nesmie prehovoriť. Skôr, ako ho agenti stihnú nechať „zmiznúť“, im však zmizne sám. FBI nasadí ďalších agentov, ale vojnový veterán Bonham trvá na tom, aby prenasledovanie nechali len naňho... (TV JOJ)

mogul01

Není to špatný film a co se mi nejvíce líbilo byly skvěle zpracované souboje jeden na jednoho, byly tam sice asi jen dva, ale stály za to. ()

bono22vox

Takový průměrný zálesácký film, něco mezi Uprchlíkem a prvním Rambem. Atmosferický příběh o souboji muže proti muži, kterému tak trochu schází příběh... ()

bearmeedek

Syrový příběh o životem předhozeném duelu učitele a žáka - zabijáka. Při nekončící honičce se několikrát potkávají a tvrdě utkávají. Více zde opravdu hraje T.L.Jones a vzhledem k jeho věku (tehdy 56 let) předvádí (alespoň ve filmu) slušnou fyzičku. Co na tom, že je zde pár nelogičností, nebo v akcích předvídatelných situací. To k tomu žánru prostě patří. Štvanec je slušná zábava. ()

Lupes

Ach ouvej, největším zklamáním je herectví T. L. Jonese; běhá trochu jako přihrbená opice, neví co s rukama, neví jak svou postavu vlastně uchopit; takový pokus "hlavu Havla, tělo Ramba"... :) Jinak je to samozřejmě pitomé až úsměvné; takhle zpackanou obdobu Ramba I těžko někdy uvidíte. Vrcholem "humoru" je závěrečná oddychovka, kdy se kluci předvádějí, kdo vyrobí hezčí nůž! :D / Smysluplný vývoj nečekejte a nejlépe film charakterizuje hláška samotného T.L.J.: "Je to zmatek!" Nejabsurdnější je ovšem závěrečné dovysvětlení z kontextu vytrženým biblickým veršem (americkými filmaři je nesmyslné užívání Bible obzvláště oblíbené): "I vztáhl Abraham ruku po obětním noži, aby svého syna zabil.." Korunu tomu vzápětí dodá závěrečná píseň Johnnyho Cashe (The man comes around). Pokus o starý dobrý 80kový biják se opravdu nepovedl. Původní nápad měl přitom obrovský potenciál. Rozporuplnost hlavního hrdiny, který učí zabíjet, ale neumí naslouchat, vede jej jen a pouze do samoty přírody; podobná rozporuplnost hlavního protivníka, který vlastně docela přirozeně bojuje proti všem ozbrojeným tupcům, má naopak v pozadí silný ochranitelský a rodičovský potenciál. Absurdně nezřetelná hranice mezi ozbrojenými Srby a Američany ale bohužel nebyla rozpracována, uzavřený asociál T.L.J. byl zase obtěžkán zcela zbytečným milostným pnutím. Tenhle film zpackali, jak Zákon káže. ()

nwx odpad!

...hrozná blbost, nejvíce jsem se nasmál, jak oba protivníci začali nezávisle vyrábět své nože. ;) Dobrá parodie. Otravný hudební podkres to taky má. A to je prosím novodobý film z roku 2003 s Tommy Lee Jonesem. Uf, hrozná kravina. ()

Acrobat

Bez mihnutia oka ide William svoje a lieči si svoje komplexy z Vymetača. Boje na nože málokedy boli lepšie, démonickosť civilnej postavy (Toro) a snový Jones sú maximálnymi ťahúňmi inak jednoduchého filmu. Skáčeme rýchlo, ale skáčeme intenzívne. Krátke rozpájanie deja do vetiev a absencia väčšej psychologizácie je vyrovnávaná ľahkým doplnením si diváka a intenzitou. Friedkin sa asi nikomu nezodpovedá alebo neviem ako to je. Výsledok ale baví až tak suverénne, že zasnežená chata a na nej famózne vyzerajúci stopár Jones je len leukoplastom. ()

Slušně vypadající akce, ale nějak tomu něco chybělo. Trochu zmatek v tom co Del Toro říká. Pořád jsem čekal na nějaký zvrat, že se až zas tak nezbláznil, ale asi jo. ()

aik

Solidně natočené akční scény a výkony obou hlavních herců bohužel nedokážou vytáhnout tento film z podprůměru. Hlavní kámen úrazu je v dosti špatných dialozích a v jakémsi pouze malém nástinu příčiny vraždění Benicia Del Tora. ()

Taffey

Když už jeden herec hraje potřetí za sebou v podstatě stejnou roli, tak mě to začne nudit. . Uprchlík - Šerifové - Štvanec. Jako přes kopírák, jen s jinou kvalitou. I tak mi to tákhle kroutí rukama, když tu druhou hvězdičku dávám. ()

crjules

Velke zklamani a ukazka toho, ze film se da pokazit i pres celkem dobry namet. Diky vyrobe noze a pazourku "za pochodu" (to uz bylo silne kafe) spada u me film z puvodne myslenych *** na **. ()

beso74

podobá sa to na Utečenca, ale nie je to utečenec... Tommy Lee a aj Benicio sú veľmi dobrí herci, ale gúľať očami a šermovať rukami dokáže aj Pišta báčik spod Ostrého grúňa, a navyše by pri tom určite ešte aj nejakú rezko zanôtil... :D ()

kyrtab

Dlouho mě nic tolik nezklamalo. Střídání lokací jak tahané z klobouku, bez přípravy (rozuměj scénáře), vše zbrkle dovnitř, mrtvolu, rychle ven; možnosti, které místa nabízela nevyužity (za všechny: tunel, šalina, a často s lítostí zmiňovaný les..). Laciný video film, mé politování návštěvníkům kin. Tomy Lee se holt sekl, přesto je jediný, kdo film drží nad naprostým dnem. No nic, napravíme mu reputaci Uprchlíkem. Tedy pouze v mém přehrávači, on cestovat v čase neumí. ()

Shitonit

Atmoška která se dá doslova nožem vykuchat. Během vteřiny mě to vcuclo, a sežvejkalo doslova na sračku. Výbornej film, výbornej Tommy a k sežrání dokonalej Benicio. ()

himor

Tak toto bol jeden z najsprostejších filmov, čo som v poslednej dobe videl. Ja veľmi silno pochybujem o tom, že by TLJ naozaj vládal behať pol filmu, mlátiť sa s BDT a hádam čuchať betón, aby našiel bývalého elitného zabijaka, ktorý utiekol síce smrti, ale jemu ani omylom. Keď som videl ako TLJ beží za električkou, normálne som neveril vlastným očiam. Množstvo absolútnych, nelogických a hádam aj zvrátených prestrihov, zápletiek a množstvo zbytočných postáv....to som ešte ani nevidel. Morálne posolstvo ma úplne minulo, proste p...vina. Jediný moment mi utkvel v pamäti a to keď BDT vyskočil z okna ako vrece, v milisekunde naskočil do auta a ukázal bežiacemu TLJ prostredník, to bolo najvtipnejšie na celom filme. Ešte musím spomenúť poslednú bitku s podomácky vyrobenými nástrojmi, kde jeden si vyrobil nožík z kameňa a druhý si vykoval (áno vonku v pahrebe, asi po živánskej) nožík z kusa akéhosi železa, za zvukov vodopádu a krásnej scenérie, tak to bolo čosi neskutočné. Sám sebe sa čudujem že som tento skvost videl a skutočne dopozeral do konca. Ďakujem. 15% ()

Clark_Kent

Friedkinova režie je hodně chladná a právě díky té chladnosti je i podstatně profesionální. Spojení fousatých zálesáků Benicia a T.l. Jonese se zdá být dosti přívětivé. ()

departed

TL Jones si očividně podobné role hodně užívá. Mám pocit, že to byl i záměr producentů do role stopaře vybrat zrovna jeho, protože po zkušenostech z The Fugitive a US Marshalls nebylo lepší volby, a to ani v tomhle věku. Pro filmy o rivalech, z nichž každý je na opačné straně zákona (avšak stále k sobě mají jakýsi respekt), mám slabost už někdy od dob, co jsem viděl poprvé Heat. Až na některé situace trošku přitažené za vlasy má film správné tempo, kde vážnost situace zesilňují čím dál více hlasitější policejní sirény, hluk z helikoptér, vyzvánění telefonů v kancelářích, které nikdo nezvedá a všudy přítomná mrazivá hudba, která též stupňuje, jak se víc blížíme konci. Skvělé herecké výkony obou hlavních představitelů, gradace, výměny lokací, kde se zprvu nahání v krásný přírodě, aby se děj přesunul do šedého velkoměsta a zakončil to vše opět v přírodě za mokrých podmínek. Nicméně se opravdu nepolevovalo až do úplného konce, který se obešel bez zbytečného natahování či brblání. Překvapila mne i nekompromisní míra zobrazené brutality a krve, a to jak na začátku filmu v Kosovu, tak i poté v průběhu filmu. To by dneska už taky jen tak neprošlo. Úplně mě to vrátilo pocitově do dob, kdy jsem byl malej harant a poprvé viděl First Blood. ()

Zemřel režisér William Friedkin

Zemřel režisér William Friedkin

07.08.2023

Ve věku 87 let zemřel legendární režisér William Friedkin známý nejlépe pro své nezapomenutelné klasiky Francouzská spojka a Vymítač ďábla. Režisérův skon potvrdil děkan Chapman University a známý… (viac)